Teraz jest 16 kwi 2024, 07:22

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł: BFV a Linux...
PostNapisane: 10 paź 2004, 11:57 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
Czy ktoś z was odpalił BFV pod Linuxem?? Jesli tak to na jakiej dystrybucji?? Wkurza mnie powoli windows, a jestem bardzo ciekaw jak wyglada praktyka na BFV spod Linuxa. Wiem, ze mozna, bo takie gry jak UT2004, czy GTA3, badz pare innych najnowszych gier dziala - w zasadzie da wszystkie, a ja nie wiem jak to uczynić, więc prosze was o pomoc.


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 paź 2004, 19:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2003, 11:38
Posty: 1586
Lokalizacja: Żółwin
UT2004 posiada natywnego (czyli skompilowanego pod Linuxem) klienta gry.
A BFV jeżeli chciałbyś odpalić to tylko przez aplikację o nazwie Cedega
http://www.transgaming.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2004, 07:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Właśnie jestem na etapie uruchamiania BF 1942 na linuxie i musze powiedzieć, że jest to wykonalne (na forum transgaming znajduje sie screen z okienkiem BFa na tle puplitu KDE).
Radze przed kombinowaniem z grami zainstalować najnowsze drivery do karty graficznej oraz upewnić się czy alsa działa.
Jest jeszcze jedan sprawa - na mojej mandarynie błędnie wykrywa płytę BFa i pokazuje tylko 2 katalogi z jakimiś dziwnymi znaczkami w nazwie. Może jest to wynik stosowania zabezpieczeń na płytach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: 11 paź 2004, 12:27 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
Mam athlona64 i Fedore Cora 2 64 bit, ale nie jestem zadowolony:( Lepiej mi sie pracowalo na zwyklej dystrybucji auroxa 9.4 Wlasnie sciagam mandrake 10, bo potrzebuje jajka minimum 2.6... gdyz dysk mam sata przez raid i te jajko ma stery do raida, wiec tylko tak moge linuxa wrzucic na hdd. Bede bardzo wdzieczny jak bys mi mogl przez tsa ( jesli masz go:) ) wytlumaczyc jak wrzucic BF1942. Jak sie gra na Linuxie w porownaniu do Windowsa?? Jestem bardzo ciekaw:)

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 paź 2004, 23:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Nie wiem czy bym potrafił zrobić drugi raz to samo.
Po prostu zainstalowałem cedege pobraną z torrenta.
wziąłem

# cedega /mnt/cdrom/Setup.exe
no i dalej jak w windowsie.
potem jeszcze patch tak samo (miałem na cd):
# cedega battlefield_1942_patch_v1.6.19.exe

a potem
# cedega "/home/[katalog domowy]/[katalog cedegi]/Program Files/BF1942/BF1942.exe"
Odpala sie tylko na roocie - przynajmniej u mnie. Inaczej ma problemy z dostępem do Program Files i CD-ROMu.
Poźniej miałem problem z CD-Keyem. Odpaliłem ten exek z katalogu eReg i działało. Potem PB nawalał to ściągnąłem pbweb.exe i odpaliłem analogicznie:

#cedega ./pbweb.exe
Potem trzeba wcisnac CTRL + C bo jakos sam nie chce skończyć.
I to koniec - z ASE miałem duuuże problemy więc sobie odpuściłem. Spisałem sobie pod windą adresy IP serwerów i wklepuje je bezpośrednio do BFa.
Disiejsze testy:
- 30 do 70 fps na pustym serwie, zadziwiająco niskie pingi.
(Athlon 1,3; 384 MB RAM; GeForce 4 MX440 64MB; łącze 128 kb/s radiowe)
- Dźwięk lekko metaliczny. Pozostaje jeszcze problem braku akceleracji sprzętowej co żre klatki. Nie moge rozwiązać również problemu że karta cały czas uważa, że siedze na 5.1 i nie wiem jak przestawic na słuchawki.
- i na koniec 25 - 30 fps na ARCORze przy 24 osobach.

To oczywiście wszystko do BF 42' ale myślę że z Vietnamem jest podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: 12 paź 2004, 16:58 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
OK... a wiec... Zainstalowalem mandrake 10 i ze wszystkich dystrybujcijakie mam, to ta wyglada najlepiej. Cedege mam 401, ale 8 mb w rpm. Nie moglem pobrac z torrenta tej co ma 17 mb. Mam ja na dysku, ale spakowana, po rozpakowaiu nie wiem jak ja zainstalowac. Posluzylem sie wiec tya 8 mbr w rpm i zainstalowalo samo:-p Zainstalowalem bfv i bf42. Bf42 sie nie chcial uruchomic, natomiast BFV sie uruchomil, dziwk chodzil OK, ale gra to tak jak bym mial 128 mb ramu, mniej niz 256, a mam 512 w kompie, gdy uruchamialm singleplayera, to mi dlugo wczytywal, wiec wylaczylem, czyli nawet nei pogralem:( Moze tak wolno chodzilo przez cd rom w ktorym byla wlozona plyta?? Troszke sie wkurzylem. Powiedz ... nei podajac mi danych fps, jak sie gralo Ci?? Plynnie czy cielo??


Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 paź 2004, 19:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Dobrze - tak samo jak pod windą.
Kwestia szczęścia. Co do BF '42 to też na poczatku mi sie nie chciał uruchomić - poinstalowałem na chama pakiety od ALSA, wine'a, winex'a i na końcu cedegę i po kolei uruchamialem. W końcu cedega sobie poradziła. BF sie nawet nie wiesza - co mi sie pod windą zdarzało, Nawet pingi troche lepsze to dziwne z lekka.
Teraz poluje na Point2Play 1.3 - graficzną nakładkę na cedege, która niestety jest komercyjna i trzeba mieć konto w transgaming zeby z niej korzystać. Może jest gdzieś wersja bez tego. Ten program bardzo ułatwia granie na linuxie - instalacja i zarządzanie wszystkimi grami spod jednego programiku + diagnostyka + duże możliwosci poprawy dźwięku w grach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: 12 paź 2004, 23:24 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
Ja to mialem i pod auroxem nei widzialo mi cd romow, mam gdzies to na dysku, badz linka skad pobrac, wiec jak znajde, to Ci podam:)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2004, 06:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Wielkie thx bo cedega jest kapryśna a Point2Playa można ładnie konfigurować.
A nie widział cd romów bo byly może zamontowane z prawami odczytu tylko dla roota. W HOWTO do cedegi jest napisane jak ustawić chmody.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: 13 paź 2004, 14:03 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
Wrzucilem jzu sery do mojej ati ale nie dalej chodiz kiczowato. Musze sciagnac inna cedege, bo zauwazylem, ze ta co Ty mi podawales z torrenta ma 16 mb, a ja mam jakas 8 mb, a odnosnie P2Pl 1.3 to pobralem to z emule i popieram to ponownie.

Pozdrawiam,

P.S. jak by co to wrzuce to gdzies na ftp i podam Ci link


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł: ...
PostNapisane: 13 paź 2004, 15:14 
Offline

Dołączył(a): 29 cze 2004, 00:45
Posty: 20
Musze sciagnac ten sam plik cdegi co Ty masz, tyle ze mi nie chce z torrenta. Muli mi sie straszie na tym co mam. A powiedz mi... po rozpakowaniu tego pliku jka go zainstalowales, bo on po rozpakowaniu tworzy kataog usr i co dalej... szukam make.sh czy makeinstall.sh i nie widze tam:(

Pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 paź 2004, 16:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Hmmm fajnie mi emule nie chodzi.
A co do tej cedegi :
http://www.suprnova.org - dalej nie podam bo mnie opowie upomną. Poszukaj tam Cedega-4 0-1 winex4 ALL by azote jak byś chciał ściągać.
Postaram sie jednak dzisiaj wrzucić ją na FTP ale to troche potrwa przy transferze rzędu 1-5 KB/s.
Tej paczki cedegi nie musiałem kompilować - to była wersja dla Debiana (DEB) i Mandrake'a oraz innych Redhatopodobnych (RPM).

A tne P2P z przymuła chodzi bez ekhm.. rejestracji?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2004, 05:27 
Offline

Dołączył(a): 24 wrz 2004, 02:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gdynia
qrcze wam to dziala a mi nie :/ mam cedega-4.0-1 odpalam po wpisaniu seryjki pyta o miejsce docelowe i... qpa. Gdziekolwiek to chce instalnac wyskakuje ze mam za malo miejsca... mam linuxa mdk 9.1 i xp na 1 hdd, probowalem na partycji od xp i sie pluje, to zamatowalem linuxowa 10 gigowa i tez mu malo... o co qrwwww chodzi ? Instalnalem tez wine-20031212-mdkdebug.i586.rpm i gdy odpalam wine z usr/bin to mi wywala:
./wine: error while loading shared libraries: libwine.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
A plik qrde jest :/
Wiecie o co temu chodzi ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2004, 05:39 
Offline

Dołączył(a): 24 wrz 2004, 02:16
Posty: 52
Lokalizacja: Gdynia
Instalnalem tez wine-20031212-mdkdebug.i586.rpm i gdy odpalam wine z usr/bin to mi wywala:
./wine: error while loading shared libraries: libwine.so.1: cannot open shared object file: No such file or directory
A plik qrde jest :/
iiii ?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 30 paź 2004, 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Ja mam MDK i Slackware'a obie 10tki - po ponownym formatowaniu dysku na żadnym znich nie udało mi się uruchomić BFa :roll: :evil: .
Aha - WINE instaluj z paczki dołączonej do MDK - coś tam nim możesz uruchomić (np. ASE które nie chce współpracować wogóle z grami).
Popróbuj : zalogowanie jako root -> startx -> cd /mnt/cdrom/ > cedega Setup.exe -> I tu może być zonk - problemy z nieodmontowywaniem płyty i instalka się wiesza -> Po instalacji przejdź do tego katalogu Transgaming.... gdzie są program files'y (obowiązkowo tam instaluj wszystko) -> cedega *****.exe -> potem cie czeka jeszcze pbweb.exe ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 22 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL