Teraz jest 14 cze 2024, 06:45

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 kwi 2013, 10:37 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2013, 21:38
Posty: 4
Na początku witam wszystkich graczy ;) Jestem CiZ, w grze używam nicku CiZ77.
Ze względu na to, że jestem początkujący, mam kilka pytań do doświadczonych graczy. :)
Hmm.. pewnie się dziwicie - kto normalny w 2013 roku gra w takie starocie jak BF2? :P
Ja niestety muszę, gdyż nowsze wersje BF'a po prostu mi się nie uruchomią, ze względu na już leciwy sprzęt :)

1. Wydajność gry.
Mam problem - gra chodzi na moim kompie niezbyt zadawalająco. Podaję specyfikację mojego antyka:
Procesor: Pentium 4 3,06 Ghz.
2 GB DDR RAM
Grafika MSI ATI Radeon x1950 PRO 256MB/256bit (na AGP)
Dysk - jakiś 120GB, testowany HDTune - wszystko z nim w porządku.
Windows XP Professional SP3.

Gra na Single Player chodzi bardzo dobrze - nawet na wysokich ustawieniach (wszystko na 'wysokie', AAx2, 1280×1024).
Problem pojawia się podczas gry multiplayer... Gra się przycina podczas większych akcji, przeważnie, gdy nagle wyskoczy na mnie przeciwnik... Tak jest nawet na ustawieniach 'średnie'...
Dopiero gdy ustawię wszystko na 'low' - wtedy wszystko jest ok.

Nie wierzę, że ta gra ma aż takie wymagania... Przecież spełniam nawet rekomendowane wymagania.

Mam zainstalowanego patcha 1.41 oraz 1.5.

2. Druga sprawa - łączenie z serwerem. Czy u każdego tak długo trwa łączenie z serwerem? Ładowanie jak ładowanie, jest w miarę ok - chodzi mi bardziej o moment Weryfikacji danych klienta - to trwa dłużej niż same ładowanie zasobów.
Mój internet to Orange Freedom 2Mb/s. Chyba powinien wystarczyć do gry?

3. Trzecia sprawa - serwery.
a) Ping na serwerach - mam dosyć duży ping na serwerach. Większość serwerów które wyszukuje mi BF2 ma ping 100 i więcej. Może 2,3 serwery mają ping mniejszy niż 100. Czy to normalne?

b) Polskie serwery.
Czy istnieją jakieś polskie serwery? Proszę o jakieś info ;)

c) Na jakich serwerach gracie? Proszę podajcie IP dobrych, rankingowych serwerów z niskim pingiem.

4. Stawianie serwera LAN+boty.
Czy jest taka możliwość? Chciałbym pograć we 3 ze znajomymi razem z botami przez sieć LAN (hamachi). Zakładam, że każdy z nas ma inny cd-key.

5. Konto po reinstalacji systemu.
Czy jeśli powiedzmy zrobię format systemu i zainstaluję na nowo BF2, to będę mógł się zalogować na utworzone wcześniej konto, na którym grałem? Czy będę musiał tworzyć nowe konto na tym samym CD-keyu.

6. Klasa postaci.
Nie wiem czy ja jestem taki słaby, czy gracze są aż tak dobrzy. Krótko mówiąc - nieźle mnie cisną na serwach :D
Wiem - jestem początkujący, mam nadzieję, że z czasem będzie mi lepiej szło? :P

Jaką klasę polecacie? Przeważnie gram medykiem, według mnie to dosyć uniwersalna klasa, można się samemu leczyć, ma w miarę dobrą broń.

7. Mikrofon
Czy mi się wydaję, czy w tej grze nikt nie używa mikrofonu? :D


To chyba tyle, mam nadzieję, że rozwiejecie wszystkie moje wątpliwości ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, 18:38 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2006, 16:09
Posty: 1459
Lokalizacja: Kielce
CiZ napisał(a):
1. Wydajność gry.
Mam problem - gra chodzi na moim kompie niezbyt zadawalająco. Podaję specyfikację mojego antyka:
Procesor: Pentium 4 3,06 Ghz.
2 GB DDR RAM
Grafika MSI ATI Radeon x1950 PRO 256MB/256bit (na AGP)
Dysk - jakiś 120GB, testowany HDTune - wszystko z nim w porządku.
Windows XP Professional SP3.

Każdy patch nieco dodał do wymagań gry, więc to dość normalne, że nieco CI się ścina przy takim sprzęcie (najgorzej jest na początku mapy). Jedyne co możesz zrobić, to poszukać na necie sposobów na optymalizację systemu (wyłącznie zbędnych Usług, CCleaner, defragmentacja). Singleplayer obsługuje tylko mapy dla 16 graczy, dlatego działa płynniej, na multi zazwyczaj gra się znacznie większe (chyba, że Karkand Infantry Only... brrrr).

CiZ napisał(a):
2. Druga sprawa - łączenie z serwerem. Czy u każdego tak długo trwa łączenie z serwerem? Ładowanie jak ładowanie, jest w miarę ok - chodzi mi bardziej o moment Weryfikacji danych klienta - to trwa dłużej niż same ładowanie zasobów.
Mój internet to Orange Freedom 2Mb/s. Chyba powinien wystarczyć do gry?

W Moich Dokumentach w folderze BF2 usuń wszystkie "dziwne" katalogi (coś takiego {D7B71EE2-D645-11CF-9270-3AC6BEC2C535}_3153_3) z folderów \cache i \mods\bf2\cache Powinno nieco pomóc.

CiZ napisał(a):
3. Trzecia sprawa - serwery.
a) Ping na serwerach - mam dosyć duży ping na serwerach. Większość serwerów które wyszukuje mi BF2 ma ping 100 i więcej. Może 2,3 serwery mają ping mniejszy niż 100. Czy to normalne?

To dość standardowy ping, jak na polskie realia, szczególnie jeżeli chodzi o internet mobilny, który może i ma 20Mbps, ale ma znacznie większe straty pakietów niż kabel, przez co ping jest jaki jest.

CiZ napisał(a):
4. Stawianie serwera LAN+boty.
Czy jest taka możliwość? Chciałbym pograć we 3 ze znajomymi razem z botami przez sieć LAN (hamachi). Zakładam, że każdy z nas ma inny cd-key.

Łączycie się przez Hamachi i jeden z Was tworzy grę lokalną, inni powinni móc się połączyć. Jeżeli nie widać gry, to znaczy, że coś nie tak z Hamachi, musicie poczytać, bo różnie z nim bywa. Swoją drogą radziłbym Wam raczej poszukać pustego serwera do gry, bo z pingami może być niezły problem (chociaż przy 3 osobach powinno dać radę).

CiZ napisał(a):
5. Konto po reinstalacji systemu.
Czy jeśli powiedzmy zrobię format systemu i zainstaluję na nowo BF2, to będę mógł się zalogować na utworzone wcześniej konto, na którym grałem? Czy będę musiał tworzyć nowe konto na tym samym CD-keyu.

Żołnierze są przypisani do GUID (który jest unikalny dla każdego CD-KEYa), po przeinstalowaniu używasz Odzyskaj Konto. Możesz ewentualnie skopiować folder \Profiles z \Moich Dokumentów\Battlefield 2 i wkleić na nowym systemie (przy okazji zapisze Ci ustawienia gry)

CiZ napisał(a):
6. Klasa postaci.
Nie wiem czy ja jestem taki słaby, czy gracze są aż tak dobrzy. Krótko mówiąc - nieźle mnie cisną na serwach :D
Wiem - jestem początkujący, mam nadzieję, że z czasem będzie mi lepiej szło? :P

Jaką klasę polecacie? Przeważnie gram medykiem, według mnie to dosyć uniwersalna klasa, można się samemu leczyć, ma w miarę dobrą broń.

Będzie lepiej, ale mało nowych graczy w tym momencie zaczyna przygodę z BF2, więc większość z którymi grasz, to już doświadczeni gracze.
Co do klasy, to zależy na czym chcesz się skupić. Do walki z piechotą najlepszy będzie medyk, do prowadzenia pojazdów Mechanik, a do ich niszczenia i krótkodystansowej infanterki, Granadier. Pozostałe klasy są nieco bardziej specjalistyczne i musisz potrenować grę nimi.

CiZ napisał(a):
7. Mikrofon
Czy mi się wydaję, czy w tej grze nikt nie używa mikrofonu? :D

VoIP w grze działa nieco kulawo i rzeczywiście prawie nikt go nie używa. Ekipy, które planują jakąkolwiek grę drużynową, używają TeamSpeaka, albo Mumble, chociaż teamplay na otwartych serwerach (FFA) nie istnieje. Czasem jakieś klanowe drużyny biegają razem, ale w większości przypadków każdy gra osobno.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, 20:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 kwi 2013, 21:38
Posty: 4
PaulPL11 - Dziękuję za wszystkie cenne rady i informacje :)

Dzisiaj pograłem troszkę dłużej, nabiłem drugą rangę, próbowałem trochę z różnymi klasami jednak stanowczo najlepiej idzie mi medykiem ;)

Znalazłem dobry serwer, z dosyć niskimi pingami (ja mam w okolicach ~70), na którym grają także Polacy, miła atmosfera, mieliśmy dobrze zgraną grupkę. W ten sposób na koniec rundy miałem 3 odznaki (Meritorious Unit, Basic Medic Combat i Basic First Aid) Wiem, że może nie ma się czym chwalić, ale dla mnie jako początkującego gracza było to baaardzo satysfakcjonujące. Dodatkowo na koniec rudny byłem oznaczony w tabeli jako najlepszy w zgraniu ;)

A jak się ma sprawa z odblokowywaniem broni? Z tego co czytałem to za każdy osiągnięty nowy poziom mamy możliwość odblokowania 1 broni. Myślę nad odblokowaniem na początku L85A1 - dla medyka. Czy jest to broń lepsza od M16A2? Medyk ma tylko do odblokowania L85A1 czy też G36E?
Heh... Głownie gram USMC, bo grając np. MEC bardzo mnie drażnią komunikaty głosowe w ich języku :D
Czytałem że podstawce możemy odblokować tylko po 1-dną broń na raz, a z dodatkiem Special Forces po 2. To prawda?
Czy mając oryginalną wersję podstawki BF2 mogą "spiracić" SF, żeby mieć po 2 bronie do odblokowania? Czy potrzebny jest inny klucz?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 kwi 2013, 21:56 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Nie zgodzę się, ze używanie voipa jest rzadkie.

L85A1 nie jest wygodną bronią, w zwarciu często siadał mi headshot, ale gdy nie siadał to mogłem się spokojnie zrespawnować. Największy plus tej broni to to, że przy strzelaniu dłuższymi seriami jest szansa, ze zastrzelisz wroga, który Ci się skrada za plecami.

Dodatku SF nie możesz spiracić , za to ktoś może zagrać w SF na twoim koncie, wtedy będziesz miał do odblokowania 2 bronie, zaległe też. Ja mam SF ale nie wiem czy mi działa.

Możesz tez napisać w przyklejonym wątku, czy ktoś nie mógłby Ci jeszcze odblokować.

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 4 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 4 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL