Teraz jest 25 kwi 2024, 17:38

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 mar 2012, 21:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2011, 20:55
Posty: 4
Lokalizacja: Mysłowice
Witam. Mój kolega ma taki problem, a mianowicie jego ping jest ogromny. Na rosyjskich serwerach jest ponad 300, a na azjatyckich to szkoda gadać. U mnie jest wszystko ok na tym samym serwerze. Posiadamy najnowszy patch, PC przewyższają wymagania zalecane gry kilkukrotnie. Wpisywał komendę ping wp.pl w CMD i ping wynosił 20. Coś tu ewidentnie jest po stronie BFa. Zaporę wyłączał, szybkość internetu to 20Mbs. Ja mam 8Mbs, a mój ping to 50ms. Dodam, że Punkbuster jest zaktualizowany.
Prosiłbym o pomoc. Z góry dziękuję i pozdrawiam :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2012, 18:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Wina nie gry, a serwerów.
Co w tym dziwnego że serwery z Azji mają ponad 300. Jeszcze dziwisz się testując ping na wp.pl

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 28 mar 2012, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2011, 20:55
Posty: 4
Lokalizacja: Mysłowice
No dobra, ale on na azjatyckich serwerach ma 3x większy ping niż ja. Dodatkowo powiem, że zaczęło się to dziać po instalacji 1.5. Na 1.4 tego nie było ale tam nie ma serwerów prawie. Czytałem, że parę osób ma też podobny problem z tym patchem.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2012, 00:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
W konsoli pingujesz polski serwer, w grze grasz na azjatyckim. To nie błąd gry że ping w grze jest większy, tylko logika.

Ping to czas w którym wysłany pakiet wraca z odpowiedzią. Do azji ma ciutkę dalej niż do warszawskich serwerów wp.PL

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 mar 2012, 10:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 lis 2011, 20:55
Posty: 4
Lokalizacja: Mysłowice
No ok, ale do tych bliżej też ma ogromny. Jakieś 300ms gdzie ja mam 70ms.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 maja 2012, 13:06 
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2012, 15:57
Posty: 2
Witajcie. Mam podobny problem z wysokim pingiem. Korzystam z Neostrady 6 MB, a mój komputer spełnia wszystkie zalecane wymagnia gry. PB mam w pełni zaktualizowany. Kłopot polega na tym, że prawie zawsze, gdy gram na nierankingowych serwerach, mój ping wynosi 200 - 400 ms. Na rankingowych jest to najczęściej 53, a maksymalnie 130 ms.

Nietrudno się domyślić, że z takim pingiem na nierankingowych po kilku sekundach serwer mnie wywala :(

Odblokowałem już wszystkie bronie dla klas, którymi gram najczęściej, więc na unlockach i punktach do BFHQ mi nie zależy. Trudno jest jednak znaleźć popularny i w miarę zapełniony serwer rankingowy, na którym gra się na innej mapie niż Strike at karkand. Nie mogę już na nią patrzeć. Moje ulubione mapy to FuShe Pass, Operation Clean sweep, Daqing oilfields, Kubra dam, Songhua Stalemate i Dragon Valley. Ta ostatnia akurat często jest grana na rankingowych, jednak pomimo swojej wspaniałości też może być nużąca po pewnym czasie.

Szukałem już wcześniej rozwiązania tego problemu i zauważyłem, że inni ludzie mieli odwrotną sytuację. Na rankingowych im lagowało a na nierankingowych bez problemu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, 10:40 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
Dowiedz się, gdzie są zlokalizowane te nierankingowe serwery

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, 13:27 
Offline

Dołączył(a): 4 maja 2012, 15:57
Posty: 2
OK chyba już wiem. To się dzieje głównie na chińskich serwerach. Czyli rozumiem, że tak wysoki ping przy moim łączu to normalka i powinienem szukać bardziej europejskich serwerów ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2012, 17:05 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
To jest normalne dla każdego że na chińskich serwerach jest duży ping. Ja prawie nigdy nie gram na serwerach innych niż europejskie i mam ping<50.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 9 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 24 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL