Teraz jest 19 kwi 2024, 10:29

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 00:59 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Norman Stansfield napisał(a):
Tony, akurat składa się tak że zajmuję się obróbką video, głównie DV. Ponoć athlony były kiedyś tam do tego szybsze, podobnie jak jeszcze dawniej amd było szybsze w dosowym 3d studio od pentiuma. Nie wiem jak jest teraz, często pierwsi stają się ostatnimi. Komputer oczywiście nie tylko do grania, ale z równym naciskiem na video lub 3d (Premiere, AFX i tak dalej).


Czułem, gdzieś za górami szykował się spisek.
W tym momencie wszystko jasne ;)
Co do AMD vs Intel. P4 HT ma konkurenta w postaci AMD64.
Pamiętaj .. konkurenta, który oferuje spec funcje, co ważne ... niezbędne i supportowane w danym sofcie/wykorzystaniu. Do kompresji, rippowania jak znalazł. Różnice w stosunku do tańszych jednostek max 20-25% (dla niektórych to cała wieczność np. czas kompresji) i dla większości ukierunkowanych na dany cel; bardzo ważne.

Kupisz P4HT i AMD64 i nijak wyczujesz prędkość w uruchamianiu MS Worda, czy chociażby grze w BF-a w stosunku do tańszych układów.

Mam nadzieję, że łapiesz analogie

Norman Stansfield napisał(a):
Mimo wszystko tak było i będzie - gry są jednym z lepszych wyznaczników możliwości sprzętu,


No bez przesady. Stary Silicon Graphics INDYGO nijak nie potrafi odpalić prostego Sapera, a Ty tu o wydajności :o

Jest po prostu pewna bariera, w grach nazywa się to Mhz.
Na chwilę obecną przyjęty standard, co ważne wystarczalny to min. 2Ghz.
Reszta to .. typowa burżuazja (pomijając wsparcie grafiki ze strony układu graficznego).

Norman Stansfield napisał(a):
bo najwięcej wymagają. Nie należę do gości którzy biegną do sklepu wymienić kartę na inną bo w benchmarku mają o 3 jednostki mniej niż pokazują testy.


I tym miłym akcentem podziękuję za dzisiejszą uwagę.

Norman Stansfield napisał(a):
Pozdrawiam i dzięki za dłuższy wywód, odstrzelę Cię kiedyś na którymś z serwerów.
:wink: :?:

Uff .. dobrze, że dodałeś serverów, bo już zaczałem się obawiać :wink:
Mimo wszystko, pamiętaj .. czasem myśliwy staje się ofiarą 8)

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 01:11 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2003, 17:57
Posty: 3602
Lokalizacja: Warszawa
marcinek napisał(a):
Jedno co mnie wkurzalo to odsloniety rdzen, ktory mozna bylo ukruszyc.

istnieje cos takiego jak copper shim ktory zabezpiecza jadro przed ukruszeniem, nie ma sie co wkurzac, zlosc pieknosci szkodzi :lol:

_________________
http://www.bravo-company.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 09:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 sty 2004, 15:37
Posty: 769
Lokalizacja: Warszawa
Może nie najciekawsze pytanie ale w kwesti hardwaru jestem prawie laikiem.... ale prosze o konkretną odpowiedź.
Mam AMD 2,5 , Radka 9600XT i 1 gb ramu. Gra chula mi na 1024x800 na MEDIUM details z jakimiś 55-70 klatkami na sek (zdaza sie 40) czyli wiadomo - masakra. Ponieważ gram tylko i wyłącznie ;) w BFa (teraz też vietnam) to chcę wymienić coś aby uzyskać te 100 klatek.... i tu jest pytanie co wymienić? Procka na coś mocniejszego, czy jescze mocniejszą kartę....?

_________________
Obrazek

---- Take it easy ---- (and fuck allllll the cheaters)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 09:49 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
MataDor napisał(a):
czy jescze mocniejszą kartę....?


Nic nie zmieniasz.
Grunt to prawidłowe skonfigurowanie systemu.
Deliktanie podkręcasz procesor, kartę jeśli ta ma zapasa mocy, kombinujesz z wyłączeniem efektów audio i testujesz.
Jeden BF:Vietnam wiosny nie czyni.
Ludzie, nie popadajcie w panikę, to jakaś paranoja !
Gra dopiero co na rynku, buglist potężny, a Wy zamierzacie zmieniać 100% pewnego i w miarę wydajnego komputera ?

BTW: nauczcie się wreszcie ... Granica 2000Mhz w grach i nowych GPU jest w zupełności wystarczalna. Jeśli GPU ma za mały potencjał, nawet i szybki CPU nie wyrówna braków, gdyż grafika będzie wąskim gardłem.
R9600XT spokojnie w 1024x768 wystarcza do płynnej gry.

Ech .. :?

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 10:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
Tomy -> To ze ktos siedzi w fabryce i sklda samochody, nie znaczy ze umie je naprawic :wink: .

Co do kompleksow, to raczej spojrz na siebie, to nie ja zalozylem topic o Okocie, to nie ja latalem po tematach i od troli wyzywalem, wiec daruj sobie te wyciezki osobiste i zachowaj dla siebie.

PS. Dyskusja z Toba zawsze byla takja sama, czyli jalowa.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 11:24 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
marcinek napisał(a):
Co do kompleksow, to raczej spojrz na siebie, to nie ja zalozylem topic o Okocie, to nie ja latalem po tematach i od troli wyzywalem, wiec daruj sobie te wyciezki osobiste i zachowaj dla siebie.


Dziękuję za krytykę, cenie że przejmujesz się moją osobą, ale pozwolisz że owe słowa zabiorę ze sobą i głęboko przemyślę w miejscu ustronnym zwanym porocznie: "toaletą". Tam, w ciszy i spokoju, po wnikliwej analizie treści pozwolę im spłynąć z siłą wodospadu.

Kolejny bezwartościowy bełkot młodocianego moralizatora.
Odnośnie Okoty, nie rozumiesz słowa pisanego ? Prosiłem, jak nie masz nic konkretnego do powiedzenia - Zamilcz.

Nie moralizuj mi tu, bo nijak nie moge w Tobie znaleźć godnego rozmówcy, tym bardziej, że zamiast stawiać argumenty zajmujesz stanowisko atakującego uzurpując postać trolla moralizatora.

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Ostatnio edytowano 22 mar 2004, 11:42 przez ===Tomy===[PL], łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 11:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
I kto tu moralizuje (vide temat Okoty), a mlodociany moze jestm (watpie w to, po lanparty), mam juz swoje lata i takie przycinki z toaleta nie robia juz na mnie wrazenia, nie pierwszy i nie ostatni jestes, ktoremu sie nie podoba co pisze, jako ze to jest forum, to jak bede chcial to bede pisal, a Twoja skromna (raczej nieskromna osoba, bo starasz sie wszystkich pouczac) jest dosc obojetna mi.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 11:51 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
marcinek napisał(a):
I kto tu moralizuje (vide temat Okoty), a mlodociany moze jestm (watpie w to, po lanparty), mam juz swoje lata i takie przycinki z toaleta nie robia juz na mnie wrazenia, nie pierwszy i nie ostatni jestes, ktoremu sie nie podoba co pisze, jako ze to jest forum, to jak bede chcial to bede pisal, a Twoja skromna (raczej nieskromna osoba, bo starasz sie wszystkich pouczac) jest dosc obojetna mi.


Jeśli mój post odebrałeś jako próbę wychowania kogokolwiek, to głęboko współczuję. Ubolewam tylko, że nie należysz do osób rozumiejących jego wartość.

Wiesz, dla mnie nawet 14-20 latek jest kimś godnym uwagi.
Pod warunkiem, że nie "piepszy" jak rozpieszczony smarkacz w piaskownicy o wyższości łopatki nad wiadereczkiem.

Swoje analogie możesz stosować gdzie indziej, tym bardziej że ewidnetnie wymagasz, aby Ciebie postrzegano jako tego naj...

Widzisz, za chwilę zacznę odpowiadac poziomem równym Twojemu, więc uzycie przenośni zawanej "toaletą" uważam za jak najbardziej prawidłowe.
Możesz sobie pisać co chcesz. Nie ilośc, a jakość świadczy o osobniku, tylko pamietaj, że także słowo mówione musi zawierać SENS.

Co do LanParty ... a jaki to ma związek z dojrzałością ? ...

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
Poczytaj sobie swoje posty, bo chyba sam nie wiesz co piszes, po tym ze napisalem nforce najlepszy chipset dla amd, wnioskujesz ze jestem smarkiem z piaskownicy, ktorego slowa sa nic nie warte. I kto tu poucza, kto osadza, kto ma sie za naj. Dobrze jestes najmodrzejszy na swiecie (lekarz kazal przytakiwac). Twoj poziom, lol brak mi slow na takie zadufanie. Chyba powinienes zalozyc sobie forum i nazwac je BUFON :wink: .

Lanparty -> jako ze bylem jednym z najstarszych.

PS. Nie znizaj sie do mojego poziomu, bo jeszcze sie nie podniesiesz :lol: . Zycze milego siedzenia na muszli i kreatywnych przemyslen nad moim kolejnym postem.

PS2. Ilosc nie ronwa sie jakosc, hmm nie wiem do czego to mialo sie odnosic.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 12:31 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
marcinek napisał(a):
Poczytaj sobie swoje posty, bo chyba sam nie wiesz co piszes, po tym ze napisalem nforce najlepszy chipset dla amd, wnioskujesz ze jestem smarkiem z piaskownicy, ktorego slowa sa nic nie warte.


Jeśli dla Ciebie nic innego nie istnieje na scenie AMD, gdyż reszta poza nforce2 to shit ... wybacz mistrzu, ale nie mogę zaakceptowac tak heretycznej tezy.

marcinek napisał(a):
I kto tu poucza, kto osadza, kto ma sie za naj. Dobrze jestes najmodrzejszy na swiecie (lekarz kazal przytakiwac). Twoj poziom, lol brak mi slow na takie zadufanie. Chyba powinienes zalozyc sobie forum i nazwac je BUFON :wink: .


W tym momencie zbłaźniłeś się ewidentnie.

Brak argumentów, teza po jednym poście, w którym śmiałem przeciwstawić się Twojej idiotycznej opinii i masz ... i masa komplementów.

marcinek napisał(a):
Lanparty -> jako ze bylem jednym z najstarszych.


I chyba jednym z tych, którzy "noszą wyżej dupę od własnego nosa".

marcinek napisał(a):
PS. Nie znizaj sie do mojego poziomu, bo jeszcze sie nie podniesiesz :lol: . Zycze milego siedzenia na muszli i kreatywnych przemyslen nad moim kolejnym postem.


Zaczynasz mnie bawić, cóż ... właśnie wróciłem, poszło łatwo, nic nowego, dziwne nie ? Wcale .. dalej ta sama treść.
Mam jeszcze kostkę, która wystarczy na 10 kolejnych spłukiwań, których uzyję jeśli nastepne strony Twojego aktu będą o podobnej treści.

marcinek napisał(a):
PS2. Ilosc nie ronwa sie jakosc, hmm nie wiem do czego to mialo sie odnosic.


Jak widzę nadal masz problemy ze zrozumieniem tekstu pisanego.

Rozdział III "TREŚĆ"

Jeśli kiedykolwiek i gdziekolwiek przekazywałeś swoje rady w stylu podobnym do tych, które imputujesz na tutejszym forum, bez podawania agumentacji popartej własnymi doświadczeniami, opierając się tylko na obcych plotkach, opiniach, tudzież nie masz własnej wypraktykowanej wiedzy, przypisywanie "gówna" do rzeczy, które na takowe określenie nie zasługują, których nie widziałeś na własne oczy, całość pasuje jak ulał do człowieka, który prosto z ulicy wszedł do marketu, kupił komputer i nagle pozjadał wszystkie rozumy, gdyż sprzedawca powiedział mu, że kupuje najlepszy zestaw na rynku.

Cieszy mnie natomiast fakt, że komuś nie podobają się moje słowa krytyki i rady jakimi raczę ludzi z problemami.
Zawsze analizuję każdy komentarz, aby podnieść jakość zamieszczanych tutaj porad, nawet tych które mnie obrażają, a autor owych treści nie może pojąć zasad w jakich powinno się ripsotować na problematyczne tematy.
Czasem dziwię się, dlaczego ludzie atakują ludzi, którzy nie kryją sie ze swoją wiedzą i zachowaniem w ogólnodostępnych dyskusjach.
Czyżby zazdrośnicy i wrogowie wszelkich standardów zachowań szuflatkowali swoje kompleksy, w w przypadku próby obrony posuwali się do używania kolejnych idiotycznych argumentów ?

Cóż ... kolejne doświadczenie.

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 12:37 
Offline

Dołączył(a): 23 gru 2002, 23:43
Posty: 53
Lokalizacja: wawa
marcinek napisał(a):
Poczytaj sobie swoje posty, bo chyba sam nie wiesz co piszes, po tym ze napisalem nforce najlepszy chipset dla amd, wnioskujesz ze jestem smarkiem z piaskownicy, ktorego slowa sa nic nie warte. I kto tu poucza, kto osadza, kto ma sie za naj. Dobrze jestes najmodrzejszy na swiecie (lekarz kazal przytakiwac). Twoj poziom, lol brak mi slow na takie zadufanie. Chyba powinienes zalozyc sobie forum i nazwac je BUFON :wink:

Marcinek ściśnij pupe i przemyśl co piszesz bo twój poziom nie jest nawet z Wc


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 12:41 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 kwi 2003, 17:57
Posty: 3602
Lokalizacja: Warszawa
===Tomy===[PL] napisał(a):

marcinek napisał(a):
Lanparty -> jako ze bylem jednym z najstarszych.


I chyba jednym z tych, którzy "noszą wyżej dupę od własnego nosa".

buehehehe, dobre dobre :), lanparty to bylo ciekawe doswiadczenie socjologiczne

a tak btw to cholera bo tez bym sie wlaczyl do sieki ale na razie nie mam pretekstu 8)

_________________
http://www.bravo-company.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 12:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
FUNNY JOE napisał(a):
marcinek napisał(a):
Poczytaj sobie swoje posty, bo chyba sam nie wiesz co piszes, po tym ze napisalem nforce najlepszy chipset dla amd, wnioskujesz ze jestem smarkiem z piaskownicy, ktorego slowa sa nic nie warte. I kto tu poucza, kto osadza, kto ma sie za naj. Dobrze jestes najmodrzejszy na swiecie (lekarz kazal przytakiwac). Twoj poziom, lol brak mi slow na takie zadufanie. Chyba powinienes zalozyc sobie forum i nazwac je BUFON :wink:

Marcinek ściśnij pupe i przemyśl co piszesz bo twój poziom nie jest nawet z Wc


Nie ruszaja mnie tez gejowskie przytyki, jestem tolerancyjny :wink: .

Tomy -> Jednym slowem przytakuje, w kolo macieju z toba rozmowa zawsze jest taka sama, jestes najmadrzejszy. Ja wszytskich chipow via nie probowalem, bo szkoda kasy, a ze zlozyles kompa i zainstalowales windowsa to nie znaczy, ze wiesz wszystko. Czytuje czasem forum dotyczace sprzetu i nie wiedze zezby ktos jak Ty sie zachwycal shitem marki via. Takie jest moje zdanie i moge e wypowiadac kiedy chce i gdzie chce, a Twoje inkwyzycyjne zapedy zachowaj dal siebie. A milego splukiwania, pamietaj zeby pozostawic czystosc po sobie.

===Tomy===[PL] napisał(a):
marcinek napisał:
Lanparty -> jako ze bylem jednym z najstarszych.

I chyba jednym z tych, którzy "noszą wyżej dupę od własnego nosa".


Bardzo ciekawy wniosek, a skad sie to Tobie skojarzylo z tym co napisalem o lanparty, no to Twoja tajemnica.

PS. Przyjedz na czerwcowe, moze sie poznamy i zmieniamy zdanie na wlasny temat, na razie jak dla mnie to za wysoki poziom prezentujesz :wink: .

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 13:14 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2004, 02:11
Posty: 16
Lokalizacja: małopolska
Nie napieprzać po sobie w moim poście. Zrobić inny.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 13:42 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
[OT]

marcinek napisał(a):
Tomy -> Jednym slowem przytakuje, w kolo macieju z toba rozmowa zawsze jest taka sama, jestes najmadrzejszy.


Śmiem twierdzić - znowu sie powtarzasz.

marcinek napisał(a):
Ja wszytskich chipow via nie probowalem, bo szkoda kasy, a ze zlozyles kompa i zainstalowales windowsa to nie znaczy, ze wiesz wszystko.


LOL :)

marcinek napisał(a):
Czytuje czasem forum dotyczace sprzetu i nie wiedze zezby ktos jak Ty sie zachwycal shitem marki via. Takie jest moje zdanie i moge e wypowiadac kiedy chce i gdzie chce,


Już piszę do VIA, aby wycofali z rynku K8T800 z rynku, bo jeden z polskich forumowiczów twierdzi, że jest to "shit" :evil:

Pokory i samokrytyki chłopaku.

Nie będę już komentować tego co tu przedstawiasz.

marcinek napisał(a):
a Twoje inkwyzycyjne zapedy zachowaj dal siebie. A milego splukiwania, pamietaj zeby pozostawic czystosc po sobie.


NIE. Już pisałem, nie będę biernie przysłuchiwać się tak bezsensownym tezom, będę ripostował stosując pełnowartościowe formy argumentacji i co ważne - zasadne.

marcinek napisał(a):
Bardzo ciekawy wniosek, a skad sie to Tobie skojarzylo z tym co napisalem o lanparty, no to Twoja tajemnica.


Widzę, że powoli tracisz sens wypowiedzi, o pytaniach już nie wspomnę.

Dyskusja robi się jałowa, gdyż za cenę ośmieszenia dalej brniesz w swoje nabyte w drodze niewiedzy zachowanie i ne przyjmujesz słowa krytyki.

W nawiązaniu do LanParty .. co to ma do rzeczy, że byłeś tam najstarszy ?
Czyżby to świadczyło o posiadanej wiedzy i poważaniu przez innych obecnych na Lanie ? Nie wydaje mi się. Na ogólnych spotkaniach (na żywo), należy być sobą, jak w życiu codziennym. To samo tyczy się forum, gdzie stoisz za zasłoną anonimowości. Źle się dzieje wtedy, jeśli swoje codzienne zachowania w kontakatch z ludźmi np. LanParty przenosisz na forum i traktujesz tu wszystkich z pozycji "odgórnej", arogancko piętnując przynależność do danych i znanym nam elit.

Jeśli dodatkowo takie zachowanie przedkładasz w emisji swoich opinii i tez dotyczących tematyki sprzętu .. to wybacz, ale nie dość że brak w nich subiektywności to dodatkowo śmierdzą amatorszczyzną, której tu już wczesniej wystawiłeś stosowne świadectwo.

marcinek napisał(a):
PS. Przyjedz na czerwcowe, moze sie poznamy i zmieniamy zdanie na wlasny temat, na razie jak dla mnie to za wysoki poziom prezentujesz :wink: .


Chętnie, chciałbym się poznać z kilkoma ludźmi jednak czas i codzienne zajęcia nie pozwalają mi na taki rodzaj rozrywki. Nie jestem zrzeszony z żadnym z klanów, nie chcę i nie będę - chyba tylko okazjonalnie, po znajomości i dla frajdy, bez zobowiązań.

Teraz wybacz, własnie zamówiłem sobie czarną, asfaltową koszulkę z napisem BUFON ... (specjalenie dla Ciebie, kiedy przyjadę Zezwolę Ci uścisnąć moją dłoń) :wink:

Norman Stansfield - > spokojnie, to jest swojego rodzaju standard, uszanuj to, przywykniesz ...
Dostałeś już rozwiązanie swojego problemu więc moge dopisać [OT] 8)

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Ostatnio edytowano 22 mar 2004, 13:55 przez ===Tomy===[PL], łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL