Teraz jest 19 kwi 2024, 00:32

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 mar 2011, 13:16 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2011, 18:53
Posty: 4
Witam.
Chciałbym zapytać o wasze techniki gry Mechanikiem. Gdy gram na serwerach Mechanicy są przeważnie na podium, co mnie dość dziwi, ponieważ nie jest to jednostka zbytnio przystosowana do walki. Zazwyczaj jak ja (staram) się grać, to podkładam miny przy fladze i idiotycznie czekam, aż coś wjedzie (zdarza się to ULTRA rzadko).
Proszę o jakieś techniki ;)

Pozdrawiam
Fajf ;)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 13:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2011, 16:13
Posty: 696
Lokalizacja: Kielce
To zależy o jakie mapy Ci chodzi.
Na karkandzie rzadko, żeby nie powiedzieć że nigdy widuje inżynierów na podium.
Powiedz mi po co podkładasz miny przeciwpancerne przy flagach :stupid: ?
One działają tylko wtedy, gdy najedzie na nie POJADZ (np. czołg czy amfibia).
Zależy to też od tego jaką bronią grasz, MP5 bliższe jest karabinowi szturmowemu niż takim strzelbą jak mają podstawowi mechanicy, lecz wg mnie nie sprawdza się ta broń.
Jeżeli grasz na serwerach infantry only to pakuj się w środek walki z podstawową bronią (MEC, czy USMC) i strzelaj do wszystkiego co się rusza.
A są tacy, którzy nożem zabiją kilku przeciwników z szturmówkami, więc nie dziw się że widzisz mechów na podium, bo jak przegrasz taką klasą 200h+ to już trochę umiesz.
Pozdrawiam

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 14:36 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Mechanika zazwyczaj opłaca się brać tylko kiedy zamierzasz wziąć czołg / apc, i to zapewne ci goście w "armorach" właśnie na podium trafili. Miny stawiaj w fajnych miejscach, np w wodzie, w cieniu drzewa, na minie przeciwnika, na końcu podjazdu itp, musisz przyuważyć te miejsca samemu ;) No i zostaw miny w cholerę po podłożeniu, od patrzenia nikogo nie zabiją. Kiedy sam zginiesz, to miny znikną po ~45 sekundach od śmierci, więc wtedy albo kładź wszystko od nowa, albo biegnij po starego kita. Siedź w czołgu po podłożeniu min, większa szansa, że zostaną na mapie dłużej i kogoś utłuką.

Krox napisał(a):
Zależy to też od tego jaką bronią grasz, MP5 bliższe jest karabinowi szturmowemu niż takim strzelbą jak mają podstawowi mechanicy, lecz wg mnie nie sprawdza się ta broń.


MP7! MP5 to ma grenadier;)

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 14:59 
Offline

Dołączył(a): 28 mar 2011, 18:53
Posty: 4
A jeszcze jedno pytanie, czy za naprawianie powiedzmy czołgu w którym nikogo nie ma też może dojść punkt?
Bo mnie przeważnie dochodził punkt za naprawę, jak naprawiałem czyiś czołg i gracz w nim był. Jak powiedzmy ja jezdzilem Humvee, dostałem i wysiadłem, zacząłem naprawiać to nigdy mi punkt nie doszedł.
Jak to jest?

@edit
Miny przy flagach rozstawiam w odległości 5-10 metrów, ze względu, że tacy "pancerni" nie wysiadają z czołgów odbijając flagę ; d


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 15:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2011, 16:13
Posty: 696
Lokalizacja: Kielce
Przepraszam za ten fatalny błąd :lol:.
Pisałem z pamięci, ale myślę że autor wie o co mi chodziło (jeden z unlocków mechanika).
Myśle, że to co Dominiko napisał powinno Ci uświadomić gdzie i kiedy gra się mechanikiem.
A jeżeli chodzi o naprawę pustego czołgu, to jeżeli jest pusty nic ci nie dojdzie.
A w bf2 lipnie zrobione jest to, że żeby naprawić czołg z połową HP samemu potrzeba naprawde duużo czasu (w porównaniu do np. bad company 2 ).

Pozdrawiam

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 16:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2009, 19:10
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń, 4 piętro
1. Miny - kładź zawsze w taki sposób, aby przeciwnik nie widział zamaskowanej miny: np na szczycie wzgórza przy czym pamiętaj, że musisz uwzględnić ewentualną odległość i kierunek ruchu nieprzyjaciela: jako doskonałe miejsce do minowania mogę dać torowisko na karkandzie: jeżeli ustawisz miny pomiędzy szynami to będą one widoczne tylko z góry, więc nim ktokolwiek się zorientuje będzie już za późno.

2. Styl - w miarę możliwości staraj się grać z kolegą w teamie, który także korzysta z pojazdu i jest mechanikiem - w razie gdyby ktoś z was oberwał - zostanie szybko naprawiony przez kompana. Jeżeli grasz "sam" to staraj się mieć kontakt z komendantem (prośby o paczki) i gdyby zaszła możliwość "samonaprawy" - upewnij się że jesteś bezpieczny!!!

3. Broń - generalnie mechanik gra pojazdami, dlatego nie przykładam aż tak istotnej wagi do jej wyboru. Generalnie jeżeli grasz tylko pojazdami, to kontakt z wrogą piechotą masz bardzo rzadko. Broń mechanika jest specjalnie dobrana jako defensywna (obrony własnej). W tym aspekcie najlepiej sprawdza się Jackhammer - zadaje niższe obrażenia od shotgunów pump-action ale strzela znacznie szybciej. Ma mały magazynek i długi czas przeładowywania - sprawiają one, że nadaje się doskonale do eliminacji żołnierza, który chce nam odstrzelić dupsko.
Co do broń podstawek - każda ma wady i zalety, w czasie gry sam je rozpracujesz.
Odnośnie MP7 - tak jak strzelby jest to broń defensywna, ale w przeciwieństwie do nich posiada większy zasięg kosztem mniejszych obrażeń zadawanych przez pociski. Używam jej głównie na mapach otwartych, podczas gdy shotguny zwykle na mapach miejskich



EDIT: Odnośnie min - jeżeli nie chcesz ich użyć ofensywnie możesz je użyć jako broń psychologiczna - np do blokowania mostów bądź jedynych dróg prowadzących do danego punktu. Przeciwnik ma 2 opcje - albo się zatrzyma, albo zdechnie na minach

_________________
Moje statystyki w BF2>>http://www.bf2stats.net/player/196867595/
Youtube>>http://www.youtube.com/user/tomeklektorpl

Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 17:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2005, 09:47
Posty: 457
Lokalizacja: w semestrze Łódź
Ciut inaczej o mechaniku.
Wprawny mechanik z amerykańską pompką w zwarciu MIAŻDŻY wrogów w zwarciu. Karkand albo inna ciasna mapa, trzymasz się małych dystansów i w pełnym biegu starasz się okrążać wrogów by pakować im w pysk garść śrucin. Ta broń jest efektywna nawet podczas biegania i skakania oraz wprawny strzelec osiąga efektywność na poziomie 1 strzał = 1 zabity.

Zresztą jak dla mnie amerykańska pompka daje niesamowicie dużo satysfakcji. Polecam gorąco - Żanetka Leta.

_________________
http://www.bf2stats.net/player/103956414/ I of the echelon_!
Pacnij w link i załóż najlepsze, bo darmowe!, konto bankowe w mBanku :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2011, 18:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2009, 19:10
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń, 4 piętro
No właśnie - trzeba zabić pierwszym strzałem, na drugi już raczej nie starczy czasu chyba że walczymy z noobem ;) Jest raptem kilka map miejskich, gdzie walka się toczy na bardzo małym dystansie ( Karkand bądź Blue Pearl ), większą furorę ta broń by zrobiła w Cod4 albo Cs, w świetle map bf-a ta broń nie może pokazać swego całego potencjału (pisząc post mam na myśli normalną rozgrywkę conquest, nie tryb infantry)

_________________
Moje statystyki w BF2>>http://www.bf2stats.net/player/196867595/
Youtube>>http://www.youtube.com/user/tomeklektorpl

Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2011, 02:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 lip 2005, 09:47
Posty: 457
Lokalizacja: w semestrze Łódź
Czasem jest czas na drugi strzał ale trzeba skoczyć, pobiegać lub przykucnąć - ADHD ;)
Spróbujcie kiedyś tak w zwarciu z pompką pobiegać. Naprawdę genialna zabawa.

_________________
http://www.bf2stats.net/player/103956414/ I of the echelon_!
Pacnij w link i załóż najlepsze, bo darmowe!, konto bankowe w mBanku :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2011, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 lut 2007, 01:42
Posty: 108
Lokalizacja: Fotel
Mechanik - moja ulubiona postać na CQ , którą mam nagrane najwięcej godzin. Ja zawsze biorę mechanika jak poruszam się pojazdem pancernym staram się wtedy blisko jeździć drugiego mechanika w czołgu ,aby się nawzajem naprawiać,oczywiście minuję podjazdy itd. ale używam też mechanika jak latam heli bo zawsze można odlecieć gdzieś na chwilę i sobie zreperować śmigło.
Co do broni osobistej to nie ma lepszej na krótką odległość od strzelby na długą odległość używam pistoletu i też się bardzo dobrze sprawdza jak ktoś ogarnia. Nie używam unlocków , bo podstawowymi mi się lepiej gra.

P.S. Co do minowania to lubię zostawiać miny pod pustymi pojazdami w bazach przeciwnika ,zawsze ktoś wsiądzie :) lub gdy np. odradzam się i widzę ,że ktoś bierze moją flagę siedząc w czołg wtedy podbiegam z tyłu rzucam minę później z przodu znowu rzucam minę i pokazuje mu się z miną w ręku on wtedy rusza i boom!!!! mam ubaw po pachy :)

_________________
www.tteam.pl


Ostatnio edytowano 30 mar 2011, 21:43 przez Huzar, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 mar 2011, 18:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2009, 19:10
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń, 4 piętro
Huzar napisał(a):
Co do minowania to lubię zostawiać miny pod pustymi pojazdami w bazach przeciwnika ,zawsze ktoś wsiądzie :)


I to jest przykład broni ofensywno-psychologicznej xD
1. Zaliczasz fraga
2. Jak się odrodzi to pomyśli do którego pojazdu można wejść

_________________
Moje statystyki w BF2>>http://www.bf2stats.net/player/196867595/
Youtube>>http://www.youtube.com/user/tomeklektorpl

Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2011, 16:51 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
Do tego samego, bo mało prawdopodobne jest, by mechanik czaił się przez ten cały czas w Twojej bazie i starczyło mu min na nie wiadomo ile czasu :roll:

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2011, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 sty 2011, 16:13
Posty: 696
Lokalizacja: Kielce
Jeżeli zaminujesz kilka pojazdów, to do żadnego, bo wystarczą 2 miny aby unieruchomić pojazd.
1 mina przed kołem z przodu, 2 za przednim kołem ewentualnie za tylnym.

A jeżeli chodzi o ammo to zawsze komendant może Ci paczkę zrzucić :)
Pozdrawiam

_________________
"Nigdy nie kłóć się z idiotą, najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, potem pokona doświadczeniem"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2011, 17:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2009, 19:10
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń, 4 piętro
Krox napisał(a):
Jeżeli zaminujesz kilka pojazdów, to do żadnego, bo wystarczą 2 miny aby unieruchomić pojazd.


Jeżeli jesteś bardziej ambitny, wystarczy jedna mina pod lub na pojazd ;)

_________________
Moje statystyki w BF2>>http://www.bf2stats.net/player/196867595/
Youtube>>http://www.youtube.com/user/tomeklektorpl

Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 14 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL