Zainstalowałem BF+patcha i dałem wsio na maxa razem z dźwiękiem iiiii mam stałe 100 klatek
Da sie gdzieś wyłączyć v-synka ? Bo wali pomiędzy 99,9 a 100... Mam odświeżanie 100hz w 1024.
Co do zasilaczy - jest test na
http://www.Benchmark.pl, przeklejam
"TOP 10 - zasilacze ATX
Po upływie trzech miesięcy znów zaglądamy na półkę z zasilaczami w naszym sklepie. Zmiany, które zaszły w tym okresie są zauważalne, doszły nowe modele, pojawili się też nowi producenci, zmieniają się ceny - jest w czym wybierać.
Równocześnie pragniemy ostrzec Was przed pojawiającymi się stale różnymi modelami noname - nieznane nazwy, egzotyczne firmy, wygórowane parametry oraz tragiczna jakość to zagrożenie dla naszych komputerów. Nie należy się sugerować hasełkami na pudełku, zasilacz jest zbyt ważnym podzespołem, aby ryzykować kupując niepewny model nieznanego producenta.
Aby upewnić się jakiej mocy zasilacz będzie Ci potrzebny, skorzystaj z kalkulatora poboru mocy. Należy przy tym pamiętać, że rzeczywista moc zasilacza pod łącznymi obciążeniami jest z reguły mniejsza, niż ta w nazwie produktu. Dla przykładu Chieftec 360W może być maksymalnie obciążony do 340W, łączne napięcia +5V i +3.3V maksymalnie do 220W, a napięcie +12V max 204W. (informacje n/t umieszczone są na etykiecie zasilacza). Wymagania wobec zasilacza ze szczegółowym podziałem na poszczególne napięcia pomoże Wam obliczyć jeszcze inny kalkulator.
Zasilacz do 150 złotych
Do komputera biurowego nie potrzebujemy wygórowanych mocy, jednak zasilacz nie może być byle jaki - jak zawsze liczy się bezpieczeństwo i stabilność. W tej kategorii zazwyczaj czegoś dla siebie szukają posiadacze prostych, ekonomicznych zestawów, gdzie bardzo ważna jest jak najniższa cena. Absolutnie najtańszy, a przy tym dość dobry jest 300-watowy Feel (~50 zł) - pod niewielkim obciążeniem trzyma napięcia w normie, ma zabezpieczenia przed różnymi anomaliami zasilania - ale nie należy do najcichszych, mówiąc delikatnie.
Nieco ponad 100 złotych kosztuje Chieftec GPS-300AB-100L o mocy 300W. Będzie dobrym wyborem dla mało rozbudowanych zestawów domowo-biurowych, pociągnie nawet nieco silniejszy komputer, ale należy się liczyć ze wzrostem hałasu pod obciążeniem.
Natomiast problemów takich nie powinien mieć Hiper HPU-3S350 dysponujący mocą 350W. Stosunkowo nowa na naszym rynku firma Hiper, oferuje nam dobre, solidnie wykonane i stabilne zasilacze po bardzo przystępnych cenach - warto zwrócić uwagę na jej wyroby.
Zasilacze od 150 do 350 złotych
Średnia półka cenowa to najczęściej kupowane zasilacze, można tutaj wybrać spośród wielu modeli różnych producentów. Kierując się korzystnym stosunkiem jakości do ceny należy większą wagę nadać jakości, można też pogrymasić nad poziomem hałasu, zadbać o odpowiednią długość kabli i inne, ważne szczegóły.
Najtańszy w tej grupie jest Chieftec HPC-360-202 z jednym wentylatorem i pasywnym PFC - kosztuje 160 złotych, jest cichy, solidny i ma komplet układów zabezpieczających. Można się też zastanowić nad dopłaceniem do modelu 360-302DF z dwoma wentylatorami.
Dla tych, którzy potrzebują dużych mocy, a jednocześnie mają ograniczony budżet polecamy nowego Hipera HPU-4S425. Nowoczesny zasilacz spełniający normy ATX 2.2, cichy, dobrze trzyma napięcia pod obciążeniem, nadaje się nawet do rozbudowanego zestawu.
Niewiele droższy jest Tagan 330W, który bardzo nam się podoba ze względu na praktycznie bezgłośną pracę, nawet pod sporym obciążeniem. Bardzo dobre zabezpieczenia i filtry (przeciwprzeciążeniowy, przeciwprzepięciowy, przeciwzwarciowy, zabezpieczenie termiczne) to cecha wszystkich zasilaczy tej marki, podobnie jak i najwyższa jakość wykonania. Za mocniejszego Tagana 380W trzeba zapłacić już 300 złotych i ten model polecamy z kolei tym, którzy wymagają absolutnej niemal ciszy i całkowitej stabilności dużego, prądożernego zestawu.
Bardzo ciekawie prezentuje się też kolejny, nowy model Hipera - HPU-4R480. Cichy, z jednym, dużym wentylatorem, spełniający normę ATX 2.2, do tego dochodzi nietuzinkowy wygląd no i potężna moc 480W.
Zasilacze powyżej 350 złotych
Kupując zasilacz za sporą gotówkę należy szczególnie dobrze wybrać, bo tutaj pomyłka mogłaby się okazać najbardziej bolesna. Na szczęście producenci noname nie docierają tak wysoko ze swoimi wyrobami
Z naszego zestawienia TOP 10 wypadły zasilacze firmy Antec - firma jakby nie zauważała rosnącej konkurencji, utrzymując swoje ceny na bardzo wysokim pułapie, podczas gdy inni producenci oferują podobną jakość, nowoczesność i solidność za dużo mniejsze pieniądze. Podobnie też oferta firmy Be quiet! i Thermaltake wydaje się nam nieco za droga.
Na szczęście mamy w czym wybierać - zbawienny wpływ konkurencji w tej dziedzinie rynku pozostaje ratunkiem dla naszych kieszeni.
Zaczynamy od kosztującego 375 złotych mocnego i cichutkiego Tagana 420W stanowiącego dobry, a przy tym relatywnie tani wybór do najbardziej rozbudowanych konfiguracji.
Nowość oraz niesłychanie ciekawe rozwiązania przedstawia firma Topower - w modelu 420NF Titanium zastosowano półpasywne chłodzenie. Podczas niewielkiego obciążenia (praca biurowa, Internet) zasilacz jest chłodzony pasywnie, pozostając całkowicie bezgłośnym, ciche wentylatory włączają się stopniowo wraz ze wzrostem obciążenia. Świetny pomysł i nie za drogi (435 złotych) w porównaniu do całkowicie pasywnych zasilaczy.
Za podobną kwotę możemy nabyć mocniejszy i bardziej tradycyjny model Topower 500W P5 Titanium. Cichy, mocny, mający szereg rozwiązań poprawiających jakość napięć i dbających o bezpieczeństwo komputera stanowi dobry wybór dla wymagających użytkowników. Jeśli komuś nawet 500W mocy to mało, ma jeszcze do wyboru kosztujący ponad 700 złotych model 600-watowy z tej samej serii.
Ciekawie zaczyna się robić w kategorii zasilaczy pasywnych. Drogie i wymagające dobrze wentylowanej obudowy jednostki powoli tanieją, a oferta robi się coraz bardziej urozmaicona. Na pewno ciekawie przedstawia się 300-watowy SilverStone Nightjar kosztujący niewiele ponad 700 złotych. Za konkurujący z nim mocniejszy, 350-watowy Yesico FL-350 TMS trzeba zapłacić 770 złotych, są to w tej chwili dwa najtańsze u nas, w pełni pasywne zasilacze. Przewidujemy w niedalekiej przyszłości coraz większą popularność takich zasilaczy, oby przełożyło się to na spadek, słonych jak na razie, cen."
Pozdro !