Teraz jest 19 kwi 2024, 21:57

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 mar 2004, 04:55 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 12:31
Posty: 752
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Robię mapki od pokazania sie pierwszej wersji BC42. Z początku pytałem o rady ARTtz z SPQR (dzięki), który jakby jest patronem (moim) edycji w bf :D, gdyż to jego mapa była pierwszą upublicznioną na polskiej strefie bf'a - 'Damn mountain" czy jakoś tak... ;) Cały czas robię te mapy, poznałem juz duzo tajników BC i umię omijać jego bugi. No cóż, robić mapy dla siebie to niezbyt motywująca rzecz, fakt jestem zadowolony gdy mapa przybiera piękne, satysfakcjonujące kształty. Obecnie na tapecie mam mapę IRS HILL robiona na potrzeby wewnętrznej ligi "reakcyjnych". Była ona nawet testowana na publicznym serwerze (forłeb :D ) przez 6 członków, hehe, to mój sukces. Pomyślałem i lu jest takich jak ja, robiących dla "sztuki". Może dałoby się jakoś dzięki redaktorom bf.pl upublicznić te mapy, oczywiście po wcześniejszych jej testach. Na przykład delikwent przesyła mapę, jury ją ocenia i zostaje upubliczniona do ogólnego ściągnięcia (no właśnie) z jakiegoś ftp, lub serwera. Wtedy można by ją obsdzić na polskich serwerach i grać na niej. Myślę, ze to by była ciekawa odmiana i wprowadziła trochę urozmaicenia do bf classic oraz dała satysfakcję "twórcą" (undergrandowym :D ). Proszę o opinię. Myślę, że nie należą mi się 'razy" za pomysł. ( to tak na zapas ;) )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 mar 2004, 18:40 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
Wypoor PL napisał(a):
Pomyślałem i lu jest takich jak ja, robiących dla "sztuki".


Z tego co wiem (lub czyje efekty pracy widzialem) to zajmuje sie tym Clone i ja, pewnie jest wiecej osob probujacych swoich sil w BC ale nie widzialem udostepnionych skonczonych prac.

Niestety fach mappera u nas nie jest zbyt popularny i ludzie nie sa zbyt sklonni do sciagania i testowania nowych mapek... :( Mozna to zobaczyc na przykladzie jednego topika nizej "Openfire" - na ponad 700 osob na forum wypowiedzialo sie tylko kilka/kilkanascie...
Wracajac do twojego pomyslu - jest dobry i jesli zebralo by sie wiecej osob moglbym zrobic stronke www o BC + forum "mapperskie" + dzial do wrzucania i oceniania mapek made in poland (miejsce na serwie mam - nawet domena pasuje "netmod.net") Tylko sie zastanawiam czy by to wypalilo i czy bylo by zainteresowanie taka strona, bo strona dla kilku osob mija sie z celem... reasumujac - polskie wydanie http://www.bfmaps.nl bylo by fajne ale... czy bedzie zainteresowanie osob trzecich?

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 00:32 
Offline

Dołączył(a): 17 gru 2002, 00:48
Posty: 86
Lokalizacja: Kraków
Wypoor PL-->miło mi ;) niestety ja zarzuciłem juz robienie map nie widząc w tym dalej większego sensu (no chyba że dla własnej satysfakcji ;) ), za to podziwiam samozaparcie Clona który ma zamiar robić kolejną mapkę:) Niestety ale nasza scenka nie jest przychylna customowym mapkom i mimo że jeszcze jakiś czas temu miałem ochote coś kolejnego stworzyć to jednak zrezygnowałem bo wiem że i tak nie będzie możliwosci przetestowania tego w większym gronie.
Bobo-->kiedys, zaraz po pojawieniu się BC zrobiłem dwie mapki z których w pierwszą grałem z kilkoma osobami przez jakies pół godz. wszystkiego a druga nawet nie trafiła na żaden serwerek. To wystarczy i więcej mi się juz nie chce :(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 09:01 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 12:31
Posty: 752
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Ja w każdym bądź razie się nie poddam. Zrobiłem mapę i wniedziele rusza nasza IRS wenętrzna liga. :D Składy po 5-6 osób będzie ich chyba z 5.

A co do naszej scene pod względem custom i modów... Jest bardzo ograniczona... :roll: Większość graczy gra tylko na umór w classic'a. To może światczyć o ograniczeniach umusłowych i percepcjii naszej sceny. :lol: :wink:

(traktujcie to oczywiście jako żart, ale też zastanówcie się nad tym ;) )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 20:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 01:56
Posty: 3138
Lokalizacja: Gorlice
i jej bezsens :). Ja tez pasuje, nie bede robil Westerplatte z Ruskimi w roli glownej i nikt nie gra w robione przez nas mapy. The End, szkoda czasu , lepiej pograc w FH.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 mar 2004, 23:33 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2003, 19:56
Posty: 5351
Lokalizacja: Łódź (Desantowa:)
no wiec juz pisalem - walki o krym
1 walka o przesmyk
2 obrona sevastopola

3 sevastopol

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2004, 01:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 gru 2002, 01:56
Posty: 3138
Lokalizacja: Gorlice
4. i wiele wiele innych, ktore nie powstana :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2004, 02:11 
Offline

Dołączył(a): 7 maja 2003, 14:09
Posty: 218
Lokalizacja: Katowice
Jak juz wczesniej pisalem zainteresowanie customowymi mapami jest niewielkie ale... no wlasnie ale jak by dobrze wypromowac to kto wie... zrobic mappack (np. openfire, alamo i jeszcze jakies made in poland :P ) zapodac newsa o tym na bf.pl i wrzucic na kilka polskich serwow to ludzie pewnie by to zassali. Zassali by taki mappack bo nie mieli by innego wyjscia jesli mapki lecialy by na serwach. Jesli jakas mapa byla by niezbyt popularna/nielubiana to wtety kick z packa i serwow. Wszystko da sie zrobic tylko trzeba chciec :)

_________________
"Nie ma regół ponad te, które sam stworzysz. W Sieci każdy jest tym, co robi. A to co ty robisz, zależy tylko od ciebie".


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 19 mar 2004, 08:05 
Offline

Dołączył(a): 22 sty 2003, 12:31
Posty: 752
Lokalizacja: Bielsko - Biała
Promcja to podstawa!!! :D Nie pasuj Clone tylko walcz z nami! Idea musi być rozpromowana na bf.pl, a jak te mapy będą na najpopularniejszych polskich serwerach to będą musili je pościągać. Po za tym trzeba zrobić to modnym, jak będzie moda to będą czekali na nowe bety jak na BF V. Załużmy koalicje i zróbmy w końcu fajne custom mapki (w CS to działa jak najbardziej). Promocja i jak największe rozreklamowanie mapek do ściągniecia. A po za tym u mnie 32 dni bronią Półwyspu Helskiego Angole... :D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 11 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL