Teraz jest 24 cze 2024, 14:43

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 28 lut 2009, 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 lut 2009, 16:04
Posty: 3
Witam wszystkich fanów BF'a!

Posiadam taką maszyne:
CPU: C2D E6550 2,33 GZ - OC na 3,0
RAM: 2 GB (Dual Chanell) 800 MHz od GOODRam
Karta grafiki: GeForce 8800GTS 320 MB od EVGI
Płyta głowna: Asus P5K SE

Grałem w demko BF'a ale wiadomo... to jest stara versja z "bugami" i powiedzmy sobie szczerze "nie do końca zoptymalizowana" ale...
Moje pytanie brzmi tak: Czy na tym sprzęcie uciągnie "spokojnie" BF'a na serwerach, których znajduję się max graczy?

Pozdro

_________________
Poszukiwani redaktorzy na: Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 16:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2005, 19:26
Posty: 56
Witam. Otóż opowiem swoją historię. Dawno temu zagrałem sobie w demko BF2 i mi się spodobało. Grałem wówczas na: Athlon xp 1700+, 512 RAM, GF 6600GT, detale low. Postanowiłem zakupić więc fulla. Niestety gra działała tragicznie i byłem zmuszony ją sprzedać za połowę ceny. Dwa lata temu zrobiłem upgrade kompa i zakupiłem na nowo tą grę za psie pieniądze, ale nadal chodzi marnie! Mój obecny sprzęt to Athlon 3700+ San diego 2,21 GHz, 768mb RAM, Galaxy 7300GT ZE. Gra działa płynnie( w sumie na starym sprzęcie działała także), ale mapy ładują się bardzo długo a co najgorsza mam tak jakby efekt laga(tzn. gdy jest jakaś grupka ludzi czy coś w tym stylu to podczas biegu czy celowania broń tak dziwnie się zacina- animacja- jakbym miał lagi a przecież ping stale się utrzymuje w dolnych granicach). Ustawiając detale na ultra low trochę pomaga, ale wciąż nie ustaje. Przecież mój pc spełnia minimalne wymagania więc o co chodzi?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 20:13 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
A jakie masz ustawienia graficzne? Długie ładowania to wina nie najlepszego procesora...

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 lut 2009, 21:50 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 20 gru 2005, 19:26
Posty: 56
Obojętnie jakie. Teraz mam najniższe. Procesor jest raczej ok (przecież socket 939 nie jest jeszcze prehistorią jak np XP-ki). Sądzę, że to wina zbyt małej ilości ramu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2009, 03:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Jak w czasie tego laga, miga sobie dioda od dysku, to właśnie masz za mało RAMu. Sprawdź wykorzystanie pamięci przed i w czasie gry, to będziesz mieć pewność.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2009, 09:43 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
_OskaR napisał(a):
Jak w czasie tego laga, miga sobie dioda od dysku, to właśnie masz za mało RAMu. Sprawdź wykorzystanie pamięci przed i w czasie gry, to będziesz mieć pewność.

lol, dioda będzie migać cały czas ;)
Kiedyś miałem Athlona 3200+, i mimo 2GB ramu co było dużą ilością wtedy jak na xp+ bf2 mapy ładowały się długo. Po przesiadce na Phenoma zawsze jestem jednym z pierwszych który wchodzi do gry...

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 mar 2009, 18:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Nie będzie, jeśli dysk nie jest wykorzystywany w czasie gry. A jeśli wszystkie dane są wczytane do RAMu, to po co korzystać z HDD?
Oprócz ilości RAMu, na czas ładowania ma jeszcze wpływ jego szybkość no i oczywiście wydajność samego dysku.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 mar 2009, 12:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2009, 19:40
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
ja mam wystarczajacy sprzet jak na BF a i tak wchodze na mape ostatni;/...a specyfikacje kompa mam na stronce wczesniej i nadal nie wiem czemu:(


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 3 mar 2009, 15:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
manhunter napisał(a):
ja mam wystarczajacy sprzet jak na BF a i tak wchodze na mape ostatni;/...a specyfikacje kompa mam na stronce wczesniej i nadal nie wiem czemu:(


Może masz wolny dysk, albo za wysokie detale (chyba, że system jest zaśmiecony, albo dysk nie był defragmentowany). Możesz ew. spróbować ustawić pamięć wirtualną na minimum, albo całkiem to wyłączyć.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 16:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2009, 19:40
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
_OskaR napisał(a):
manhunter napisał(a):
ja mam wystarczajacy sprzet jak na BF a i tak wchodze na mape ostatni;/...a specyfikacje kompa mam na stronce wczesniej i nadal nie wiem czemu:(


Może masz wolny dysk, albo za wysokie detale (chyba, że system jest zaśmiecony, albo dysk nie był defragmentowany). Możesz ew. spróbować ustawić pamięć wirtualną na minimum, albo całkiem to wyłączyć.


coz mam dysk 500 Gb i zapelniona jest polowa...dysk nowy wiec ma normalna predkosc jak u kazdego;)...hm z to wirtualna to moze byc cos ciekawego sprobuje i dam znac:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 20:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 mar 2004, 19:56
Posty: 764
Weź pod uwagę fakt, że im więcej detali, tym więcej zajmą one pamięci. Trzeba wczytać tekstury o większej rozdzielczości itd. Jakiś czas temu gierzyłem sobie w Crysisa - na serwie może nie byłem pierwszy, ale na pewno szybciej niż spora część graczy, a w końcu nie każdy gra na starym lapku, który ledwo spełnia wymagania minimalne - detale oczywiście na minimum.

_________________
Prawdziwy programista wiesza się razem ze swoim programem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 20:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 22 sty 2009, 19:40
Posty: 38
Lokalizacja: Warszawa
_OskaR napisał(a):
Weź pod uwagę fakt, że im więcej detali, tym więcej zajmą one pamięci. Trzeba wczytać tekstury o większej rozdzielczości itd. Jakiś czas temu gierzyłem sobie w Crysisa - na serwie może nie byłem pierwszy, ale na pewno szybciej niż spora część graczy, a w końcu nie każdy gra na starym lapku, który ledwo spełnia wymagania minimalne - detale oczywiście na minimum.

no niestety nadal laduje sie w zolwim tempie;/ tzn pasek ladowania idzie w miare sszybko dopiero jak zniknie to czekam wieki;/...a detale wszystko na low geometria na high i 1024x768


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 mar 2009, 16:36 
Offline

Dołączył(a): 21 mar 2009, 18:24
Posty: 4
manhunter, zrob format calego dysku, i najlepiej zainstaluj Viste 64bity


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2009, 21:28 
Offline

Dołączył(a): 1 kwi 2009, 21:24
Posty: 2
Witam chciałbym kupić grę battlefield 2 ale nie wiem na jakich detalach będzie mi chodzić.
Mój Komp to
AMD Sempron 2600+ (1.83ghz)
1Gb Ram
Grafika Radeon x1600 Pro


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 kwi 2009, 21:32 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Ustawisz średnie i pograsz spokojnie wszędzie =)

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 611 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 28, 29, 30, 31, 32, 33, 34 ... 41  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Google [Bot] i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL