Teraz jest 24 kwi 2024, 14:40

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 lip 2004, 15:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2003, 12:44
Posty: 702
Lokalizacja: Konin City
od 3 dni proboje przerobic Op. Hastings w Battlecrafcie.. niestety za kazdym razem gdy juz calkiem sporo uda mi sie zdzialac plansza sie wysypuje... ostatnim razem co zmiana robilem backupy i tym sposobem dotarlem do momentu gdzie juz nic nie moge zmienic bo inaczej plansza siadzie... a sypie sie poprostu tak, ze podczas doczytywania juz w grze nagle cofka do pulpitu ( jakby pirat na zlym paczu:D) ...
Wiecie moze o co chodzi? Moze cos robie zle? Sa jakies ograniczenia spawnow, obiektow czy czegokolwiek? Help :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2004, 23:47 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
Qba napisał(a):
Wiecie moze o co chodzi? Moze cos robie zle? Sa jakies ograniczenia spawnow, obiektow czy czegokolwiek? Help :(


cos napewno zle robisz - mnie chodzi bez problemu...
a co do ograniczen to sa nastepujace:
:arrow: max ilosc obiektow na mapie - 2048
:arrow: max controls points- 8 (32 jesli liczyc punkty na jednej mapie dla CO, CTF, TDM itd....)
:arrow: max spawn'ow ludzi - 1024
:arrow: max spawn'ow obiektow (czyli wszelkiego sprzetu) - 1024

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 lip 2004, 23:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2003, 12:44
Posty: 702
Lokalizacja: Konin City
BoBo napisał(a):
cos napewno zle robisz


to wiem :?

ale co :(

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 8 lip 2004, 02:44 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
piszesz, ze przy przerobce istniejacej mapy ci sie wysypuje... czy taka sama sytuacja jest gdy robisz nowa mapke? Mnie wszystko chodzi dobrze - ale nie przerabialem istniejacej mapy. Zrob na szybko nowa mapke i sprawdz czy chodzi - jak nie, to przeinstaluj BC i znowu sprawdz...

update

sprawdz czy nie przekroczyles maksymalnej ilosci spawnow itd...
(gorny pasek - View/Level Statistic )

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 02:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2004, 20:14
Posty: 213
Lokalizacja: Katowice
Kiedys gdzies slyszlałem/przeczytalem ze jesli np. na hastingu wsadzisz sobie np zsu do us army i podmienisz swoja mapke za orginalna mozesz dostac bana na cdkey'a z pb. nie wiem czy to prawda ale tym pachnie. 3mka

_________________
Me kill you long time
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 03:01 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Pek Tenk napisał(a):
Kiedys gdzies slyszlałem/przeczytalem ze jesli np. na hastingu wsadzisz sobie np zsu do us army i podmienisz swoja mapke za orginalna mozesz dostac bana na cdkey'a z pb. nie wiem czy to prawda ale tym pachnie. 3mka


Za co? Online takie prymitywne oszustwo nie zadziała, a to co robisz w domku na COOP nie powinno nikogo interesić - to tylko twija sprawa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 13:25 
Offline

Dołączył(a): 23 lut 2003, 19:05
Posty: 290
Lokalizacja: Warszawa
Dobrze ze zostalk ten temat poruszony czy wiecie moze o jakims polskim tourialu do Battlecrafta? Bo samemu mi jest sie trudo w tym połapać :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 14:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2004, 20:14
Posty: 213
Lokalizacja: Katowice
No co do polskiego przewodnika to nie wiem ale zobacz na http://www.forumplanet.com/planetbattle ... p?fid=7329 po angielsku ale napewno dasz rade ( w sumie nie jest taki ciężki metoda prob i błedow sie all polapie )

_________________
Me kill you long time
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 15:10 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:48
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków
Nomek--->jeśli chodzi o samego Battlecrafta to nie jest on zbyt trudny i jeśli czegoś nie wiesz to po prostu pytaj na forum, kto moze to odpowie, sam pomogę jak będę wiedział.
Natomiast ja oczekuję pomocy w dalszej obróbce mapy tzn. jak zmienić nazwę mapy. Było to opisywane dla Battlecrafta42 ale przy Vietnamie nie wszystko mi pasuje i tu oczekuję prostego wyłożenia jak to zrobić w Vietnamie. Ponadto jak zrobic mały obrazek przy wybieraniu mapy i jak zrobic obrazek przy ładowaniu mapy. Dodam że chciałbym wiedziec jak to zrobic używając darmowych programów dostępnych w sieci.(zwlaszcza chodzi mi tu o programy graficzne).
ps.jeszcze niedawno w BF42 zarzekałem się że nie będe robił już więcej map bo i tak nikt w nie nie gra ale moze scena Vietnama będzie bardziej otwarta na customowe mapki i będzie wspierała rodzimych maporobów;)
ps2. Panowie jak macie juz jakies swoje zrobione mapki to djacie screeny albo udostępnijcie, ja zawsze chętnie na takowych sobie pobiegam/polatam ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 15:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2003, 12:44
Posty: 702
Lokalizacja: Konin City
niedlugo zapewne na serwie Wildy` bedzie pare home-made mapek, w tym tazke i moja;)

Jak zmienic mape?
Wystarczy zrobic "copy level to" i tam dajesz nazwe nowej mapki ( i przy okazji nowgo pliku, bo jest narzedzie raczej do backupowania mapek)

co do obrazka w podgladzie mapy w menu grze: w battlecrafcie robisz:
File>Import>Thumbnail i wskazujesz na plik mbp o ustalonych wymiarach (128x128 i 24b.)

niestety zeby dodac nowe tlo podczas ladowania sie mapy trzeba uzyc jakiegos programu co zapisuje pliki do formatu RAW - jezeli juz sie to ma, importuje sie go podobniej jak thumbnail (tyle ze jako Heighmap)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 15:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 kwi 2004, 19:59
Posty: 1546
Lokalizacja: Polish Beer's Republic
Height map to nie jest chyba to. To jest chyba jakiś taki model terenu. Ale moge się mylić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 15:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 kwi 2003, 12:44
Posty: 702
Lokalizacja: Konin City
mozliwe- nie znam sie na tym;) A co do jakiegos tutoriala - polecam poprostu robis swoje mapki, porownywac je z oryginalnymi w grze, sprawdzac co do czego sluzy itd... tak sie uczy najszybciej!

Co do screenow Art - mam pare wczesnej wersji mapki - bez tekstur podloza, 0 dopracowan itd. Nie bede ich tu zamieszczalponiewaz forum by sie pewnie rozlazlo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2004, 12:00 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:48
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków
Pozostały mi do rozgryzienia dwa małe problemy:1. zarówno helipad jak i skrzynka "o_helirepairrearmpoint" nie naprawiają heli. Pokazuje się ikonka klucza ale nie naprawia heli. Amunicję ładuje bez problemu. 2. Jak otoczyć mapę teksturką "outside map" aby nie zmieniała tekstury na której jest kładziona. Standartowo teksturka ta przyjmuje kolor "wet grass" i źle to wygląda bo widac dokładnie w którym miejscu kończy się mapa.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lip 2004, 23:37 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
najpierw oteksturuj mape... a potem daj outside..

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL