Teraz jest 17 cze 2024, 06:33

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 mar 2009, 21:14 
Offline

Dołączył(a): 15 mar 2009, 21:07
Posty: 2
Witajcie, jako nowy gracz chciałbym prosić bardziej doświadczonych o pomoc w wyborze serwerów. Jak na razie, "pochasałem" po paru polskich, ale z tych, które nie były "zapchane", ciężko było mi znaleźć nastawione na grę drużynową (na niektórych nie istniały nawet squady), a większość miała dodatkowo nieprzyjemne zasady, czyli bez commandera/c4/clay'ów/etc. W końcu po to się kupuje Battlefielda, a nie, dajmy na to, UT, by cieszyć się bardziej taktycznym podejściem do starcia, prawda?

Tak więc, byłbym bardzo wdzięczny za namiary, gdzie warto grać. Od razu dziękuję za wszelką pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2009, 21:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007, 16:14
Posty: 326
Lokalizacja: Olecko
Witamy na pokładzie ;D
W podstawce bardzo ciężko jest o zgranie taktyczne, a jedyne taktyki jakie możesz uświadczyć to zachodzenie z flanki ;p
Domyślam się, że lubisz realistyczną rozgrywkę, a nie bieganie ze stadem debili ;)
Jest na to rozwiązanie - www.realitymod.com - mod do BF2, w którym masz mnóstwo nowego sprzętu oraz frakcji. Tam możesz na prawdę pograć sobie taktycznie (nie ma serwera gdzie nie ma składów, a większość jest dosyć kierowana przez na prawdę dobrych graczy i wtedy możesz zażyć tego upragnionego realizmu i taktyki). UWAGA! Na początek przeczytaj podręcznik, ponieważ ten mod jest bardzo rozbudowany, ale gdy to przeczytasz i zagrasz to już nie wrócisz do podstawki. Gdy pograsz już miesiąc/dwa to zapraszamy do RangersPL.
Pozdrawiam ;)

_________________
Obrazek
Obrazek
"Rangers lead the way!"
"Sua sponte!"


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2009, 22:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lut 2009, 12:08
Posty: 64
Lokalizacja: Śrem woj Wielkopolskie
Potwierdzam co kolega napisał do góry, szczera prawda chcesz teamworku graj w Project Reality :D

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 mar 2009, 22:20 
Offline

Dołączył(a): 15 mar 2009, 21:07
Posty: 2
Ok, w najbliższym czasie wypróbuję, dzięki za pomoc :]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 04:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2005, 20:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Łódź
"Stado debili" nie ma to jak generalizować. Za to wiadomo że w PRa grają sami mędrcy, a w przerwach miedzy rundami rozwodzą się nad sensem istnienia. Pierd... zapraszam na server PL4FC dołącz do składu mego lub plackowego używaj voipa itp.
Co do Comendanta i clayow i innego ścierwa. Tak są one zabronione gdyż:

Drużyna z comendantem ma zbyt dużą przewaga nad druzyną bez takowego (wie gdzie są przeciwnicy, nie można komuś wyjść na plecy bo non stop nad łbem (zapewne pustym skoro wszyscy to debile) masz UAV.

Claymory - są zabronione gdyż używanie ich nie wymaga jakichkolwiek umiejętności (rzucasz gdzie popadnie, a nóż ktoś wlezie [w końcu debil nie?])
- wiekszosc flag można 4 celyami zaminować tak ze sie jej nie weźmie wiec na ch.. to?

C4 - dość podobna sytuacja do clayów

Chcesz taktyki graj klanówki. Jesteś za słaby na klan? Ucz się na publikach. Chyba że jesteś zbyt inteligentny no to wtedy musisz iść grać w PRa w końcu vanila jest "debils only".

Poza tym tych zasad które wymieniłeś nie ma na serwerach conquestowych, a tylko na infantry (ale kto by się tam tym przejmował)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 08:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2009, 14:44
Posty: 165
Lokalizacja: Lublin
To prawda w vanilla trzeba porządnie żeby znaleźć skład skłonny do gry w pełni drużynowo no ale nie jest tak że biega takie "stado debili" :lol: ale prawdą jest że w PR jest więcej taktyki bo sam w pojedynkę długo nie pochodzisz. A co do zasad serwerów to też mnie trochę "wpieniają" ale tylko nie które np : Czemu NO Comander?? :
1. Przecież w drugim zespole też ktoś może zgłosić się na komendanta i może robić to samo co on a nawet lepiej :stupid:
2. Jeśli daje cały czas UAV to przecież można samemu podejść i je wysadzić ale skoro jest NO C4 na przykład no to jak to wysadzić :stupid:

Grubber to waszego serwera nic specjalnie nie mam bo czasami tam grałem i nawet mi się podobało.
A już najbardziej denerwuje mnie zasada na przykład Factory is Uncap to już całkiem jest bezsens bo to zabiera całą przyjemność :cry: , albo Flag by Flag :stupid: .

PS: No sorry czekałem na taki temat i musiałem się wypowiedzieć :mrgreen: .


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 10:28 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2009, 13:11
Posty: 155
#Kuki# napisał(a):
Czemu NO Comander?? :
1. Przecież w drugim zespole też ktoś może zgłosić się na komendanta i może robić to samo co on a nawet lepiej :stupid:


Tylko, że w drugim teamie zgłosi się na commandera ktoś kto robi to tylko dla pkt.(odchodzi od kompa na 15min. a punkty się same nabijają :wink: ) Poza tym może się zgłosić ktoś kto pierwszy raz gra komendantem i nie wie na czym to polega.

Pomyśl gdyby tej zasady nie było to trochę by to wszystko straciło sens: próbujesz zaskoczyć przeciwnika wyskakują na niego od tyłu, a on wie, że tam jesteś, bo commander dał mu UAV. Tak samo grasz MECem nie macie żadnej flagi, żyjesz tylko ty i chcesz przejąć flagę z dala od wroga. i co? Oczywiście Ci się to nie uda bo wrogi komendant już Cię zaspotował i wszyscy wiedzą gdzie jesteś.

A poza tym zastanawiałeś się kiedyś dlaczego na meczach infantry nie ma komendantów?

#Kuki# napisał(a):
2. Jeśli daje cały czas UAV to przecież można samemu podejść i je wysadzić ale skoro jest NO C4 na przykład no to jak to wysadzić :stupid:



I będziesz specjalnie brał komandosa, żeby wysadzić wrogi UAV?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 paź 2005, 20:54
Posty: 1567
Lokalizacja: Łódź
IMO gra bez comendanta wymaga wiecej myślenia. Jak masz UAV to wszystko jest podane na tacy patrzysz na mapke i rzucasz granaty tam gdzie jest najbardziej czerwono. Gra bez UAV wymaga spotowania i przewidywania ruchów przeciwnika co nie każdy potrafi. Na serverach no comanders squad lider moze kręcić sie przez długi czas wokół flagi nie dając sie zabić, przy okazji dając szanse swojej drużynie na przejecie flagi, a mając UAV to może przeżyć tylko jeżeli ma aimbota bo cieżko jest rozwalić 7 meców lecących z każdej strony.
Co do no claymores to nie miał bym nic przeciwko gdyby używane były zgodnie z przeznaczeniem (osłanianie pleców snipera) , ale krew mnie zalewa gdy biegniesz i giniesz non stop od porozrzucanych tu i tam claymorów. Poza tym sniperem można grać i bez zabezpieczania sobie tyłu (ja jakos nigdy claymow nie uzywam, a jakoś zbyt często nie ginę).
Zresztą nie podoba się? Idźcie na servery niemieckie tam zasad nie ma bedziecie mieli swój "teamplay".


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 16:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2009, 14:44
Posty: 165
Lokalizacja: Lublin
Na Niemieckich nie lubię grać bo jest tam wielki motłoch. Po za tym Grubber napisałem że nie mam nic do waszego serwera bo jest tam miła atmosfera. Przeważnie mnie denerwuje tylko zasada o flagach które nie są Uncapami a mają być podałem przykład Factory is Uncap nie wiem czemu ale to według mnie dziwne.
To jest tylko moje skromne zdanie a co komendanta to jak to sobie przemyślałem dokładnie to już wiem o co chodzi :) ( a więc sorry za zamieszanie w tej sprawie :) )

PS: Co do Claymor'ów to właśnie o to mi chodziło o osłanianiu tyłów bo czasami to się przydaje a czasami jest to zbędne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 19:36 
Offline

Dołączył(a): 18 lut 2009, 13:11
Posty: 155
#Kuki# napisał(a):
Przeważnie mnie denerwuje tylko zasada o flagach które nie są Uncapami a mają być podałem przykład Factory is Uncap nie wiem czemu ale to według mnie dziwne.


Ale na większości polskich serwerów, nie ma zasady, że factory jest uncapem(przynajmniej tej zasady nie ma na NSZ i Plackach :wink: )


PS. z tego co wiem to coś takiego jest na =ToB=, ale mogę się mylić :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 19:49 
Offline

Dołączył(a): 27 wrz 2007, 11:32
Posty: 1028
Lokalizacja: Bartoszyce
Dzojo[PL] napisał(a):
#Kuki# napisał(a):
Przeważnie mnie denerwuje tylko zasada o flagach które nie są Uncapami a mają być podałem przykład Factory is Uncap nie wiem czemu ale to według mnie dziwne.


Ale na większości polskich serwerów, nie ma zasady, że factory jest uncapem(przynajmniej tej zasady nie ma na NSZ i Plackach :wink: )


PS. z tego co wiem to coś takiego jest na =ToB=, ale mogę się mylić :D


Na wszystkich serwerach gdzie jest ustawiona mapa 64/16 jest ta głupia zasada^^ Dwa razy tam grałem i za każdym razem przejmowałem tą ostatnią flagę;] A ta flaga nie jest uncapem, cóż jaki serwer takie zasady. A na zagranicznych to już wogóle ręce opadają jeśli chodzi o granie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 mar 2009, 20:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 mar 2009, 14:44
Posty: 165
Lokalizacja: Lublin
Mogę się mylić co do tej zasady ale ona jest chyba na JDZS nie wiem mogę się mylić albo było bo już jej nie ma :D . Poprawcie mnie bo nie jestem pewien to też chyba Polski serwer.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 mar 2009, 11:17 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 gru 2008, 02:55
Posty: 10
Lokalizacja: Lublin
Dzojo[PL] napisał(a):

PS. z tego co wiem to coś takiego jest na =ToB=, ale mogę się mylić :D


To sie mylisz, na =ToB= nie ma takiego czegoś :wink:


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL