Teraz jest 19 kwi 2024, 22:13

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 5 lip 2011, 09:33 
Offline

Dołączył(a): 5 lip 2011, 09:21
Posty: 12
Witam.
Kupiłem kiedyś grę battlefield 2 Deluxe Edition I miałem zamiar pograć ( jakoś niedawno). Komputer mam jaki mam, ale mimo wszystko powinno iść przynajmniej na średnich detalach. Z tego co czytałem to na gorszych sprzętach ludziom szło bez problemu. A oto problem: Wszystko jest okej włączam serwer (obojętnie jaki) i muszę czekać z 7 min aż dołączę do gry. Później razi mnie grafika, która jest hmm masakryczna ?! Tekstury nie znikają wszystko z wyświetlaniem jest okej tylko przesz kilka minut na początku się tnie.

A więc 2 problemy są takie:
1. Długi czas wczytywania się serwera.
2. Grafika i płynność działania.

Mój sprzęt:
Procesor Intel pentium D 2,8 GHz, 1 gb ram, ati radeon x1650pro (szyna agp ;f 256mb).
Proszę o szybkie odpowiedzi :|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 09:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 mar 2010, 11:38
Posty: 64
To że sie tak długo wczytuje mapa to wina małej ilości ramu. Sam mam podobną konfiguracje Athlon 2GHz 1GBram i radeon x1950pro i przy średnich detalach raczej ciężko płynnie pograć dlatego gram na najniższych detalach wszystkie efekty cienie aa powyłączane


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 11:00 
Offline

Dołączył(a): 5 lip 2011, 09:21
Posty: 12
No ale czytałem gdzieś już nawet nie pamiętam że ludzie na 512 płynnie śmigali -,-
@Edit:
A na przykład w call of duty : modern warfare (potocznie zwana "czwórką") mogę grać na max detalach i serwer wczytuje mi się może z 10 sec.. i ani jednego przycięcia ;[


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 12:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Zainwestuj w ram a poczujesz różnicę :) Sam grałem na konfiguracji:
Pentium IV 2.6GHz
2GB RAM
GeForce 7300 GTX 256 Mb

Ustawienia miałem następujące:
Rozdzielczość 1024x768
Teren Średnie (widzisz zarysy lini na pasie startowym)
Efekty Średnie (widzisz paski, które pozostawia za sobą samolot podczas lotu)
Geometria Wysokie (zapewnia największy zasięg widzenia)
Cała reszta niskie lub wyłączone a zasięg na 100%

Rozgrywka była w miarę płynna aczkolwiek jak zdarzały się lagi to trwały około minuty.

Jeżeli zamierzasz grać tylko w helikopterach to zalecanym ustawieniem jest Geometria na max a cała reszta na minimum (zasięg 100%)

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 14:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2005, 20:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Łódź
Nie wiem gdzie przeczytałeś że na 512 gra się płynnie ale to raczej pic na wode. Sam grałem swego czasu na 512 i wczytywanie trwało w miare normalnie ale sciny miałem przez dobre 5 minut po wejściu do gry dopiero po jakimś czasie dało sie grać.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 16:57 
Offline

Dołączył(a): 5 lip 2011, 09:21
Posty: 12
No wszystkie wypowiedzi po trochu są użyteczne ale powiedzcie mi jak zmniejszyć czas wczytywania się serwera :twisted: Bo czasami patrzę na ikonę battlefielda myśląc "hmm pogram sobie " ale klikając raz dochodzę do wniosku, ze to nei ma sensu bo jest 20 min gry a 10 wczytywanie serwera ;x a proc jest "dwurdzeniowy"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 17:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Radziłbym ewentualnie z menadżera urządzeń powyłączać wszystkie zbędne programy, które zajmują pamięć RAM.
Ewentualnie przeinstaluj windowsa.
Kiedyś korzystałem z programu Game Booster, który sam wyłącza wszystkie zbędne programy na czas gry. Wyszukaj go na googlu i sprawdź czy Ci pomoże.

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 19:15 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Na gigaherce nie patrz bo to nie jest jedyne ważne kryterium w procku, a u Ciebie wąskim gardłem jest ram. Na 1GB komfortowo nie pograsz i nic na to nie poradzimy, nie ściągniesz sobie przecież dodatkowego ramu, nawet przez the pirate bay.

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 lip 2011, 19:45 
Offline

Dołączył(a): 5 lip 2011, 09:21
Posty: 12
No ale nie wiem czy jest sens dokupować ram do takiego komputera.. W końcu jest szyna agp w nim i więcej niż 2gb nie uciągnie (ramu) a szyna na ram jest ddr1 ;x


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2011, 10:27 
Offline

Dołączył(a): 11 cze 2005, 10:08
Posty: 135
Lokalizacja: Grudziądz
A co chcesz całą skrzynke wymienić prosze bardzo.Na allegro za pamięć RAM 1GB DDR1 GOODRAM zapłacisz stówke


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 6 lip 2011, 15:08 
Offline

Dołączył(a): 5 lip 2011, 09:21
Posty: 12
No bo za rok będę miał komputer nowy "kombajn". I się zastanawiam czy w tego jest sens ładować kasę.. A co do ramu to mam 2x 512mb więc musiałbym 2x 1gb kupić lub 1x 2gb ramu :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 11 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 15 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL