Teraz jest 25 kwi 2024, 16:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 gru 2013, 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Terapuls napisał(a):
Czyli raczej spokojnie na high powinienem w sieci pograć :D Dzięki.

Na to bym nie liczył, gdybym miał uwierzyć wszelkim benchmarkom dla mojego sprzętu (o jakże pospolitej konfiguracji 2500K+8GB+GTX770) to nie powinienem mieć najmniejszych problemów z graniem na przynajmniej wysokich detalach, niestety, wbrew wszystkiemu, ta gra chodzi jak stolec i po całkowitej rekonfiguracji na najniższe możliwe detale wciąż zdarzają się spadki framerate...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2013, 19:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2005, 14:58
Posty: 449
Lokalizacja: Żychlin
Mofixil napisał(a):
Terapuls napisał(a):
Czyli raczej spokojnie na high powinienem w sieci pograć :D Dzięki.

Na to bym nie liczył, gdybym miał uwierzyć wszelkim benchmarkom dla mojego sprzętu (o jakże pospolitej konfiguracji 2500K+8GB+GTX770) to nie powinienem mieć najmniejszych problemów z graniem na przynajmniej wysokich detalach, niestety, wbrew wszystkiemu, ta gra chodzi jak stolec i po całkowitej rekonfiguracji na najniższe możliwe detale wciąż zdarzają się spadki framerate...


Hmm, ewidentnie jest to w takim razie wina kodu gry, który musi być strasznie nieoptymalny. Chyba że używasz jakichś starych sterowników do grafiki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2013, 19:26 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 kwi 2007, 21:27
Posty: 2385
Lokalizacja: Pyrlandia
Brak kluczowych poprawek, zła kondycja HDD oraz syf w rejestrach i najlepszy komp będzie mulił ...

_________________
Nie pomagam przez PW. Od tego jest forum.
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2013, 20:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Sokar44 napisał(a):
Brak kluczowych poprawek, zła kondycja HDD oraz syf w rejestrach i najlepszy komp będzie mulił ...

Sokar, luzujże, wszystkie poprawki mam pościągane, Crystal Dyski czy inne Defragglery pokazują że moje dyski są w stanie idealnym a sam rejestr jest na tyle ogarnięty na ile to możliwe.
Mam wrażenie że problem może leżeć w trzymaniu gry i systemu na jednym dysku ale póki tego nie wykluczę (a do kupna SSD jeszcze trochę czasu musi minąć) to będę lał hejt na DICE.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 gru 2013, 21:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2005, 14:58
Posty: 449
Lokalizacja: Żychlin
Tym niemniej wydaje się nieprawdopodobne, żeby BF4 nie chodził tobie płynnie w ustawieniach co najmniej medium, jak nie high. Coś tu brzydko pachnie. A nie grasz czasem w jakiejś ekstremalnej rozdzielczości, np. 2560x1600?

P.S. Popatrzyłem sobie trochę na filmiki zamieszczone na YouTube i wygląda na to, że po zaktualizowaniu sterowników przez nVidię gra chodzi dobrze - patrz np. tu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2013, 09:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2013, 09:17
Posty: 22
Mofixil napisał(a):
...dla mojego sprzętu (o jakże pospolitej konfiguracji 2500K+8GB+GTX770) [...] ta gra chodzi jak stolec...


No to faktycznie bardzo dziwne, bo ja mam podobną konfigurację. i5 4670K+8GB+GTX770 (grafika nie kręcona, procek @4.2 Ghz) i na High w 1920x1080 gra trzyma stałe 60 fps. I to tak trzyma, że czasami mam wrażenie, że została zablokowana na takiej wartości. Czasami spadną 3 fps, ale nic ponad 60 fps nie wzrośnie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2013, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 1 mar 2010, 15:21
Posty: 20
FOXU napisał(a):
Czasami spadną 3 fps, ale nic ponad 60 fps nie wzrośnie.


Sprawdź sobie czy nie masz zaznacznej VSync w opcjach grafiki.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2013, 19:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2005, 14:58
Posty: 449
Lokalizacja: Żychlin
Dokładnie, też bym podejrzewał funkcję VSync. W niektórych grach ta opcja bywa włączona domyślnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 23 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 29 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL