Teraz jest 26 kwi 2024, 00:33

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2004, 16:35 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2003, 18:02
Posty: 71
Miałem okazje pograć na 2 komputerach w konfiguracji:
1. AMD 1700@3000 512RAM PC333; HDD 120 GB 7200 8MB cache, Radeon 9700 Pro; Płyta MSI na KT333 z RAID; Audigy 2 EAX4; Windows XP SP1 + poprawki (komputer mojego brata)
2. AMD 2500@3200 1024RAM PC500; HDD 240 GB 7200 8MB cache SATA RAID stripping; Radeon 9800 Pro@XT; Płyta Abit NF-7S v2 nForce2 Ultra400; Audigy 2 EAX4; Windows XP SP1 + poprawki (moj komputer)

Oba komputery działają na Neo 512

Na obu komputerach zainstalowany FireWall Sygate Personal FW.

Na 2 komputerze gra działa na ustawiniach wszystkich High w 1024x768 płynnie.
Na pierwszym kompouterze trzeba było dołorzyć 256MB ram i dopiero zaczeło być płynnie ale przy ustawiniach "srednich".

Na obydwu komputerach Gra lagowała gdy w tle działał FW. Trzeba było go wyłączyć!

Na obydwu komputerach zdarzają się artefakty dwiękowe w grze (dziwne zacięcia) przy różnych ustawiniach EAX (może mam słuch jak słoń ale nie czuje różnicy pomiędzy trybami EAX 1, 2, 3)

Jakie z tego wnioski:
- brak optymalizacji kodu siciowego (?)
- gra "lubi mieć" dużo ramu pod Win XP (inaczej skacze, ładuje sobie z dysku podczas gry). Bez 768 MB na pokładzie nie podchodz! (nawet na minimalnych detalach graficznych!!)
- optymalizacja pod Nvidie (karty graficzne)
- nalerzy wyłączyć FW na czas gry

Podsumowanie:
Gra powinna śmigać na kartach Radeon 8500/9000Pro/9100Pro/9500/9500Pro/9600Pro i lepszych gdy mamy minimum 768 MB RAM.
Czekamy na patcha :cry:

Dodatkowo nalerzy wyłączyć wszelkie FW i Antywirusy działające w tle.

Jeśli macie jakieś swoje uwagi to dopisujcie!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sty 2003, 17:23
Posty: 1386
Lokalizacja: Rakowiec
Hm moja uwaga jest taka że pieprzysz głupoty że aż mi łeb puchnie :roll:
Gram z FW i nie mam lagów,gram na 512 i gra chodzi płynnie,mam radeona i wszystko jest ok :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 17:05 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2003, 18:02
Posty: 71
Gorefest napisał(a):
Hm moja uwaga jest taka że pieprzysz głupoty że aż mi łeb puchnie :roll:
Gram z FW i nie mam lagów,gram na 512 i gra chodzi płynnie,mam radeona i wszystko jest ok :roll:


Chym, byłem dziś u brata z dodatkową kością 256 MB Ram i rozwiązało problem z płynością. Nie wyssałerm sobie tego z palca.
A jaki masz system operacyjny? Nie wiem czy zauważyliście że na pudełku jest napisane "Dla użytkowników systemów Windows XP zalecane jest 384 MB pamięci RAM"!!

A zapomniałem że na obydwu komputerach są Catalysty 4.3


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 18:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
Jak powiedział Gore pieprzysz głupoty. A najbardziej mnie rozmieszyło to co napisałes o kartach graficznych nie testując gry na żadnym Geforce-sie, podczas gdy gra naprawde lepiej chodzi na radkach. Jakos gram na na 512 ramu i komp mi nic nie doczytuje . Pozatym nie ma czegos takiego jak 9100 pro.

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 18:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
Co do firewalla, to oczywiscie ze lepiej go wylaczyc, a to dlatego ze ten tu opisany jest softwarowy, obciaza procesor. A jesli nie wylaczyc, to dac mu nizszy priorytet (ponizej normalnego).

Pytanie do autora -> Probowales odblokowac porty ktore uzywa gra? Ja mam fw hardwarowy, wiec nie sprawdze tego.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 18:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 08:33
Posty: 892
Lokalizacja: Bartoszyce
Proszę o kultre wypowiedzi panowie, co to za odzywki w stylu "pieprzysz głupoty" nie siejcie wiochy to nie cs.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 19:26 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2003, 18:02
Posty: 71
ShaggY napisał(a):
Proszę o kultre wypowiedzi panowie, co to za odzywki w stylu "pieprzysz głupoty" nie siejcie wiochy to nie cs.


Dziekuje Shaggy.
Nie pisał bym o tym wszystkim gdybym tego nie przetestował! Mam troszkę doświadczenia w grach sieciowych i co za tym idze bardzo nie lubie gdy coś skacze. "Muszę mieć" powyżej 60FPS abym miał przyjemność z gry.
Niestety powtarza się historia. Kiedy BF1942 wyszedł byłem bardzo nim zachwycony. Nareszcie jakaś alternatywa dla CS'a. Niestety, był on niedopracowany - tak że nie dało się grać po sieci. Dopiero bodajze wersja 1.2 pozwalała na płynną gre.
Każdy z Was może zrobić test ...
1. Wejdzcie na serwer gdzie jest minimum 32 graczy
2. Idzcie prosto i puscie klawisz (do przodu).
3. Powtórzcie to na losowo wybranych serwerach
Jeśli po puszczeniu klawisza do przodu postać się nie "cofa" - to jesteście szczęśliwi (gra wam nie laguje - pomimo że macie ~50 pinga i zero strat).
Kolejny test:
1. Na serwerze znajdzcie sie w miejscu gdzie leci helikopter, rusza się czołg i pare jeszcze innych pojazdów
2. Spróbujcie poruszać gwałtownie myszką
Laguje Wam?

Do Kaspar'a: Jaki masz system? Win 2k? czy XP? Tak jak napisałem gra ma inne wymagania dla każdego z systemów operacyjnych.

Co jeszcze daje do myślenia. Na obydwu komputerach Farcry w 1024x768 z 6x AA i 16x filtrowaniem gra super płynnie na komputerze brata a na moim w 1280x960. W normalnego BF'a gram w 1280x960 z 6x AA i 8x filtrowaniem ....


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
Sorry za poprzednie. Co do systemu mam XP i naprawde nic nie dogrywa. Jesli chodzi o lagy zależy od servera na którym grasz, według mnie poprostu servery nie wyrabiają. Jedna rzecz którą zaobserwowałem jeszcze pod bf. Jeżeli ktoś ma słabszy komputer to sa servery na których poprostu mu tnie nie zaleznie od detali, a sa servery nawet z większa ilościa graczy gdzie wszytko chodzi mu idealnie płynnie i ma 2 razy więcej fps. Wracając do kart graficznych to naprawde częściej narzekają ludzie nie posiadający radeonów.

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 20:13 
Offline

Dołączył(a): 12 sie 2003, 12:40
Posty: 18
To, co napisal Mol mnie dotyczy jak najbardziej (to moj jest ten "pierwszy" komputer).

Trudno mi sie zgodzic z opinia "co ja pieprze", bo tak sie sklada, ze wiem, o czym Mol pisze i wiem, ze mam problem z BF Vietnam, chociaz z zadna inna gra problemu takiego nie mam.

BF1942 dziala na moim konfigu calkowicie plynnie w rozdzialce 1280x1024 z 6xFSAA i 6xanizo.

Inny przyklad z gier nowszych - Far Cry - calkowicie plynnie w 1024x768 z 4xFSAA (grafika dosc zlozona, jesli ktos mial okazje grac).

moglbym tak dalej wymieniac...

jak rozumiem idea forum jest ew. pomaganie innym, zatem jesli nie macie nic do dodania poza uprzejma charakterystyka pytajacego - nie piszcie nic.

Jesli jednak ktos chce podzielic sie swoimi uwagami by pomoc - sprawa nadal aktualna, bo naprawde szlag mnie trafia i zniechecenia dopada, kiedy widze jak ten vietnam szarpie.

pozdrowienia,
PeeJay


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 21:36 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2003, 01:16
Posty: 30
moj sprzet:
athlon xp 2000, EPOX 8rda3+, 512 ram, radeon 9600 vivo 256 ram, HDD serial ata 7200 8mb

system:
win xp, odpalone antyvir + firewall


w single play'u:
z max ilosia botow i max detalach w 1024x768 nie tnie w ogole, chodzi super plynnie, nawet przy duzej ilosci pojazdow i ekxplozji

w multiplay'u - na necie
troche przycina, pomoglo wylaczenie shadows i zmniejszenie detali na medium

jest to bardzo dziwne i chyba najlepsze wytlumaczenie to ze kod siecowy jest nie do konca zoptymalizowany

_________________
http://bf2s.com/player/mikemat/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 21:42 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2003, 17:57
Posty: 3602
Lokalizacja: Warszawa
bardzo ciekawe wnioski, szkoda tylko ze ogolnie znane, a jak wam tak slabo chodzi to znaczy ze nie umiecie sobie kompow skonfigurowac, zaplaccie jakiemus koledze moze wam zrobi

mam konfiga jak ten 2 komp i gram 1280x960 v high detail z wlaczonym firewallem agnituma i antyvirem

_________________
http://www.bravo-company.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 22:18 
Offline

Dołączył(a): 24 cze 2003, 14:31
Posty: 724
Lokalizacja: Dead Warschau
pfff... Athlon 2000 xp+ (1666@1830mhz), 512DDR333, Radek 9100 pro na sterkach najnowszych omegi

win xp z trybem "win98", niedawno przeinstalowywany. właczone: MSN, Firewall, gg, netstat

na tym giera mi chodzi zajebiście na 800x600 i wszystkim na medium :P

to tyle chwalenia się ;P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 22:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2004, 13:38
Posty: 42
Lokalizacja: wroc
u mnie podobnie hula na high detalach w 1024 czsami zacina sie przez dzwiek .. heh eax cos mi nie wymiata za bardzo :(
czekamy na patcha :))))))))))))

_________________
blah blah blah blah ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 02:27 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
Sygate Personal FW to jeden z najgorszych FW z jakimi udalo mi sie pracowac strasznie zre procesora potrafi dojsc nawet do 99% mocy!!
szczegolnie nie radzi sobie po wylaczeniu jakiegos programu P2P gdy sciagalismy/udostepnialismy jakis bardzo chodliwy plik, poprostu wariuje od pingow i prob polaczen...
zamien na np:
Outpost
Kerio

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 10:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 10:35
Posty: 940
Lokalizacja: Watford
Ze skrajności...

Mój obecny config (karta zmieniona pod BF:V):

Procesor AMD Duron 1200, karta graficzna Radeon 9700, pamięć 512 MB ddr, Win ME postawiony od zera (po format c:).

Mówiąc szczerze trochę się bałem o wydajność ze względu na słaby procesor - ale na 1024x768 (kolory 32 mln) przy 32 graczach nie zauważyłem żadnych problemów!! Oczywiście wszystko high (tak straszyli, że pocieszałem się, że jakby co - pojade na low, ale okazało się, że nie trzeba).

Myślę, że jest to zasługa przede wszystkim starszego systemu, przy XP już bym pewnie tak nie pograł. No i karty graficznej, ktora bierze na siebie bardzo dużo, odciążając inne zasoby.[/url]

_________________
AGN, CFOG, FIA, ETCS (r.i.p.)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL