Teraz jest 16 cze 2024, 14:13

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 gru 2010, 10:25 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
Hej.


Parę porad odnośnie chyba najbardziej popularnego wariantu (high transport) granego przez profesjonalnych dowódców składu (USA Wake Island). Granie w ten sposób
przynosi mało punktów dowódcy składu na początku rundy lub nawet przez cały czas jej trwania, Jest to jednak bardzo skuteczna taktyka i grając w ten sposób marines na pewno nie beda siedziec bezczynnie na lotniskowcu. Ta taktyka dotyczy rozgrywek, w których gra 30+ graczy z głównymi dowódcami. Oczywiście te informacje to kropla w morzu, ale z grubsza bedzie :)

Grajcie aby wygrał Wasz team, a nie aby wygrać indywidualnie na punkty !!! Teamplay rządzi!!!


Wake Island - taktyka otwarcia USA dla dowódców składów (SL) i głównego dowódcy (CM).


* Wariant "wysoki transport":

A. Dowódca składu (SL)


1. najlepiej medyk
2. bierze blackhawka i robi wysokość nad lotniskowcem. Utrzymywanie śmigłowca dokładnie nad lotniskowcem
uniemożliwi zobaczenie go na skanerze chińskiemu CM.
3. najlepiej wiecej niz 400 (to naprawde nie trwa tak długo)
4. pobiera informacje o najsłabiej bronionej fladze od CM (zwykle jest to plaża)
5. prosi o wsparcie statki powietrzne za pośrednictwem CM.
6. obserwuje i zaznacza swoje i wrogie statki powietrzne. Czeka z lotem nad wyspę aż własne statki powietrzne zaangażują wrogie statki powietrzne
7. prosi o inzyniera do naprawy blackhawka
8. prosi CM o RĘCZNE zaznaczanie wrogów na fladze do której leci (plaża)
9. zostaje w śmigłowcu na dużej wysokości i stara się latać nad teren wyspy (nie być widocznym jako śmigłowiec na skanerze)
10. w razie dużego zagrożenia (atak wrogich statków powietrznych) wyskakuje i zajmuje bezpieczna pozycje na wyspie (najlpepiej w jakims oddaleniu od atakowanej flagi)

B. Główny dowódca (CM)

1. przekazuje informacje o najsłabiej bronionej fladze do SL (plaża)
2. prosi statki powietrzne o wsparcie dla śmigłowca transportowego
3. zaznacza jak najczesciej wrogie jednostki (głównie statki powietrzne)
4. nie zrzuca pojazdów ani zaopatrzenia w miejsce przebywania SL zanim dojdzie do zdradzenia pozycji
5. dopóki nie zostanie wzięta flaga skupia się całkowicie na ochronie SL, który jest na wyspie!
6. zaznacza wszystkie pojazdy, które zmierzają w kierunku pozycji SL i atakowanej flagi
7. po przejeciu flagi wydaje rozkaz do wszystkich SL o obronie jedynej flagi (pierwszy atak wroga jest zwykle najmocniejszy)
8. zaznacza wrogów na obu sąsiednich flagach i wydaje rozkaz dla SL gdzie następnie atakować




pozdrawiam i do zobaczenia na Wakeowych serwerach

jerzu_GROM_pl


ps: zapraszam do dyskusji na temat innych wariantow i faz rozgrywki


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 12:56 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
kluczem do zwyciestwa na wake island w 32v32 jest przewaga w powietrzu. jak w zyciu :) jesli F-35 nie odgonia chinskich latawcow, a cobra nie oczysci desantowi miejsca ladowania i nie zliwkwiduje wrogiej helki to nawet trzygwiazdkowi marines z dwoma m249 pod pachami nie dadza rady, a najbardziej nowatorska taktyka nie zadziala. w 16v16 sytuacja jest nieco inna, tutaj juz mamy duzo mniejsze nasycenie kluczowych punktow na mapie wrogimi oddzialami, wiec dobrze zorganizowana druzyna to rownie potezna bron co samoloty i helikopter. ale bez czystego nieba i tak nie bedzie latwo.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 13:07 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Ja zawsze na Wake rzucam się jak najszybciej do BH i lecę od lat tą samą trasą, w 80% przypadkach kończy się to przejęciem flagi :) Oczywiście nie powiem jak trzeba lecieć :mrgreen:

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 16:10 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2007, 10:58
Posty: 889
Lokalizacja: Ruda Śl
Bożżżeee w zyciu nie słyszałem większych bredni . No ale co ja mogę o tym wiedzieć .
Taktyka na Publiku nigdy nie wypala , no chyba że gra squad sofu :D GL HF

Edit:

Clashh zgadzam się tylko że ja mówie tu jetach , jak J10 lezy tak runda jest wygrana .

_________________
Extreme Sniping
Dogfight


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 16:21 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
Dominiko, mówisz zapewne o trasie północną krawędzią mapy do północnej bazy. Owszem jest to bardzo skuteczna taktyka, ale wtedy gdy w przeciwnym teamie jest 80% noobów, a przede wszystkim dowódca jest noobem. Taktyka którą opisałem stosuje się na profesjonalnych serwerach takich jak nachtgeister lub nawet EAUK gdy siedzi na nim 10 czy nawet 15 generałow.

Clash, przewaga w powietrzu jest bardzo istotna na wake island, bez dwóch zdań. Moje porady dot. zdobycia pierwszej flagi bo to jest najbardziej istotna rzecz. Kiedy US maja już jedna flage np. plaze to sciaga ona na siebie atak lakomych na punkty pilotow i latwiej wtedy poleciec blackhawkiem do płn. bazy lub chociażby przepłynąć łódką na wyspę. Zapewniam Cie ze bardzo dobry SL wezmie flage bez wsparcia jetow i smiglowca ale jest to trudne.

Ważne jest aby US miały jakis punkt odradzania na wyspie. W przeciwym razie dominacja w powietrzu US nic nie da poza punktami dla pilotow.

Generalnie chodzi mnie o to aby ludzie nie marnowali blackhawkow latajac nisko prosto na wyspe (od południa czy od połnocy też). Latanie nisko działa gdy na serwerze jest góra 20 osób lub jest wzieta jakas flaga, która koncentruje uwage przeciwnika. 3,4 zmarnowane blackhawki to właściwie przegrana runda.

pozdro

jerzu (SL:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 16:31 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2007, 10:58
Posty: 889
Lokalizacja: Ruda Śl
jerzu_GROM_pl napisał(a):
Taktyka którą opisałem stosuje się na profesjonalnych serwerach takich jak nachtgeister lub nawet EAUK gdy siedzi na nim 10 czy nawet 15 generałow.

Ty chyba siebie nie czytasz :D czy ty naprawde myślisz że generał jest w czymś lepszym od kolesia co ma peta ? :D

_________________
Extreme Sniping
Dogfight


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 30 wrz 2009, 14:14
Posty: 131
Jak dla mnie to 2 SLów powinno wejść do jeta i lecieć na 2 skrajne flagi a ich ludzie w teamie czekać na odrodzenie na nich kiedy oni będą już nad bazą [; oczywiście jakaś dobra osoba w heli osłoni tyły (a nawet zabije wszystko w powietrzu) :D

_________________
http://www.bf2stats.net/player/169490747/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:22 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
Hej Eddie.

Nie wiem sam po co Ci odpowiadam, ale odpowiem Ci. Mam pare rund na koncie na wake island i zauwazylem taka tendecnje ze jak jest 10 generalow po chinskiej stronie i jeden po stronie us, to us nie moga sie dostac na wyspe. To sie nazywa zly skill balance. Nie wiem co to jest pet ale zdaje sobie sprawe ze sa ludzie ktorzy maja na koncie wiele godzin i niska range bo maja drugie konto. To nie znaczy, ze nie sa znani jako gracze majacy skill generala. Jarzysz??
Napisalem pare porad dla poczatkujacy bo zalezy mi na poziomie na wakeowych serwerach (nie chce siedziec bezczynnie na lotniskowcu ani na wyspie bo mi czasu szkoda)
Napisales ze taktyka na publicznych serwerach nigdy nie dziala. Gratuluje wyboru odpowiednich serwerow. lol

ehhhh

jerzu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:34 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
Tiso_xD napisał(a):
Jak dla mnie to 2 SLów powinno wejść do jeta i lecieć na 2 skrajne flagi a ich ludzie w teamie czekać na odrodzenie na nich kiedy oni będą już nad bazą [; oczywiście jakaś dobra osoba w heli osłoni tyły (a nawet zabije wszystko w powietrzu) :D


No pewnie Tiso. Taktyka na bailera to podstawa. Problem z tym ze na serwerach gdzie nie ma kolejki do samolotow trudniej SLowi dostac sie do jeta (trzeba zmieniac dowodce skladu lub przesiadac sie na 3,2,1..) Ta taktyke stosuje sie glownie aby blyskawicznie wziac slabo bronione lotnisko. Na zwykla flage szkoda jeta (chyba ze juz duzo ticketow zeszlo i trzeba sie ratowac jak najszybciej wzieciem jakiejkolwiek flagi). Nie wszyscy sa tez sklonni do popelniania samobojstw co czesto jest niezbedne aby szybko zastosowac ta taktyke.
Dwoch SLow w jetach rownoczesnie skaczacych na flagi to mega wypas ale raczej trudny do zrealizowania na publicznym serwerze ;)

Pomyśl jakim wypasem są 2 blackhawki pilotowane przez SLow z inżynierami na pokladzie i oslanianie przez jety, a wszystko 500 alt nad wyspa. Oczywiscie 2 pelne sklady dobrych graczy. Gralem calkiem niedawno taka runde.

jerzu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2008, 11:37
Posty: 70
Lokalizacja: Sosnowiec
Dzięki, tak będziemy robić, macie jakiś medal dla niego ? :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:46 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
akurat tak sie sklada, ze tez gram na eauk wake i uwazam, ze wiekszosc generalow na tym serwerze to leszcze ;) wyrobili sobie gwiazdki jeszcze za starych dobrych czasow TV2 i dozwolonego baserape, czasow kiedy lotniskowiec us sluzyl glownie jako fabryka fragow, w zwiazku z tym potrafia co najwyzej precyzyjnie dusic spawna i uciec latadlem w kosmos gdy sie ich namierza ale nic wiecej. co najwyzej 2-3 stale latajacych tam generalsow mozna sie obawiac.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 17:51 
Offline

Dołączył(a): 27 sty 2007, 10:58
Posty: 889
Lokalizacja: Ruda Śl
jerzu_GROM_pl napisał(a):
Hej Eddie.

Nie wiem sam po co Ci odpowiadam, ale odpowiem Ci. Mam pare rund na koncie na wake island i zauwazylem taka tendecnje ze jak jest 10 generalow po chinskiej stronie i jeden po stronie us, to us nie moga sie dostac na wyspe. To sie nazywa zly skill balance. Nie wiem co to jest pet ale zdaje sobie sprawe ze sa ludzie ktorzy maja na koncie wiele godzin i niska range bo maja drugie konto. To nie znaczy, ze nie sa znani jako gracze majacy skill generala. Jarzysz??
Napisalem pare porad dla poczatkujacy bo zalezy mi na poziomie na wakeowych serwerach (nie chce siedziec bezczynnie na lotniskowcu ani na wyspie bo mi czasu szkoda)
Napisales ze taktyka na publicznych serwerach nigdy nie dziala. Gratuluje wyboru odpowiednich serwerow. lol

ehhhh

jerzu


Kolego ja jak wchodze na server gram tylko jedną runde , dlaczego ? Admini mnie banują za haxy :) POZDRO dla twoich idolów :D

_________________
Extreme Sniping
Dogfight


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 18:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
jerzu_GROM_pl napisał(a):
Taktyka którą opisałem stosuje się na profesjonalnych serwerach takich jak nachtgeister lub nawet EAUK gdy siedzi na nim 10 czy nawet 15 generałow.
1. EAUK profesjonalny serwer? :lol: Tam jest taki burdel że szkoda komentować.
2. To że ktoś ma jakieś gwiazdki nie robi z niego dobrego gracza.
3. Wystarczy jeden ogarnięty kolo w j10 i Twoja taktyka nie działa bo nigdzie nie dolecisz.
4. Teamplay na publiku to tak częste zjawisko jak śnieg w lipcu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 18:22 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
Kolego ja jak wchodze na server gram tylko jedną runde , dlaczego ? Admini mnie banują za haxy :) POZDRO dla twoich idolów :D[/quote]

To mam propozycje dla Ciebie: zagraj jako SL i spedz cala runde w blackhawku i w krzakach to moze cie nie wyrzuca. lol

Ja tu chlopie pisze o graniu zespolowym a ty mi pieprzysz ze cie z serwera wyrzucaja bo za dobry jestes.

jerzu

sa tacy ktorzy graja dla punktow i sa tacy ktorzy graja tak aby wygral ich zespol (jak myslisz ktorzy maja wiekszego... skilla? LOL)




""taktyka na serwerach publicznych nigdy nie wypala""


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2010, 18:29 
Offline

Dołączył(a): 25 cze 2009, 09:11
Posty: 12
NoAim napisał(a):
jerzu_GROM_pl napisał(a):
Taktyka którą opisałem stosuje się na profesjonalnych serwerach takich jak nachtgeister lub nawet EAUK gdy siedzi na nim 10 czy nawet 15 generałow.
1. EAUK profesjonalny serwer? :lol: Tam jest taki burdel że szkoda komentować.
2. To że ktoś ma jakieś gwiazdki nie robi z niego dobrego gracza.
3. Wystarczy jeden ogarnięty kolo w j10 i Twoja taktyka nie działa bo nigdzie nie dolecisz.
4. Teamplay na publiku to tak częste zjawisko jak śnieg w lipcu.


1.Czasem jest burdel a czasem jest bardzo wysoki poziom. Jak nie ma admina to jest czesto burdel, zgodzisz sie ze mna?
2. To ze ma ktos gwiazdki to nie robi z niego statspaddera
3. Nawet bardzo ogarniety kolo w jecie nie zdazy nic zrobic jak zajmie sie na chwile nawet duzo gorszym jetem a ty w tym momencie zanurkujesz bhowkiem na wyspe
4. Poznaj ludzi i serwery. polecam NG. Tam admin moze wyrzucac za NO TEAMPLAY GAME

pozdrawiam i chetnie odpowiem na dalsze pytania :)


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 29 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL