Teraz jest 15 cze 2024, 21:46

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 cze 2011, 11:40 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2010, 12:34
Posty: 57
Po pierwsze prosiłbym aby pisali tylko Ci którzy wiedzą, jak rozwiązać choć jeden z moich problemów.

A więc mój 1 problemik :] :

Kiedy tworzę serwer dedykowany, ustawiam liczbę botów w zakładce CoopBotCount - 48, w grze jest ich tylko 32. Co mam zrobić abym miał 48 w serw. dedykowanym?

2 problem: konsola admina. Jak otwieram nowy serw. dedykowany, to otwiera mi się konsola z czarnym tłem (spoko, nie mam nic do tego:D), i tu pojawia się pytanko. Mam listę komend admina, np. "admin.restartmap" - komenda restartuje mapkę. OK. Ale, żebym ją wpisać żeby działała muszę zminimalizować grę i wpisać tą komendę w tej konsoli z czarnym tłem. Pytanie, jak zrobić, żebym mógł poprzez kliknięcie klawisza tylda (~), wpisywać normalnie komendy, na kickowanie itd. Jak wpisuje jakąś to pisze "Wrong syntax!" oczywiście wiem co to oznacza. Więc prosiłbym o radę co do tego problemu.

3 problem. Jak to jest z botami? Tzn. w single playerze, jak gram, (ale nie tworzę serwera lokalnego, wiecie, gram przez jeden gracz, i otwieram mapę), to jak wejdę to teamu 1, i kliknę "page up", to zostaję liderem teamu. A jak tworzę serw. dedykowany to jak się zapyta czy chce być wodzem teamu to jak kliknę "page up" to nie zostanę;/ Więc proszę o wyjaśnienie co trzeba zmienić w ust. albo coś zrobić, żebym po przyciśnięciu "page up" zostałem liderem teamu jak tworzę serw. dedywakony.

4problem. Jak to jest z tym IP? xd Tzn. Mogę sobie w opcjach wybrać własne IP, np. 192.168.50.1, i jak kliknę start, to otwiera się konsola co prawda z czarnym tłem ale nie ładuje.... a jak kliknę na strzałkę i wybiorę inne z domyślnych IP, to ładuje się normalnie. Więc proszę o wyjaśnienie 100% na czym to polega, aaa i jeszcze jedno. Jak zrobię serw dedykowany, to w grze klikam zakładkę połączenia lokalne, odśwież i spoko. serw. jest. ale jak klikam 2x to się nie włącza bo pisze błędne IP. No tak, patrze na dół na ustw. serwera i rzeczywiście, IP jest inne niż to które ustawiłem w ustw. serw. dedykowanego. Więc proszę mi to wyjaśnić.

5problem. Co oznaczają zakładki:

-AllowNoseCam rozumiem z ang. ale nie kumam jak można aktywować tą kamerę w heli, jetach. Nie kminie tej zakładki. Pls. o wytłumaczenie,

-TeamRatioPercent - też nie za bardzo rozumiem. Pls. o wytłumaczenie.

6problem. Jak działa grafika serwera. Czy np. jeżeli zrobię ładne w db rozmiarach logo serwa w formacie JPG, i podam własną lokalizację komputerową tj. zaczyna się od C:\ itd. to będzie przy ładowaniu widać?
Jak nie to prosiłbym o powiedzenie jak można to zrobić, żeby przy ładowaniu lokalnym, było widać image serwa;]

7problem. Już nie związany trochę z serw. dedykowanym,

Ostatnio założyłem wątek gdzie pytałem się czemu czasami nie mogę się odrodzić od flagi, bo spawnpoint jest czerwony i nie da się go zaznaczyć. Odpowiedź była taka:

"Spawnpoint flagi robi się czerwony w przypadku gdy wszystkie respy są zablokowane. Spawn na SL'u jest zablokowany, gdy nie macie flag, lub SL znajduje się w takim miejscu, że nie ma możliwości pojawienia się tam innego gracza."

Podziękowałem za odpowiedź, bo jest dobra, ale nie do końca rozumiem. Co to znaczy Spawn na SL'u.

CO TO JEST SL??

sry. nie wiem. ale pozwólcie mi być mądrzejszym i odpowiedzcie co to znaczy.

Noo. to by było na tyle . PROSZĘ SENSOWE i MĄDRE odpowiedzi.

Jak jedna osoba udzieli odpowiedzi, to proszę o nie pisanie po raz kolejny odpowiedzi na to samo pytanie, bo się bałagan zrobi, no chyba że tamta osoba się myli w rozwiązaniu mojego problemu.

Dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2011, 15:39 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
W miarę swojej wiedzy postaram się odpowiedzieć na część pytań.

Andrew95 napisał(a):

2 problem: konsola admina. Jak otwieram nowy serw. dedykowany, to otwiera mi się konsola z czarnym tłem (spoko, nie mam nic do tego:D), i tu pojawia się pytanko. Mam listę komend admina, np. "admin.restartmap" - komenda restartuje mapkę. OK. Ale, żebym ją wpisać żeby działała muszę zminimalizować grę i wpisać tą komendę w tej konsoli z czarnym tłem. Pytanie, jak zrobić, żebym mógł poprzez kliknięcie klawisza tylda (~), wpisywać normalnie komendy, na kickowanie itd. Jak wpisuje jakąś to pisze "Wrong syntax!" oczywiście wiem co to oznacza. Więc prosiłbym o radę co do tego problemu.

A te komendy nie działają w grze? http://www.tweakguides.com/BF2_8.html


Andrew95 napisał(a):
3 problem. Jak to jest z botami? Tzn. w single playerze, jak gram, (ale nie tworzę serwera lokalnego, wiecie, gram przez jeden gracz, i otwieram mapę), to jak wejdę to teamu 1, i kliknę "page up", to zostaję liderem teamu. A jak tworzę serw. dedykowany to jak się zapyta czy chce być wodzem teamu to jak kliknę "page up" to nie zostanę;/ Więc proszę o wyjaśnienie co trzeba zmienić w ust. albo coś zrobić, żebym po przyciśnięciu "page up" zostałem liderem teamu jak tworzę serw. dedywakony.

A gra Cię pyta w ogóle, czy chcesz zostać dowódcą drużyny? Myślałem że jest to wyłącznie w single player, ale widocznie nie.
Andrew95 napisał(a):
5problem. Co oznaczają zakładki:

-AllowNoseCam rozumiem z ang. ale nie kumam jak można aktywować tą kamerę w heli, jetach. Nie kminie tej zakładki. Pls. o wytłumaczenie,

Za pewne aktywuje się to tak samo, jak każdą inną opcję serwera. Może jednak nie wiesz, co to jest NoseCam?
Andrew95 napisał(a):
-TeamRatioPercent - też nie za bardzo rozumiem. Pls. o wytłumaczenie.

Stosunek ilości graczy w jednym teamie do ilości graczy w drugim. Pobaw się w trybie co-op ustawiając różne tego wartości, to zrozumiesz.

Andrew95 napisał(a):
7problem. Już nie związany trochę z serw. dedykowanym,

Ostatnio założyłem wątek gdzie pytałem się czemu czasami nie mogę się odrodzić od flagi, bo spawnpoint jest czerwony i nie da się go zaznaczyć. Odpowiedź była taka:

"Spawnpoint flagi robi się czerwony w przypadku gdy wszystkie respy są zablokowane. Spawn na SL'u jest zablokowany, gdy nie macie flag, lub SL znajduje się w takim miejscu, że nie ma możliwości pojawienia się tam innego gracza."

Podziękowałem za odpowiedź, bo jest dobra, ale nie do końca rozumiem. Co to znaczy Spawn na SL'u.

CO TO JEST SL??


SL = squad lider = dowódca drużyny. Zielona kropka na mapie ;)

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2011, 20:50 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2010, 12:34
Posty: 57
Dzięki za odp. po pierwsze.

Tzn. np fraza "admin.listPlayers" działa normalnie. W konsoli ukazują się ID graczy, chociaż z tego nie korzystam, bo żeby zobaczyć ID danego gracza, to mam zakładkę gdzie to mogę szybko sprawdzić.
A fraza "admin.restartmap" nie działa. Muszę ją wpisać na konsoli z czarnym tłem:P
Może chodzi o to:
:Remote Console

These commands are used by server administrators.

To setup remote console access to the server, onthe server create a new plain text document in \admin\ called default.cfg and enter the following text into the new file:

port=4711

password=YourPassword

Save the file, and start the server. Now you can access the server remotely by using the following commands from a client:

rcon login [YourPassword] - Use this command to login to the server.

rcon users - This command lists all the users connected to the server. Very similar to admin.listPlayers

rcon exec [command name] - Replace with a console command you would like to execute on the server. For example: rcon exec admin.kickPlayer 3

Exit - Quits the game to desktop.:

???? hm???

Ale nie wiem czy to nie działają nawet po zalogowaniu w konsoli w grze tylko te komendy którego ten gościu napisał czyli np. "rcon exec". Jeżeli to jest to że trzeba ten plik utworzyć to pls o instr. po polsku, bo źle chyba robię ten plik i przez to nie mogę się zalogować w tym remote console. xd

No nie. W single playerze właśnie po wejściu w team pyta się czy chce być dowódcą teamu. A w serw. dedykowanym nie, więc prosiłbym o wytłumaczenie w czym tkwi problem i jak go rozwiązać.

Dobrze, OK, więc proszę o wytłumaczenie 100% na czym polega to "NoseCam".

Dzięki za fatygę, proszę o pomoc jeszcze oczywiście w tych problemach które nie zostały wyjaśnione.

Dzięki!


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2011, 22:06 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Nie jestem tego pewien, ale wydaje mi się, że takie bajery jak propozycja przejścia na SLa po dołączeniu do składu są tylko w singleplayer. Jeśli w ustawieniach serwera nie masz niczego typu "allow.singleplayer" czy coś mniej-więcej takiego, to się raczej tego nie da ustawić.

Nose cam to jest tzw. widok "bez kokpitu", ale wbrew pozorem nie jest to zwykłe usunięcie kokpitu, a przesunięcie kamery na nos (nose) maszyny.

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 cze 2011, 11:01 
Offline

Dołączył(a): 4 kwi 2010, 12:34
Posty: 57
Aha, dzięki. Ale właśnie najlepsze jest to, że na serw. dedykowanym jak wejdę do Teamu to pyta się mnie czy chce zostać dowódcą drużyny. Ja klikam "Page up" i nie zostaje ;]


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL