Teraz jest 29 cze 2024, 07:18

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2004, 22:12 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Milosz napisał(a):
Xena dlatego ze m60 jak lezysz i tak jest bardzo celne ;). No chyba ze strzelec cierpi na delirium albo cos ;). Wg mnie celnosc m60 lezacego powinna zostac jaka jest, natomiast dla kucajacego czy wyprostowanego zolnierza uniemozliwic strzelanie na dalekie i srednie odleglosci. Na bliskie odleglosci wystrzelenie komus kilkudziesieciu pociskow w twarz dalej powinno byc skuteczne ;)


Nie będe się kłucił z tą "leżącą" celnością - moze rzeczywiście mam zeza...
IMHO do celności M16 mu jeszcze daleko. Nawet leżąca M60 vs stojący strzelec z M16.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2004, 22:35 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2004, 15:32
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
_XENA_ napisał(a):
Milosz napisał(a):
Xena dlatego ze m60 jak lezysz i tak jest bardzo celne ;). No chyba ze strzelec cierpi na delirium albo cos ;). Wg mnie celnosc m60 lezacego powinna zostac jaka jest, natomiast dla kucajacego czy wyprostowanego zolnierza uniemozliwic strzelanie na dalekie i srednie odleglosci. Na bliskie odleglosci wystrzelenie komus kilkudziesieciu pociskow w twarz dalej powinno byc skuteczne ;)


Nie będe się kłucił z tą "leżącą" celnością - moze rzeczywiście mam zeza...
IMHO do celności M16 mu jeszcze daleko. Nawet leżąca M60 vs stojący strzelec z M16.


Nie masz zeza Xena tylko masz racje, M60 jak na prawdziwy rkm przystało w pozycji leżącej strzelca powinnien być naprawde celny w końu ma skutecznie razić cele na wieksze dystans niż M16.
I na koniec pytanie: Czy nie razi was dysproporcja między PK a M60 ??


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2004, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2002, 18:30
Posty: 1195
Lokalizacja: Białystok
_XENA_ napisał(a):
Milosz napisał(a):
Xena dlatego ze m60 jak lezysz i tak jest bardzo celne ;). No chyba ze strzelec cierpi na delirium albo cos ;). Wg mnie celnosc m60 lezacego powinna zostac jaka jest, natomiast dla kucajacego czy wyprostowanego zolnierza uniemozliwic strzelanie na dalekie i srednie odleglosci. Na bliskie odleglosci wystrzelenie komus kilkudziesieciu pociskow w twarz dalej powinno byc skuteczne ;)


Nie będe się kłucił z tą "leżącą" celnością - moze rzeczywiście mam zeza...
IMHO do celności M16 mu jeszcze daleko. Nawet leżąca M60 vs stojący strzelec z M16.


Ale za to jest szybkostrzelność...

_________________
Who cares?
Masz problemy z pisownią? Zanim wyślesz posta - sprawdź http://orangoo.com/spell/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2004, 23:18 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Kaser napisał(a):
_XENA_ napisał(a):
Milosz napisał(a):
Xena dlatego ze m60 jak lezysz i tak jest bardzo celne ;). No chyba ze strzelec cierpi na delirium albo cos ;). Wg mnie celnosc m60 lezacego powinna zostac jaka jest, natomiast dla kucajacego czy wyprostowanego zolnierza uniemozliwic strzelanie na dalekie i srednie odleglosci. Na bliskie odleglosci wystrzelenie komus kilkudziesieciu pociskow w twarz dalej powinno byc skuteczne ;)


Nie będe się kłucił z tą "leżącą" celnością - moze rzeczywiście mam zeza...
IMHO do celności M16 mu jeszcze daleko. Nawet leżąca M60 vs stojący strzelec z M16.


Ale za to jest szybkostrzelność...


Dalej uważam, że na daleki i niekiedy średni dystans M16 wygrywa z M60. Co po szybkostrzelnści ostatniego skoro 99% pocisków nie trafia. Poza tym dobry strzelec wali krótkimi seriami, a więc ta szybkostrzelność traci dużo ze swej wartości. Jedyną niekwestionowaną przewagą M60 w takich walkach jest ilość amunicji w "magazynku" strzelec M16 z 2-3 razy będzie przeładowywał zanim w M60 trzeba będzie wymienić taśmę.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 mar 2004, 23:22 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2003, 00:36
Posty: 382
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
nie wiem jak wy strzelacie ale na dalekie odleglosci jeszcze zaden z m16 mi nie podskoczyl jak mialem m60 ;). praktycznie z m60 na lezaco da sie zdjac kazdego w zasiegu wzroku wystarczy puscic tylko w odp sposob serie. a dla pana w pieknym zbrodniczym mundurze - wietnam jest gra rozrywkowa wiec rzyczywistosci wiernie nie oddaje.

_________________
Obrazek
Kalasznikow Kalasznikow ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 00:12 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
no wiec o to chodzi zeby nie byc w zasiegu wzroku... :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2004, 13:22
Posty: 49
Lokalizacja: Opole Zity
Panowie, M60 to typowa bron zaporowa, jej glownym zadaniem jest kladzenie ognia oslonowego a nie zciaganie przeciwnika z duzej odleglosci, a kladzie sie to ustrojstow na ziemi bo lekkie nie jest, a ziemia to jedyna podpora jaka se dysponuje. Oczywiscie jako taka w FPP bylaby kompletnie bezuzyteczna, dlatego bonusowo dostala lepsza celnosc.

_________________
GOOOOOODDDMOOORNIIING VIEEEEEEEETNAAAAAAAM!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 03:28 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2004, 15:32
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Milosz napisał(a):
nie wiem jak wy strzelacie ale na dalekie odleglosci jeszcze zaden z m16 mi nie podskoczyl jak mialem m60 ;). praktycznie z m60 na lezaco da sie zdjac kazdego w zasiegu wzroku wystarczy puscic tylko w odp sposob serie. a dla pana w pieknym zbrodniczym mundurze - wietnam jest gra rozrywkowa wiec rzyczywistosci wiernie nie oddaje.


To właśnie Wittman mały Wittmanku ... Szkoda że niepoznajesz swojego idola ;-) . Jak widać po FH można połączyć przyjemnie z pożytecznym wersja dla upośledzonych realizm z grywalnością. (w porównaniu do BF1942 Vietnam jest dużo bardziej realny)

A co do gry najważniejsze jest to żeby zachować jakieś proporcje a narazie są mocno zachwiane. US mają lepszą broń do zwalczania piechoty ale nic p.lot NVA na odwrót. np. PK który jest bardzo zbliżony parametrami do M60 w grze jest znacząco gorszy.

I na koniec Viollus ogień zaporowy to wyłącznie ogień artyleryjski. Po drugie M60(rkm) ma standartowo dwójnóg i to na nim się go podpiera leżąc na ziemi. Abstrahując od tematu dobrze rozwiązali ten problem w Day of Defeat gdzie rozstawiony rkm sprawdza się na 5+.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 04:53 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2003, 00:36
Posty: 382
Lokalizacja: Jastrzębie Zdrój
A niby czemu ogien ciezkich karabinow maszynowych nie ma byc zaporowy ? Z samego znaczenia slowa zaporowy jak najbardziej wynika, ze moze. I prosze mi nie imputowac ze Wittman jest moim idolem. Jakos nie lubie gosci w mundurach SS. Porownanie umiejetnosci (zreszta lekko przesadzone :) ) ma sluzyc tylko temu ze zwykle w bf gram czolgiem i nic wiecej. Ciekawe czemu ma sluzyc Twoj podpis ?. Ze 20 kwietnia jestes zajety swietowaniem ? . Szczerze mowiac powinienes dostac za niego bana. Dla przypomnienia po zydowskich swiniach nastepni mieli byc Cyganie i Slowianie.

_________________
Obrazek
Kalasznikow Kalasznikow ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 05:49 
Offline

Dołączył(a): 27 mar 2004, 15:32
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Milosz napisał(a):
A niby czemu ogien ciezkich karabinow maszynowych nie ma byc zaporowy ? Z samego znaczenia slowa zaporowy jak najbardziej wynika, ze moze. I prosze mi nie imputowac ze Wittman jest moim idolem. Jakos nie lubie gosci w mundurach SS. Porownanie umiejetnosci (zreszta lekko przesadzone :) ) ma sluzyc tylko temu ze zwykle w bf gram czolgiem i nic wiecej. Ciekawe czemu ma sluzyc Twoj podpis ?. Ze 20 kwietnia jestes zajety swietowaniem ? . Szczerze mowiac powinienes dostac za niego bana. Dla przypomnienia po zydowskich swiniach nastepni mieli byc Cyganie i Slowianie.


A wy bijecie mużynów ;-) A zaporowy to może być nawet mur z cegieł...

Termin OGIEŃ ZAPOROWY odnosi się tylko do Artylerii i koniec twoich złotych myśli jak chcesz polecam Encyklopedie Techniki Wojskowej będziesz miał ochote polemizuj z zespołem redakcyjnym. A jeżelic chcesz czegoś dowiedzieć sie o SS to poczytaj więcej niż w podręczniku. W SS nie służyli sami niemcy spośród licznych nacji byli nawet chorwatccy muzełmanie. Słowacy Ukraińcy niby słowianie a służyli w elitarnych formacjach SS no ale Ty wiesz więcej. Ulegasz propagandzie i do tego tej której nienawidzisz. Ze śmiesznych faktów dodam jeszcze że w/g biologów niemieckich(nazistowskich) Japończycy też byli aryjczykami. Ale za długo by tłumaczyć. To nie temat na 2 zdania

Pozdrawiam niedouczonego czołgistę a może strażnika obozowego ;-) Wiesz taki znaczek ";-)" oznacza żeby nie brać go na poważnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 08:44 
Offline

Dołączył(a): 22 mar 2004, 14:12
Posty: 14
Zabierzcie stąd tego faszystę.

_________________
I love the smell of napalm in the morning...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 08:50 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
Cytuj:
Sieg Heil to droga którą wybrałem. Będziemy zabijać te żydowskie świnie, Fuhrer powróci na białej panterze.


Wiesz co bęcwale? Wydajesz się być strasznym burakiem. Za ten podpis to bana jak nic - na dzień dobry powinieneś dostać. Nie wiem czy Okota i inni czuwają - ale może ostatnie zadymy ich nieco zestresowały i nie zareagowali. O ile się nie myle twój podpisik podpada pod prawo karne panie wszystkowiedzący - więc powinieneś IMHO zostać bez ceregieli wyp.... na ryja stąd. Acha - C.... W D..... takim jak ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 11:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 17:43
Posty: 371
Lokalizacja: Sorau in Nieder Lausitz
Hynol napisał(a):
Cytuj:
Sieg Heil to droga którą wybrałem. Będziemy zabijać te żydowskie świnie, Fuhrer powróci na białej panterze.


Wiesz co bęcwale? Wydajesz się być strasznym burakiem. Za ten podpis to bana jak nic - na dzień dobry powinieneś dostać. Nie wiem czy Okota i inni czuwają - ale może ostatnie zadymy ich nieco zestresowały i nie zareagowali. O ile się nie myle twój podpisik podpada pod prawo karne panie wszystkowiedzący - więc powinieneś IMHO zostać bez ceregieli wyp.... na ryja stąd. Acha - C.... W D..... takim jak ty.


Prawo karne :!: Ktoś powiedział prawo karne.... Budzę się z uśpienia na ten dźwięk :wink:

Taki mały wypis z Kodeksu Karnego (Dz.U. Z 1997nr 88 poz. 553 z póź. zm.):

Art. 256. Kto publicznie propaguje faszystowski lub inny totalitarny ustrój państwa lub nawołuje do nienawiści na tle różnic narodowościowych, etnicznych, rasowych, wyznaniowych albo ze względu na bezwyznaniowość, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2.

Art. 257. Kto publicznie znieważa grupę ludności albo poszczególną osobę z powodu jej przynależności narodowej, etnicznej, rasowej, wyznaniowej albo z powodu jej bezwyznaniowości lub z takich powodów narusza nietykalność cielesną innej osoby, podlega karze pozbawienia wolności do lat 3.

Zamieszczenie, przedmiotowego podpisu przez Pana Maciek_SS, można zakwalifikować pod jeden z przytoczonych powyżej artykułów.

_________________
Ceterum censeo Carthaginam esse delendam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 11:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 08:33
Posty: 892
Lokalizacja: Bartoszyce
SS_Maciek - masz czas do godz. 15:00 dzisiaj na usunięcie tego podpisu...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 mar 2004, 11:47 
Offline

Dołączył(a): 14 mar 2004, 00:12
Posty: 27
Lokalizacja: WLKP
po 11 nie bede bluzgal na forum!
a teraz kleczec na grochu!


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 139 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL