Teraz jest 28 mar 2024, 18:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 6 maja 2007, 15:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2007, 18:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków
Witam!

Wraz z grupą moich kolegów planuję wykonanie moda do mapy z RtR-otóż chodzi nam o to by miast Free French Forces na mapie walczyli Polacy. Naszych motywacji nie trzeba tu chyba nikomu wyjaśniać :) .

Jednak nim weźmiemy się do roboty wypada sprawdzić czy nie istnieje już przypadkiem takowy mod. Z góry dziękuję za wszelkie informacje o takowym.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2007, 16:28 
Offline
Moderator forum

Dołączył(a): 8 mar 2004, 01:27
Posty: 1858
Lokalizacja: Łódź
Nie istnieje. Mowa o modzie.

Motywacje jednak moglibyście wyjaśnic. Francuzi walczyli pod Monte Cassino równie cięzko jak Polacy, poniesli w tych walkach ogromne straty w bezpośrednich szturmach i odegrali kluczową rolę, gdy ich Korpus Ekspedycyjny przełamał obronę i oskrzydlił Monte Cassino, zmuszając Niemców do wycofania się z samego wzgórza.

Proponowałbym raczej mod, który doceni wysiłki wszystkich nacji walczących pod MC, a nie wprowadzanie jednych zamiast drugich. Np: podobnie jak to jest w Desert Combat zrobic Monte Cassino Day 1, Day 2 i Day 3 (bo to chyba trzy szturmy miały miejsce, o ile dobrze pamiętam).

Zresztą... najpierw pokażcie moda chocby w wersji 0.1 alfa, a potem będziemy gadac.

_________________
Battlestations Midway - moja nowa pasja :)

Podpis nieczytelny...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 maja 2007, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2007, 18:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków
Wiem, że Francuzi również brali udział w szturmie, lecz motywacje są chyba jasne:

1. Monte Cassino zostało (przecież ? )ostatecznie zdobyte przez Polaków
2.Monte Cassino to swego rodzaju narodowa legenda.

Co do day1,day2 ,day3 to pomysł jak najbardziej zasługuje na rozważenie.

Na razie nie będziemy prezentować wersji jakiejkolwiek-jak widzisz w tym topicu chcieliśmy się dowiedzieć czy wspomniany mod już przypadkiem nie istnieje... Jednak gdy przyjdzie co do czego to nie omieszkamy się pochwalić wysiłkami. :)

_________________
avatar- fragment "Ułanów" Kossaka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 24 maja 2007, 11:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2007, 18:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków
Aktualnie pomysł mapy wydaje się być lepszy niż moda. Jestem w fazie zbierania dokumentacji, więc całość ,jeśli kiedyś ujrzy światło dzienne, to trochę wody w Wiśle upłynie zanim ta chwalebna chwila nadejdzie. :D

_________________
avatar- fragment "Ułanów" Kossaka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, 07:05 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2002, 15:00
Posty: 891
Lokalizacja: Żory
Rangerer napisał(a):
1. Monte Cassino zostało (ciach) zdobyte przez Polaków



Zostało zajęte (o zdobywaniu tu bym się rozwodził) przez Polaków, dzięki właśnie Francuzom, którzy uderzali "drogą numer 6" co zmusiło Niemców do wycofania.

_________________
a po alejach snów biegnie nas znów spora zgraja...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, 09:13 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2004, 15:43
Posty: 1142
Lokalizacja: Warszawa
supelek napisał(a):
Zostało zajęte (o zdobywaniu tu bym się rozwodził) przez Polaków, dzięki właśnie Francuzom, którzy uderzali "drogą numer 6" co zmusiło Niemców do wycofania.

Chyba predzej dzieki austarlijczykom i nowozelandczykom :wink:

_________________
"We Polish Airmen
Gave our souls to God,
Our bodies to the British soil
But our hearts only to Poland.
1939-1945
For your freedom and ours"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 25 maja 2007, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2007, 18:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków
Będziemy się kłócić o to kto zdobył Wzgórze Narodów...Ech.

Na razie głowy za nic nie dam, ale gdzieś czytałem, że Polacy mogli zająć klasztor m.in. dzięki manewrowi Brytyjczyków, który zmusił zdecydowaną większość Niemców do opuszczenia ich dotychczasowej twierdzy. Jednak jeszcze nie wiem na pewno.


Jedyna słuszna mapa, która mogłaby się nazywać "Monte Cassino" musiałaby albo (na co nie pozwala, o ile mi wiadomo BF ) umieścić wielonarodową armię (pod jaką flagą ? ;) ) po jednej i Niemców po drugiej stronie... Ewentualnie traktować każdą akcję (a Cassino i okolice były szturmowane od stycznia do maja...) jako osobną mapę, czy też misję.

Fakt faktem, że Polacy mieli swój wkład w zdobycie klasztoru (posiłkując się wikipedią: 1000 zabitych, 3000 rannych). Dodając narodową tradycję jaką owiana jest w naszym kraju ta bitwa myślę, że nikogo nie urazi to jeśli mapa, w której po stronie Aliantów będzie II Korpus Polski. W końcu tak było, nie?

http://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_pod_Monte_Cassino
"Operacja Diadem"

_________________
avatar- fragment "Ułanów" Kossaka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2007, 09:02 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2004, 15:43
Posty: 1142
Lokalizacja: Warszawa
Wikipedia to za przeproszeniem mozna sie podetrzec. Polacy zajeli Monte Cassino w 3 czy 4 rzucie. Oczywiscie jest to nasza zasluga, ale nie mozemy zapominac ze Brytyjczycy, Australijczycy i Nowozelandczycy odwalili przed nami kawal dobrej roboty, co pozwolilo nam zajac wzgorze.

_________________
"We Polish Airmen
Gave our souls to God,
Our bodies to the British soil
But our hearts only to Poland.
1939-1945
For your freedom and ours"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2007, 11:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 kwi 2007, 12:57
Posty: 116
Lokalizacja: Wrocław
Osobiście proponowałbym zrobić mapę "Powstanie Warszawskie". Nie będzie chyba kłótni o to, kto tam walczył (ani myślę o Rosjanach). Mapa w większości infantry, może jedna Stuka po stronie Niemców, polskie uzbrojenie już po wsparciu Brytyjczyków. Ja bardzo chętnie pograłbym w taką mapę, ale chyba potrzeba by kilka nowych modeli...

_________________
*RwCB* Kamil PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 26 maja 2007, 16:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
Stuka na mapie infantry to marny pomysł, za mały obszar jak na mape infantry żeby uzywac jakichkolwiek samolotów. Co do moda na mape RtR to sadze ze lepiej zrobic na classica - przynajmniej kazdy bedzie mogl sobie ta mapke przetestowac.
Duzo bylo pomysłow na mapy lecz jak dotychczas nie ukazalo sie ich wiele (z liczacych sie to chyba wyszly tylko te autorstwa ClonTrooper'a)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 15:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 maja 2007, 18:06
Posty: 61
Lokalizacja: Kraków
Kłótnie zawsze mogą być...

Owszem, inni Alianci również pomogli w zdobyciu Monte Cassino, jednak w czym ten fakt przeszkadza jeśli chodzi o zrobienie mapy, na której to Polacy będą po stronie Aliantów, mapy opisującej wydarzenia po przystąpieniu II Korpusu do walki.

_________________
avatar- fragment "Ułanów" Kossaka


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 27 maja 2007, 18:19 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sty 2004, 15:43
Posty: 1142
Lokalizacja: Warszawa
W niczym :) Tyle tylko ze bedziesz musial moda zrobic.

_________________
"We Polish Airmen
Gave our souls to God,
Our bodies to the British soil
But our hearts only to Poland.
1939-1945
For your freedom and ours"


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2007, 14:45 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2007, 17:56
Posty: 23
Lokalizacja: Piła
Wiem, że to stary temat, ale i tak napiszę :D. Polacy brali udział tylko w 4. szturmie na Monte Cassino. Zginęło ich tylu co Brytyjczyków, którzy walczyli w pasie na południe od klasztoru (Polacy mieli do wyboru gdzie chcą walczyć: czy o Monte Cassino czy w pasie na południe od niego. Wybrali Monte Cassino, którego zdobycie mogli wykorzystać w celach propagandowych. Łamiąc symbol oporu Niemców mogli udowodnić Rosjanom, że Polscy żołnierze na zachodzie nie unikają walki z Niemcami, o co posądzało ich ZSRR). W walce o sam klasztor podczas 4. szturmu nie zginął nikt. Nie padł tam ani jeden strzał, bo klasztor był właściwie pusty (było tam tylko kilkunastu rannych, oficer i chyba jacyś cywile). Wszyscy Niemcy zdolni do walki (nie licząc tego oficera :P) opuścili klasztor na dzień lub dwa przed zdobyciem go przez Polaków. Straty Polaków w całym szturmie były bardzo duże (ponad 4000 żołnierzy), ale ponieśli oni je w walce o wzgórza naokoło klasztoru, które umożliwiały zdobycie go. W samej mapie Monte Cassino nie ma błędów (tylko nie pamiętam dokładnie czyi korpus próbował wtedy szturmować klasztor). Akcja dzieje się pewnie w czasie innych szturmów (tylko że żeby było zgodnie z historią, Niemcy muszą odeprzeć ten atak na początku :D). A jeżeli zdobyliście klasztor wojskami aliantów, to znaczy że zmieniliście bieg wydarzeń :D (czyli to tak, jakbyście zdobyli Japończykami Midway albo Niemcami Kursk).

Wracając do samego moda. Czy warto było by go ściągać? Wydaje mi się, że tak, ale mod można było by dociągnąć jeszcze do linii Gotów (czyli mod o walce pod Monte Cassino i tym, co było później). Jednak lepszy byłby mod o 1.Dywizji Pancernej generała Maczka, albo o Kampanii Wrześniowej (są takie mody?).

_________________
(-) Ja


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2007, 17:13 
Offline
Moderator forum

Dołączył(a): 8 mar 2004, 01:27
Posty: 1858
Lokalizacja: Łódź
Little Harrison napisał(a):
Jednak lepszy byłby mod o 1.Dywizji Pancernej generała Maczka, albo o Kampanii Wrześniowej (są takie mody?).


Forgotten Hope oferuje walki podczas Kampanii Wrześniowej. I nawet oryginalne pojazdy...

http://forgottenhope.filefront.com/main ... ang=polish

_________________
Battlestations Midway - moja nowa pasja :)

Podpis nieczytelny...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 7 wrz 2007, 17:38 
Offline

Dołączył(a): 6 wrz 2007, 17:56
Posty: 23
Lokalizacja: Piła
O, fajnie :) . To wznowię ściąganie Forgotten Hope, bo przeraził mnie rozmiar moda i przestałem ściągać (przez BitCometa). Fajnie będzie posiedzieć w czymś, co dotychczas widziałem tylko na filmach dokumentalnych :lol: .

_________________
(-) Ja


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 19 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL