Teraz jest 7 cze 2024, 13:00

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 20 cze 2011, 15:49 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
Jako , że moja przygoda z BF2 dopiero się praktycznie zaczyna postanowiłem opisać kilka spraw.
1. Wiem, że do wszelkich zapytań o gra służy między innymi to forum, ale spróbowałem i w grze, będąc na polskim serwerze. Oto co mnie spotkało. Pierwsze to głosowania za usunięciem mnie z gry. Dodam, ze mecz się nie odbywał bo było za mało ludzi. Porad za to nie dostałem ani grama.
2. Dawałem się zabijać chcąc nie chcąc jako mało doświadczony gracz. No ale jeśli byłem zabity z odległości kilku metrów i to za pomocą defiblyratora to już lekka przesada.
3. Pakowałem cały magazynek w przeciwnika i to z bliskiej odległości i bez efektu, po czym on odwracając się w moja stronę zabijał mnie jednym strzałem ( jak dla mnie to nieco dziwne ). To samo działo się w przypadku większych odległości, a czasem nawet bardzo dalekich. Postac która ledwo widziałem zabijała mnie jednym strzałem. Nie wiem czy na miejscu jest tu podawanie nicków wspaniałych kolegów..na razie się powstrzymam.

Gra, która niby ma tyle wspaniałych recenzji, w moich oczach jawi się jako zbugowana do wszelkich granic typowa zręcznościówka i nic więcej !!! :!: :!:

Teraz o atmosferze która jak widać panuje na praktycznie wszystkich serwerach jakie odwiedziłem w ciągu tygodnia.

Więc tak:

Wszyscy chcą tylko latać ( samolot lub heli ) i zrobią wszystko by się do tego sprzętu dorwać. Podstawiają miny, zabijają, w momencie startu np. samolotem ustawiają ma pasie inny pojazd co kończy się wybuchem samolotu ( i często kickiem za niby zabijanie swoich ???? ). Ogólny bałagan i beznadziejna współpraca...samolubstwo. Miałem niejednokrotnie przypadek że będąc w heli ( w dziobie ) koleś tak ustawiał heli, że dziób był poza terenem mapy. Ja ginąłem, a on odlatywał spokojnie . Co do śmierci w respawnach. Niby nic a jednak deprymujące. Gracze którzy dłużej graja w BF2 doskonale wiedza gdzie znajdują się punkty respawnu i tylko czekają czy się ktoś tam nie pojawi...śmierć natychmiastowa.

Można pisać jeszcze długo i namiętnie o tych wszystkich idiotyzmach w grze, ale chyba większość z graczy ma o nich pojęcie.

Reasumując: jeśli jesteś nowym graczem, daruj sobie tą grą i zrób szybka deinstalkę. Starzy wyjadacze i tak nie pomogą...a jedyne co potrafią zrobić to przechwaląc się swoimi niby umiejętnościami i nic więcej.

Gra niby sama w sobie fajna, lecz w sumie jakby ja porównać do CoD to zwykła badziewna zręcznościówka i do tego z wieloma błędami.
To wszystko z moich wrażeń po tygodniu grania


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:12 
Offline

Dołączył(a): 15 cze 2007, 15:20
Posty: 295
Nie wiem czy wiesz, ale zaczynając grę niemal NIKT nie wymiata. Na początku zazwyczaj co 2 rundę zdobywasz purpurowe serce ale po kilku tygodniach powinieneś powoli zaczynać kogoś zabijać. Aha, i nie zniechęcaj się do poziomu polskich serwerów. Jeśli tutaj będziesz chociaż w środku listy, na takich przykładowo niemieckich serwerach będziesz kosił równo (ba, wyrzucany za 'czity' ^^ ) wszystkich. Co do pakowania magazynków... W tej grze jest tak ogromny rozrzut, że trzymanie palca na spuście jest najgorszą rzeczą jaką możesz zrobić. +leżąc/klęcząc sprawiasz, że rozrzut jest mniejszy. W każdej grze zanim zaczniesz wymiatać musisz poznać mechanikę.

@EDIT
Aha, zapomniałem dodać, że znaczna większość strzelanek to najzwyklejsze zręcznościówki. CoD także. Zazwyczaj wygrywa ten, kto szybciej naprowadzi kursor na cel (zwłaszcza, że w CoDzie w większości przypadków 1shot=1kill i nie trzeba być tak dokładnym jak np w BFie).

_________________
Jestem zajebisty, a najlepszym na to przykładem jesteś właśnie Ty.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:26 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
lol...a ja zapomniałem dodac, ze w CoD-a gram tylko i wyłącznie na modach snajperskich.....fakt, że mechanika gry jest nieco inna, ale spróbuj wejśc na serwery ligowe ICSL i zobacz jak tam jest. Bez porównania realistyka rozgrywki powala BF2 bez dwóch zdań :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:31 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
To zagraj sobie w to - www.youtube.com/watch?v=g3uZpVWCZts


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:39 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
NoAim napisał(a):



No właśnie 2 dni temu to pobrałem i zainstalowałem...jednak , jak na razie trudno mi znaleźć tam ekipę do rozgrywek. Samemu tam za wiele nie podziałasz i tryb współpracy jest tam jednak niezbędny. Jednak znając ciągoty naszych rodaków do snobizmu i samo zrobienia wszystkiego samemu to chyba ciężko będzie zmontować poważna ekipę. Grałem z Rosjanami w jednym teamie i jestem pod wrażeniem ich współpracy...nam to się tylko uczyć tego od innych.
No chyba że znasz taki serwer to chętnie dołączę :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Na każdym serwie w PR jest współpraca. Wystarczy znać angielski w stopniu komunikatywnym i dołączyć do składu który nazywa się zazwyczaj (choć nie zawsze) INF VOIP lub jakoś podobnie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:50 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
NoAim napisał(a):
Na każdym serwie w PR jest współpraca. Wystarczy znać angielski w stopniu komunikatywnym i dołączyć do składu który nazywa się zazwyczaj INF VOIP lub jakoś podobnie.


czyli twierdzisz że barierą jest język?...lol....twoja wypowiedź utwierdza mnie w przekonaniu, że jednak z polakami to nie ma czego tam szukać. Ot nacja ...hi,hi,hi


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 16:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Chodzi o to że gada się po angielsku bo składy często na publikach są mieszane (grają ludzie z różnych części świata) to jak byś chciał się dogadać? Ale widzę że masz jakiś kompleks polaczka a na to już Ci nic nie poradzę niestety. Radź sobie sam.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 17:03 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
Kompleksu nie mam i raczej nie będę miał. :lol: Stwierdzam tylko prosty fakt. Sam widzisz, że dobrać kilka osób mówiących po polsku przerasta wszelkie możliwości . Jednak dalej jestem pełny wiary, że istnieje taka mozliwośc, inaczej bym nie pisał tego co pisze...lol

ale postaram sie cos podziałać w tym temacie, może uda sie zebrać kilka rozgarnietych osób


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 17:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 mar 2006, 10:32
Posty: 789
Lokalizacja: 3miasto
Problem to może i jest ale chyba tylko dla Ciebie. Nie raz i nie dwa grałem w PL składzie i nie raz byliśmy najlepszą drużyną w teamie. No ale co ja tam wiem, Ty po kilku dniach wiesz przecież lepiej.
PS. viewforum.php?f=45


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 cze 2011, 17:21 
Offline

Dołączył(a): 17 cze 2011, 18:38
Posty: 15
dzięki za linka... :D :D
może jednak uda mi sie gdzies dołączyć i sprawdzic siły w tej grze.
W CoD-a gram juz jakis czas i nie chwaląc sie klan w którym jestem zajmuje czołowe miejsca w Lidze Europejskiej. Od 2 sezonów mamy 1 miejsce. Może i tu będzie podobnie, czego sobie i innym życze.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 14:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
ozemailPL napisał(a):
Reasumując: jeśli jesteś nowym graczem, daruj sobie tą grą i zrób szybka deinstalkę. Starzy wyjadacze i tak nie pomogą...a jedyne co potrafią zrobić to przechwaląc się swoimi niby umiejętnościami i nic więcej.


Niby czemu się przechwalają? Grają jak grają na co dzień, co z tego że wejdzie nowy gracz? Czy musisz mieć jakieś profty z powodu, że jesteś nowym graczem? :stupid:

ozemailPL napisał(a):
W CoD-a gram juz jakis czas i nie chwaląc sie klan w którym jestem zajmuje czołowe miejsca w Lidze Europejskiej. Od 2 sezonów mamy 1 miejsce.


Może lepiej gdybyś grał tam ciągle i nie przerzucał się na inną grę i mieszał z błotem coś co dla nas gniecie COD'y "ryjem na beton"

ozemailPL napisał(a):
Kompleksu nie mam i raczej nie będę miał. :lol: Stwierdzam tylko prosty fakt. Sam widzisz, że dobrać kilka osób mówiących po polsku przerasta wszelkie możliwości . Jednak dalej jestem pełny wiary, że istnieje taka mozliwośc, inaczej bym nie pisał tego co pisze...lol

ale postaram sie cos podziałać w tym temacie, może uda sie zebrać kilka rozgarnietych osób


Nie jest trudno ;]
Wystarczy poobracać się po okolicy BF'a więcej niż 5 minut żeby zdobyć "zaufanie" i wstęp do takiej drużyny. Sam osobiście jak grałem w PR'a, nie spotkałem nikogo kto grał krócej niż lat kilka... (sory Dominiko, że Cię nie liczę bo mi psujesz statystyke :mrgreen: )

I lekkie podsumowanie na koniec.
BF jest duużo wolniejszy od COD'a jak pewnie sam zauważyłeś. Takie samo tempo jest na jego scenie więc wyluzuj. Gra jest już "stara" więc ma bugi które na dziś wydają się śmieszne. Co jest możliwe do poprawienia jest poprawione w PR'ze, chyba że jest coś z silnikiem, wtedy niestety "ssiemy", nasz COD'owy graczu.

Dziękuję. Dowidzenia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 15:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Przed BF2 grałem dwa lata w Enemy Territory i pół orku w CS, ciężko było się przestawić, ale nie jest to niemożliwe;]
W BF odnajdziesz o wiele szersze pole manewry niż w powyżej wymienionych tytułach, ponieważ rozgrywka wzbogacona jest o pojazdy zarówno jeżdżące, jak i latające. W większości przypadków możesz mozolnie trenować ukochany przez siebie środek lokomocji/eksterminacji. Specjalnie przygotowane mapy, jak Wake Airshow czy chociażby dalian 2v2 dają możliwość osiągnięcia wysokiego poziomu w obsłudze tych maszyn, co daje rażącą przewagę nad zwykłymi graczami na publicznych serwerach.
Jak wytrzymasz na tyle długo z tą grą aby doczekać powrotu EA Polska i spotkasz na serwerze ludzi pokroju Wojtas, Perkoz, mcmt, DCK czy Eddie w samolocie lub Spectrala i Tiso w helikopterze, to zrozumiesz o czym mówię.

Powodzenia i cierpliwości :)

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 16:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 paź 2009, 19:10
Posty: 345
Lokalizacja: Toruń, 4 piętro
Jurand napisał(a):
Spectrala i Tiso w helikopterze, to zrozumiesz o czym mówię


Ty chyba Jelidy nie widziałeś w akcji [ ;

_________________
Moje statystyki w BF2>>http://www.bf2stats.net/player/196867595/
Youtube>>http://www.youtube.com/user/tomeklektorpl

Stado baranów prowadzone przez lwa jest silniejsze niż stado lwów prowadzone przez barana


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 cze 2011, 16:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
anusus napisał(a):
Jurand napisał(a):
Spectrala i Tiso w helikopterze, to zrozumiesz o czym mówię


Ty chyba Jelidy nie widziałeś w akcji [ ;



Litości... widziałem więcej poważnych graczy w helkach niż możesz sobie z tego zdawać sprawę... Skoro odwoływałem się do EA Polska to chyba naturalnym jest, że wspomniałem tylko o polskich graczach... Jelida też nie jest najlepszy...

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 70 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL