Teraz jest 24 wrz 2024, 23:30

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 sty 2007, 21:46 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2007, 21:15
Posty: 10
Lokalizacja: Wawa
Witam wszystkich (moj pierwszy post na tym forum)!
Mam do Was kilka pytan - moze ktos mi pomoze podjac decyzje.
Krotkie wprowadzenie do tematu:
Od niedlugiego czasu mam kompa na ktorym mozna w miare komfortowych warunkach pograc w BF2. Ta gra od zawsze mi sie podobala i po tej wymianie sprzetu na lepszy mialem wielka ochote kupic BF2. Ale tak sobie przegladam Wasze forum i zaczely ogarniac mnie watpliwosci.
I tu pytania do Was:
- czy ktos poczatkujacy w battlefielda bedzie czerpal jeszcze przyjemnosc z gry? czy zostali juz sami wyjadacze i gra bedzie niekonczaca seria respawnow ;) (zeby nie bylo - doswiadczenie jakies tam mam - gralem kolo 3 lat w cs-a, tak wiec podstawowe rzeczy jak poruszanie sie po mapie nie beda problemem ;) )
- jak jest z teamplayem na serwerach? przegladajac watki z forum wydaje sie ze na serwerach FFA takie pojecie nie istnieje - czy tak jest rzeczywiscie? czy sa ludzie, ktorzy zakladaja druzyny z nastawieniem na TP?
- no i oczywiscie pytanie o maszyny - czy zeby polatac/pojezdzic to trzeba miec plecy u adminow serwera, ewentualnie dobic sie do sprzetu po trupach swoich? (zakladam, ze uczyc obslugi bede sie jednak na pustych serwerach)

Pytan mialem wiecej, ale jakos ulecialy mi w tej chwili z glowy :/.
Bede wdzieczny za odpowiedzi.

Pozdr.
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 21:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2005, 16:27
Posty: 1127
1. spokojnie możesz zaczynać ;), strzela się tu zupełnie inaczej jak w cs, ale można się przyzwyczaić, po pewnym czasie ogarniesz co i jak
2. zapomnij xD no chyba że masz na myśli pseudo teamplay, prawdziwy tp jest tylko na meczach ;)
3. trzeba mieć fuksa, ale wiedzieć gdzie stać :)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 22:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2006, 01:35
Posty: 135
Lokalizacja: Kielce
1.Tak samo jak poprzednik.
2.Tu sie troche niezgodze.Jest teamplay tylko trzeba znać Angielski i dołaczyć sie do jakiejs druzyny,przywitać się przez microfon.I jeżeli miało sie fuksa to trafiło sie na jakich "śmiałych" graczy którzy odpowiedza i jest teamplay.[Ja ostatnio grając w BF2 na jakimś Ang serverze trafiłiłem na polaka z tagiem =GR@M=Cranky27(pozdro) i teraz gramy sobie razem i jest ładny teamplay]
3.Tak samo jak poprzednik. :D :D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 23:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
1. Jasne, że jest sens. Tym bardziej, że BF2 dopiero zaczyna być ciekawą grą. A to przez mody. Na przełomie stycznia/lutego wychodzi kolejna wersja Project Reality (ściągaj, jeśli szukasz teamplay'a), coraz bliżej do premiery Frogotten Hope 2 (dla fanów 2WŚ).
2. Teamplay sam do ciebie nie przyjdzie - trzeba się o niego postarać.
    - załozyć drużynę o nazwie "teamwork", "teamplay"
    - odzywać się przez mikrofon
    - ściągnąć nastawionego na teamwork moda (patrz punkt wyżej)
    - no i przede wszystkim samemu być nastawionym na dobra grę, a nie na punkty / fragi / medale

3. To zależy. Od serwera, szczęscia, moda (w takim PoE2 pojazdów jest jak mrówków, PR jest nastawiony raczej na infantry, ale za to masz teamwork...)

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 wrz 2005, 16:27
Posty: 1127
Killing4fun20 napisał(a):
2.Tu sie troche niezgodze.Jest teamplay tylko trzeba znać Angielski i dołaczyć sie do jakiejs druzyny,przywitać się przez microfon.I jeżeli miało sie fuksa to trafiło sie na jakich "śmiałych" graczy którzy odpowiedza i jest teamplay.[Ja ostatnio grając w BF2 na jakimś Ang serverze trafiłiłem na polaka z tagiem =GR@M=Cranky27(pozdro) i teraz gramy sobie razem i jest ładny teamplay]

wy rozumiecie teamwork jako, ja ciebie podniose a ty mnie, sorry chłopaki ale to nie jest team work.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 23:28 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2007, 21:15
Posty: 10
Lokalizacja: Wawa
Dzieki Panowie za szybka odpowiedz :). Musze powiedziec ze mnie troche pocieszyliscie :).
Jakby ktos chcial sie jeszcze wypowiedziec to zapraszam - ale mysle, ze juz na podstawie dotychczasowych wypowiedzi, zainwestuje w BF2 - a dokladniej w wersje deluxe :D.

Jeszcze raz dzieki i pozdr.
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 sty 2007, 23:54 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2006, 08:13
Posty: 94
wujku blues, w tym PR bedzie apache nie? i wiesz co i jak z tym apachem? bedzie jak w realu tv kamerka do dzialka itd. wisz o co chodzi?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 00:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 gru 2006, 01:35
Posty: 135
Lokalizacja: Kielce
Exil napisał(a):
Killing4fun20 napisał(a):
2.Tu sie troche niezgodze.Jest teamplay tylko trzeba znać Angielski i dołaczyć sie do jakiejs druzyny,przywitać się przez microfon.I jeżeli miało sie fuksa to trafiło sie na jakich "śmiałych" graczy którzy odpowiedza i jest teamplay.[Ja ostatnio grając w BF2 na jakimś Ang serverze trafiłiłem na polaka z tagiem =GR@M=Cranky27(pozdro) i teraz gramy sobie razem i jest ładny teamplay]

wy rozumiecie teamwork jako, ja ciebie podniose a ty mnie, sorry chłopaki ale to nie jest team work.


LoL,ja napisałem ogólnie.Chodziło mi bardziej o Teamwork typu osłanianie(jeden idzie przejąć flage a drugi go osłania),podnoszenie(też),a najlepiej jak sie spotka 6 osób i bedzie teamplay(2 do heli,a reszta[osłaniana przez heli] idzie pokoleji przejmować flagi


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 00:08 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2006, 14:07
Posty: 69
Lokalizacja: Wa-wa
Jeżeli lubisz zabawe w wojne to bierz bfa bracie i juuuuż :D. A tak na serio: sciągnij demko - jak Ci się spodoba kupisz, jak nie, to zaoszczędzisz. Mnie sie spodobało :).

PS. Przygotuj się na ostre sciąganie patchy :twisted:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 00:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Teamworku na ffa nie ma. gdyby tak po prostu sie dalo go osiagnac to by klanowicze nie trenowali tyle h razem by sie zgrac...Szczytem mozliwosci na ffa jest gdy ktos da ci ammo/apteczke gdy prosisz :p Chyba, ze grasz z ludzmi, ktorych jakos tam znasz - chocby z forum.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 02:36 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2007, 21:15
Posty: 10
Lokalizacja: Wawa
Lailonn napisał(a):
Teamworku na ffa nie ma. gdyby tak po prostu sie dalo go osiagnac to by klanowicze nie trenowali tyle h razem by sie zgrac...Szczytem mozliwosci na ffa jest gdy ktos da ci ammo/apteczke gdy prosisz :p Chyba, ze grasz z ludzmi, ktorych jakos tam znasz - chocby z forum.


No to zasmuciles mnie Lailonn - takie ffa to ja juz znam z cs-a - kazdy w swoja strone i ma gdzies innych, ktorzy staraja sie jakos ten tlum poprowadzic do zwyciestwa :/. No ale coz - jak widac tu na forum, sa i ludzie, ktorzy nie maja nic przeciwko teamplayowi ;). Obym na takich trafial na serwerach...

Pozdr.
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 02:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 mar 2006, 16:15
Posty: 926
Jak zobaczysz kilku ludzi z tagami w jednym SQ, to możesz liczyć na teamplay. Tylko czasem będziesz musiał dotrzymać kroku, a na początku to nie jest wcale takie łatwe :wink:

_________________
Obrazek http://jasonpaury.com


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 02:50 
Offline

Dołączył(a): 28 sty 2007, 21:15
Posty: 10
Lokalizacja: Wawa
jason.paury napisał(a):
Jak zobaczysz kilku ludzi z tagami w jednym SQ, to możesz liczyć na teamplay. Tylko czasem będziesz musiał dotrzymać kroku, a na początku to nie jest wcale takie łatwe :wink:


hmm... no wlasnie - z powodu tego dotrzymywania (albo i niedotrzymywania) kroku, to wolalbym pocwiczyc z ludzmi ktorym bym przynajmniej nie przeszkadzal w wykonywniu zadan ;)
moze jest jakas szkola bf-a?? :>

Pozdr.
M.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 10:43 
Offline

Dołączył(a): 19 kwi 2004, 09:00
Posty: 95
Lokalizacja: Lublin
Gram czesto z kumplem, i zwykle to ja zakladam team. W BFa gramy hobbystycznie ;) a mikro uzywamy nonstop, w sumie gadamy o wszystkim, nie tylko o tym co sie dzieje na mapie. Czesto podołącza sie do nas troche osób (niekoniecznie polakow) i mimo ze nie rozumieja co ja mowie, to jak wydam rozkaz przejecia danej flagi lub obrony innej to sie wszysycy słuchaja. Kluczem jest logiczne przejmowanie i obrona flag, i nie pozostawianie teamu bez rozkazów. W sytuacji kiedy człowiek nie ma rozkazu od dowodcy to wiadomo ze pobiegnie w cholere ;)
Wiec wydaje mi sie ze team work jest jak najbardziej w normie, napewno o wiele wiekszy niz w we wczesniejszych BFach.

_________________
strzelec wyborowy :)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 29 sty 2007, 11:06 
Offline

Dołączył(a): 5 sie 2006, 14:07
Posty: 69
Lokalizacja: Wa-wa
M. napisał(a):
moze jest jakas szkola bf-a?? :>


Hmm. Istnieje klan 4fanowy - PL4FC. Możesz się tam zapisac niezależnie od skilla, ale bfa powinieneś miec ;). MYślę, żę jest tam tyle osób, że na pewno znajdzie się ktoś z kim będzie można wejśc na serwer i "pouczyc się" ;). Tak czy siąk powodzenia ;)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 60 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 3 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL