Teraz jest 19 kwi 2024, 23:07

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 14 kwi 2006, 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2006, 16:14
Posty: 52
Lokalizacja: Znienacka
mam pare pytań
1.mam pc 1.87Gh/z , 512Ram,k.grafiki:Radeon 9250, neostrade 327Kb/s . Czy będę mógł spokojnie grać na takim sprzęcie?
2.ilu gości może być maksymalnie na mapie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 15:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 lip 2005, 20:46
Posty: 705
Lokalizacja: Zielona Góra
1.raczej taK!
2.zależy od ustawień servera maX 64

_________________
Tylko Battlefield! www.linkinpark.com & www.fortminor.com
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 15:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 kwi 2006, 16:14
Posty: 52
Lokalizacja: Znienacka
raczej tak?, ale czy będzie chodziło płynnie?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 kwi 2006, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
plynnie na max - napewno nie

dawno temu gralem na R9100 srednie ustawienia i mialem czasem ciecia na 64

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2006, 08:36 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Pójdzie spokojowo, ale grafa nie na maxa. Radeon 9250 to raczej denna karta - na twoim miejscu pomyslałbym o kupnie czegoś lepszego.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 kwi 2006, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2002, 18:30
Posty: 1195
Lokalizacja: Białystok
Oby na LOW i można ładnie śmigać. Sam niegdyś grałem na podobnym sprzęcie, albo i nawet słabszym.

_________________
Who cares?
Masz problemy z pisownią? Zanim wyślesz posta - sprawdź http://orangoo.com/spell/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 18:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2005, 14:36
Posty: 39
Lokalizacja: Lublin
Czy na maksymalnie niskich detalach pójdzie na procku 1200 i na karcie Gf2 MX 400 i 256 RAM? Jest szansa? bo niewiem czy kupować?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 18:41 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
vincenzo_pl napisał(a):
Czy na maksymalnie niskich detalach pójdzie na procku 1200 i na karcie Gf2 MX 400 i 256 RAM? Jest szansa? bo niewiem czy kupować?


Powinno działać, ale strasznie biednie. Praktycznie niegrywalne. Ten config to mało jak na BF1942, a co dopiero BFV.

Aby BFV znośnie ci działał musisz dołożyć jeszcze 256 MB RAM-u (widziałem na Allegro za jakies 80 zeta) i jakieś GeForce 4Ti4200l ub FX5200 128bit (deko ponad 100 złotych na Allegro). Procek od bólu styknie...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 19:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2005, 14:36
Posty: 39
Lokalizacja: Lublin
Eh Jak tam grałem w Bfa 42 na necie , w FH i dosyć dobrze chodziło nawet na średnich detalach, oczywiście na niskich to miód... :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 19:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2005, 16:13
Posty: 958
Lokalizacja: Aberdeen, Szkocja
vincenzo_pl napisał(a):
Czy na maksymalnie niskich detalach pójdzie na procku 1200 i na karcie Gf2 MX 400 i 256 RAM? Jest szansa? bo niewiem czy kupować?

Ja na czymś takim próbowałem kiedyś grać w vietnama i było dość bidnie. W miarę się dało ale tylko w miarę. Przy większej zadymie ostro cieło.
Ale tak jak pisał Xena dorzuć chociaż RAMu do 512.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 sie 2006, 21:26 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
vincenzo_pl napisał(a):
Eh Jak tam grałem w Bfa 42 na necie , w FH i dosyć dobrze chodziło nawet na średnich detalach, oczywiście na niskich to miód... :D


Tia. A świstak siedzi i zawija sreberka...
256MB RAM to mało dla gołego BF1942, a co dopiero dla FH. Tu trzeba 512-768 MB by mozna było grać a nie czekac aż coś się dogra (a dogrywałoby sie non stop).
Ale może to po prostu kwestia kryteriów. Dla mnie gra jest grywalna jak ma stałe 45+ FPS-ów (60 to docelowa liczba - wiecej nie odczuwa się wcale). Zać poniżej 25 FPS nie da się grać bo nie można dobrze celować (więc jest się łatwym fragiem). Ocene opieram na wieloletnim doświadczeniu - rózniaca pomiędzy 25 a 45 FPS to 40+% więcej skuteczności w grze.
W PRGK-V Kiper grał kiedyś na 256MB RAM-u (ale reszte miał znacznie lepsza niż to co ty masz). Mapy mu się ładowały 3-5 minut zaś potem przez kolejne 5 ostro swapowało. Dopiero jak to przetrwał jakoś mógł grać, jednak i tak często gra zatrzynywała się by ponownie coś dograć. Anyway - koszmar - chłopak starał się i był ciągle poniżej średniej. Dokupił pamięci i zaczął wymiatać. Przypadek?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 10:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 kwi 2005, 21:44
Posty: 1044
Lokalizacja: kraków
o rany, teraz sie dowiaduje ze przez moj slaby komputer trace 40% skutecznosci w grze? :| bo ja z kolei nie widze roznicy pomiedzy 25 a 40fps. ale co do tego ze dla classica 256mb ramu to za malo, zgadzam sie w zupelnosci.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 sie 2006, 15:29 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Marneus[PL] napisał(a):
o rany, teraz sie dowiaduje ze przez moj slaby komputer trace 40% skutecznosci w grze? :| bo ja z kolei nie widze roznicy pomiedzy 25 a 40fps.


Proste ćwiczenie - biegniesz prosto po jakiejs określonej linii i starasz trzymac się "na muszce" jakiś punkt (np klamke od drzwi). Z czasem bieg przechodzi w strafe (jak bedziesz mijał ten punkt). Utrzymasz? Jeżeli nie to dlaczego? Może gra nie chodzi dostatecznie płynnie (szarpie, dlatego gubisz co chwilkę cel)? Pomyśl jak to ma wpływ na walkę...
Inne ćwiczenie - biegniesz i sataczasz myszką okregi. Postać rozgląda szeroko się dookoła. Jak zauważasz lekkie szarpanie znaczy, że nie przycelowałbyś w walce dokładnie.

Przyjmuje się, że oko ludzkie zauważa do 30 klatek na sekundę. Czyli teoretycznie cokolwiek jest więcej to tego jusz nie widać. Jednak gdy grasz da się "wyczuć FPS-y" do jakiś 60 klatek (to moje subiektywne wrażenia po wielu latach ostrego grania online i nietylko). Zawsze poniżej 60FPS-ów czuje lekkiego laga pomiedzy tym co robię a akcją na ekranie (pomijam tu sprawe pingów). Im gorszy FPS tym bardziej jest to uciążliwe, do 45 praktycznie to nie przeszkadza (jest to ledwo odczuwalne). pomiedzy 30 a 45 gra jest deko nieprzyjemna. Poniżej 30 granie zaczyna być upierdliwe i wyraźnie utrudnione.

Pomijam tu swapowanie (doczytywanie z twardziela) które powoduje, ze gra potrafi się na chwilę dosłownie zatrzymać bo to deko inny problem ( mało pamięci).
Także warto pamietać, że docelowo FPS-y nie powinny spadać poniżej 45 w trakcie najwiekszych zadym (największe obciążenie kompa), co oznacza, że normalnie (spokojne otoczenie) powinny być o 10-15 klatek lepsze. Czyli jak normalnie masz te niby starczające 45 klatek to w trakcie ostrej walki liczba ta może spaść nawet poniżej 30.

W BF1942 najlepiej się testuje wydajnośc na mapie Berlin, w BFV na Hue68 lub Operation Irving. W BF2 sugerowałbym mape Kubra Dam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL