Teraz jest 30 wrz 2024, 21:23

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 lip 2006, 13:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2005, 06:56
Posty: 1697
Lokalizacja: Burton On Trent
Witam
Mam prośbę a zarazem parę pytań odnośnie sponsoringu.
Są to pytania ogólnikowe a w każdym klanie może być inna sytuacja
To jednak poznając wiele różnych sytuacji mniej więcej będę wiedział jak zacząć i czego szukać.



1.Gdzie trzeba zarejestrować swój klan i ile to kosztuje oraz jakie informacje są potrzebne by to uczynić?
2.Na co trzeba zwrócić uwagę sponsora by go zachęcić do sponsoringu?
3.Gdzie szukać sponsora i w jaki sposób?
4.Jak wygląda sam sponsoring?
-są to dotacje czy pomoc techniczna?
5.jakie warunki sponsor stawia.
6.czy sponsoring objęty jest podatkiem i czy rejestracja klanu niesie ze sobą comiesięczne koszty?
7.macie jakieś uwagi na co trzeba zwracać uwagę i czego się wystrzegać podpisując taka umowę?
8.Jakie są wasze relacje ze swoimi sponsorami.
Wysyłacie jakieś raporty lub inne dowody waszego rozwoju?
9.jesli znacie jakieś firmy do których można było by się skierować z taka prośba to poroszę o pomoc i info na PM


Jesli coś pominąłem a jest to ważne to proszę pisać

Z góry dziękuje
90s

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 13:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Od razu mowie, ze post powsta lw oparciu o rozmowy, ktore przeprowadzilem z klanami np przy oakzji pisania artykulu o sponsoringu. Moge sie mylic:

1)Rejestr sądowniczy bodajże. Jednorazowo kosztuje to 2-3k ? Ale o cenach rozmawialem dosc dawno wiec moge dac plame ;p
2)Na to co mozesz mu zaoferowac. Noszenie jego tagu czy reklama na wlasnej stronie to kpina. Licza sie turnieje itp atrakcje
3)Najlepiej w firmach,. ktore moga sie tym zainteresowac. Sklepy internetowe etc etc. Zazwyczaj sponsoringiem zajmuja sie firmy powiazane z branza komputerowa. Na maile prawien igdy nie odpisuja. Lepiej telefonowac.
4)Zaleznie od umowy sponsorskiej. Ale zazwyczaj jest to dostarczanie serwerow do gry + czasem jakis sprzet + oplacanie wyjazdow na trunieje. Bywa rowniez, ze dostaje sie kase za wygrywanie ale to dopiero raczkuje w kraju
5)Oczywiscie by dany klan byl jak najbardziej aktywny i go promowal gdzie tylko sie da. czesto zyczy sobie rowniez zmiany taga na np nazwe firmy.
6)Oplata jest jednorazowa(rejestarcja jako stowarzyszenie) a sponsoring nie jest opodatkowany jezeli jego suma nie przekracza 5.000 miesiecznie(z tego co sie orientuje)
7)Cholera wie ;]
8 )To juz by musial sie wypowiedziec Norad jako, ze to on kieruje Voodoo
9)Niestety nie mam zbyt wielku propozycji. jak juz mowilem uderz w sklepy internetowe itp


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2005, 06:56
Posty: 1697
Lokalizacja: Burton On Trent
2-3k??
3 tysiące za papier by sponsor mógł sobie odliczyć od podatku darowiznę ?
Masz ten artykuł?
Nigdzie go nie widziałem a myślę że wart poczytania.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:14 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2005, 17:40
Posty: 281
Zarejestrowanie się jako stowarzyszenie wymaga zapoznania się i spełnienia warunków ustawy o stowarzyszeniach.
I tu uwaga - nie podlegają pod tę ustawę klany o charakterze kościołów czy związków wyznaniowych, tudzież innych organizacji religijnych, a także partie polityczne, więc jak komuś się marzy utworzenie klanu tego rodzaju, to lepiej zawczasu zrezygnować :)

Najważniejsza rzecz: minimalna ilość osób zakładających stowarzyszenie wynosi 15. Obowiązkowy jest wpis do KRS (Krajowy Rejestr Sądowy) i posiadanie statutu oraz siedziby.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 paź 2005, 06:56
Posty: 1697
Lokalizacja: Burton On Trent
Siedzibą może być miejsce zamieszkania?
i faktycznie aż tylko kosztuje rejestracja klanu?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:37 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2005, 17:40
Posty: 281
Dawno nie byłem w KRSie, ale zaraz sprawdzę.
Opłata za wpis do rejestru stowarzyszeń 500 zł, + ogłoszenie w Monitorze Sądowym i Gospodarczym następne 500 zł. Co do siedziby - no musi być na wniosku jakaś, to już stowarzyszenie musi uzgodnić.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2005, 16:26
Posty: 1207
Lokalizacja: Warszawa
15 ? jesteś pewien ?
umnie w ogólniaku ekipa rpgowców chciała założyć "szekte" by się wymigać od wojska (że niby im przekonania zabraniają) ale projekt rozłożyła na łopatki wymagana min. ilość członków będąca ponoć grubo poza zasiegiem (a łącznie było ich tak właśnie z 15 osób)

_________________
IGN - Khav
Kolec da Pr0fessor


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 16:56 
Offline

Dołączył(a): 19 lut 2005, 17:21
Posty: 1694
Hmm Kolec niezły pomysł :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 17:01 
Offline

Dołączył(a): 11 sie 2005, 17:40
Posty: 281
Jak się chce założyć kościół czy związek wyznaniowy :D, to jest inna liczba osób na pewno wymagana (ale nigdy się tym nie zajmowałem, to nie wiem). Do stowarzyszenia na pewno jest potrzebne 15 osób (mozna jeszcze założyć tzw. stowarzyszenie zwykłe - wystarczą 3 osoby, ale takie nie może prowadzić działalności gospodarczej, czy przyjmować darowizn itp., więc sponsoring też nie wchodzi w grę).
Aha, jeszcze trzeba zgłosić to stowarzyszenie wojewodzie albo staroście, bo to on jest wtedy organem nadzoru, w razie gdyby stowarzyszenie chciało łamać prawo...


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Hmm moze faktycznie wpis do KRSu to 1k ogolnie(pomagałem księgowac wplaty za rejestarcje w swoim czasie ale to nie byly stowarzyszenia lecz firmy wiec pewno drozej maja :P) jesli jednak ktos chce zasiegnac porady prawnej w tej sprawie to kaska kolejna wylatuje ;p


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 19:08 
Offline

Dołączył(a): 26 cze 2006, 18:54
Posty: 51
jka czytam to co piszecie to mam pusty smeich a sali.... przestancie sie wypowiadac o czyms o czym nie macie pojecia bo to jest za przeproszeniem ***** pathetic.
Stowarzyszenie 1000 złty za wpis? o ja Ci dziekuje...

Firmy maja w dupie takie klaniki o czym wy tu piszecie. Klan voodoo sie nie liczy na scenie esportu - wiec jaki sponsor w Polsce? Nie gracie w CSa ani w FIFE ani w zadne z TOP 10 kasowe. moze TOP 10 tak ale nic to w porownaniu z innymi. SZukanie sponsora to dupa - wiele czasu a przede wszystim najpierw sukcesy. To sie znajda. Mysmy swoimi tagami firmowali x800 , myszki i klawiatury. I co? Nic z tego stary nie masz procz dupereli za free. Obiecywali faje sprzety nawet tego nie powachalismy. Multidywizja Fx . simplus dostaje rocznie - ROCZNIE podobno 80 000 na tyle osob ze starcza im to na 1 GÓRA dwa turnieje w Polsce. Co z tego ze mielsimy 1 miejsca w TWL CB TWL SF itp itd. nic z tego nie mielismy - serwery ftp i inne pierodly owszem. Ale zapomnijscie o progamingu na najblizsze kilka lat. Nie ta bajka. A firmy komputerowe moze wynajma CI serwer. I ciesz sie jak bedzie to oficjalny :)
Pozdrawiam
grajacy ponad 2 lata ze sponsorami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 19:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 lip 2005, 14:41
Posty: 970
Theprosiaczek napisał(a):
jka czytam to co piszecie to mam pusty smeich a sali.... przestancie sie wypowiadac o czyms o czym nie macie pojecia bo to jest za przeproszeniem ***** pathetic.
Stowarzyszenie 1000 złty za wpis? o ja Ci dziekuje...

Firmy maja w dupie takie klaniki o czym wy tu piszecie. Klan voodoo sie nie liczy na scenie esportu - wiec jaki sponsor w Polsce? Nie gracie w CSa ani w FIFE ani w zadne z TOP 10 kasowe. moze TOP 10 tak ale nic to w porownaniu z innymi. SZukanie sponsora to dupa - wiele czasu a przede wszystim najpierw sukcesy. To sie znajda. Mysmy swoimi tagami firmowali x800 , myszki i klawiatury. I co? Nic z tego stary nie masz procz dupereli za free. Obiecywali faje sprzety nawet tego nie powachalismy. Multidywizja Fx . simplus dostaje rocznie - ROCZNIE podobno 80 000 na tyle osob ze starcza im to na 1 GÓRA dwa turnieje w Polsce. Co z tego ze mielsimy 1 miejsca w TWL CB TWL SF itp itd. nic z tego nie mielismy - serwery ftp i inne pierodly owszem. Ale zapomnijscie o progamingu na najblizsze kilka lat. Nie ta bajka. A firmy komputerowe moze wynajma CI serwer. I ciesz sie jak bedzie to oficjalny :)
Pozdrawiam
grajacy ponad 2 lata ze sponsorami.

to bylo okrutne, tak rozwiac piekne mity o sponsorach i pr0gejmingu :lol:
gj


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 19:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2006, 10:28
Posty: 1190
Lokalizacja: Warszawa
mi tam wisi klan i sponsorstwo - wazne ze jest i mamy serwerek za free, do tego ostatnio sluchawki jednak od creative'a dostalismy wiec jesdnak mozna cos od sonsora wycyganic...
i jeszcze dla uswiadomienia , dywizje voodoo : AA, BF2, COD, COD 2 , CS, fifa 06, Q3, Q4, WC3 , Warsaw
wiecej info na http://voodoo-team.org
:)

_________________
Don't fear the reaper :]


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 20:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 gru 2005, 01:04
Posty: 572
Lokalizacja: Olsztyn
przepraszam a czy Tobie sie wydaje ze 90s chce stworzyć klan zawodowych graczy? Jeśli dobrze rozumiem jego zamiary to chodzi mu raczej właśnie o ową pierdołę jaką jest serwer....wyobraź sobie ze 90% sceny zdaje sobie sprawę na jakim etapie jest pro gaming w naszym jakże "rozwiniętym" kraju...

_________________
PL4FC-FarRaider


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 lip 2006, 20:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2003, 16:04
Posty: 1480
Lokalizacja: Kraków
Theprosiaczek napisał(a):
Klan voodoo sie nie liczy na scenie esportu - wiec jaki sponsor w Polsce? Nie gracie w CSa ani w FIFE ani w zadne z TOP 10 kasowe.


SNAKE'83 napisał(a):
jeszcze dla uswiadomienia , dywizje voodoo : AA, BF2, COD, COD 2 , CS, fifa 06, Q3, Q4, WC3 , Warsaw



Theprosiaczek napisał(a):
jka czytam to co piszecie to mam pusty smeich a sali.... przestancie sie wypowiadac o czyms o czym nie macie pojecia bo to jest za przeproszeniem ***** pathetic.


nie wymaga komentarza

_________________
gry komputerowe
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 47 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL