Teraz jest 19 kwi 2024, 22:06

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 gru 2008, 02:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2008, 15:01
Posty: 13
Od jakiegoś czasu pogrywam sobie regularnie na Bihnecie, jeszcze do niedawna wszystko było ok, ale parę dni temu zaczał mi się pojawiać dziwny problem. Praktycznie po zakończeniu każdej rozgrywki (kiedy wyskakuje tabelka i loading, please wait) gra nie łączy mi sie ponownie do serwera. Próbuje, ale wyskakuje timeout. Po takiej akcji mam ping 9999 i/lub w ogóle nia ma serwera na liście, sytuacja wraca do normy dopiero gdy poczekam 5-10 minut lub ewentualnie zrestartuję połączenie neo - obydwa sposoby bardzo upierdliwe, bo wbijam zazwyczaj kilka minut po rozpoczęciu każdej rozgrywki.
Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ?
Gra oryginalna (BF 1942 WWII Anthology), bez żadnych patchów.

Gra ze mną też dwóch znajomych, takie same łącza i jeden z nich ma identyczną wersję gry, problem u nich zdarza się również, tylko bardzo rzadko.

_________________
BF 1942: Erich von Klinkerhoffen
BF Heroes: ReneArtois, OfficerCrabtree


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 gru 2008, 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2004, 17:31
Posty: 1504
Lokalizacja: Chotomów
ja też tak miałem nie wiem od czego jest to zależne, u mnie ten problem sam się rozwiązał, tzn czasami jeszcze się pojawia ale to bardzo sporadycznie

_________________
"I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 gru 2008, 02:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2008, 15:01
Posty: 13
Okazuje się, że w moim przypadku problem leży w xfire. Wyłączenie progsa z miejsca likwiduje mój problem. Nie rozkminiłem jeszcze niestety co dokładnie go powoduje, ale na chwilę obecną widze, że nawet po wyłaczeniu wszystkich możliwych opcji śledzenia stanu gry, xfire in-game dla BF itp, problem nadal występuje.

_________________
BF 1942: Erich von Klinkerhoffen
BF Heroes: ReneArtois, OfficerCrabtree


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 gru 2008, 13:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 gru 2004, 17:31
Posty: 1504
Lokalizacja: Chotomów
w moim przypadku nie był to xfire a skąd wiem a no stąd, że jakieś 3 lata temu jak grałem to jeszcze nie wiedziałem o czymś takim jak xfire :roll:

_________________
"I Pan Bóg stworzył kobietę... a potem był płacz i zgrzytanie zębów"...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sty 2009, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 gru 2008, 15:01
Posty: 13
Denerwowała mnie konieczność używania Skype i wyłączania Xfire, żeby grać w BF1942 i rozmawiać, przemogłem więc wrodzone lenistwo :D i w końcu postanowiłem rozkminić dlaczego tak się dzieje.

Xfire widzi serwery na których gramy i może śledzić statystyki gracza (to da się wyłączyć w opcjach), pokazuje też informacje o serwerze (tego nie da się wyłączyć), takie jak aktualna mapa czy gracze online. Zazwyczaj działa to dobrze, ale niektóre serwery są przewrażliwione na potencjalnie szkodliwe działania, takie jak np. próba połączenia ze złym portem. Do takich należy m.in. BIHnet, na którym pogrywam regularnie (o ile akurat routing z neostrady nie idzie przez Nowy York :() oraz parę innych, które zwiedzałem ale akurat mnie nie interesują zbytnio.
Włączyłem w zaporze Windows logowanie wszystkich wychodzących połączeń, żeby zobaczyć dlaczego Xfire może blokować połączenia z serwerem. W logach zauważyłem, że przy każdej zmianie mapy Xfire łączy się do serwera kilkukrotnie na różnych portach, co powoduje coś w rodzaju tempbana IP na 10-15 minut (pomaga zmiana IP neostrady).
Windowsowa zapora niestety nie pozwala filtrować ruchu wychodzącego, więc żeby pozbyć się kłopotu trzeba zaopatrzyć się w jakiś firewall dla Windows oraz dodać regułę blokującą dla Xfire możliwość połączenia się z IP wybranego serwera. Wklepałem u siebie wpis blokujący cały transfer TCP/UDP do BIHneta, co w Xfire zaowocowało takim komunikatem:

Obrazek

Dla mnie to niewielka strata - i tak rzadko zaglądałem w tą zakładkę; za to bez problemu mogę wreszcie grać z włączonym Xfire, bez niespodzianek typu lag/dc ni z gruchy ni z pietruchy.

_________________
BF 1942: Erich von Klinkerhoffen
BF Heroes: ReneArtois, OfficerCrabtree


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL