Teraz jest 24 kwi 2024, 11:56

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 mar 2004, 02:21 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2004, 02:11
Posty: 16
Lokalizacja: małopolska
Mam obecnie PIII975, 360mb ramu (chyba nie DDR?) i radeona 9000. W zasadzie wszystko do wymiany patrząc pod kątem BFV. Nie chce mi się szukać po cennikach i zestawiać konfiguracji - za ile forsy mogę przywrócić tego drania do życia by w miarę fajnie chodził na BFV (nie jestem znów wybredny, w 1942 gram w 800x600 i medium detalach i nie płaczę). Czy za ok 1200-1400 zl można doprowadzić to wszystko do stanu sensownego? Jeżeli tak to MNIEJ WIĘCEJ co kupić?
Pytam tutaj - do graczy praktykantów, bo suche testy i cenniki nic nie mówią.

Za ew. pomocne odpowiedzi dzięki i odwdzięczę się kulą w łeb przy jakiejs tam rozgrywce.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 02:43 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
za tyle i to co masz w starym kompie zmontujesz odpowiedni sprzecik
idz do jakiegos sklepu i niech ci zrobia zestaw, moze nawet uda ci sie zalatwic ze stary sprzet wezma na wymiane.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 11:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
Tegao Radka od biedy jeszcze mzna zostawic, reszta wylatuje, mobo i ram sie nie przyda. Za 1400 stawiasz dobry sprzet na AMD, kup bartona 2500+, plus abita nf7 (jesli amd to tylko nforce2 reszta to shit - na tym mozna dobrze podkrecic sprzet) i 2x256 MB (w dualu) najlepiej to 2x512, ale na tyle to kasy nie starczy. A i koniecznie zasilke zmien chieftec 360 W za 200 pln.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 13:50 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
marcinek napisał(a):
(jesli amd to tylko nforce2 reszta to shit - na tym mozna dobrze podkrecic sprzet)


Marcinek, co ja bym dał gdybyś czasem napisał coś bez tej głupawej ironii :evil:

Słyszałeś o takich płytach jak Asus i Epox ?

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 14:12 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2004, 02:11
Posty: 16
Lokalizacja: małopolska
Nie chcę wszczšć dyskusji pt co jest lepsze: pomidorówka czy ogórkowa ale moje dotychczasowe procesory były pentiumami i mam większe zaufanie. Wyczaiłem np. P4 2.8 HT Prescott za jakieœ 950zl, do tego tańsza płyta która by go nie ograniczała (jakieœ 300zł). Pozostaje problem z ramem ale żeby nie przekroczyć stawki możnaby dokupić na raty jakiœ 512 DDR, choć żal stare 360 mb wywalać. Sš jeszcze płyty które majš wejœcia na starszy ram ale podejrzewam że będš 'hamowały' taki procesor.

Chyba że ktoœ mnie łatwo przekona do AMD.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 14:28 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Norman Stansfield napisał(a):
Nie chcę wszczšć dyskusji pt co jest lepsze: pomidorówka czy ogórkowa ale moje dotychczasowe procesory były pentiumami i mam większe zaufanie.


Dyskusji nie omieniesz. Zadajesz jedno z jaczęściej zadawanych pytań na forach duskusyjnych. Już niejednoktornie zostało powiedziane.
Do AMD trzeba się przekonać. Różnic przy identycznych zegrach nie zauważysz, pozostają kwestie wykorzystania technologii zaimplementowanych w układzie.

Norman Stansfield napisał(a):
Wyczaiłem np. P4 2.8 HT Prescott za jakie� 950zl, do tego tańsza płyta która by go nie ograniczała (jakie� 300zł).


1. Nowy Prescot kategorycznie NIE. Większy cache do 1mb, jednak obcięte 2x timingi = mniejsza wydajność niż poprzednik.

2. W porządną płytę pod P4 inwestycja zaczyna się od kwoty 500 zł - o reszcie zapomnij.

Norman Stansfield napisał(a):
Pozostaje problem z ramem ale żeby nie przekroczyć stawki możnaby dokupić na raty jaki� 512 DDR, choć żal stare 360 mb wywalać. Sš jeszcze płyty które majš wej�cia na starszy ram ale podejrzewam że będš 'hamowały' taki procesor. Chyba że kto� mnie łatwo przekona do AMD.


Postepu nie oszukasz. Za chwilę układ BTX, pamięci DDR-2, Express PCI.
Dzisiaj wydasz potężną kwotę, za 6-9 miesięcy .. ponownie ugrade.
Pytanie .. do czego Ci potrzebne te 2,8Ghz ? Dlaczego chcesz inwestować w nieprzemyślane podzespoły ? Dlaczego boisz się AMD ?

Porównując i spoglądając okiem ekonomisty, przez pryzmat zasobności portfela (bierzesz procek za 950 zł , płytę za 300 zł) szukasz oszczędności.
Podniecony dużym Mhz procesora nie przemyślałeś sprawy.

AMD - oszczędność, optymalny wybór, wystarczająca moc obliczeniowa.
Mity o ich umieralności, problematyczności już dawno zostały zamienione nowymi kartami w historii. Kierując się ptymalnym wyborem i inwestując w platformę nforce2 (jakby nie patrzeć najbardziej sprawdzoną na chwilę obecną) dokonujesz zakupu, który spokojnie wystarczy i posłuży Ci jeszcze przez najbliższy rok, lub dwa zgodnie z zadaniami. Do tego łatwopodkręcalny Barton (nowa seria Mobile XP) oferuje jeszcze lepszy potencjał o/c niż poprzednik. Pamięci niekoniecznie w Dualu, gdyż zysk i tak czasto syntetyczny, minimum 512MB, i sprawdzona marka płyty głównej. To podstawa stabilnego fundamentu.

Sprzęt służebny i 40-45% (PLN) w porównaniu do Intela w kieszeni.

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 14:38 
Offline

Dołączył(a): 2 sty 2004, 19:44
Posty: 76
Lokalizacja: Warszawa
Tommy calkowicie sie z toba zgadzam :!:

Zauwaz ze kiedy wychodzi nowe pentium jest juz inne gniazdo,a z AMD nie ma takiego problemu :D oczywiscie pomijajac Athlona 64.

Ja uzywam AthlonaXP 2600+ i musze powiedziec ze w zyciu nie zamienilbym go na jakies Pentium bo po co skoro ten jest duzo tanszy a wydajnoscia tez nie ustepuje ukladom P4 :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 14:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
===Tomy===[PL] napisał(a):
marcinek napisał(a):
(jesli amd to tylko nforce2 reszta to shit - na tym mozna dobrze podkrecic sprzet)


Marcinek, co ja bym dał gdybyś czasem napisał coś bez tej głupawej ironii :evil:

Słyszałeś o takich płytach jak Asus i Epox ?


Ja sugeruje te plyte po cenie, a co ma nforce2 do tego, to chyba nvidii, nieprawdasz. I uwazam ze jest to w tej chwili najlepszy chipset dla prockow amd.

PS. Zaluz sobie topic do "lamicych forumowiczow" i tam sie uzalaj, juz na moderatorow najezdzales teraz sie czepiasz sie forumowiczow, o Ty nie omylny.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 14:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lut 2003, 11:49
Posty: 1712
Lokalizacja: Warszawa
Norman Stansfield napisał(a):
Nie chcę wszczšć dyskusji pt co jest lepsze: pomidorówka czy ogórkowa ale moje dotychczasowe procesory były pentiumami i mam większe zaufanie. Wyczaiłem np. P4 2.8 HT Prescott za jakieœ 950zl, do tego tańsza płyta która by go nie ograniczała (jakieœ 300zł). Pozostaje problem z ramem ale żeby nie przekroczyć stawki możnaby dokupić na raty jakiœ 512 DDR, choć żal stare 360 mb wywalać. Sš jeszcze płyty które majš wejœcia na starszy ram ale podejrzewam że będš 'hamowały' taki procesor.

Chyba że ktoœ mnie łatwo przekona do AMD.


Ja mam intela, ale polecam amd bo jest duzo tansze, a wcale nie ustepuje im. Jedno co mnie wkurzalo to odsloniety rdzen, ktory mozna bylo ukruszyc.

_________________
Marcin A.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 15:11 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Ja mam P4 2.4C (z HT) i płytę Asus P4P800 Deluxe plus 512 Mega RAM i sobie ten zestaw bardzo chwalę. Bez praktycznie żadnych zabiegów podkręciłęm ten zestaw do 3 Ghz i cieszę się niezłą wydajnością. W duecie z FX 5950 pozwala to na granie w Vietnam praktycznie na maksymalnych ustawieniach w 1600x1200x32 - to chyba wystarczające wytłumaczenie?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 16:34 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2004, 02:11
Posty: 16
Lokalizacja: małopolska
I o to chodzi... Już przynajmniej wiem że droga nie przez 2.8 Prescott HT.
Napisałeś że się podnieciłem szybkim zegarem, ale właśnie celowo poszedłem w stronę pentiumów bo to ponoć amd ma tendencje do wyprzedzania megahercami ale kosztem np. pamięci cache. Mniejsza o to.

Znam się na sprzęcie średnio więc mogę polegać na opiniach. Chodzi o to, że miałem kompa dość 'firmowo' załatwionego. Kumple użerali się ze swoimi upierdliwymi kompami, serwisowali - mi nigdy nie wieszało się w zasadzie nic. Dlatego mam zaufanie do "kompatybilnych' zestawień. Czyli teraz pytanie - jeżeli już athlon ten z możliwością skuteczniejszego podkręcania to jaka dokładnie płyta? Jakie KONKRETNIE polecacie procesory/płyta/ram - bo np. samo "nforce" mi jeszcze nic nie mówi a potrzebowałbym posprawdzać cenniki... Jeszcze raz dzięki za ew. odpowiedź.

Przykład - widzę w jakimś sklepie internetowym athlona 2600 Barton:
http://sklep.age.pl/opis.php?m_kod=PR___AMD_K72600XB
i rzeczywiście jest *mama zabroniła mi przeklinać* dużo tańszy od odpowiednika P4. Zostaje jeszcze jakieś 500 zl na płytę. Co do tego procesora byłoby najbardziej "kompatybilne". To?:
http://sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MBN2_EPOX8RDA%2B

Chodzi oczywiście też o to, że DOOM 3 / DRIVER 3 / FLASHPOINT 2 nadchodzą, a wy tu o nowych technologiach na horyzoncie...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 19:00 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 01:09
Posty: 868
Tomy ponoć po 37 tygodniu 2003 AMD w Athlonach i Duronach zablokowało mnożnik. Więc z tym oc nie jest już tak różowo.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 21 mar 2004, 23:15 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 maja 2003, 17:20
Posty: 2322
Lokalizacja: Wałcz
Odpisze zbiorowo.

Marcinek - > nie mam ochoty na dalszą dysputę. Trudno mi pogodzić wymianę poglądów nabytych w drodze praktyki z zaciętym teoretyzowaniem.
Takie zachowania będę tepić, a na osobniku siejącym heretyczne niczym nie poparte, poza marketingowym bełkotem tezy - nie pozostawie suchej nitki.
Zatem proszę, schowaj swoją nieomylność. Sugerując nforce2, zapominasz o innych równie doskonałych rozwiązaniach. Pomijam ich dostępność i zaporową cenę, ale nie wolno ci "wyrzucać ich z worka", wszakże na rynku masz jeszcze ciut gorszy KT600 i K8T800 dedykowany dla AMD64, które mają potencjał o/c nie gorszy od nforce. Kwestie ułomne, którym z żadnemu z układów nie brakuje, pozostawiam w tyle.

Kwestia Okoty. Masz jakiś kompleks ? Czyżbyś był kolejnym moralizatorem po nastoletnim DP ? Jeśli coś Ci się podoba w moim wątku, wejdź napisz co Ciebie boli. Proszę o konstruktywne uwagi i opinie. Jeśli nie masz nic do wniesienia, zamilknij i strań w szeregu po drugiej stronie barykady.


Wolfman - > Brak kompatybilności nowszych układów Intela ze starszymi Socketami jest jednym z najpoważniejszych wad, które zniechęcają do inwestycji z planowaniem upgrade samego CPU, nie dłuższym niż 6-9 miesięcy. Z drugiej strony, takie inwestycje (ekonomicznie bardzo drogie) dokonują klienci, którzy posiadają znaczną gotówkę. Nie zależy im co będzie za pół, rok czasu. Takowych stać na zmianę 50% podstawowych elementów PCta.

Norman Stansfield - > Nie patrz na magie Mhz, to nie jest najważniejsze.
Chociaż z drugiej storny i w przyszłości (piszesz o Doom 3, i z naciskiem na Flashpoint 2 - poprzednik wymagał mocnego CPU) może okazać się, że pojęcie skalowalnoścu CPU do GPU będzie mieć jeszcze większe znaczenie ze względu na duuuże wymagania w/w gier.

Dokładnie przemyśl zakup. Czy inwestujesz w coś co jest sprawdzone i w pełni optymalne i na chwilę obecną w zupełności wystarczalene (platforma AMD) i traktujesz to jako minimum roczny przetrwalnik egzystencji PC-ta, czy od razu .. skupiasz się na mocnym P4. Tym bardziej jeśli za chwilę napiszesz, że zawodowo zajmujesz się kompresją video. Mimo wszystko zaryzykuję i się naprodukuję poraz n-ty.

Co do procka .. Owszem jeśli trafisz model 2600+, który bez spec zabiegów podkreci sie na 200Mhz (magiczne Dual Channel) śmiało kupuj.
Płyta. Epox 8RDA+ - szlagowy model, pionier w o/c nowych TB i Bartonów.
Bardzo udana konstrukcja. Jeśli natrafisz na najnowszy revision V2.2 - kupuj w ciemno. Jeśli natomiast będą problemy skup się na nowym XP-M 2500+. Można trafić serię która bez kombinacji pracuje jako 12,5x200.
Jeśli wymaga kombinacji z napięciami (zbyt wysoki próg kosztem efektywnego chłodzenia) odpuść.
Ostatecznie zainwestuj w pakiecik 2w1 http://sklep.komputronik.pl/katalog.php?kat=804
Sprawdzony i pewny. Jeśli nie potrzebujesz bajerów w kwestii IE1394, dodatkowych USB ... jak znalazł.
Z pamięciami sobie poradzisz. Kingston, TwinMos, Geil, ...

Dowódca - > Cieszy mnie fakt, że wysiliłeś się i wreszcie zaczynasz pisać w temacie i co ważne na temat.

Powodzenia. :wink:

_________________
Kopernik! Wstrzymaj ziemię ja wysiadam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 00:03 
Offline

Dołączył(a): 31 sty 2003, 01:16
Posty: 30
[quote="Norman Stansfield"]I o to chodzi... Już przynajmniej wiem że Co do tego procesora byłoby najbardziej "kompatybilne". To?:
http://sklep.age.pl/opis.php?m_kod=MBN2_EPOX8RDA%2B
/quote]

ja mam wersje wyzsza EPOX 8rda3+ tez z nforce2

smiga pieknie, mam ja od tygodnia i jestem baaardzo zadowolony - poprzednio MSI kt3-ultra2 - zreszta ciagle ja mam i moge sprzedac - jak ktos chetny to prosze na priv'a

generalnie procesory AMD sa bardzo dobre i przy zegarach rzedu 2 Ghz nawet jesli jakis P4 jest szybszy w jakims tescie o 2-3% to jako uzytkownicy nawet tego nie zauwazymy !!!

wydaje mi sie, ze zaoszczedzona kase przeznaczyc lepiej na dodatkowa kostke 512 MB ram'u lub troszke dolozyc i kupic szybka grafike

_________________
http://bf2s.com/player/mikemat/


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 22 mar 2004, 00:27 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2004, 02:11
Posty: 16
Lokalizacja: małopolska
Tony, akurat składa się tak że zajmuję się obróbką video, głównie DV. Ponoć athlony były kiedyś tam do tego szybsze, podobnie jak jeszcze dawniej amd było szybsze w dosowym 3d studio od pentiuma. Nie wiem jak jest teraz, często pierwsi stają się ostatnimi. Komputer oczywiście nie tylko do grania, ale z równym naciskiem na video lub 3d (Premiere, AFX i tak dalej).
Mimo wszystko tak było i będzie - gry są jednym z lepszych wyznaczników możliwości sprzętu, bo najwięcej wymagają. Nie należę do gości którzy biegną do sklepu wymienić kartę na inną bo w benchmarku mają o 3 jednostki mniej niż pokazują testy.

Pozdrawiam i dzięki za dłuższy wywód, odstrzelę Cię kiedyś na którymś z serwerów.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 57 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL