Teraz jest 29 wrz 2024, 01:12

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 30 paź 2013, 12:43 
Offline

Dołączył(a): 30 paź 2013, 12:38
Posty: 2
Witajcie.
Waham się nad zakupem BF4, wszystko przez wydane pieniądze na trójkę gdzie rządziły hacki.
Tu będzie tak samo? Kile z noża ze 100metrów i head z kałacha z kilometra? Rozumiem że nic nie zmienili i obliczenia sa nadal u klienta a nie na serwerze.
Boje się wydać kasy by potem zamiast miło grać to tyko się wkurzać...
Jak myślicie?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2013, 18:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
Nigdy mi się nie zdarzyły takie cuda w trójce, chyba że mówisz o heaterach to nie wiem, żadnego jeszcze nie widziałem.
Co do gunplay to jest poziom bety bf3 jak na razie, jakiś dziwny imput lag, giniesz na hita od wszystkiego itd... Ale w bf3 to ogarnęli w końcu to może tutaj też to kiedyś zrobią ;d

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 paź 2013, 19:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Dziwi mnie że te majstry z DICE niczego się nie nauczyły po BF3... I BC2, i BC1, i każdym wcześniejszym BFie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2013, 12:28 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
Dragi Szakalu-albo jesteś ślepy albo sam dopalasz się skoro nie widziałeś żadnego koksa w 3-innego wytłumaczenia po prostu nie ma.Ta cała 3 to wylęgarnia cheaterów jednym słowem.Podzielam słusznie obawy autora wątku.Też miałem i mam nadal obawy i powiem że będzie tego tu tak samo pełno jak w poprzedniej części.Graj jest raptem kilka godzin a tu proszę-kilku z banowanych gości już jest a to dopiero początek.Jedynym wyjściem by grac normalnie z normalnymi ludźmi a nie debilami jest zżuta na własny serwer pozbywanie się nie chcianej i nie uczciwej trzody.
Tak to już jest jak twórca nastawia się na kasę a uczciwych graczy ma w dupie.Kiedyś wyczytałem,że "oni" mogą wyczyścić bardzo dokładnie serwery z oszustów,ale musieli by z banować na ip ok.30% kont a to dla nich było by nieopłacalne-grabie nie grabią od siebie.Tak że "witaj w realnym świecie"-cheaterstwa w BF-e hehe


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2013, 12:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
krolo76 napisał(a):
Dragi Szakalu-albo jesteś ślepy albo sam dopalasz się skoro nie widziałeś żadnego koksa w 3-innego wytłumaczenia po prostu nie ma.Ta cała 3 to wylęgarnia cheaterów jednym słowem.


Nie grałem: shitcore, metra/clusterfucków, i tdmów powyżej 24 graczy. Cheater to był ewenement raz na 2-3 tygodnie.

I ja pisałem o tym, że nie widziałem w czwórce cheatera...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2013, 12:46 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
A ja już już miałem przyjemność w nocy z klanikiem pseudo graczami.Polecieli szybko.Oba tak to działało cały czas.

http://www.pbbans.com/mbi-overview-bf4-ov44.html

http://www.pbbans.com/mbi.php

A co do "3".Uwierz mi że metoda którą stosujesz to tylko w jakim stopniu mniej naraża Ciebie na spotkanie z takim pro playerem-są wszędzie i nie patrzą na to gdzie ty grasz.Prawie dwa lata mieliśmy serwery w wynajmie,to trochę ich się "nałapało",że tak powiem i to na różnych mapach i rożnych trybach.
Powinni jeszcze kopać tych cwaniaków z makro było by całkiem cacy ale przecież makro nie haks hehe nie ingeruje w grę-wcale-ręce opadają.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2013, 12:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
krolo76 napisał(a):
A co do "3".Uwierz mi że metoda którą stosujesz to tylko w jakim stopniu mniej naraża Ciebie na spotkanie z takim pro playerem-są wszędzie i nie patrzą na to gdzie ty grasz.Prawie dwa lata mieliśmy serwery w wynajmie,to trochę ich się "nałapało",że tak powiem i to na różnych mapach i rożnych trybach.


Ale nie w aż takim stopniu, jakoś nie przeszkadzało mi to komfortowo grać w tą grę więc było spoko.

krolo76 napisał(a):
Powinni jeszcze kopać tych cwaniaków z makro było by całkiem cacy ale przecież makro nie haks hehe nie ingeruje w grę-wcale-ręce opadają.


Bo nie ingeruje. Ale tak, powinni być tępieni tak samo jak haxy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 paź 2013, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
Zastanawiające jest to ze po ostatnich promocjach na bf3 praktycznie na każdym serwerze wyzywają mnie i moich kumpli z klanu od cziterow... skill rosnie proporcjonalnie do przegranych godzin, a nowicjusze nasluchali się legend na temat m16 i myślą ze ta klamka sama zabija.. Jakie jest zdziwienie jak dostają po głowie z podstawowego ak74m... Toz to cziter!!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 15:13 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
szakal0x napisał(a):
krolo76 napisał(a):
A co do "3".Uwierz mi że metoda którą stosujesz to tylko w jakim stopniu mniej naraża Ciebie na spotkanie z takim pro playerem-są wszędzie i nie patrzą na to gdzie ty grasz.Prawie dwa lata mieliśmy serwery w wynajmie,to trochę ich się "nałapało",że tak powiem i to na różnych mapach i rożnych trybach.


Ale nie w aż takim stopniu, jakoś nie przeszkadzało mi to komfortowo grać w tą grę więc było spoko.

krolo76 napisał(a):
Powinni jeszcze kopać tych cwaniaków z makro było by całkiem cacy ale przecież makro nie haks hehe nie ingeruje w grę-wcale-ręce opadają.


Bo nie ingeruje. Ale tak, powinni być tępieni tak samo jak haxy.



Ingeruje i to bardzo.Odrzut broni jest zapisany w skryptach i jest indywidualny dla każdej broni.Odpalenie makro z pomocą aplikacji dołączonej z myszą np.Oscar lub Core3 powoduje że masz możliwość zmieniania tego skryptu,odpowiedzialnego za rickoil,w taki sposób że on po prostu nie działa,więc jak to nie ingerencja?Przecież zmieniasz w grze coś co jest już w grę wpisane.Dla mnie to hak i koniec.
Są to aplikacje uruchamiane przed grą i są cały czas widoczne na pulpicie,jak torrent czy program anty wirusowy,działają cały czas,więc jak masz swój serwer i możliwość skanowania graczy podłączonych do serwera,problem makro znika.My tak w 3 robimy i jest super.Czy w 4 da się tak-zobaczymy za kilka dni.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 lis 2013, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
krolo76 napisał(a):
Ingeruje i to bardzo.Odrzut broni jest zapisany w skryptach i jest indywidualny dla każdej broni.Odpalenie makro z pomocą aplikacji dołączonej z myszą np.Oscar lub Core3 powoduje że masz możliwość zmieniania tego skryptu,odpowiedzialnego za rickoil,w taki sposób że on po prostu nie działa,więc jak to nie ingerencja?Przecież zmieniasz w grze coś co jest już w grę wpisane.Dla mnie to hak i koniec.
Są to aplikacje uruchamiane przed grą i są cały czas widoczne na pulpicie,jak torrent czy program anty wirusowy,działają cały czas,więc jak masz swój serwer i możliwość skanowania graczy podłączonych do serwera,problem makro znika.My tak w 3 robimy i jest super.Czy w 4 da się tak-zobaczymy za kilka dni.


Chodzi mi o techniczny aspekt, nie ingeruje W GRE tak jak haxy zwykłe, ingeuje w same sterowniki myszki, z formalnego punktu widzenia nie jest to zabronione (A przynajmniej nie było, może się coś w końcu zmieniło). I nie zmieniasz skryptu odpowiedzialnego za recoil tylko go tak jakby kontrujesz ruchami myszki wpisanymi jako te właśnie macra, lol.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 lis 2013, 23:35 
Offline

Dołączył(a): 4 lut 2012, 02:56
Posty: 133
W takim razie aimbot tez nie ingeruje w grę,skoro funkcja spotowania jest w grze tylko że włączana ręcznie-to tez powinno być może legalne :lol:

Poszukaj na google co dokładnie zmienia makro i jak działa itp.Zmienisz zdanie.Jest najzwyklejszy hak za który powinni łamać palec odpowiedzialny za klik-klik.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2013, 00:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
Tactical argumentnuke incoming.
a) Makro per se to jest zapis instrukcji co sterownik ma zrobić za gracza, oszczędność czasu, miejsca i sprzętu, trzeba się sporo narobić by dojść do odpowiedniego timingu.
b) "Makro" o którym toczy się dyskusja, magiczny wytwór który jakimś cudem jest w stanie ciągle resetować miejsce gdzie patrzy gracz, musi się to wiązać z odczytem wartości z gry i podmianą ich a to już jest głębszy cheat.
c) Aimbot, wallhax i tym podobne, jak dobrze pamiętam, to są wtyczki pod bibliotekę grafiki (OGL, D3D), pewnie też podsłuch dla klient-serwer i wywalenie tego na ekran w postaci ładnych ramek wokół graczy czy zmiany priorytety wyświetlania modeli.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2013, 00:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2007, 13:12
Posty: 826
Lokalizacja: Poznań
heee ja myślałem że to po prostu neguje spread z danej broni "cofając" ruchy myszy ^^

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2013, 00:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lip 2009, 15:04
Posty: 3893
szakal0x napisał(a):
heee ja myślałem że to po prostu neguje spread z danej broni "cofając" ruchy myszy ^^

Nie myl mi tu pojęć!
Spread w BF3 jest losowy na tyle, na ile pozwala na to dzisiejsza elektronika.
W skrócie mamy stożek z czubkiem czy jakkolwiek się to fachowo zwie umiejscowionym w tuż przed kamerą gracza (bo leniwe DICE nie miało hajsu na przeniesienie tego koło lufy broni).
Z każdym strzałem wzrasta kąt stożka (łapiecie ten skrót myślowy?), aż osiągnie wartość maksymalną.
Gracz nie może negować czegoś tak losowego jak rozrzut broni, może negować 1/3 odrzutu o czym za chwilę.
Odrzut w BF3 jest opisywany przez kilka wartości, lewo, prawo, góra, FSM, trzy pierwsze stosunkowo łatwo pojąć, jest to kąt pod jakim kamera i przyklejona do niej broń odskoczy przy każdym strzale, FSM to mnożnik dla pierwszego strzału w serii, zazwyczaj podbija odrzut do okolic 200%.
Wracając do negowania odrzutu, teoretycznie można negować wyłącznie odrzut pionowy, ponieważ broń jest pchana tylko w górę co łatwo kontrować przyciągając mysz do siebie (chyba że ktoś odwrócił oś y w myszy). Odrzutu poziomego nie można się ani nauczyć ani kontrować ALE! w grze wygląda do to ciut inaczej.

W grze, jak każdy może zauważył, bronie mają tendencję do ciągnięcia w górę oraz w prawo, co stosunkowo łatwo skontrować ciągnąc mysz w przeciwną stronę, spowodowane jest to asymetrycznością odrzutu (chyba połowa broni w BF3 ma odrzut w okolicach 0.1/0.3/0.4). I tutaj można stosunkowo łatwo zrobić całkowicie legalne makro, wystarczy zbindować obrót kamery pod klawirę (a da się!) oraz ustawić odpowiednie odstępy między emulowaniem naciśnięć tych klawiszy.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 lis 2013, 19:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 paź 2013, 09:17
Posty: 22
krolo76 napisał(a):
Kiedyś wyczytałem,że "oni" mogą wyczyścić bardzo dokładnie serwery z oszustów,ale musieli by z banować na ip ok.30% kont a to dla nich było by nieopłacalne...


Gdzie to niby wyczytałeś? I z jakiego punktu widzenia miałoby to być dla nich nieopłacalne? Od strony marketingowej? Kopia gry sprzedana. Gościu zbanowany, to może kupi następną. A może od strony wizerunkowej? Nic tak nie podbudowuje graczy jak twórcy kasujący hackerów. Także sorry, ale twój argument jest inwalidą.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL