Teraz jest 29 mar 2024, 16:48

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 mar 2006, 17:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, 16:22
Posty: 91
Lokalizacja: M-O-S-I-N-A
Temat jest może nie na miejscu ale naprawde nie wiem do kogo miałbym sie zwrócic o pomoc :!:
Co raz bardziej sie zastanwiam nad podkręceniem swójego procesora w kompie, może i nawet karte graficzną :!:

Procek: Pentium 4 - 2ghz bez HT Northwood (socket 478)
Płyta gł: Microstar 865Pe Neo-2 PFS ( układ CoreCell,oprogramowanie CoreCenter)
Ram: 3 x 512mb DDR Kingstone(PC-400) CL3 ; 256mb DDR(PC-400)
Grafika: GF-5700LE (256MB)

Gdyby potrzebne byly jakieś dodatkowe dane to oczywiśćie je podam :!:
Z góry dziekuje za pomoc :!:


Dopisane 17 marca

Z tego co wiem to płyta umożliwiła prace pamięci w trybie dual channel :!: Bo ogólnie mi wysietla ze jest prawie 1,8 Giga ramu :!:
Chyba ze coś ja nie kontaktuje :wink:
Co do grafy to na razie kasy nie mam, ale coś pomysle na przyszłość ( raczej jak najszybciej :? )

Dzieki za tak szybką odpowiedz :!:


Ostatnio edytowano 17 mar 2006, 02:04 przez arnie9, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2006, 18:37 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
#1. Masz pamięci które nie pracują w trybie Dual Channel (mimo iz teoretycznie płyta powinna to umożliwić). To strata wydajności Dlaczego? By Dual Channel działał potrzeba obsadzać pamieci parami. Zamiana kości 256MB na 512MB dałaby szanse na to. Ale wszystkie kości musiałbyby być ze sobą kompatybilne...
#2. Proc jest spoko. Dla Vietnama aż nadto. Za to grafa biedniutka. Nie pora jej zamienić na jakieć 6600/6600GT ? Wtedy BFV (z nową grafą) powinien na High ci mykać. Podkręcenie proca niewiele da, podkręcanie grafy także (te kilkanaście procent które może udałoby ci się zyskac niewiele by pomogło). Po prostu 5700LE to biedna karta.
#3. Proca chyba masz jeszcze na magistrali 533, a nie na 800. Może niewiele dac się przetaktować (stara technologia).
#4. Jak chcesz jednak kręcić proca - pamiętaj by zmienic mnożnik dla pamięci. U mnie w Asus-ie to było deko nieczytelnie napisane - nie było podane wartości mnożnika tylko z jaką prędkością bedzie pamięć pracowała przy nominalnej magistrali (przy zmianie magistrali częstotliwośc kaktowania pamięci będzie proporcjonalnie zmieniała się). Myślałem, że pamięci będa taktowane asynchronicznie (niezależnie od FSB) i zawiodłem się (wiem - lama jestem). Jakbyś kręcił proca watrałoby to przestawić na niższą wartość - inaczej za ostro przetaktowane pamięci będą ci wieszać kompa.
#5. Podkręcaj powoli - po 20-30 Mhz. Po kazdym takim podkręceniu sprawdź parametry (a szczególnie temperaturę) Everest-em, a potem stabilność proca i pamięci Prime95-m (kilkugodzinny "Torture test"). Stabilnośc grafy po O/C najlepiej sprawdzić grając kilka godzin w Battlefield: Vietnam - on jest niesamowicie czuły na to...

Coś jeszcze chciałbyś wiedzieć?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 mar 2006, 21:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
zrob test w 3Dmarku i po OC porownaj , nie ma zwisow po 30 min np grafiki 3D to dalej podkrecaj.. speed fan i obserwowanie temp
pokombinuj z timingami pamieci (po kazdej zmianie memetest86 boot) to moze dac lepsze wyniki niz samo oc proca ( oc proca pierwsze podkrecaj FSB lepszy zysk wydajnosci )

do BF:V nie masz zlego kompa - nawet grafa jesli jeszcze podkrecisz to sie nada - oczywiscie nowa/szybsza lepiej ale najpierw zobacz OC

// moje doswiadczenia z tej dziedziny - jak przekrecilem grafike za mocno to po 30min zaczely artefakty latac- pomoglo otwarcie balkonu :)

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 02:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, 16:22
Posty: 91
Lokalizacja: M-O-S-I-N-A
Bf-V mi myka na High 1024x768 , czasem jak jest duzo graczy na servie to mi siada, zwłaszcza jak sie lata w heli i strzela albo napalm leci :!: :( A na tej grafie gralem nawet w BF2 i mialem zrobione wiekszosc ustawień na high (800x600)

Jeszcze raz dzieki za Info, cos sie pomysli co do grafy bo na nowego procka i płyte to mnie niestać na razie :? :!:

:!: KuTwa , gdzieś wyczytalem ze lepiej sie nie bawić w podkręcanie pamięciami Kingstone, bo potem stają sie bardzo nie kompatybilne :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 10:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
to zalezy , jak to nie sa OCZ GIL albo Twinmos twistery to ciezko moze byc
mi na zwyklych TwinMosach 400 cl 2.5 (zestaw 2x512MB + 256MB) udalo sie jedynie 205MHz (410MHz) ustawic , potem bledy

jak masz te zwolnienie przy wieksze ilosci ludzi to wydaje mi sie ze to procesor nie nadanza z prztwarzaniem danych, chyba ze masz na mysli jak sie 20 osob na ekranie pojawi i walczy - to grafa , == OC z glowa i moze sie polepszyc sytucaja troche

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 13:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, 16:22
Posty: 91
Lokalizacja: M-O-S-I-N-A
Snake`83 Procek to chyba nie bedzie (chociaz nie wiem jak to jest na Multi) bo na Singlu jak gralem to mialem 32 boty i śmigał równo :!: Trzeba będzie zbierać kase na Grafe :? a jakiej firmy polecacie GF 6600GT :?: Radeony mnie nie interesują :!:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
ja mam galaxy i jest super , nawet na zwyklym wiatraczku , dobre oc - 1.6ns pamieci GDDR3

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 21:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, 16:22
Posty: 91
Lokalizacja: M-O-S-I-N-A
No to juz przesada :!: Gralem sobie dzisiaj z Kowalem na HUE-68 1vs1 , ping normalny 50-70 a tutaj to samo mi sie dzialo, kiedy pojedynek odbywal sie bardzo blisko obraz zaczynal mi stawac w miejscu na 1-2 sekundy :? :( :!: Szlag mnie trafial bo nie wiedzialem co jest grane, oprócz tego ze Kowal mnie rozwalał pistoletem a ja uzbrojony w karabin zadnej krzywdy mu nie robiłem :!: zauważyłem ze nawet jak bieglem to obraz jakos dziwnie haczył, u Kowala było wszystko OK

Wcześniej graliśmy we 4 na Hastings i tez jakoś dziwnie gra mi sie zacinała :? Chłodzenie do Grafy mam nowe (miedziane) i działa , bo stare mi sie popsulo :!: A moze to wina którejś kości ram :?: Od 2 -3 dni kompa mi szaleje na Multi :? Na różnych serverach :? :? :?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 mar 2006, 21:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
to co opisales, to raczej wyglada na problem z laczem

z opisu sprzetu, wynika ze powinienes znalezc konfiguracje na ktorej plynnie by dzialalo na 100% , moze nizssze detale ale nie mozliwe zebys mial zwiechy , ja na radku 9100, 512MB ram gralem kiedys

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2006, 01:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sty 2006, 16:22
Posty: 91
Lokalizacja: M-O-S-I-N-A
hmm ,wystarczylo odinstalowac V , reset kompa i instalka na nowo :D chociaz jest nowy problem teraz podczas zmiany mapy na serverze wyskakuje bład i wychodzi do Windowsa :( zobaczymy czy tak juz zostanie czy sie zmieni

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 3 paź 2006, 18:46 
Offline

Dołączył(a): 3 paź 2006, 16:51
Posty: 11
Logo misji Apollo 14
Załoga misji Apollo 14. Od lewej: Stuart Roosa, Alan Shepard i Edgar Mitchell.
Alan Shepard przy fladze amerykańskiej.Apollo 14 to trzecia załogowa misja, w Battlefield Vietnam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 paź 2006, 22:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2002, 18:30
Posty: 1195
Lokalizacja: Białystok
@up :?:

_________________
Who cares?
Masz problemy z pisownią? Zanim wyślesz posta - sprawdź http://orangoo.com/spell/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL