Teraz jest 28 mar 2024, 15:48

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 mar 2005, 23:35 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Witaj rekrucie!

Kupiłeś właśnie Battlefield 1942 ?

Nie wiesz od czego zacząć ?

Chcesz poznać elementarną wykładnię porad niezbędnych do poprawnego funkcjonowania gry i Twoich działań w grze ?

TUTAJ ZNAJDZIESZ ODPOWIEDZI NA NURTUJĄCE CIĘ PYTANIA.

Na początku przypomnę o warunku przeczytania zasad panujących na forum.

Tymczasem gratulujemy i witamy na polskiej scenie BF 1942 !

Ten wątek stworzony został przez doświadczonych graczy jako pomoc w odpowiedzi na wszystkie problemy, z jakimi spotykają się nowi gracze.

Ma on również za zadanie przybliżyć nieopisane dotąd zasady zachowania w trakcie gry przez internet i wyjaśnić podstawowe pojęcia.

Zapraszam do lektury!


Poradnik podzielony jest na dwie sekcje:

1. Niezbędne poprawki, dodatki, aplikacje wspomagające grę.

2. Najczęściej zadawane pytania / najczęstsze problemy z grą.


SEKCJA 1. Niezbędne poprawki, dodatki, aplikacje wspomagające grę.

a) patche (czyli oficjalne poprawki do gry)

Przede wszystkim po instalacji gry musisz zainstalować odpowiednie patche:

- 1.6.19 (ok. 250MB) do pobrania stąd:

ftp://largedownloads.ea.com/pub/patches ... 1.6.19.exe

- następnie 1.61b (ok. 8MB) do pobrania stąd:

ftp://largedownloads.ea.com/pub/patches ... v1.61b.exe

b) mody (czyli dodatki do gry, oficjalne lub nie)

Engine gry Battlefield 1942 jest bardzo elastyczny i powstało wiele świetnych dodatków zwanym popularnie modami. Jeśli chcesz upiększyć grę, zmienić teatr działań możesz dokonać instalacji dowolnej modyfikacji, która pobierzesz stąd:

http://battlefield1942.filefront.com/fi ... 42;21index

Najpopularniejszymi w Polsce modami są:

- Desert Combat http://www.desertcombat.com/
- Forgoten Hoppe http://forgottenhope.bf1942files.com

c) aplikacje wspomagające grę

- zainstaluj program ASE - All Seeing Eye
http://bf.blue4u.pl/utils/EyeInstaller.zip

Jest to bardzo prosta w użytkowaniu przeglądarka serwerów gier m.in. BF1942, możesz w niej przefiltrować serwery pod różnymi kryteriami (mapa, kraj, patch itp itd).

Po zainstalowaniu gry i uruchomieniu programu All Seeing Eye aplikacja znajdzie zainstalowanego wcześniej BF-a.

W celu znalezienie polskich serwerów wykonujesz kolejno czynności:

- wybierasz z lewego panelu grę: Battlefield 1942 (lub BF:Vietnam)
- nadal poruszamy się w lewej części panelu sterującego, przewijamy do poziomu Modifiers
- rozwijamy zakładkę Modifiers i przechodzimy do zakładki Country
- kolejno rozwijamy zakładkę Europe - > Eastern Europe i wybieramy POLAND

W tym momencie program jest gotów na przefiltrowanie serwerów znajdujących się w Polsce. Aby najszybciej odświeżyć listę serwerów wciskasz klawisz F5 (refresh) i czekasz na wyświetlenie się aktywnych serwerów.


SEKCJA 2. Najczęściej zadawane pytania / najczęstsze problemy z grą.

Pytanie: Jak otwiera się klapę w barce ?

Odpowiedź: Pytanie kultowe numer 1, wręcz weteran pierwszych niejasnych kwestii.

Klapę otwiera się [strzałką w górę], chyba że coś namieszałeś w ustawieniach sterowania (dive/hatch up). Otwieranie barki działa tylko z pozycji kierującego barką. Wejdź do barki i naciśnij [1]. Wtedy spróbuj otworzyć klapę. Przytrzymaj strzałkę!

Pytanie: Gdzie jest łódź podwodna ?

Odpowiedź: Pytanie kultowe numer 2.

Łodzie podwodne znajdziesz na mapach GuadalCanal i Midway w trybie multiplayer. Szukaj na mapie przy wyborze spawna pojedynczej kropki na morzu.

Przeszukując forum natrafisz na wątki, gdzie forumowicze żartobliwie pisali, iż widzieli łódź podwodną w jednym z "jeziorek" na El Alamein.
Niniejszym dementujemy te plotki :wink:

Pytanie: z serii ... "zessałem i nie mogę grać"

Odpowiedź: Koledze już podziękujemy.

Od razu widać, że nie czytałeś ZASAD jakie obowiązują na tym forum. Zakaz używania wersji pirackich, tym samym przyznanie się do jej posiadania spotka się z rygorystycznym potraktowaniem.

Pytanie: Jakim klawiszem otwiera się spadochron?

Odpowiedź: Spadochron otwiera się domyślnie klawiszem [9]. Polecamy ustawienie innego klawisza.

Pytanie: Strzelam prosto w przeciwnika, a on nie dostaje. Dlaczego?

Odpowiedź: Battlefield różni się od innych gier tym, że pocisk jest obiektem. Mówiąc po polsku - musisz przewidywać drogę pocisku + drogę wroga i strzelać z odpowiednim wyprzedzeniem.

Pytanie: Strzelam z artylerii przeciwlotniczej i nie trafiam. Dlaczego?

Odpowiedź: Samoloty latają szybko, a pocisk z AA leci długo. Strzelaj podobnie jak z poprzedniej odpowiedzi – stosując odpowiednie wyprzedzenie.

Pytanie: Stoję w zasięgu flagi, a ta jest ciągle szara. Co się dzieje?

Odpowiedź: Najwyraźniej w zasięgu tej samej flagi znajduję się równocześnie Twój przeciwnik. Kto pierwszy pozbędzie się przeszkody zdobywa flagę.

Pytanie: Jak wyrzucać innych, niemiłych graczy kiedy proszą o to inni gracze? Jak głosować na zmianę mapy?

Odpowiedź: Serwer musi mieć włączoną opcję tzw. głosowania. Jeśli takowa jest aktywna. Najpierw wejdź do konsoli (klawisz [`] - to ten obok [1] nad [Tab]. Wpisz teraz z klawiatury "kick(spacja)x" gdzie x to numer gracza którego chcecie wywalić. Jego numer znajdziesz w tabeli punktów (przycisk [Tab] jako ostatni numerek przy wynikach w takich nawiasach: <x>. Jeśli chcesz zmienić mapę, wpisz w ten sam sposób vm x, gdzie x to numer mapy na którą chcesz zmienić.

Dlaczego ciągle mi podkładają miny ???przecież to jest TK a nikt ich nie wyrzuca z serwera, w dodatku się na mnie wydzierają że jestem n00b !!!!

Odpowiedź: Pamiętaj że Battlefield 1942 jest grą wymagającą nie tylko refleksu, ale również myślenia, jeśli widzisz że pojawił Ci się znaczek miny w prawej części ekranu, zatrzymaj się i rozglądnij dokładnie.
Ponadto, na każdej mapie są miejsca obowiązkowe do układania min, sąto miejsca przepraw wroga itp. itd… znają je wszyscy starzy gracze… z czasem poznasz i ty. Tymczasem nie irytuj innych i przestań wjeżdżać na miny rozłożone przez kolegów z twojej drużyny.

Pytanie: Skąd mam wiedzieć która mapa ma jaki numer ?

Odpowiedź: Na każdym serwerze numery mogą mieć inną kolejność lub numery. Jeśli chcesz uzyskać obowiązujący numer map dla danego serwera to wpisz sobie w konsoli polecenie ListMaps czyli "lm", lub z wciśniętym klawiszem TAB kliknij na ekranie prawym przyciskiem Myszy. Zobaczysz aktualną listę.

Pytanie: Czasami słyszę jak gracze piszą "Teams, KU**a, teams!!!!!!!" . Jakie "teams", o co im chodzi ??

Odpowiedź: Chodzi o to, że drużyny podczas toczonej rozgrywki są nierówne jeśli chodzi o ilość graczy. Z reguły ci, którzy maja najmniej punktów powinni przejść do drużyny przeciwnej żeby wyrównać składy.

Pytanie: Nie mogę przeładować karabinu M1 Garand, co się dzieje?

Odpowiedź: Tak ma być. M1 Garand w rzeczywistości dawał się przeładować, ale było to skomplikowane i czasochłonne. Lepiej było wystrzelić wszystkie naboje w magazynku i dopiero potem załadować nowy. Ten element jest oddany w Battlefieldzie.

Pytanie: Czołgi są za twarde na karabin, jak mam je rozwalić z bazooki?

Odpowiedź: Czołg ma najsłabszy pancerz z tyłu, staraj się zajść maszynę od tej strony i strzelić na wprost w silnik. Jedno trafienie wystarcza na słabsze czołgi (jasnozielony T34, PanzerIV i Sherman, Chi-Cha), na Tygrysa, T34 i M10 trzeba więcej trafień

Pytanie: Skąd medyk wie, że ma mnie leczyć, a inżynier, że ma mnie naprawiać?

Odpowiedź: Pod kombinacją F6-F5 kryje się prośba o wsparcie. Jeśli jesteś na piechotę, prosisz o medyka, jeśli siedzisz w pojeździe, prosisz o inżyniera. Wszystkie postacie wymaganej klasy widzą jak Twój nick zmienia kolor, na dodatek na minimapce Twoja ikonka zmienia się w symbol. Warto prosić o pomoc, a jeszcze bardziej warto pomagać.

Pytanie: Czy da się rozbroić miny i ładunki wybuchowe?

Odpowiedź: Tak, miny rozbraja wyłącznie inżynier za pomocą kluczyka [6]. Do operacji należy przykucnąć.

Pytanie: Dynamit nie wybucha, gdy ktoś po nim przechodzi, co się dzieje?

Odpowiedź: Dynamit (czyli expacki) należy zdetonować ręcznie. Prawym przyciskiem myszy wyciągasz detonator, lewym odpalasz - uwaga - wszystkie pozostawione ładunki naraz, niezależnie od odległości w jakiej jesteś.

Pytanie: Jak korzystać z artylerii ?

Odpowiedź: Do obsługi artylerii potrzebne są dwie osoby: artylerzysta (profesja dowolna) i dający namiar (profesja: snajper). Artylerzysta siada w działo (defgun, statek, wespa/priest) i prosi o namiary na cele wroga (klawisze F2 > F6). Snajper powinien dać namiar używając lornetki: patrzy przez nią na cel i naciska "strzał". W tym momencie artylerzysta widzi na minimapie żółty trójkąt który symbolizuje pole widzenia "kamerki" - widoku od strony snajpera. Jeśli chce się przyjrzeć celowi, musi (siedząc w dziale) przycisnąć prawy klawisz myszy. Jeśli w tym widoku strzeli z działa, kamera pokaże lot pocisku. Na widoku tym widać też pozycje i kąt nachylenia działa (ikonka czołgu na okręgu). Jeśli podane zostaną więcej niż dwa namiary od snajperów, można zmieniać widoki rolką w myszy. Namiary są aktywne tak długo jak pokazuje to czas widoczny w widoku snajpera (ok. 100 sekund), pod warunkiem że snajper, który dał namiar nie zginął. Snajper po wskazaniu pozycji wroga może grać normalnie dalej, jego namiar zostaje bez zmiany w tym samym miejscu.

Pytanie: Gdy wjeżdżam czołgiem do wrogiej bazy, dostaję ostrzeżenia o kicku. Dlaczego?

Odpowiedź: Przyjęło się, że nie wolno kampić czołgiem nieprzejmowalnych flag przeciwnika. W ten sposób oczywiście nabijasz mnóstwo fragów, ale psujesz też rozgrywkę innym graczom. Pamiętaj, nie jesteś sam na serwerze, a czołg kampiący w bazie (lub jej bezpośrednim pobliżu) denerwuje bardziej niż lagi. Odjedź na większą odległość i daj się przeciwnikowi przegrupować.

Pytanie: Czekam długo na samolot, ale ktoś wskakuje do niego przede mną. Strzelam do samolotu i dostaję kicka. Co się stało?

Odpowiedź: W Battlefieldzie czasami pojawia się instytucja "kolejek" do samolotów, ale generalnie nie ma obowiązku jej przestrzegania. Za to uszkadzanie sprzętu w odwecie za jego zabranie to podstawa do wyrzucenia z serwera.

Pytanie: Wziąłem pusty czołg stojący na polu, który naprawiał inżynier i dostałem kicka. Dlaczego?

Odpowiedź: W czołgach najczęściej jeżdżą inżynierowie, którzy w chwili spokoju naprawiają swój sprzęt. Absolutną zbrodnią jest zabranie czołgu naprawiającemu go inżynierowi. Czołgi zabiera się tylko wtedy, gdy nikogo przy nich nie ma, albo gdy stoją na miejscach, w których się odradzają (czyli na tzw. spawnach). Czasem zdarzy się, że inżynier, aby zabezpieczyć się przed niespodziewaną utratą czołgu podczas naprawiania zanim rozpocznie naprawę kładzie minę na gąsienicę, aby szybko ostudzić zapał złodziejaszkowi.

Pytanie: Staram się przejąć amerykańska flagę na plaży Iwo Jima ale nie mogę? Nikogo nie ma w pobliżu, co jest grane?

Odpowiedź: Tej flagi japończycy nie są w stanie przejąć. Podobna sytuacja ma miejsce na mapie Omaha Beach (pierwsza flaga od strony morza).

Pytanie: Przyczaiłem się ze snajperką a wszyscy sie na mnie wydzierają. O co chodzi?

Odpowiedź: Prawdopodobnie Twoja drużyna straciła wszystkie flagi a Ty jesteś ostatnim graczem, który został przy życiu. Przestań snajpować, postaraj się przejąć flagę, żeby koledzy mogli wrócić do gry. Bądź ostrożny, jeśli zginiesz, twoja drużyna przegrała całą rozgrywkę. Wykorzystuj dobrodziejstwa terenu – każda mapa ma swoje tajemnice.

Pytanie: Mam kilka punktów na minusie i nagle dostaje kicka. Za co??

Odpowiedź: Prawdopodobnie zabiłeś o paru wojaków z własnej drużyny za dużo (lub samego siebie).. (TK - Team Kill) i serwer automatycznie dal ci kicka. Sytuacja jest podobna, gdy serwer ma także ustawiony autokick za wyniki minusowe. Można oczywiście temu zapobiec - grac fair i nie zabijać swoich. Jeśli Twoje TK było przypadkowe - cóż, po prostu masz pecha, serwer tego nie rozpoznaje. Pociesz się myślą, że ci których zabiłeś też mieli wtedy pecha. Połącz się ponownie z serwerem i staraj się grać ostrożniej.

Pytanie: Jak sterować okrętem podwodnym?

Odpowiedź: Łódź rozpędzasz i hamujesz standardowymi klawiszami "przód" "tył". W zanurzenie wchodzisz przytrzymując klawisz strzałkę w górę, wynurzasz się strzałką w dół. Po zanurzeniu peryskopu pod powierzchnię wody przechodzisz na widok mapy. Inny widok nie jest wtedy możliwy. Płynąc na głębokości peryskopowej możesz używać widoku z wnętrza (peryskop), obracasz go ruszając myszką. Gdy przebywa się pod wodą to po pewnym czasie zaczyna brakować powietrza i zmniejsza się pasek życia. Żeby wówczas nie zginąć powinno się wynurzyć.

Pytanie: Lecę samolotem z torpedami, gdy widzę statek i zrzucam torpedę, nic się nie dzieje ?? co robić ?

Odpowiedź: Aby w 100% wykorzystać tą broń musisz zejść na bardzo niski pułap lotu, oczywiście musisz również być w odpowiedniej odległości od statku, gdy już osiągniemy te dwie czynności należy delikatnie, bez gwałtownych ruchów wypuścić torpedę... (efektem czego powinna być widoczna smuga w wodzie kierującą się w stronę , w która zrzuciliśmy) ... jeśli dobrze to wykonamy to nastąpi eksplozja przy statku. Pamiętaj, nie rzucaj torpedy na płytką wodę bo zaryje w dno i eksploduje.
Torpeda jest specyficzną bronią torpedami zachowuje się również torpedami specyficzny sposób, po wystrzeleniu, torpeda tym głębiej idzie pod wodę torpedami im wyższej wysokości ją zrzucasz.. torpedami dopiero po pewnym czasie się wynurza, pamiętaj więc torpedami wysokości torpedami jakiej ją wystrzeliwujesz, gdyż może przepłynąć pod statkiem torpedami nie wyrządzić żadnych szkód.
Nie atakuj torpedami celów naziemnych, tam ten rodzaj broni nie powoduje żadnych uszkodzeń.

Pytanie: Chciałem zbombardować czołg z góry, a nagle zginałem i mam -2. Co się stało?

Odpowiedź: Nie nurkuj głębiej bombowcem (zbyt duży kąt natarcia) zwalniając bomby - trafią od razu w Ciebie i zginiesz w tej samej sekundzie.

Pytanie: Zginąłem nagle a nie słyszałem nawet eksplozji! WTF? Czity?

Odpowiedź: Na 99% zostałeś zdmuchnięty salwą ze statku lub artylerii naziemnej lub ruchomej. Jest również szansa, że zginąłeś przez ścianę w bunkrze lub w czołgu (który w przeciwieństwie do ciebie ocalał...). Salwy z artylerii z dużej odległości nie widać i nie słychać !

Pytanie: Próbuje połączyć się z serverem, ale wyrzuca mi "wrong version"? Co mam zrobić?

Odpowiedź: Nie przeczytałeś dokładnie pkt. 1 niniejszego poradnika. Nie masz wgranego patcha (poprawka) zgodne z serwerem, na który próbujesz się dostać.

Pytanie: Mam czarny ekran i nie moge odpalić gry, co robić?

Odpowiedź: Problem dotyczy posiadaczy monitów CRT i odświeżania większego niż 60Hz. Musisz znaleźć plik videodefault.con
(jest w katalogu \bf1942\Mods\bf1942\Settings\videodefault.con), edytować go np. notatnikiem i przestawić z 0 na 1 wartość w linijce "renderer.allowAllRefreshRates 0", jeśli nie ma takiej linijki należy zainstalować patcha.

Pytanie: Grając na serwerze co chwilę widzę komunikat "Connection Problem" i nic nie mogę zrobić. Co się dzieje ? Czy to mój komputer jest zepsuty czy serwer jest do bani?

Odpowiedź: Nic z tych rzeczy, Twoje połączenie z Internetem jest kiepskiej jakości, dzieje się tak zazwyczaj w przypadku sieci radiowych (ostatnio częsty problem poruszany w dziale problemy). Być może twój dostawca internetu powinien odblokować/przekierować/zmienić ograniczenia na port UDP 14567 tym portem zazwyczaj komunikuje się gra z serwerem.

Pytanie: Podczas połączenia do servera otrzymuję komunikat: Failed to connect server

Odpowiedź: głównym powodem występowania tego komunikatu są problemy z działaniem Twojego łącza internetowego. W momencie łączenia się gry z serverem może okazać się, że Twoje łącze jest nazbyt przeciążone (p2p, ftp, inne) lub poprostu straciłeś kontakt z wirtualnym światem. Sprawdź stan połączenia z siecią.
Kolejnym powodem może być nieprawidłowo skonfigurowany program typu firewall. Upewnij się, że posiadasz w nim regułę zezwalającą grze na dostęp do internetu w obydwu kierunkach (dane wychodzące i dane przychodzące).

Pytanie: Gram sobie wszystko pięknie, ale zauważyłem że ping mi strasznie skacze, raz mam 20ms a zaraz 250ms i więcej, co się dzieje ?

Odpowiedź: Jeśli wykluczamy obecność łącza radiowego skupiamy się na:
- sprawdź czy w tle nie masz aktywnej aplikacji wymiany plików, klienta FTP czy downloadera (WGet, eMule, inne p2p). Czasem potrafi też zalogować przez program antywirusowy, firewalla choćby pocztę, powyłączaj wszystko co może obciążać łącze i sprawdź raz jeszcze działanie BF-a. Jeśli wszystkie metody zawiodły wejdź w tryb MsDos(Win95 98 ) lub CMD (Win2k, XP) i wpisz jedną z dwóch komend:

a) ping -t adres_ip_serwera zobaczysz jak wygląda twój ping

b) traceroute nazwa_serwera zobaczysz gdzie powstają problemy z pingiem.

Pytanie: Skąd wziąć mapki które widzę na czerwono w ASE

Odpowiedź: Na czerwono wyświetlają się mapy których nie masz zainstalowanych. Mogą to być albo pojedyncze mapki, albo całe mody. Jeśli są to mapki użyj opcji szukaj w górnej części ekranu forum, lub sprawdź czy niema ich czasem tutaj: http://bf.blue4u.pl/maps/ .
Jeśli są to mody ściągnij je np. stąd http://battlefield1942.filefront.com/fi ... 42;21index

Pytanie: Jestem rewelacyjny .. chcę do klanu!

Odpowiedź: jeśli jesteś rewelacyjny z całą pewnością odpowiednia osoba z danego klanu się do ciebie zgłosi, nie pisz wszystkim na forum, że chcesz sie do klanu dostać, bo naprawde nikogo to nie obchodzi.

Pytanie: Mam taki a taki komputer i gra mi się co jakiś czas przycina

Odpowiedź: BF1942 ma dość duże wymagania sprzętowe, zwłaszcza jeśli chodzi o dźwięk, jeśli masz kartę dźwiękową zintegrowaną na płycie głównej w swoim komputerze rozwiązania masz 2:

a) zmniejszyć jakość dźwięku w grze z 22 na 11KHz

b) wsadzić do komputera oddzielną kartę dźwiękową, jakkolwiek by ona nie była, odciąży CPU od obsługi dźwięku i problemy ustaną.

Pytanie: Jakie łącze jest potrzebne, aby móc swobodnie grać w BF1942

Odpowiedź: w zupełności wystarczy jeśli będziesz miał około 256kbps ruchu przychodzącego oraz 128kbps ruchu wychodzącego (dla łącz asymetrycznych). Posiadanie Neostrady w opcji 128 także pozwala na w miarę swobodną grę jednak może czasami sprawiać problemy, szczególnie w połączeniu z TS. Więc jeśli zamierzasz na prawdę komfortowo grać w klanie, będziesz potrzebował większych przepustowości niż 128kbps, gdyż gra w klanie równa się korzystaniu z TS'a.

Pytanie: Co to takiego jest "Tees..." ?

Odpowiedź: TS (Team Speak) jest programem do grupowych rozmów głosowych, służy do komunikowania się członków klanu w trakcie rozgrywek, w zasadzie stanowi podstawowe narzędzie każdego klanu.

Pytanie: Ściągnąłem nowe mapki do battlefielda i nie wiem gdzie je rozpakować, aby były w grze ?

Odpowiedź: ...\Battlefield 1942\Mods\bf1942\Archives\bf1942\levels

Pytanie: Podczas gry nagle powracam do pulpitu lub ekran robi się czarny. Nie ma żadnych komunikatów, co się dzieje ?

Odpowiedź: Battlefield 1942 oraz Battlefield Vietnam jak i inne gry 3D są aplikacjami bardzo czułymi na wszelkie konflikty sprzętowe.
Obecne czasy to moda na podkręcanie procesora, pamięci, karty graficznej.
Zanim zaczniesz nękać forumowiczów swoim problem z niestabilną pracą komputera w 100% upewnij się, że wykonałeś wszystkie niezbędne czynności do odnalezienia wskazówki tzn: powróć do fabrycznych ustawień podkręconych komponentów (CPU, pamięci, grafika), zadbaj o prawidłowe chłodzenie komponentów komputera (jeżeli masz kiepsko wentylowaną obudowę), sprawdź czy po zakupie nowej karty graficznej, nowego procesora, inny komponentów Twój zasilacz nie przechodzi kryzysu energetycznego. Sprawdź poprawne zachowanie komputera w popularnych aplikacjach testujących jego stabilność: Prime95, burnk7, itp.

Jeśli nie potrafisz i nie orientujesz się w temacie nic nie rób; zleć to komuś z większymi umiejętnościami.

(forum Battlefield.pl nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne straty spowodowane nieumiejętną zabawą z komputerem i grą Battlefield)

Wykorzystano materiały by Massca.

Aktualizacja, poprawki, dodatki na dzień 23.03.2005r. : ===Tomy===[PL], cooler_pl

Życzymy przyjemnej zabawy.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 wrz 2006, 12:36 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 31 gru 2003, 11:13
Posty: 1678
Lokalizacja: Kraków
Rozwiązanie problemu z uruchamianiem gry "Bad privileges" .

Some Games requires Administrative rights to play.

This behavior occurs when you are logged on as a limited user.

To workaround this issue:

1. Make sure that Runas is enabled.

2. Right-click a blank area of the desktop and press New and Shortcut.

3. Type the following into the Type the location of the item and press Next:

RUNAS /noprofile /savecred /user:"%ComputerName%\Administrator" "<Full Path to Game.EXE>"

4. Type the name of the game into the Type a name for this shortcut box and press Finish.

The first time that you double-click the shortcut, you will be prompted for the Administrator password.

_________________
1. Tu jest wszystko http://google.pl/
2. Czytać Poradnik
3. Klikać tutaj


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 2 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 16 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL