Teraz jest 19 kwi 2024, 22:19

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2005, 20:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 20:46
Posty: 41
dedido napisał(a):
Kiper napisał(a):
trzeba dodac z to ni takie ruskie stare T-72 ale przerobione z lepsza lektronik iatkimi tam bajerami... nawet Malezja od na kupiła kilka:D:D:D a co do śmigłowców to mamy neizł Mi- 24 i Sokoły a samoloty no to oczywiście Migi- 29 Su 22 i w przyszlosci F- 16
nawet nie tak zly sprzencior;] tylko szkoda ze wiekszosc panstw ma granatniki maszynow a nasz wspaniały Sztab Genralny nie zakupl czegos takie a sam kupuje sobie jakies herby wzajemnie sie odznaczaja i wogole;/ nie e to idzie kasa w to co powinna :twisted:

Kurcze chciałbym zrozumieć twojego posta - bo widzę dużo informacji o naszym aktualnym uzbrojeniu ale niestety mam problemy z odczytaniem :? .

sorry spieszylem sie jak cholera wiec pisalem nie uwaznie... nei warto czyrtac

_________________
"Death? What all you know about death?" Platoon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 maja 2005, 20:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 20:46
Posty: 41
Michu Neo napisał(a):
Eh...
Jak czytałem ten artykuł Kipera to szlak mnie wziął...
Niby dałem temu "zwolennikowi VC" kazanie, ale czy to coś da?...
Dlaczego ludzie w ogóle mają prawo myśleć, że ci żołnierze walczący w Wietnamie to byli zbrodniarze... :(
Lajf is so mdfk'n brutal :x


ale ktory "artykuł' na onecie czy tu? bo tam na onecie to nie pamietam co napisalem wiec mi przypomnij a tutaj no to wczesniej mowilem dlaczetgo zaraz go zmienie jak sie da

_________________
"Death? What all you know about death?" Platoon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005, 03:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 kwi 2003, 18:21
Posty: 452
Lokalizacja: Wrocław
Michu Neo napisał(a):
Eh...
Dlaczego ludzie w ogóle mają prawo myśleć, że ci żołnierze walczący w Wietnamie to byli zbrodniarze... :(
Lajf is so mdfk'n brutal :x
Dlatego, że ludzi popełniających zbrodnie zwykło sie określac mianem zbrodniarzy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005, 16:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 21:17
Posty: 312
Lokalizacja: Kraków
aBe napisał(a):
Dlatego, że ludzi popełniających zbrodnie zwykło sie określac mianem zbrodniarzy.


przeciez na wojnie wszyscy popelniaja zbrodnie wiec nie mozna mowic ze tylko wietnamcczycy popelniali ZLO a amerykanie nie... przeciez na ta wojne jechali nastolatkowie ktorzy nie wytrzymywali psychicznie i puszczaly im wszelkie hamulce. dlatego nie mozna wybielac amerykanskich GI JOE i mowic ze oni zabijali bo wietnamczycy ich mordowali tylko spojrzec obiektywnie w historie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005, 16:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 20:21
Posty: 381
Lokalizacja: Warszawa
xD napisał(a):
aBe napisał(a):
Dlatego, że ludzi popełniających zbrodnie zwykło sie określac mianem zbrodniarzy.


przeciez na wojnie wszyscy popelniaja zbrodnie wiec nie mozna mowic ze tylko wietnamcczycy popelniali ZLO a amerykanie nie... przeciez na ta wojne jechali nastolatkowie ktorzy nie wytrzymywali psychicznie i puszczaly im wszelkie hamulce. dlatego nie mozna wybielac amerykanskich GI JOE i mowic ze oni zabijali bo wietnamczycy ich mordowali tylko spojrzec obiektywnie w historie.


Powiedz mi na ktorej wojnie przestrzegane sa zasady prawne?? O ile sie nie myle, nigdy nie byly przestrzegane!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 maja 2005, 18:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 20:46
Posty: 41
przede wszystki to co nam pokazuja w filmach czy wtedy pokazywano w gazetach to zwykle byly zdjecia pozabijanych rolnikow i podpisane ze zolnierze naszej armi beztialsko zabili bezbronnych wiesniakow a nikt nie napisal tego np ze wchodzac do wioski dostali na przywitanieserrie z RPD ukrytego w krzakach lub z AK 47 ktory miala pod sukienka jakas starsza pani. Jak chcecie to poczytajcie tu takie historie http://www.wietnam.friko.pl/glowna.htm chyba w tym rozdziale cos takiego bylo ze weszli do wioski i niezle dostali od zwyklych rolnikow
wiec to byla manipulacja mediow bo ludzi tylko to interesowalo wlasnie te pozabijane dzici i to byl temat ale nikogo by nie interesowaly zdjecia i podpisane ze to Ci ludzie zawinili

Bisness is bisness

_________________
"Death? What all you know about death?" Platoon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 23 maja 2005, 23:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2004, 22:34
Posty: 231
Lokalizacja: Wrocław
aBe napisał(a):
Michu Neo napisał(a):
Eh...
Dlaczego ludzie w ogóle mają prawo myśleć, że ci żołnierze walczący w Wietnamie to byli zbrodniarze... :(
Lajf is so mdfk'n brutal :x
Dlatego, że ludzi popełniających zbrodnie zwykło sie określac mianem zbrodniarzy.



Jakby to powiedział mój wykładowca : Problem jest złożony,a sytuacja niejasna. Wojna to gówno,nie ważne ilu Redneck'ów wyciągnie z szafy M-16 i pogna do punktu zbiorczego,ani ile kg marichuany wyjara jakiś tam hipis pacyfista tańczący przed białym domem. Żaden z nich tak naprawdę nie ma do końca racji.

@Michu Neo - zapewne nie wszyscy żołnierze USA byli zbrodniarzami,jeden dał batonik biednemu,głodnemu wietnamskiemu chłopcu,a drugi zgwałcił jego 15-letnią siostrę. Paplanie "byli zbrodniarzami" "nie nie byli" nie ma sensu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2005, 12:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 10:35
Posty: 940
Lokalizacja: Watford
DarthPrivate napisał(a):
Powiedz mi na ktorej wojnie przestrzegane sa zasady prawne?? O ile sie nie myle, nigdy nie byly przestrzegane!!


No nie do końca, Darth... Na wojnie obowiązują po prostu inne "zasady prawne", niż w czasie pokoju. Zabijanie wrogich żołnierzy w świetle wojennego prawa nie jest zbrodnią.

Mam tu na myśli np. Konwencje Genewskie. Czasem bywały przestrzegane. Czasem. :wink:

_________________
AGN, CFOG, FIA, ETCS (r.i.p.)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2005, 18:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 20:46
Posty: 41
Dziś oglądałem program o taktyce wojennej żołnierzy Wietnamskich.
Okazało się, że do dziś są skzoleni w podchodzeniu (bezszelestnym) maskowaniu się, itd. Taki żołnierz pochodzący z Francji czy USA, który nigdy nie był w takich warunkach ( 30 C powietrza i 80% wilgotnosci powietrza) siedzi w okopie podczas nocy i nagle wyskakuje kilku wietnamcow ktorzy zaczynaja z nienacka grzac z broni to juz nie bedzie normalny. Wojna zmienia ludzi i ci ludzie na wojnie są już zmienieni i właśnie gwałcą mordują itd. Na wojnie jest no nie chce mówić, że naturalne, ale bardzo często spotykane i to nie tylko wojny z udziałme Amrykańskich żołnierzy, ale innych też. A nagonka typu, że Ameryka to Ameryka tamto to porostu jest spowodowana tym, że panuje taka moda w Europie by być anty Amerykaninem a my dajemy takie głupie mody sobie wprowadzać do umysłów.

P. S. Sorry, że kompletnie nie gramatycznie napisałem x]

_________________
"Death? What all you know about death?" Platoon


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2005, 20:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 mar 2004, 22:34
Posty: 231
Lokalizacja: Wrocław
Kiper napisał(a):
Dziś oglądałem program o taktyce wojennej żołnierzy Wietnamskich.
Okazało się, że do dziś są skzoleni w podchodzeniu (bezszelestnym) maskowaniu się, itd. Taki żołnierz pochodzący z Francji czy USA, który nigdy nie był w takich warunkach ( 30 C powietrza i 80% wilgotnosci powietrza) siedzi w okopie podczas nocy i nagle wyskakuje kilku wietnamcow ktorzy zaczynaja z nienacka grzac z broni to juz nie bedzie normalny. Wojna zmienia ludzi i ci ludzie na wojnie są już zmienieni i właśnie gwałcą mordują itd. Na wojnie jest no nie chce mówić, że naturalne, ale bardzo często spotykane i to nie tylko wojny z udziałme Amrykańskich żołnierzy, ale innych też. A nagonka typu, że Ameryka to Ameryka tamto to porostu jest spowodowana tym, że panuje taka moda w Europie by być anty Amerykaninem a my dajemy takie głupie mody sobie wprowadzać do umysłów.

P. S. Sorry, że kompletnie nie gramatycznie napisałem x]



Na jakim kanale Tobie udaje się złapać takie rodzynki :shock: ?.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2005, 21:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 wrz 2004, 19:58
Posty: 792
Lokalizacja: Bielsk Podlaski
Tak tak wojna robi z ludzi mutantów - wystarczy na Rambo popatrzeć :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2005, 22:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 gru 2004, 20:46
Posty: 41
[

Na jakim kanale Tobie udaje się złapać takie rodzynki :shock: ?.[/quote]


Na Discovery Channel a program to byl o warunkach walk i bylo o Francuzach walczacych w dżungli z Wietnamczykami i pokazywali technike walki paryzantow (wtedy Viet Minhu)

_________________
"Death? What all you know about death?" Platoon


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 27 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL