Teraz jest 28 mar 2024, 19:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 12 lut 2004, 00:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2004, 13:38
Posty: 42
Lokalizacja: wroc
witam moj pierszy dziewiczy post .. od jakiegos czasu sledze sobie wasze forum .. calkiem fajne .. bawie sie od niedawna w edycje map do bf .. i wystapil mi jeden problem ..
zrobilem most i iedy na niego wjade jest tak jakby byl przezroczysty i wszytko mi porzez niego spada... ? zle cos zrobilem ?

mam jeszcze pare trywialnych pytan ..
- jak sie usuwa objekty w batcrafcie ?
- czy wszyscy ustawiaja objekty za pomoca xyz ? przyciski nie dzialaja i nie da sie swobodnie obracac obiektu ?
- czy jest gdzies dostepna lista z nazwami objektow militarnych dostepnych w edytorze ?

z gory dzieki za pomoc ..
a tu widac moj most .. :)

Obrazek

_________________
blah blah blah blah ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 03:33 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
1) Jaka masz wersje BC?
2)Prawdopodobnie most jest "zle postawiony" - taki efekt wystepuje jak np. nie styka sie z ziemia i wchodzisz/wjezdzasz "pod" most. Ewentualnie wybrales most ktory jest nie dokonca dorobiony ( wystepuja w BC takie niedorobione obiekty np. zwalony most (nazwy nie pamietam) jak na niego wejdziesz to po prostu przez niego przenikasz - efekt chyba taki sam jak u ciebie). Wstaw inny most i zobacz efekt...

Cytuj:
jak sie usuwa objekty w batcrafcie ?

zaznaczas obiekt myszka (lub wybierasz z menu po lewej) i naciskasz "delete" na klawiaturze (obiekt musi byc odblokowany - klikasz na obiekt i naciskasz "un-lock selected obiects" - taka ikonka z otwarta klodka na gornej listwie)

Cytuj:
czy wszyscy ustawiaja objekty za pomoca xyz ? przyciski nie dzialaja i nie da sie swobodnie obracac obiektu ?


obiekty ustawiam myszka, tak jest najwygodniej - sluza do tego narzedzia (na gornej belce w widoku "object mapper"):
- translate object - do ogolnego przesuwania obiektu
- raise/lower - ustawiasz wysokosc obiektu
- rotate objects on X axis - obracanie obiektu wzgledem osi X
- rotate objects on Y axis - obracanie obiektu wzgledem osi Y
- rotate objects on Z axis - obracanie obiektu wzgledem osi Z
- nudge tool - dokladniejsze przesuwanie obiektu

Cytuj:
czy jest gdzies dostepna lista z nazwami objektow militarnych dostepnych w edytorze ?


ja sie z takowa nie spotkalem, ale przeciez obiekty w BC sa wystarczajaco opisane, poza tym masz je widoczne na podgladzie obiektu... no chyba ze sam dodales jakis nowy obiekt do BC...

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 08:54 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2003, 15:23
Posty: 19
Lokalizacja: Katowice
a lwasnie kozystajac,jak sie wstawia w BC bronie??(czolgi,samoloty,dziala itp)??????bo tego niewiem,a i czy da sie robic te cholerne okopy???????i jesscze jedno co zrobic zeby bylo wszystko widac czyli budynki,zarazem jaki teren jest polozony i by mozna to bylo modyfikowac widzac to wszystko????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 13:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2004, 13:38
Posty: 42
Lokalizacja: wroc
super poradzilem sobie z tym :) dalem inny mostek i juz ok :)
zarzucilem drewniany i jest super .. szkoda ze nie nie ma banji w grze bo bym sobie poskakal . za to mozna trenowac para lotniarstwo :) buhahaha
Obrazek

z opcjami juz sobie poradzilem .. unlock pomogl na wszystko :) tnx

wersje bf mam po patchu 1,6, bc mam bodajze 2.0 mam ja na plycie ( bf 1942 zestaw deluxe edition ) sciagnalem z neta inna wersje ale tamta nie pokazywala wpsolrzednych :(

puki co spedzilem przy edytorze dwa dni ( chory jestem i rzezbie ) nie kombnuje z innymi mapami bo konczylo mi soe to tym ze nie moglem ich otworzyc :) wec siedzie teraz nad jedna :)

dzieki jeszcxze raz za pomoc ..

bubu: w zakladce po lewo Object spawns ...add i mash co chcesz :P

_________________
blah blah blah blah ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 16:47 
Offline

Dołączył(a): 22 paź 2003, 15:23
Posty: 19
Lokalizacja: Katowice
o dzieki wogole tego niezauwazylem ze tam jest cos takiego(ze tam sa bronie,wozy itp) dzieki hubiii,a niewiesz czasem jak to wyglada przy okopach????da sie je jakies fajnie zrobic????


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 17:46 
Offline

Dołączył(a): 22 gru 2003, 16:56
Posty: 778
Lokalizacja: Wolsztyn
hubi dasz mi te mape wyprubowac :?:


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lut 2004, 22:40 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lut 2004, 13:38
Posty: 42
Lokalizacja: wroc
spox jak skoncze :) hehe
brakuje mi troche objektow ... :( musze kombinowaC chce zrobic "kamieniolom" na styl sztolni niemieckich .. ( nowa ruda okollice- podziemne miasta )

nie ma sprawy jak zrobie baze brytyjska ... to zarzuce na ftp ...
z pierwszych moich spostrzezen ... ful pracy .. i jeszcze wiecej bagow z obiektami ale mysle ze szybko uda mi sie skonczyc .. :)
rudy jak tylko bedzie juz w miare wypelnione to zarzuce i bede czekal na uwagi i poprawki :)

Obrazek
Obrazek
pare na razie jeszcze pez cieni i tych wszystkich bajerow :)

ps fog ustawiacie czy lepiej go wylaczyc ?

_________________
blah blah blah blah ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 13 lut 2004, 01:26 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
lepiej ustaw - ja probowalem zrobic bez, ale wtedy jest taki efekt jak by sie nagle ziemia konczyla... (nawet przy widoku ustawionym na max)

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL