Teraz jest 29 mar 2024, 12:22

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 sty 2004, 02:08 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
Dzień doberek!
Nie posłuchałem rady Holmana...
Cytuj:
najpierw dokladnie poczytaj i wyczuj klimat, w ogole wszyswcy powinni od tego zaczac, na przyklad ja czytam forum od grudnia a zaczalem gadac od kwietnia, i to nie dlatego ze jestem jakas lama forumowa ale dlatego ze trzeba dojrzec do rozmowy czasami, a wiekszosc nowych userow ma z tym problem...
(na szczęście to nie do mnie :) )
... i jako świeży rekrut wcinam się już dziś ;). Nie widziałem jeszcze planszy 'Fall Weiss', chociaż ryję tę stronkę (BF`42.pl), forum i wszelkie inne przyległości (FH) już z 5 dni... :(
Mój pomysł to zrobić Piotrków (duzia plansia :roll: ) lub podzielić to na fragmenty... Sama bitwa była ciekawa - nad Rozprzą jedna z pierwszych (druga bodajże po walkach 10BKZmot płk.Maczka) bitew (czy raczej potyczek) pancernych IIwŚw. Niestety sam jeszcze nie przesiadłem się (ale już najwyraźniej niedługo...) na sprzęt który pociągnie BFa... Więc zedytować planszę - nie zedytuję... :(
Czekam na odzew, czy wogóle któś będzie zainteresowany. Jeśli tak - to możemy rozwijać wątek...
PS. Nie to żebym był nieskromny ;) - tyle, żebym nie wyszedł na lamera-komletnie-zielonego-niewiadomo-skąd dodam że:
1) w BFa grałem u qmpla po sieci w dwóch czy czech... :)
2) studiuję na Instytucie Histerii.... Yyyyyy..... sory, jakieś bugi mi się wkradły... Historii UW i jestem tam przewodniczącym sekcji wojskowości Koła Naukowego Historyków, żeby było śmieszniej 8)
PS. /A propos Holmana/ A ja jestem Dalej Lama forumowa... To mój pierwszy post... Jak to niektórzy mówią - pierwszy raz jest najważniejszy :wink:
Pozdro to all.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2004, 04:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 01:56
Posty: 3138
Lokalizacja: Gorlice
To na dzień dobry ostudzę Twój zapał. W Polsce z założenia nie gra w i nie istaluje sie customowych map. To swoisty fenomen, nikt tego nie umie wytlumaczyc, ale pewnie podobnie jak to sie dzieje "na zachodzie". To co jest w grze jest "najlepsze" i najwazniejesze zeby bylo w podstawowej wersji BF-a. Poniewaz RtR jest be, SW jest be i mapy z patchy tez są be.
<sarkazm mode off>. Poza tym nie ma kto tej mapki zrobic, bo w swietle tego co napisalem powyzej szkoda na to poprostu czasu.

Witamy na forum! (w prawdziwym świecie BF-a PL :lol: )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2004, 23:19 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
Eeeeeeeeeeeee........ No........ Chlip, chlip.... :cry:
Czytałem, w dziale Edycja o różnych projektach z +/- września AD2003 - jakieś Powstania Warszawskie, jakieś Westerplatte itd. Z założenia takie mapki nie są fajne (realia) a taki Piotrków to moim zdaniem dobry materiał na rozgryfkie. A poza tym (jestem uparty, oszczegam! :) ) jak rozumie mój mały misiowy rozumek FH jeszcze nie wyszło. Nie dogrzebałem się (fajnie jak ktoś poda link) jakichś prezentacji mapek do FH dot. kampanii wrześniowej, czy też jest tylko jedna? (Fall Weiss). FH niby to ma chyba wyjść na dniach... Ale czy aby na pewno? Jeśli tak no to może i kuniec tematu (najprawdopodobniej) ale jeśli nie - to może dało by radę tam coś wcisnąć od nas... ;P
I jeszcze nie rozumiem - RtR jest be, SW jest be (zgadzam się!), no to i FH z założenia musi być błeeeeeeee........ I polscy żołnierze są błeeeeeee... I wogóle pacze są błeeeeeee....... I Vietnam też powinien być błeeeeeeee........ :wink:
Ja rozumiem, że są tutaj ortodoksyjni tradycjonaliści, ale ludzie bez jaj!
Pocoś te dodatki powstają, nie?
Clone Trooperze - respect dla Ciebie ale Twoje zdanie jakoś szczególnie do mnie nie przemawia. Jeden głos w dyskusji to dla mnie za mało.

Panowie, czy nie ma na tym forum patriotów?!
Czy musimy się poddawać dyktaturze zgniłego Zachodu?!
Czy możemy zapamnieć, że nasi dziadowie dokopali kilku Niemcom pod Piotrkowem?! :wink: :D

Jak czeba będzie to sam - jak Rejtan - zrobie sobie tą plansze i sam będę na niej grał!........ Buuuuu........... :cry: :wink:

Pozdrawiam, dzięki za odpowiedź, zapraszam wszystkich do dyskusji -
Polacy, nie gęsi - swoje plansze [niech] mają!!!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 15 sty 2004, 23:30 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
Yyyyyyyyyyyyy...........
Sory - sprawdziłem.
W moim małym misiowym rozumku teraz pojmuję, że FH już wyszedł ale to jest wersja jakaś 0.6 czy coś takiego a ja nie wiem cio to... :oops:
Taka demo-wersja? I jeszcze ten wątek o Powstaniu Warszawskim jako dodatek do... no właśnie? MoH czy BF? No i o tamtym amerykańskim autorze (Pierce? czy jak mu tam?), który to ma fascynować się od niedawna polskimi bojami. To żart? Plotka? No nie wiem... Tak to jest napisane bez ładu i składu trochie i dyskusja nagle wchodzi na miny ... :)
To było tytułem sprostowania i zadania kilku (kolejnych) głupich pytań.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2004, 13:07 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:48
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków
Herr Mann Wittmann napisał(a):
Clone Trooperze - respect dla Ciebie ale Twoje zdanie jakoś szczególnie do mnie nie przemawia. Jeden głos w dyskusji to dla mnie za mało.



mój głos licz jako drugi w tej dyskusji.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 16 sty 2004, 13:38 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
OK, OK..... Fajnie, fajnie...

Dodam tylko, że na stronie FH czy na WolfGamingServer - nie pomnę teraz
- są jakieś customowe (czy może raczej modowe) plansze. I one sobie tam tak 'a muso' wiszą? Taka sztuka dla sztuki?
No dobra, 2 głosy to wciąż mało [tylko 2:1 :D ] ale może poprostu zamilknę i poczekamy aż zmienię sprzęt, będę miał BFa i edytor map i tą mapę sam zrobię, hm? :roll:

No, cóż, szkoda tylko że taki słaby odzew... I mało wiary...
No ale regułą jest że najgorliwsi w wierze są neofici :P
Dlatego nie miejcie do mnie żalu, że jestem taki uparty. Z czasem mi pewnie przejdzie :wink:

Thx, pozdr.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 05:37 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2003, 04:47
Posty: 398
Lokalizacja: Warszawa
Herr Mann Wittmann -> Powoli... Forgotten Hope wyszedl juz jakis czas temu (gdzies tak w okolicach wrzesnia/pazdziernika ubieglego roku). Generalnie jest to wersja beta (tak samo jak to jest/bylo ze wszystkimi znanymi modami do BFa), obecnie sygnowana numerem 0.5. Kolejna wersja, 0.6, ma pojawic sie, jak wszyscy sadzimy, niedlugo. W niej to maja byc zawarte modele Wojska Polskiego z 1939 roku (mniej lub bardziej udane) oraz mapy, na ktorych Polacy beda walczyc z Niemcami. Jakie konkretne beda to mapy? Narazie nie wiadomo, nieoficjalnie wiadomo o conajmniej jedej mapie "Fall Weiss-1939".

A wracajac do twoich pomyslow. Raczej trudno bedzie je zrealizowac, tak od zera, gdyz mowisz tu raczej o czyms na ksztalt moda, a nie mapy do gry. Do "golego" BF1942 nie wstawisz mapy z Piotrkowa 1939, bo niby co dasz Polakom do walki? Mozna oczywiscie stworzyc modele wewnetrzne, tylko do tej mapy, ale jest to proces bardzo zlozony. Tu na forum zdarzaly sie przypadki robiena modeli, ale nie widzialem, aby ktokolwiek je "uruchomil" w grze. Do tego dochodzi jeszcze sprawa tekstur i dzwiekow.

Poza tym trzeba pamietac, ze BF1942 to jedno, a FH to drugie i albo tworzymy mape do pierwszego albo do drugiego. Jesli chodzi o Forgotten Hope, to radze Ci wstrzymac sie z pracami nad mapa do czasu wydania wersji 0.6. Bedziesz mial wtedy lwia czesc roboty za soba i twoja ewentualna praca skupilaby sie tylko na robieniu mapy.
Wazne: w FH 0.6 beda polskie jednostki, ale mod rzadzi sie swoimi prawami fizyki, odmiennymi (czy moze prawidlowymi) od tych w BF1942.

I kwestia Powstania Warszawskiego. Jak narazie mozna juz w zasadzie robic taka mapke opierajac sie na FH, ale podstawowym klopotem jest wciaz brak wystepowania polskich jednostek.

I jeszcze....
Herr Mann Wittmann napisał(a):
I jeszcze nie rozumiem - RtR jest be, SW jest be (zgadzam się!), no to i FH z założenia musi być błeeeeeeee........ I polscy żołnierze są błeeeeeee... I wogóle pacze są błeeeeeee....... I Vietnam też powinien być błeeeeeeee........

Mylisz pojecia Herr Mann Wittmann, CloneTrooper, jak sadze, dal przyklad RtR i SW jako tych modow, ktore sa platne i faktycznie utarlo sie cos takiego, ze na serwerach na sile nie wprowadza sie do mapcyklu map z tychze modow - co by nie zmuszac po czesci graczy do zakupu tych tytulow. Oficjalnie do gry MP wymagany jest tylko oryginal BF1942, RtR i SW nie sa wymagane. Za to FH jest darmowym modem, ktorego mozna pobrac z sieci i gdy stoi serwer z nim, masz pewnosc, ze bedzie on (ten mod) na nim przez caly mapcykl... chyba, ze trafi sie szczegolna custom mapka dla FH. A BF:Vietnam nalezy traktowac jako osobna gre.

Herr Mann Wittmann napisał(a):
Dodam tylko, że na stronie FH czy na WolfGamingServer - nie pomnę teraz
- są jakieś customowe (czy może raczej modowe) plansze. I one sobie tam tak 'a muso' wiszą? Taka sztuka dla sztuki?

No w tym przypadku z FH jest nieco inaczej niz innymi modami. Otoz, po czesci idea rozwoju FH polega na wydawaniu tzw. FH Mappacks. Narazie wyszly takie dwie, z czego jedna jest wymagana od samego poczatku FH, natomiast druga wyszla stosunkowo niedawno, ale... Z powodu reklamy i wyrazenia aprobaty FH Team dla tego drugiego mappacka, doszlo do tego, ze pojawil sie on na wszystkich serwerach FH, a ze nie jest ich duzo, wiec "dystrybucja dobrej nowiny" nie zajela duzo czasu i po kilku dniach na wszystkich serwerach FH smigaly mapki z podstawki, z pierwszego oraz drugiego mappacka. Czy jest to fenomen, czy wystarczajaca inteligencja graczy - nie wiem, ja za kazdym razem staram sie zwracac uwage zainteresowanych na oba mappacki. Ale to juz nadaje sie do dzialu FH niz Edycja.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 15:53 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
WIELKIE DZIĘKI Wodzu.... Yyyyy.... Znaczy Wozu :wink:
Twój bardzo rzeczowy post nie tylko poprawił mi humor i tchnął w me serce nadzieję ale także rozjaśnił umysł :D

Oczywiście, w takim ujęciu faktów jak dobrze rozumiem, wychodzi na to że planowana mapa - jeśli zostanie stworzona :) - będzie mapą do FH.

Kwestia Powstania Warszawskiego - uważam, że pewne bitwy/potyczki/wojny itd z założenia ciężko przełożyć na język gry (czy to taka "strzelanka" - za przeproszeniem - jak BF czy np. język gry strategicznej - czy to planszowej czy komputerowej - tak aby zachować dobry poziom "grywalności". Problemem jest przełożenie pewnych złożonych czynników, tak by gra przez to nie była zbyt trudna i męcząca. Tak się dzieje (moim skromnym zdaniem) w przypadku Powstania Warszawskiego (często słabe i niejednolite uzbrojenie strony polskiej, jeśli chodzi o ilość np. karabinów na głowę to szkoda mówić... Wyższe za to morale, doskonała znajomość i umiejętność wykorzystania terenu itd).
Także robienie PW mija się trochę - no właśnie nie z celem, bo cel przecież zależy od "robiącego" mapę. Ale nie będzie oddawać wszystkich "niuansów", że się tak wyrażę PW, np. Medycy powinni wyglądać jak sanitariuszki, "szturmowcy" mogliby mieć mundury niemieckie, tylko z przepaskami na ramieniu itd - a to wszystko wymaga tworzenia nowych modeli/ modyfikowania starych.

I jeszcze tylko trochę OT:
- mam nadzieję że już niedługo będziecie mieli wątpliwą przyjemność obejrzenia mojej facjaty :wink: (emblemat); niestety nie posiadam nowszych zdjęć, które dały by się tak ładnie wkomponować gdzie trzeba... 8)
- dzięki Wozu [oraz podziękowania właściwie też dla pewnego Szweda...] za ratowanie polskiego honoru na pewnym międzynarodowym forum, gdzie jakiś niedouczony Włoch udawadniał wyższość armii włoskiej nad polską w czasie II WŚW a propos polskich oddziałów w FH. (O ile mi wiadomo, udzielasz się również aktywnie na forum modelarskim - mam tam brata, zapalonego sklejacza).

Dzięki za post, pozdrawiam wszystkich czytająco - piszących.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 17:09 
Offline

Dołączył(a): 22 lut 2003, 04:47
Posty: 398
Lokalizacja: Warszawa
Jesli chodzi o mapki z Powstania Warszawskiego, to, jak napisalem wyzej, mozna je zrobic, ale oczywisice nie oddadza ducha walki z tego okresu. Tego typu mapki musialy by byc czyms miedzy istniejaca juz w BF1942 mapa Berlin i Stalingrad. Jesli chodzi o sytuacje, to bylo ich sporo w czasie Powstania, i jesli chodzi o walki "na piechote", jak i przy uzyciu ciezszego sprzetu pancernego. Jednak sam czekam do czasu wydania FH 0.6, gdzie bedzie zawarty sprzet z tego okresu (Pantery, StuGi III G, moze Hetzer, a ponadto uzbrojenie strzeleckie, jak chocby Sten, najwidoczniej takze rusznica pancerna Boys, maja byc takze ponoc Gammon Bomb itd.).

A co do forum modelarskiego, to faktycznie jestem tam, ale jakos nie moge sie, o dziwo do niego przyzwyczaic... Chyba wolalem forme Usenetu, no ale nowe idzie i trzeba sie z tym pogodzic ;).


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 17:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 01:56
Posty: 3138
Lokalizacja: Gorlice
Herr Mann Wittmann, mam swietny pomysl :idea: Wez sie zainteresuj programem Battlecraft i po prostu zrob ta, czy te mapki. Nikt sie nie urodzil z wbudowanym w czache Battlecraftem i kazdy sie uczyl go obslugiwac. Dlaczego nie niabys sam zrobic swojego pomyslu :?: Wystarczy chciec... Program jest do sciagniecia z oficjalnej strony gry.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 17:37 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2003, 20:42
Posty: 2969
Lokalizacja: Edinburgh
CloneTrooper napisał(a):
To na dzień dobry ostudzę Twój zapał. W Polsce z założenia nie gra w i nie istaluje sie customowych map.

Nie generalizowałbym - na naszym serwerze bez żadnego "ale" pojawiło się Twoje Alamo (bardzo dobra mapa IMO), były też weekendy (a czasem i dłużej) z tematyką SW i RtR. Skończyły się ze względu na małe zainteresowanie, nad czym ubolewam, ale nic poradzić nie mogę. Alamo nadal jest w "spisie", więc nie widzę problemów, aby wrzucić je do "cycka" w któryś dzień. Podobnie jak każdą inną dobrą mapę - mnie też nudzą oklepane na maxa standardy.

_________________
arcy.SithSurfer
These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days.
They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 17:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2003, 15:34
Posty: 882
Lokalizacja: Milanówek
Mogli by też wywalić maszynę Paul Deafeat(czy jakoś tak :oops: ),
ponieważ te maszyny zostały wycofane z operacji dziennych przed 1941r!!

_________________
Człowiek musi czasem zrobić coś głupiego, inaczej nie jest człowiekiem.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 sty 2004, 18:23 
Offline

Dołączył(a): 14 sty 2004, 03:59
Posty: 27
Lokalizacja: podwarszawie...
1)
Cytuj:
poczekamy aż zmienię sprzęt, będę miał BFa i edytor map
bo
Cytuj:
w BFa grałem u qmpla po sieci w dwóch czy czech...

Mało śmieszne ale prawdziwe :evil:

2) Paul Defiant (was defeated ;) )

3) dzięki Klonie za coś (wreszcie) konstruktywnego :wink: :wink: :wink:

PS. Ja w ogóle bardzo płodny jestem człowiek i mam qpę pomysłów (sam nie wiem z przewagą czego :wink: ) - nie tylko na planszę do BFa ale i na gitarce pogrywam itd itp - ale to już OT

_________________
Pozdrawiam wszystkich czytająco-piszących!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 sty 2004, 00:26 
Offline

Dołączył(a): 2 lut 2003, 14:02
Posty: 684
Lokalizacja: Omaha beach
Wow, ten to by dopiero gadał ;)

Wozu ma racje, poczekaj na FH 0.6 i bedziesz mógł realizowac swoje wizje na ów modzie...

Pozdrowienia

_________________
"I rather have a bottle in front of me than a frontal lobotomy"


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL