Teraz jest 25 kwi 2024, 07:35

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2 paź 2011, 13:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2009, 19:36
Posty: 4
No więc tak, jako że BF3 tuż tuż, a jeszcze w BC2 i BF2 gram do tego i chciałbym w końcu nauczyć się latać :) W związku z tym postanowiłem kupić joysticka jakiegoś - problem w tym, że kompletnie nie wiem, jak się za to zabrać (co taki joystick powinien mieć, jakie funkcje, jakiej firmy itd.). W jakieś super realistyczne symulatory i tak nie będę grać, jedynie różne arcade - głównie Battlefield, może od czasu do czasu w coś innego. Możecie mi coś polecić?

Dodatkowa prośba - szukam mikrofonu jakiegoś taniego, ważne żeby był tani (nie chcę na to wydawać jakieś większej kasy). Jeśli to możliwe, to prosiłbym też o wskazanie jakiegoś dobrego modelu, bo się kompletnie na tym nie znam.

Wiem, że już kilka takich tematów było, ale większość już jest stara i nie wiem, czy coś się nie zmieniło od tego czasu.

/edit/po przeczytaniu opinii tutaj i na wielu innych forach zdecydowałem się na zakup saiteka cyborg evo albo logitecha 3d extreme - proszę o przeczytanie mojego posta 3 posty niżej


Ostatnio edytowano 3 paź 2011, 22:45 przez xDoko, łącznie edytowano 3 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2011, 16:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Niezbyt się zmieniło, właściwie chyba nic... Jeśli wyszło coś nowego to jest to piekielnie drogie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2011, 04:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Polecam saitek CyborgEvo(mniej) lub logitech 3d extreme pro(bardziej polecam). Z tańszych joysticków są to najlepsi kandydaci.
Co do tego co powinien mieć taki joy są to: obrotowa rękojeść (tzw twist czyli obrót w poziomie), ciężką podstawę aby nie ruszał się podczas korzystania. W miarę wygodny hat i tyle.
Po prawdzie to ta wiedza jest Ci zbędna. Kup logitecha i lataj. W bfie korzystaja z niego wielu bardzo dobrych pilotów.
Sry nic nie powiem o mikrofonie, kto w jakims supermarkecie za 5zł i powinno wystarczyć.

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2011, 07:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2009, 19:36
Posty: 4
Właśnie myślałem nad tymi dwoma modelami, jednak po Twojej opinii bardziej się skłaniam w kierunku tego Logitecha. Gdyby ktoś miał jeszcze jakieś sugestie, to byłbym bardzo wdzięczny :)

Cd. mikrofonu, to już sobie poradziłem - kupiłem Media Techa MT390 za 9 zł (+16 zł przesyłka -,-).


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 paź 2011, 22:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2009, 19:36
Posty: 4
Po przeczytaniu opinii tutaj i na wielu innych forach zdecydowałem się na zakup saiteka cyborg evo albo logitecha 3d extreme. Który z nich będzie lepszy? Saitek chyba nie jest już produkowany, bo bardzo trudno go dostać. Na allegro cena saiteka to 140 + przesyłka (na ceneo nie mogę znaleźć), logitecha mogę znaleźć już od 80 zł - cena przemawia na korzyść tego drugiego, jest prawie 2x tańszy). Moje pytanie jest takie: czy warto dopłacać do cyborga, czy też kupić logitecha?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2011, 00:11 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
No przecież dopiero co Jurand o tym mówił :p A chyba nikt inny kto zna dzojstiki już tu nie zagląda

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2011, 05:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Mam nadzieję że to wystarczy co teraz napiszę :)
Latałem na obu i dalej polecam logitech. wygodny odpowiednio dociążony, z czułością na początku nie ma problemu.
Z joystickami w tym przedziale cenowym jest ten mały problem, że potrafią się stosunkowo szybko rozkalibrować, przez co joy samoczynnie skręca.
Jest na to kilka sposobów np: odłączenie i podłączenie joya do gniazda usb w czasie gry, maksymalne wychylenie drążka w każdą stronę czy rozkręcenie joya i przesmarowanie.
Mój logi rozkalibrował się po 4 miesiącach. Rozkręciłem go, przesmarowalem (najpierw oczyściłem wd-40) ponownie i działał jak żyletka. Z cyborgiem było podobnie... Cały czas twierdzę że logi to lepszy wybór.

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2011, 08:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2009, 19:36
Posty: 4
Okej, namówiłeś mnie :) Kupuję logitecha, jakby były z nim jakieś problemy to będę do Ciebie pisał :P


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 paź 2011, 10:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2009, 14:58
Posty: 224
Lokalizacja: Legionowo
Hah, nie jestem pomocą techniczną, to co napisałem bazuje na moim doświadczeniu, gdyż korzystałem z obu i coś o nich wiem.

_________________
Obrazek

DOGFIGHT POLISH JET CUP 2010


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL