Teraz jest 19 kwi 2024, 01:47

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 sty 2009, 14:02 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2009, 03:03
Posty: 4
Cześć - kilka tygodniu temu kubiłem BF 1942 Anthology, załadowałem do laptopa, i grałem przez następne tygodnie bez zastrzeżeń (super!).

Aż tu nagle, po tygodniu przerwy, odpalam grę, i jest inaczej, niz było:
1) filmik na początku i bannery producentów zajmują cały ekran (a były mniejsze)
2) na ekranie, na którym są ustawienia, wybór kampanii albo pojedyńczej bityw itd, coś się pokitwasiło. Nie widać suwaków (np przy kontrolach video), choć widać do czego te suwaki się odnoszą (np. jest tekst "high" i "low" ale nie ma suwaka pomiędzy nimi, którym można by zmienić te ustawienia.
3) w samej grze nie zaznacza wielu rzeczy: np. jak wybieram kit i mam określić spawnpoint to jak zaznaczam kursorem wybrany kit (np assaulta), to wybiera go, owaszem (tj gram z tym kitem),ale nie zaznacza go, więc dopóki nie spawnuję, nie mam pewności, czy wybrałem akurat assaulta a nie co innego.
4) nie widzę celownika.

Gra chodziła od początku na wysokim poziomie grafiki i dzwięku.

Grę mam oryginalną, kupioną w empiku,kody oryginalne itd.
Wersja gry wyświelta się jako 1.61 (aplikowałem patcha)
System opaeracyjny: Windows Vista Business z SP 1
Procesor: Intel Core 2 CPU T7200@2.00 GHz 2.00 GHz
RAM: 2.00 GB
karta graficzna: NVIDIA GeForce Go 7400 (updatowałem sterowniki)

Odinstalowałem (zresztą tu były niemałe trudności, ale dzięki info z forum udało się) i ponownie zainstalowałem 2 razy. Nie rozwiązało to problemu.

Być może w czasie pomiędzy prawidłowym działaniem gry a jej nieprawidłowym działaniem przełączałem z raz laptopa na tryb ozczędności energii, ale potem przełączyłem spowrotem na high performance, i znowu śmiga jak stary.

Aha - próbowałem kilkaktroie w windowsach zmieniać rozdzielczość, bo gra chodził tak, jak by była niewłaściwa rozdzielczość. Niezależnie od ustawień rozdzielczości w Windowsach, gra chodzi zawsze tak samo tj. wadliwie.

Nie mogę przestawić rozdzielczości w samej grze (kontrola video) ponieważ nie ma suwaka i nie mogę zaznaczyć którejkowliek z wybranych rozdzielczości.

RATUNKU!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2009, 17:13 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sie 2006, 11:40
Posty: 1026
Lokalizacja: no route to host...
Brak celownika i inne bajery z menu + vista, to prawie na pewno sterowniki do grafiki. Na pewno zainstalowales najnowsze?

_________________
ObrazekObrazek
Carno's blog - my part of the web


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2009, 17:38 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2009, 03:03
Posty: 4
Carnophage[PL] napisał(a):
Brak celownika i inne bajery z menu + vista, to prawie na pewno sterowniki do grafiki. Na pewno zainstalowales najnowsze?


Dzięki za pilną odpowiedź. W Device MAnager wywołuję okienko karty graficznej i przyciskam "update drivers". Komputer łączy się , łączy i ostatecznie informuje mnie, że mam najbardziej aktualne sterowniki do NVIDIA GeForce Go 7400 (driver version: 7.15.10.9754).

Szukałem bardziej aktualnych sterowników, ale nie znalazłem...

Zresztą o tyle wątpię, by to była kwestia sterowników, że wcześniej działało bez zarzutów. Niczego nie aktualizowałm, a tydzień później zaczęło działać źle.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sty 2009, 19:41 
Offline

Dołączył(a): 18 sty 2009, 03:03
Posty: 4
Problem rozwiązany. Otóż nie wystarczyło ściągnąć najnowsze sterowniki do NVIDIA GeForce Go 7400, trzeba jeszcze było ręcznie (automatycznie się nie dało) zaktualizawać Intel Video Drivers. Konia z rzędem temu, który rozumie różnicę. Sęk w tym, że się udało i gra znowu chodzi.

Dzięki.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 7 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL