Teraz jest 28 mar 2024, 12:01

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 sie 2005, 18:50 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sie 2003, 20:42
Posty: 2969
Lokalizacja: Edinburgh
####################################################
#
# 1. Słowniczek
#
# 2. Pure FAQ
#
# 3. Hardware
# 3.1 Wymagania sprzętowe:
# - na Max detalach
# - na Minimalnych detali
# 3.2 Kompatybilne karty graficzne
#
# 4. Jak odpalić BF2
# 4.1 Patchowanie
# 4.2 Mini Image
# 3.3 Usuwania filmów początkowych
#
# 5. Błędy w grze
# 5.1 Błędy spowodowane brakiem patcha
# 5.2 Błędy spowodowane awarią bazy danych
# 5.3 PunkBuster
#
# 6. Commander
#
# 7. Beretki, Odznaki, Medale
# 7.1 Stopnie wojskowe
#
# 8. Sygnatury na forum + statystyki www
#
# 9. Komendy konsoli
#
# 10. Mapy BF2 w rzeczywistosci
#
####################################################


1. Słowniczek

TK - TeamKill
HitBox - Ciało gracza lub pojazdy podzielone są na obszary, które przyjmują mniejszy lub większy damage (obrażenia) od tej samej siły wroga. Te obszary to HitBoxy
HF - Have Fun (milej zabawy)
GL - Good luck (powodzenia)
NP - No problem (nie ma sprawy)
NVM - Nevermind (nie ważne)
E - Enemy (wróg)
GG - Good game (w sensie: dziękuje za dobrą grę)
BRB – Be right back (zaraz wracam)
FF – Friendly fire (sojuszniczy ostrzał)
OMG – Oh my God (O mój Boze)
LOL - Laughing out loud (głośny śmiech)
ROTFL –Rolling on the floor laughing (tarzać się po podłodze ze śmiechu)
Unlock – Alternatywna broń dostępna po awansie (odblokowana broń)
SL – Squad Leader (dowódca oddziału)
Spawn – Miejsce odradzania się
Spawn Killer – Osoba zabijająca przeciwników na spawnach
Base Raping – Atak głównej bazy wroga pomimo nie posiadania wszystkich w polu. Dotyczy głównie flag nieprzejmowanych.
SOM – Spawn on me (odradzajcie się na mnie)
Noob – Nowicjusz. Używane jednak w formie obelgi.
FFA - Free For All. Publiczny serwer dostępny dla każdego.

2. Pure FAQ

Q: Jak sprawdzić poziom FPS’ów?
A: Aby wejść do konsoli, podczas gry naciskamy tyldę "~" Następnie wpisz:
renderer.drawFps [0,1] - Włącza / Wyłącza pokazywanie ilości fps

Q: Grałem całą noc, ale nie naliczyło mi punktów.
A: Upewnij się, że grałeś na serwerze rankingowym. Jeśli tak - EA ma czasami problemy z szybkością naliczania, ale spokojnie - punkty nie znikną. Powinny zostać doliczone w przeciągu doby.

Q: Gdzie mogę znaleźć porady dotyczące gry?
A: Zbiór porad znaleźć można na naszej stronie pod adresem http://www.battlefield.pl/poradnik5/

Q: Zdobyłem medal, i wywaliło mnie z gry. Serwer do dzisiaj mi tego nie naliczył.
A: Niestety, często (ale nie zawsze) zdarza się, że jeśli zostaniemy rozłączeni z serwerem przed końcem rundy, nasze statystyki nie zostaną zliczone.

Q: Jak założyć, team z nazwą inną niż "Alpha" "Bravo" itp.
A: Przechodzimy do zakładki wybierania drużyny, i klikamy na samym dole na "Stwórz nową drużynę". Potem wpisujemy jej nazwę.

Q: Jak zamknąć drużynę?
A: Musimy być Squad Leaderem. W menu drużyn, przy nazwie naszego teamu jest mała kłódka. Jeżeli klikniemy na nią, a ona podświetli się na biało - drużyna jest zamknięta.

Q: Czy można zagrać w więcej jak 16 osób na Single Player?
A: Tak, w patchu 1.3 dodano tryb CO-OP pozwalający na taką grę. Niestety jedynie na najmniejszych mapach.

Q: Wstąpiłem do klanu, i chcę zmienić nicka. Czy muszę zakładać nowe konto?
A: Założenie nowego konta jest jedynym rozwiązaniem na zmianę nicka. W każdym momencie można jednak dodać do nicka prefiks.

Q: Gdzie znajdę listę Polskich serwerów rankingowych?
A: Taką listę prowadzi strona game-monitor.com - Klinkij aby zobaczyćZnajdziesz je również na naszej stronie w dziale „serwery”

Q: Jak stworzyć serwer rankingowy?
A: Należy wynająć taki serwer w firmach hostujących, lub stworzyć własny serwer i zapłacić EA za dodanie do listy serwerów rankingowych.

Q: Ile pamięci potrzeba by komfortowo pograć w Battlefielda 2?
A: Aby móc w pełni cieszyć się grą wymagane jest 1GB RAMu. Jednak, jeśli chcesz grać więcej maksymalnymi detalami konieczne jest już 2GB RAMu.

Q: Nie mogę założyć konta do gry!
A: Upewnij się, że nie masz włączonego firewalla. Na jeden adres e-mail można zarejestrować 1 konto. Dodatkowo nikt inny nie może mieć już takiego loginu..

Q: Punk Buster, co to jest?
A: Punk Buster to program utrudniający cheaterom(oszustom) życie. Aby pograć z innymi graczami musisz go włączyć w zakładce Multiplayer. Jeśli PB rozłącza cię z serwerem spróbuj go zaktualizować. W tym celu ze strony http://www.punkbuster.com ściągnij program "pbsetup". Możesz również ręcznie ściągnąć konkretne pliki.

Q: Zostałem wyrzucony z gry, bo wsiadłem do stojącego na mapie pojazdu. Dlaczego?
A: Prawdopodobnie pojazd był właśnie naprawiany przez członka twojej drużyny a ty mu go po prostu ukradłeś. Jeśli widzisz mechanika biegającego z kluczem przy pojeździe nie wsiadaj do niego. Jeśli już wsiadasz to po naprawieniu opuść pojazd. Takie „przypilnowanie” by nikt nie ukradł jest oznaką „dobrego wychowania” i prawdopodobnie usłyszysz podziękowanie.

Q: Gram medykiem, staram się pomagać mojej drużynie. Mimo to zdarza się, że ktoś ma o to do mnie pretensje!
A: Zanim kogoś zreanimujesz upewnij się, że w pobliżu nie ma żadnego przeciwnika. Sytuacja, gdy wróg cię zabija a medyk bez przerwy wskrzesza każdego rozzłości.

Q: Jak komunikować się z innymi graczami podczas gry?
A: Najlepiej za pomocą mikrofonu, jednak nie każdy serwer ma włączoną obsługę systemu VOIP. Dlatego jeśli zależy ci na dynamicznym komunikowaniu się korzystaj z gotowych komend. Po naciśnięciu "q" pojawi się menu radia, po którym poruszamy się za pomocą myszki. Dodatkowe komendy dostępne są pod klawiszem "t" [Dotyczy standardowego ustawienia klawiatury]

Q: Jak działa komunikacja głosowa VOIP?
A: Aby VOIP działał, serwer musi mieć go włączonego. Podczas trzymania klawisza "b" możemy rozmawiać z innymi graczami. Gdy VOIP jest aktywny odgłosy gry zostają przyciszone, aby nie zagłuszały tego, co mówimy. Dzięki VOIP możemy swobodnie komunikować się z naszym oddziałem, jednak tylko dowódca oddziału może rozmawiać z komendantem. Analogicznie działa to w drugą stronę.

Q: Jak nagrać filmie z gry?
A: Możliwości są dwie. Pierwsza to Battle Recorder. Jeśli zagrasz na serwerze z włączonym BR’em to w zakładce „community” będziesz mógł ściągnąć demo gry. Następnie możesz je do woli odtwarzać na komputerze i nagrywać np. za pomocą programu FRAPS to, co cię interesuje. Drugim sposobem jest zgrywanie tego, co się dzieje na ekranie od razu za pomocą FRAPS’a. Niestety program ten bardzo obciąża komputer i po jego włączeniu „komfort” gry raczej nie pozwoli ci nagrać zbyt wiele.

Q: Boję się o swoja płytę. Co się stanie, jeśli ulegnie uszkodzeniu?
A: Jeśli twoja płyta ulegnie uszkodzeniu możesz wysłać ją do dystrybutora, który dostarczy ci nowy nośnik. Aby jednak nie mieć takich problemów możesz korzystać z obrazu płyty. Najlepszym rozwiązaniem jest mini image gdyż zajmuję tylko parę MB. Dostępny jest na stronie http://m0002.gamecopyworld.com/games/pc ... ld_2.shtml a do jego uruchomienia konieczny jest odpowiedni program. Bardzo popularny jest Daemon Tools.

Q: Co i jak trzeba zrobić by odblokować dodatkową broń?
A: Wpierw musisz zdobyć wyższą rangę. Awansujemy zdobywając punkty za grę na rankingowych serwerach. Pierwsza broń będzie dostępna po zdobyciu 500 punktów (po uzyskaniu drugiego awansu). Po zdobyciu tej sumy gra zapyta nas, jaką broń chcemy odblokować. Jeśli z jakiegoś powodu nie wybrałeś broni nie martw się. Okno z pytaniem pojawi się przy każdym uruchomieniu gry.

Q: Podczas próby wejścia na serwer pojawia się komunikat, ze mam niepoprawną wersje gry.
A: Do Battlefielda 2 jak i do wielu innych gier wydawane są poprawki(patche) w chwili pisania FAQ najnowszą wersją jest 1.50 a odpowiednie pliki znajdziemy w dziale download na http://www.battlefield2.com oraz na tej stronie w dziale „pliki”

Q: Mój Punk Buster jest poprawny a mimo to zostałem wyrzucony z serwera.
A: Większość serwerów jest tak ustawiona by rozłączała graczy z ujemnymi punktami. Ujemne punkty dostaje się za zabijanie/ranienie graczy ze swojej drużyny. Być może również złamałeś jakąś zasadę serwera. Zasady te zazwyczaj są wyświetlane co jakiś czas w komunikatach gry(lewy górny róg) oraz w oknie logowania się na serwer.

Q: W trybie multiplayer gra skacze i nie mogę komfortowo grać.
A: Najprawdopodobniej to wina twojego łącza. W tabeli z punktami(tabulator) wyświetlany jest parametr ping. To czas, w jakim twój komputer komunikuje się z serwerem. Im mniejsza wartość ping tym lepiej. Zdarza się również, ze wysyłane przez ciebie pakiety nie docierają do serwera. Jeśli więc jesteś pewien, ze łącze jest w pełni sprawne sprawdź czy aby jakiś program nie działa w tle. Może być to np. automatyczna aktualizacja Windowsa czy też programu antywirusowego. Być może jednak ustawiłeś po prostu zbyt wysokie detale i twój komputer nie radzi sobie z wyświetlaniem obrazu.

Q: Gdy chcę połączyć się z jakimś serwerem gra podaje, że mój cd-key jest używany/nie właściwy.
A: Aby grać w trybie multiplayer wymagana jest oczywiście oryginalna wersja gry Battlefield 2 !! Jeśli jednak nękają cię takie komunikaty skontaktuj się z pomocą techniczną EA Polska. Po nadesłaniu im swojego oryginalnego cd-keya otrzymasz nowy a stary zostanie zablokowany.

Q: Mam Booster Packi ale gra twierdzi, że nie!
A: Być może są one aktualnie przypisane do innego konta. Aby działały na danym koncie należy w EA Downloaderze wybrać opcję "Edytuj Battlefield 2 Nickname" i ustawić nazwę konta na jakim chcemy grać.

Q: Ściągnąłem nową mapę, gdzie ją wrzucić?
A: Mapy rozpakowuje się do katalogu X:\XXX\EA GAMES\Battlefield 2\mods\bf2\Levels

Q: Nigdzie nie mogę zagrać na ściągniętych mapach!
A: Niestety tzw. Custom mapy mogą być rozgrywane tylko na nierankingowych serwerach. Aby wyświetlić listę takich serwerów zmień filtry wyszukiwarki.

Q: Wiele słyszę o różnych modyfikacjach. Jak działają i skąd można je pobrać?
A: Modyfikacje zmieniają pewne aspekty gry. Czasem są to ustawienia baz a czasem "mod" jest zupełnie inną grą. Wszelkie modyfikacje są darmowe i w żaden sposób nie uszkadzają gry. Najpopularniejsze modyfikacje to:

Eve of Destruction
Forgotten Hope
Point of Existence
Project Reality
US Intervention

O modyfikacjach można porozmawiać w przeznaczonym dla nich dziale na naszym forum.

3. Hardware:
3.1 Wymagania sprzętowe

- Zalecana konfiguracja:
• 2.5 GHz CPU
• 1 Gigabajtów RAM'u
• 256 MB akcelerator grafiki 3D z Pixel Shader 1.4
• 2.4 GB wolnego miejsca na dysku
• DirectX 9.0c
• 8X Prędkości DVD-ROM
• Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
• Mysz
• Klawiatura
• Internet 256 kbps.

- Minimalne wymagania:
• 1.7 GHz CPU
• 512 Megabajtów RAM'u
• 128 MB akcelerator grafiki 3D z Pixel Shader 1.4
• 2.4 GB wolnego miejsca na dysku
• DirectX 9.0c
• 8X Prędkości DVD-ROM
• Karta dźwiękowa kompatybilna z DirectX 9.0c
• Mysz
• Klawiatura
• Internet 128 kbps

3.2 Kompatybilne karty graficzne:

Radeon X700
Radeon X600
GeForce 6600
GeForce PCX 5900
GeForce 5800 Series
ATI Radeon X800 XT Platinum Edition
ATI Radeon X800 PRO
ATI Radeon 9800 Series
ATI Radeon 9600 Series
ATI Radeon 9550 (RV350LX)
ATI Radeon 9500 / 9700 Series
ATI Radeon 8500 Series
ATI Radeon X300 Series
NVIDIA GeForce 6800 Ultra
NVIDIA GeForce 6800 GT
NVIDIA GeForce 6800
NVIDIA GeForce FX 5950 Series
NVIDIA GeForce FX 5900 Series
NVIDIA GeForce FX 5700 Series

4. Jak odpalić BF2
Aby grać po sieci wymagany jest najnowszy patch. Aktualnie jest to wersja 1.5.

4.1 Patchowanie
Aktualnie prawie wszystkie serwery działają na wersji 1.5. Prawidłowa kolejność instalacji patch'y to wpierw 1.41 a następnie 1.50.
Podczas patchowania może wystąpić błąd:

Aktualizacja Nieudana - wtedy
1) Uruchom patcha, wybierz język instalacji i poczekaj aż Ci się pojawi ekran powitalny - nie naciskaj przycisku Dalej!!
2) Otwórz folder Documents and Settings na dysku, potem Twój profil, Ustawienia Lokalne i wreszcie katalog Temp. (ścieżka do katalogu wygląda mniej więcej tak: C:\Ducuments and Settings\Nazwa Twojego Profilu\Ustawienia Lokalne\Temp
3)Znajdź folder wyglądający tak: {różne dziwne cyferki....} Najprawdopodobniej będziesz miał kilka folderów zaczynających się, od (więc wybierz ten gdzie znajduje się plik patch.exe.)
4)Skopiuj do katalogu z grą pliki: PATCH.RTP, PATCH.RTD, patch.exe, patchw32.dll
5)Wejdź do katalogu z grą i uruchom wcześniej skopiowany plik patch.exe.
Podziękowania za tłumaczenie dla saficka

Problemy z patchem mogą wystąpić także w sytuacji, kiedy lekko uszkodzony jest moduł pamięci. Można spróbować wyłączyć dual channel, zmniejszyć taktowanie pamięci do 333 lub próbować reinstalować i patchować tylko z jednym modułem pamięci.

4.2 Mini Image
Wiadomo, że płyta DVD z grą jest tylko jedna, i występują duże problemy ze sporządzeniem jej kopii zapasowej. Dlatego aby uniknąć wymiany płyty (którą obejmuje tylko 12 miesięczna gwarancja) stosuje się mini image. Zapobiega on mechanicznemu "zdarciu" się płyty.
Potrzebny będzie program do tworzenia wirtualnych dysków, jak Deamon Tool [use google] i ważący kilka mb obraz BF2 (do pobrania z http://dl.gamecopyworld.com/?d=2005&f=blhbf2mi!rar ).

4.3 Usuwanie filmów początkowych
W katalogu ...\Battlefield 2\mods\bf2\Movies zmieniamy rozszerzenia wszystkich plików (można też je po prostu wykasować) oprócz: menu.bik i menu_logged.bik. Tym sposobem po uruchomieniu gry pojawi się nam od razu ekran logowania.

5. Błędy w grze
5.1 Błędy spowodowane wersją gry:
Jeśli posiadamy starszą lub nowszą niż serwer wersję gry wyświetlony zostanie komunikat nas o tym informujący. Zdarza się, że komunikat informuje nas o zmodyfikowanej wersji gry. Zazwyczaj jest to wynikiem podmienienia plików gry lub błędnym odinstalowaniem modów. W ostateczności pomoże przeinstalowanie gry.

5.2 Błędy spowodowane awarią bazy danych
- Problemy z zalogowaniem (długi czas oczekiwania na zalogowanie, lub wystąpienie błędu)
- Problemy z naliczaniem statystyk - znikają wtedy nasze medale, punkty itp. a wyświetla się tylko kilkumilionowa ilość punktów.
W obu przypadkach pomaga ponowne zalogowanie się, lub odczekanie kilku minut/godzin.

5.3 PunkBuster
BF2 w podstawowej wersji instalacyjnej ma starego PB. Może się zdarzyć, że po podłączeniu do serwera, coś nas kopnie za używanie starego PubkBustera.
Program sam inicjuje automatyczny, update, który jednak nie zawsze działa. Jeśli na serwerze jest wersja STARSZA niż nasz PB, wpisujemy w konsoli /pb_security 0
Jeśli serwer posiada nowszą wersję, a nasz PB nie chcę się zaktualizować, odinstalowujemy wszystkie pliki z nim związane, wchodzimy na http://www.evenbalance.com i ściągamy wersję instalacyjną dla BF2.

6. Commander
Dobry Commander to podstawa wygranej. Menu Commandera jest dość dobrze opisane w instrukcji (s. 12-13).
Jako commander można:
- Naprawiać swoje własne UAV, Radar, Artylerie poprzez zrzucanie zaopatrzenia w okolice urządzeń.
- Wskazywać namiary dla artylerii, UAV, zaopatrzenia czy też zrzutu jeepa - opcje te dostępne są również poprzez dodatkowe menu(domyślnie klawisz "t").
- Commander dostaje punkty za: wskazanie przeciwnika, który zostanie zabity / korzystanie z naszego zaopatrzenia przez żołnierzy / wypełnienie naszego rozkazu przez jedną z drużyn / trafienie w przeciwnika z ostrzału artyleryjskiego
- Commander nie dostaje karnych punktów za zabijanie własnych jednostek przez artylerie

7. Beretki, Odznaki, Medale
Wszystkie dane dotyczące sposobu zdobywania baretek, medali i odznaczeń są opisane na naszej stronie http://www.battlefield.pl/odznaczenia5/ .

7.1 Stopnie wojskowe
BF2 korzysta z globalnej bazy użytkowników. Każde punkty zdobyte podczas gry sumują się do ogólnego wyniku. Ten wynik decyduje o naszym stopniu. Rangi i punkty przedstawiają się następująco:

Private
- N/A

Private First Class
- 150 Global Points

Lance Corporal
- 500 Global Points

Corporal
- 800 Global Points

Sergeant
- 2,500 Global Points

Staff Sergeant
- 5,000 Global Points

Gunnery Sergeant
- 8,000 Global Points

Master Sergeant
- 20,000 Global Points

First Sergeant
- 20,000 Global Points
• Basic Knife Combat
• Basic Pistol Combat
• Basic Assault Combat
• Basic Anti-Tank Combat
• Basic Sniper Combat
• Basic Spec Ops Combat
• Basic Support Combat
• Basic Engineer Combat
• Basic Medic Combat

Master Gunnery Sergeant
- 50,000 Global Points

Sergeant Major
- 50,000 Global Points
• Basic Armor
• Basic Transport
• Basic Helicopter
• Basic Aviator
• Basic Air Defense
• Basic Ground Defense

2nd Lieutenant
- 60,000 Global Points

1st Lieutenant
- 75,000 Global Points

Captain
- 90,000 Global Points

Major
- 115,000 Global Points

Lieutenant Colonel
-125,000 Global Points

Colonel
- 150,000 Global Points

Brigadier General
- 180,000 Global Points
• Expert Armor
• Expert Transport
• Expert Helicopter
• Expert Aviator
• Expert Air Defense
• Expert Ground Defense

Major General
- 180,000 Global Points
• Expert Knife Combat
• Expert Pistol Combat
• Expert Assault Combat
• Expert Anti-tank Combat
• Expert Sniper Combat
• Expert Spec Ops Combat
• Expert Support Combat
• Expert Engineer Combat
• Expert Medic Combat

Lieutenant General
- 200,000 Global Points

General
- 200,000 Global Points
Tylko jedna osoba, wybierana według ilości punktów zdobytych przez miesiąc gry, może mieć ten stopień.

8. Sygnatury na forum + statystyki www
Sygnatury można zakładać i edytować na stronach:

http://www.bf2tracker.com - po założeniu konta w menu User CP ustawiamy opcję dla "...Signature Banner"

http://www.gamedrome.com/ - Po założeniu konta wchodzimy w "Administration" / "Battlefield 2 goodies". Wpisujemy swoje ID i cieszymy się sygnaturką.

http://bf2s.com/player/ksywa/ [Lub mirror: http://bf2.doggunn.info/ ] - zamiast "ksywa" wpisujemy swój nick. Oprócz statystyk na samym dole zobaczymy gotową formułkę dla forum.

Żeby sygnatura pojawiała się na forum, musimy wejść w "Profil" i w pole "Podpis" wkleić kod BB wygenerowany przez strony.

9. Komendy konsoli
Aby wejść do konsoli, podczas gry naciskamy tyldę ["~" pod Esc]. Oto dostępne komendy z poziomu gracza:
renderer.drawHud [0,1] - HUD On/Off
renderer.drawConsole [0,1] - Wyłącza/Włącza dostęp do konsoli podczas gry
renderer.drawFps [0,1] - Włącza / Wyłącza pokazywanie ilości fps
game.sayAll [tekst] - Przesyła tekst do wszystkich graczy
game.sayTeam [numer] [tekst] - Przesyła określony tekst do określonej drużyny
game.lockFps [framerate] - Ustala górną barierę fps
game.allowToggleFullscreen [0,1] - Ustawia grę "w oknie" lub "full screen"
admin.restartMap – restartuje aktualną mapę

Reszta komend, przydatnych dla adminów i bardziej zaawansowanych graczy znajduje się na http://www.totalbf2.com/game/console/

10. Mapy BF2 w rzeczywistosci

W tym temacie na forum -> viewtopic.php?p=262445#p262445 znajdują się informacje zebrane przez naszych forumowiczów.

##########################
FAQ v.1.5
Made by: Lailonn
Greetz goes to nGc.pl, Piasecznik, groszeka ,nieustanny update Wojtas
Updated by: Uapa

Ostatnio modyfikowany: 05.12.2010

_________________
arcy.SithSurfer
These are the old days, the bad days, the all-or-nothing days.
They're back! There's no choice left. And I'm ready for war.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 cze 2008, 21:46 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5035
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Temat vol.2 powstał za zgodą moderatorów.
Aby nie w prowadzać w pomyłkę przy zwalaniu winny użytkowników na EST'a. : )


Wiec zacznijmy :

Ściągamy 2 programy:
1 Alcohol120% do zrobienia obrazu i wrzucenia go na dysk,
2 Deamon Tools do
odpalenia obrazu i grania bez płyty ;)

Gdy ściągniemy oba programy, instalujemy je i wkładamy płytę do dvd-romu
i odpalamy alcohola .

Klikamy 1 po czym 2 ( odpowiedniki na obrazku )
Obrazek
potem na 3 i czekamy aż sie zrobi
Obrazek
numer 4 informuje nas o postępach
Obrazek
gdy odczyt zostanie skończony przywita nas muzyczka ala viktoria ;) i
napęd wysunie płytkę .
Na dysku powstały Dwa pliki jeden z rozszerzeniem MDF ( wiekszy ) i
jeden z rozszerzeniem MDS ( mniejszy - 1 KB )
Obrazek

Odpalamy Deamon Tools i klikamy prawym przyciskiem myszy na jego ikonkę
(ppm)
Robimy koleino tak jak jest na obrazkach :)
Obrazek
Obrazek
Klikamy otwórz
Obrazek
Teraz pojawia nam sie obrazek z gry i możemy już grac bez płytki :)
Obrazek
to w przypadku BF2 , CoD4 i innych gier . Gdy mamy BF2142 musimy zrobić
jeszcze 1 mała rzecz , wyłączyć napęd fizyczny na czas gry : wyłączamy
napęd fizyczny ppm i możemy już grac . Napęd fizyczny to ten na samym
dole danej kategorii :
Obrazek

Teraz możemy grac ile wlezie :) , żadne cracki , no-dvd , no-cd tylko
stary dobry obraz :)
Po skończonej grze włączamy napęd ppm i wybieramy włącz , aby działał
nam jak trzeba - czytał płyty etc. :)

Mam nadzieje, ze komuś pomogłem ;)

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 gru 2008, 13:51 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 10:20
Posty: 1989
Lokalizacja: Piaseczno
Uwaga! Jest to rozwiązanie tylko dla osób, u których występuje ten komunikat i posiadają procesory AMD z serii X2 (dwurdzeniowe :)), jak np. AMD Athlon X2 4400+.

Aby nie wyrzucało nas z serwerów z tym komunikatem, należy ściagnąć poniższy program:

AMD Dual-Core Optimizer
Kod:
http://www.amd.com/us-en/assets/content_type/utilities/DCO_1.1.4.zip


Po instalacji należy zrestartować system. Po restarcie powinniśmy cieszyć się normalna grą w Battlefield 2.

P.S. Sposób ten działa u mnie (posiadam X2 4400+), u innego znajomego także dlatego proszę o przyklejenie tematu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Ten wątek jest zablokowany. Nie możesz w nim pisać ani edytować postów.  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Bing [Bot] i 19 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL