Teraz jest 25 kwi 2024, 06:34

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 9 lip 2004, 09:42 
Offline

Dołączył(a): 9 lip 2004, 08:50
Posty: 9
Witam
Pogrywam w Battlefielda Vietnam już od pewnego czasu i muszę przyznać że jest to świetna zabawa. Oczywiście, pewnie jak wielu innym, najbardziej podoba mi się latanie helikopterami. Ale grając na serwerach zauważyłem pewne tricki, których, jak na razie, nie potrafiłem rozpracować. I w związku z tym mam prośbę do szanownych kolegów o pomoc.
1. Ciche latanie - czasami zdarza się że helikopter lata właściwie bezgłośnie - widzę że krąży mi nad głową, strzela do mnie ale nie słychać wirnika. Czy to jest błąd w grze czy można w sposób kontrolowany to zastosować.
2. Druga sprawa to strzelanie pociskami powietrze-powietrze w np cobrze gdy jest się bez strzelca. Próbowałem parę razy przełączać się pomiędzy stanowiskiem pilota i strzelca w czasie lotu, ale nigdy nie udało mi się odpalić rakiety powietrze-powietrze. Najczesciej kończyło sie to nie kontrolowanym korkociagiem, bo zanim wróciłem na stanowisko pilota śmigłowiec już lezał na boku. Wiem że da się to zrobić bo sam widziałem jak pojedyńczy gracz przełączał się na stanowisko strzelca (widać przez moment że wirnik sie zatrzymuje i helikopter sie przechyla), odpala dwie rakiety i wraca na stanowisko pilota, dalej siejąc postrach i zniszczenie.
Jak mógłbym poprosić o wyjasnienie jak to prawidłowo robic - bedę wdzieczny.
3. Joystick - mam takie pytanie - z czego wolicie korzystać przy locie smigłowcem - z joya czy klawiatury? Ja preferuje klawiaturę, gdyż z joyem mam powazny problem. Jest to dosyć stary Logitech Wingman Extreme (ma chyba z 6 lat) i nie wiem czy to jest jego wina (może joye nowej generacji tak nie mają), ale np kiedy próbuję kierować smigłowcem ma on straszne opóżnienie - tzn np chcę przechylić śmigłowiec w prawo i reaguje on dopiero po jakiejś sekundzie. Oczywiście kontra w lewo też jest z opóźnieniem i daje to w efekcie taniec św. Wita. Dodam że przy samolocie nie mam takich problemów i lata się doskonale. Czy to wynika z przypadłosci joyów analogowych że reagują dopiero po pełnym wychyleniu? Jak zrobić aby delikatnie sterować i kontrolować lot? Bardzo prosiłbym o podzielenie sie waszymi opiniami.
4. Mam jeszcze jedną denerwujacą mnie kwestię. Otóż mimo poprawnej kalibracji, w momencie jak jest podłączony joystick, w czasie lotu ciągle muszę brać poprawki w prawo - nawet jak latam na klawiaturze, bo jak wszystko puszczę, helikopter i samolot zaczynają mi sie samoczynnie przechylac na lewo. Jest regulacja na joystiku ale nie wiele ona pomaga. Raz przechyla po ustawieniu w lewo a potem w prawo. Jakoś sobie z tym radzę ale jest do dosyć kłopotliwe np przy podnoszeniu czołgów i spawnów. Zwłaszcza jak sie to robi z tylnej kamery i wtedy z pewnym opóźniniem reaguje się na to jak zachowuje sie smigłowiec. Spotkaliscie sie z czymś takim?
5. I na sam koniec - last but not least :) Kwestia strzelania z karabinów bocznych w huey - tych stacjonarnych. Czy udało się wam kogoś z nich kiedykolwiek zabić w locie?? Jesli tak to powiedzcie jak to zrobiliście :))

Oczekując na ożywioną dyskusję, z wyrazami szacunku
Wasz
Centurion


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2004, 10:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 paź 2003, 23:01
Posty: 424
Lokalizacja: Wawka- Imielin
lol;)
1. nie ma czegoś takiego jak ciche latanie i nie zauważyłem również takiego błędu... może po prostu niesłyszysz jak heli są dosyć wysoko? aha i sprawdź czy w ustawieniach masz nastawione na dźwięk 2D, nei włączaj EAX bo jest skaszaniony troszkę
2. Aby to zrobić musisz przejść na miejsce strzelca i standardowo strzelasz myszką (tak samo jak infantry). możesz oczywiście ustawić inny przycisk
3. Kwestia gustu. jedni latają joyem inny klawą.. Osobiście preferuję joya. Co do opóźnienia. Heli po prostu takie są. nie reagują tak szybko jak samoloty. musisz to wyczuć
4. Jak sam mówisz masz starego joya. Za pewne swoja lata świetności ma zasobą i po prostu niewykalibrujesz go prawidłowo.
5. nie próbowałem:P


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2004, 10:22 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2004, 08:21
Posty: 38
Lokalizacja: Gdańsk
ja odpisze tylko na piate- zalezy od pilota :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2004, 11:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2003, 16:04
Posty: 1480
Lokalizacja: Kraków
Ciche latanie - TAK :)
to jest raczej bug, mniej wiecej jeden raz na sto startow heli tak mi sie zdarza

co do dzialek z hueya da sie zabijac, uwierz, ostatnio nieraz widze jak ludzie sie zabijaja z Sampana czy jakos tak, jest beka :wink:

_________________
gry komputerowe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2004, 11:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 lut 2003, 00:36
Posty: 202
Lokalizacja: Warszawa
1. Bug.
2. Trzeba poćwiczyć i będzie ci wychodzić. Najważniejsze, to wiedzieć kiedy możesz się przesiąść.
3. Joy, na klawie też się da. Kwestia gustu.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 9 lip 2004, 12:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 maja 2003, 23:09
Posty: 437
Lokalizacja: Warszawa
Co do joya niestety logitechy mają taką własnośc że po pewnym czasie siadają potencjometry na trzeciej osi. I nie da sie jej juz prawidłowo skalibrować. Ale po jej wyłaczeniu joy jest świetny :)

_________________
Obrazek
The eye sees only what mind is prepared to comprehend.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 lip 2004, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 cze 2004, 00:43
Posty: 157
Centurion napisał(a):
1. Ciche latanie - czasami zdarza się że helikopter lata właściwie bezgłośnie - widzę że krąży mi nad głową, strzela do mnie ale nie słychać wirnika. Czy to jest błąd w grze czy można w sposób kontrolowany to zastosować.


Jak juz tu pare osob napisalo, to jest bug ale w pewnej mierze zalezy zdaje sie od ustawien dzwiekowych ( np. na Miles 2D czesciej sie mozna z tym spotkac niz na eax'ie )

Centurion napisał(a):
2. Druga sprawa to strzelanie pociskami powietrze-powietrze w np cobrze gdy jest się bez strzelca. Próbowałem parę razy przełączać się pomiędzy stanowiskiem pilota i strzelca w czasie lotu, ale nigdy nie udało mi się odpalić rakiety powietrze-powietrze. Najczesciej kończyło sie to nie kontrolowanym korkociagiem, bo zanim wróciłem na stanowisko pilota śmigłowiec już lezał na boku. Wiem że da się to zrobić bo sam widziałem jak pojedyńczy gracz przełączał się na stanowisko strzelca (widać przez moment że wirnik sie zatrzymuje i helikopter sie przechyla), odpala dwie rakiety i wraca na stanowisko pilota, dalej siejąc postrach i zniszczenie.
Jak mógłbym poprosić o wyjasnienie jak to prawidłowo robic - bedę wdzieczny.


Taką rakietke mozedsz odpalic tylko wtedy gdy po przesiadce na miejsce strzelca cel bedzie na twoim celowniku ( czyli trzeba odpowiednio ustawic cobre do strzalu zeby po wejsciu na drugie miejsce nie przechyli.a sie gwaltownie w zadna strone, a w kazdym razie nie od razu ;] ) .

Centurion napisał(a):
4. Mam jeszcze jedną denerwujacą mnie kwestię. Otóż mimo poprawnej kalibracji, w momencie jak jest podłączony joystick, w czasie lotu ciągle muszę brać poprawki w prawo - nawet jak latam na klawiaturze, bo jak wszystko puszczę, helikopter i samolot zaczynają mi sie samoczynnie przechylac na lewo. Jest regulacja na joystiku ale nie wiele ona pomaga. Raz przechyla po ustawieniu w lewo a potem w prawo. Jakoś sobie z tym radzę ale jest do dosyć kłopotliwe np przy podnoszeniu czołgów i spawnów. Zwłaszcza jak sie to robi z tylnej kamery i wtedy z pewnym opóźniniem reaguje się na to jak zachowuje sie smigłowiec. Spotkaliscie sie z czymś takim?


W takim wypadku wylacz joya - u mnie dawniej tez sie zdarzalo w bf1942 gdy jeszcze mialem czteroletni drążek że przez niego samolot wykonywal nieprzewidziane manewry :wink: .

Centurion napisał(a):
5. I na sam koniec - last but not least :) Kwestia strzelania z karabinów bocznych w huey - tych stacjonarnych. Czy udało się wam kogoś z nich kiedykolwiek zabić w locie?? Jesli tak to powiedzcie jak to zrobiliście :))


Jak rozumiem masz na mysli hueya transportowego - tutaj jak widac autorzy BFV troche nideopracowali swojego dziecka bo te ckm'y na hueyu czy tez apc sa bardzo slabe przeciw piechocie . Lpeiej poslac serie z m16 i polozyc delikwenta niz napier.... pol minuty z tego karabinu az przeciwnik bedzie mial czas na zrobienie herbatki, wygodne ulozenie sie na ziemi i zdjecie nas celnym strzalem ;] .

_________________
Wszystkie drogi prowadzą do Rzymu


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2004, 00:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2003, 20:21
Posty: 381
Lokalizacja: Warszawa
Wypowiem sie tylko w kwestii joya - moj ma 5/6 lat i dziala w pelni zarabiscie. Jakby kto chcial wiedziec: Thrustmaster (tak to jest firma!!) Top Gun Fox 2 Pro.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 lip 2004, 01:48 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
Black Knight napisał(a):
Taką rakietke mozedsz odpalic tylko wtedy gdy po przesiadce na miejsce strzelca cel bedzie na twoim celowniku ( czyli trzeba odpowiednio ustawic cobre do strzalu zeby po wejsciu na drugie miejsce nie przechyli.a sie gwaltownie w zadna strone, a w kazdym razie nie od razu ;] ) .


Nieprawda - rakiete da się odpalić w cokolwiek. problem kolegi polega na tym że próbuje to pewnie robić na joyu, a obsługa co-pilota jest na myszce. Nie zauważyłem też problemów ze strzelaniem w przechyleniu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 10 lip 2004, 02:22 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Zacznijmy od tego, ze jego joy nie ma funkcji 3D - to znacznie utrudnia sterowanie (szczególnie w heli gdzie płynny rudder to podstawa). Wiem bo sam latanie w BF-ie zaczynałem od dokładnie takiego modelu. Poza tym wymaga on uważnej kalibracji - inaczej są z nim problemy (joy ściaga, nie wykorzystuje pełnego zakresu itp.)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 01:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 cze 2004, 20:14
Posty: 213
Lokalizacja: Katowice
moja rada: Wyrzuć joya daj siostrze ect. myszka jest perfekcyjna w heli wystarczy troche potrenowac a potem juz bedziesz robil break dance nosem heli na ziemi.

_________________
Me kill you long time
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 lip 2004, 02:58 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 mar 2003, 05:17
Posty: 5637
Lokalizacja: Pruszcz Gdański
Pek Tenk napisał(a):
moja rada: Wyrzuć joya daj siostrze ect. myszka jest perfekcyjna w heli wystarczy troche potrenowac a potem juz bedziesz robil break dance nosem heli na ziemi.


Ciekawe tylko, że wiekszość "tych lepsiejszych" pilotów heli lata na joy-u. Zmowa jakaś, czy co? Zaś tak bardziej serio - na myszce jest łatwiej latać (szczególnie na początku), ale na DOBRYM joy-u jak się jusz przemożesz i nauczysz to możesz robić takie rzeczy o jakim się "myszkolataczom" nie śniło.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2004, 10:03 
Offline

Dołączył(a): 21 kwi 2004, 05:03
Posty: 37
Lokalizacja: Warszawa
Pek Tenk napisał(a):
moja rada: Wyrzuć joya daj siostrze ect. myszka jest perfekcyjna w heli wystarczy troche potrenowac a potem juz bedziesz robil break dance nosem heli na ziemi.


ma rację ja do heli używam też tylko myszy z tym że musiałem spooooro
poprawić intensity w configu. :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL