Teraz jest 28 mar 2024, 10:21

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 26 lis 2013, 15:41 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2013, 15:37
Posty: 3
witam prosze Was o porade ktora wersje polecacie kupic
BAttlefield 4 czy battlefield 4 - Edycja limiotowana
tutaj macie link do sklepu jak cos
http://www.euro.com.pl/search/gry-pc.bh ... tlefield+4


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
BF4-Sama gra.
BF4 Premium-Pakiet dodatków.
BF4 LE-Gra+pierwszy dodatek zawarty w premium.

Prócz tego.
Każdy retail w Polsce-żałosna polonizacja.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 17:10 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2010, 13:52
Posty: 170
Premium* to wybieganie w przyszlosc, niedlugo pierwszy dodatek, reszta pojawi sie w ciagu roku. Potem beda promocje i mozna wyrwac Premium taniej, a tak, wydac 300-400zl na dziurwa gre ktora sie wiesza, zawiera mnostwo bledow, itp to tylko radosc dla EA ktore niskim kosztem, zarabia kroci a my gracze, mimo wydania 300-400zl musimy czekac az laskawie naprawia bledy... A juz miesiac gry minal....

* chyba nie kupujesz Premiuma dla 1 pakietu bojowego na miesiac, skorek, nozy ktore niczym poza wygladem sie nie roznia (tak, noze zawsze maja taka sama animacje czy to maczeta czy to wieziena bron biala)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 19:01 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2013, 15:37
Posty: 3
BlackCockDown napisał(a):

* chyba nie kupujesz Premiuma dla 1 pakietu bojowego na miesiac, skorek, nozy ktore niczym poza wygladem sie nie roznia (tak, noze zawsze maja taka sama animacje czy to maczeta czy to wieziena bron biala)

Nie nie chcialem premium tylko ta Edycje Limitowana , pare groszy drozej a jest juz pierwszy dodatek w niej
a Jeszcze takie jedno pytanko , nie bedzie problemu jak kupie gre w Polsce a bede gral w nia w Grecji?? chodzi mi o multi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 19:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
sz3ypy napisał(a):
a Jeszcze takie jedno pytanko , nie bedzie problemu jak kupie gre w Polsce a bede gral w nia w Grecji?? chodzi mi o multi

Problem będzie taki że zamiast elitarnej wersji ROW bez blokady dostaniesz wersję PL/RU z region lockiem na żałosną polonizacje i pewnie niewiele lepszą rusyfikacje.
Oczywiście jeśli nie przeszkadzają Ci teksty bez polotu w wykonaniu pingwinów z madagaskaru to droga wolna, nie będzie problemów z graniem po sieci.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
BlackCockDown napisał(a):
a tak, wydac 300-400zl na dziurwa gre ktora sie wiesza, zawiera mnostwo bledow, itp to tylko radosc dla EA ktore niskim kosztem, zarabia kroci a my gracze, mimo wydania 300-400zl musimy czekac az laskawie naprawia bledy... A juz miesiac gry minal....

Dziwne rozumowanie... Skoro i tak masz zamiar kupić to premium to i tak wydasz kasę, a EA i tak będzie zimne od hajsu.

Z resztą, ja zapłaciłem 129+148, co daje łącznie 277zł (i nie jest to 300-400zł), a i tak prędzej czy później grę połatają...
Za darmo.

A pograć już teraz można i to całkiem miodnie.
Fakt, premium może jeszcze stanieć z biegiem czasu, ale o ile? Dychę? Dwie? :wink:
A tak, to za te dwie dychy mam już teraz święty spokój.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 19:17 
Offline

Dołączył(a): 26 lis 2013, 15:37
Posty: 3
Cytuj:
elitarnej wersji ROW bez blokady

możesz dokładniej wytłumaczyć mi ten skrót ROW bo nie za bardzo wiem co on oznacza


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 20:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
sz3ypy napisał(a):
Cytuj:
elitarnej wersji ROW bez blokady

możesz dokładniej wytłumaczyć mi ten skrót ROW bo nie za bardzo wiem co on oznacza

Rest of the World.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Wierzbin napisał(a):
Z resztą, ja zapłaciłem 129+148, co daje łącznie 277zł (i nie jest to 300-400zł), a i tak prędzej czy później grę połatają...
Za darmo.

Marek. Kupiłbyś nowe BMW w którym klimę uruchomią po pierwszym przeglądzie, koła dokręcą jak tylko dojdzie odpowiedni klucz do serwisu, skórzaną tapicerkę zaimpregnują po pierwszym przejechanym tysiącu kilometrów, zbieżność ustawią jak zauważysz, że tnie Ci opony, płynu w chłodnicy doleją jak zagotujesz to co masz i szlak trafi uszczelkę pod głowicą, itd? Wszystko oczywiście za darmo.

To jest DOKŁADNIE taka sama analogia. Płacisz za gotowy produkt, który okazuje się być półproduktem. To jest BANDA.

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 21:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 sty 2010, 20:08
Posty: 508
Wierzbin napisał(a):
Z resztą, ja zapłaciłem 129+148, co daje łącznie 277zł (i nie jest to 300-400zł), a i tak prędzej czy później grę połatają...
Za darmo.


Ta, jasne. Wydadzą BF'a 5/6/7 BC3/4 i każdy jak dobrze pójdzie to naprawi błędy poprzednika, ale doda nowe (których też nie będą łatali, bo po co, w następnej grze poprawimy).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 21:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Krex napisał(a):
Ta, jasne. Wydadzą BF'a 5/6/7 BC3/4 i każdy jak dobrze pójdzie to naprawi błędy poprzednika, ale doda nowe (których też nie będą łatali, bo po co, w następnej grze poprawimy).

Jak między BF3 i BF4 gdzie wszystkie błędy i brakujące funkcje są "naprawiane" w poprawkach :D?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 22:41 
Offline

Dołączył(a): 9 lis 2010, 13:52
Posty: 170
Wierzbin - kupilem Premium do 3, bo chcialem mapy bo gra miala ich malo i wiele bylo slabych typu CODkids gdzie liczy sie ilosc fragow na minute. No i:
- B2K -dobry DLC, ale mialem go w Limited...
- CQ - same mapki sa b. dobre, lecz nie podoba mi sie styl - takie strzelanie jak w COD w trybie "Bare Hands" czy jak to tam sie nazywalo, nie gralem w niego praktycznie
- AK - dosc ciekawe mapy ale czasami zbyt duze oraz warto grac tylko technikiem, od czasu do czasu sie wlaczylo by polatac czy powalczyc czolgami
- AM - mapy klimatyczne, mimo ze nie byly jakos duze to b. dobrze sie na nich gralo w miejskich sceneriach
- EG - ze 2 mapki spoko, sniezna i taka jesienna, pustynia i las kiepskawe dla mnie
I tu sie pojawial najwiekszy problem, mam gre i Premium a 95% serverow z wieksza liczba dodatkow mial poprostu ustawione 10xBF3,4xB2K,4xAK.... Jak znalazlem serwer 1xBF3,1xB2K,1xAK,itd to potem tylko na nim gralem bo byla szansa zagrania w kazdy ten dodatek w ciagu kilku mapek. Mapy wypadly dosc dobrze, ale na nich malo gralem bo nie bylo serwerow albo playlista byla tak zrobiona ze trzeba kazdy dodatek zaliczac i kasa wydana a radosc mala. Czyli wydalem tyle co 2 gry, gralem glownie w 1+B2K oraz 1/5 drugiej aka Premium. Dalem sie nabrac, nie dosc ze placimy tyle za gre z premium to jeszcze te bledy i optymalizacja dobija ta marke/wydawce. Przy BF5 jesli nadal bede mial ochote na gierki to kupie za polroku, oszczedze sobie nerwy bo juz 2 razy dalem sie nabrac
Teraz tego bledu nie popelnie - najpierw sprawdze zawartosc tych dodatkow a potem zdecyduje ktory kupic niz kupic wszystkie i grac w China Rising ktory tez byl w Limitkach :)

"o daje łącznie 277zł (i nie jest to 300-400zł)"
277 to juz prawie 300 ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 lis 2013, 23:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Co racja, to racja, nie zaprzeczam, że gra nadal jest półproduktem.
Gry są wydawane w coraz gorszym stanie, robione z nastawieniem na zysk, a nie frajdę graczy. Z drugiej strony są coraz bardziej skomplikowane, coraz większe i coraz trudniejsze w produkcji, a konsument coraz bardziej wymagający.
Jak ktoś chce pograć w skończoną grę, to może włączyć Tetrisa.
Takie czasy...
Można zwyczajnie nie grać i zająć się czymś bardziej pożytecznym.
A ile kasy zostanie :roll:

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2013, 08:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 mar 2010, 11:09
Posty: 219
Wierzbin napisał(a):
gra nadal jest półproduktem. Gry są wydawane w coraz gorszym stanie, robione z nastawieniem na zysk, a nie frajdę graczy.
(...)
Takie czasy...

Nie zwalaj na czasy. Jest tak bo są klienci którzy takiego gniota kupują i akceptują ten fakt a czasami odnoszę nawet wrażenie, że bez względu na jakość produktu byli by zadowoleni, bo piszą np. coś takiego:

Cytuj:
a i tak prędzej czy później grę połatają... (...) A pograć już teraz można i to całkiem miodnie.

Wierzbin napisał(a):
Można zwyczajnie nie grać i zająć się czymś bardziej pożytecznym.
A ile kasy zostanie :roll:

EA zwróci pieniądze bo jestem niezadowolony z jakości? Uzna reklamację? BTW. Świetny argument. Typu : "Jak się nie podoba to wy..alaj"? Nie ma tak prosto. Tak można powiedzieć jakby gra była darmowa. A tu niestety (dla producenta) zapłaciłem za ten towar i ŻĄDAM by był pełnowartościowy. Płacąc za ten produkt otrzymuję również PRAWO do dowolnego krytykowania jego jakości. I zaznaczam. Nie mam pretensji o to, że mapki są nieciekawe, że za dużo pojazdów, że kolor munduru mi się nie podoba. Mamy słuszne pretensje o to, że gra potrafi zlagować z niewiadomego powodu, że zaliczasz "instant kille" bez przyczyny, ze wysypuje się do pulpitu i zdobyte punkty przepadają, że odradzasz się losowo przed lufą przeciwnika, że hitbox nie nadąża za sylwetką, że ginie się za przeszkodą, że DLC to stare mapki z poprzednich części gry, itd. To są NIEDORÓBKI kodu, NIECHLUJSTWO producenta, TANDETA za którą, po raz kolejny przypomnę, EA wzięło ode mnie pieniądze.

BTW. Wiesz dlaczego w przypadku BMW kupujesz produkt pełnowartościowy a nie jak w przypadki BF4 półprodukt? Bo BMW kupują ludzie świadomi, dojrzali, wymagający, znający wartość pieniędzy (bo je osobiście zarabiają). A BF4 w przeważającej części wprost przeciwnie. I to właśnie ci ludzie psują rynek i wymagania wobec gry, swoimi niskimi oczekiwaniami. Oni zadowalają się byle czym byle by było nowe. Dzięki temu (i dobrej reklamie) EA sprzedaje gnioty (samo EA to przyznaje: http://www.gry-online.pl/S013.asp?ID=81613), które wędrują na szczyty list sprzedaży.

P.S.
Cytuj:
Na tle swojego poprzednika jeszcze gorzej wypada jednak Battlefield 4. Różnica sprzedanych egzemplarzy pomiędzy nim a Battlefield 3 wynosi podobno aż 69%, naturalnie na niekorzyść tegorocznej produkcji. Tutaj możemy mówić już o bardzo dużym zaskoczeniu, ponieważ Battlefield 3 był wręcz rozchwytywany (w Polsce do tej pory kupiło grę ponad 400 000 osób) i wydawało się, że tym razem będzie identycznie.

źródło: http://www.benchmark.pl/aktualnosci/bat ... zedaz.html

_________________
Pzdr, Tomek.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lis 2013, 14:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 mar 2007, 18:14
Posty: 826
Lokalizacja: Bielsko-Biała
Dusty [PL] napisał(a):
Wierzbin napisał(a):
Takie czasy...

Nie zwalaj na czasy. Jest tak bo są klienci którzy takiego gniota kupują i akceptują ten fakt a czasami odnoszę nawet wrażenie, że bez względu na jakość produktu byli by zadowoleni (...)

Może się powtórzę, ale napiszę to jeszcze raz:
Takie czasy.

Albo akceptujemy to, że jest do dupy i zadowalamy się tym co jest, albo w to nie gramy.

Piszesz o reklamacji i zwrocie pieniędzy.
Owszem, była taka możliwość w 24h od uruchomienia gry, lub 7 dni od zakupu ale bez instalacji.
Ktoś może napisać, że to zdecydowanie za krótko, żeby zapoznać się z tytułem i zdecydować czy się go chce mieć czy nie.

Jednak postaw się w roli producenta, który nie chce robić gier dla tych, którzy kupią sobie ich prodkukt, przejdą np. singla i oddadzą go do sklepu bez żadnych konsekwencji?
Który sklep tak robi?
Żaden.
Można oddać, ale w fabrycznym zapakowaniu.

I nie sposób porównywać produktu - maszyny za 200 tyś złotych do produktu - programu komputerowego za 150zł.
Tym sposobem można porównać każdy produkt do sznurówek, które i tak będą lepsze, bo się nie psują.
Spróbuj porównać BF4 do innych gier i wtedy pisz, że jedni robią grę skończoną, a inni wypuszczają gniot i półprodukt.
Dzisiaj wszyscy wypuszczają gry, które z czasem trzeba poprawiać i nie jest to od wczoraj, tylko od wielu, wielu lat, gdy gry stały się bardziej interaktywne, bardziej skomplikowane i, co więcej, wypuszczane na sprzęty, które nie są powtarzalne, bo każdy ma inną konfigurację sprzętową -> PC.

I nie myślcie sobie, że usprawiedliwiam EA DICE, bo mają ciężki orzech do zgryzienia i naprawdę się "starają", ale im nie wychodzi. Też się denerwuję, jak gra mi się zawiesza kilka razy w ciągu godziny.
Po prostu takie czasy.
Dziś Wypuszcza się retail w wersji beta i pozostaje być dobrej nadziei, że poprawią wszystkie bolączki do momentu aż gra straci scenę.
Też bym chciał, by gra była skończona w dniu premiery, ale co, mam siąść i płakać z tego powodu, że nie jest.
Lament na forum raczej tego też nie zmieni.
Gry w których się zawiodłem po prostu nie gram; Red Orchestra 2, Arma 2, MW2 i cała seria COD.
Wbrew pozorom seria BF wypada całkiem nieźle w porównaniu.
Haters gonna hate.

_________________
Obrazek
Bored with video games? Try HFT instead
.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 24 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL