Teraz jest 19 kwi 2024, 05:43

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 17 sie 2010, 22:05 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:49
Posty: 2
Chciałbym zrobić własny mod do Battlefield 2 ale nie polegający na prostym namalowaniu Polskiej flagi w teksturach (jak to większość moduje), ale coś poważniejszego. W związku z tym mam kilka pytań:
- Gdzie i w jakim formacie zapisane są modele wozów oraz animacje z nimi związane (skręt kół, ruch lotek itp)
- Czy jest możliwość dostępu do skryptu gry (coś w rodzaju PAWN, żeby można było swobodnie edytować grę i wstawiać instrukcje warunkowe)_
- W jaki sposób można edytować animacje postaci (tzn gdzie są one umieszczone i w jakim formacie)
- Gdzie są umieszczone modele broni i animacje z nimi związane( przeładowania itp).

Zanim ktoś napisze, że to nie jest takie proste i żebym najpierw potworzył proste animacje w blenderze, to muszę powiedzieć, że mam za sobą animacje w blenderze (te proste i te bardziej skomplikowane), modelowanie w Zmodelerze, programowanie w Pawn, C++, Delphi i wiele wiele innych.

Pozdrawiam Marijuz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 09:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
odnośnie materiałów wszystko znajdziesz w bf2/mods/bf2 w archiwach, jeśli znasz angielski to sie szybko odnajdziesz. na animacji ani teksturowaniu sie nie znam, ale w poprzednich tematach pisałem conieco o configach broni, tworzeniu nowego moda itp

ps. edytować animacje chyba da sie w edytorze, można go zassać z glownej strony w dziale pliki bf2
wiele pomocy raczej tu nie znajdziesz prędzej coś na zagranicznych forach , np od PRa
jeśli chcesz naprawde zrobić coś poważniejszego to musisz znaleść ekipe albo dołącz do naszej ekipy przydała by im sie pomoc

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 12:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
marijuz2 napisał(a):
- Gdzie i w jakim formacie zapisane są modele wozów oraz animacje z nimi związane (skręt kół, ruch lotek itp)
- Czy jest możliwość dostępu do skryptu gry (coś w rodzaju PAWN, żeby można było swobodnie edytować grę i wstawiać instrukcje warunkowe)_
- W jaki sposób można edytować animacje postaci (tzn gdzie są one umieszczone i w jakim formacie)
- Gdzie są umieszczone modele broni i animacje z nimi związane( przeładowania itp).


W archiwach ***client.zip
W głębinach jakich tam chcesz, pojazdy, żołnierze, bronie... (jestem pewny że byś się zorientował, ale może ktoś się tym zainteresuje)
Animations - animacje
Meshes - modele
Sounds - dźwięki
Textures - tekstury


Pragnę przypomnieć że zmiana tych rzeczy jest po prostu nielegalna : D (jak uświadomił mnie nasz kolega od PR'a) Ale kto by się tym przejmował? ;>
Przerobić ich animacje? <no>
Silnik? Tym bardziej
Modele? Tutaj dostałem dokładne info że jest nielegalne : D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 14:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Sasquacz napisał(a):

Pragnę przypomnieć że zmiana tych rzeczy jest po prostu nielegalna : D (jak uświadomił mnie nasz kolega od PR'a) Ale kto by się tym przejmował? ;>
Przerobić ich animacje? <no>
Silnik? Tym bardziej
Modele? Tutaj dostałem dokładne info że jest nielegalne : D

kto by pomyślał, a może wykożystywanie komercyjne a nie modowanie? pozatym gdyby nie mody to ten bf by umarł

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 15:52 
Offline

Dołączył(a): 17 sie 2010, 21:49
Posty: 2
Słyszałem o tym, Każda ingerencja w grę jest nielegalna, jest to trochę głupie, bo w sumie to nawet spolszczenie czy zmiana rozdzielczości (w HOI 2 jest tylko jedna rozdzielczość i zmienić ją można tylko podmieniając plik exe) podlega karze, ale myślę, że nikt za to nie ściga bo w necie jest mnóstwo modów itp ;) .A jeśli ktoś się orientuje w temacie - co grozi za stworzenie moda?

A co do dołączenia do Polish Project to chciałbym, właśnie to mnie zainspirowało, ale wolałem najpierw zorientować się w temacie ;) żeby nie było tak,że opóźniam pracę, bo trzeba mnie wszystkiego uczyć xD


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 16:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 sie 2008, 12:59
Posty: 465
Lokalizacja: Kraków (po arabsku Karkand :P)
A kogo w EA obchodzi czy Ty stworzysz sobie jakiś mod u siebie? Wątpię, aby to kogoś poruszyło, więc ja bym się tam tym nie przejmował, tym bardziej że samo EA przecież wypuściło Edytor...

_________________
BF2 NICK: Szczurson24
BF2142 NICK: Szczurson.bf2
BF BC2 NICK: Szczurson
-> PubMovie :D <-


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 sie 2010, 18:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
marijuz2 napisał(a):
A co do dołączenia do Polish Project to chciałbym, właśnie to mnie zainspirowało, ale wolałem najpierw zorientować się w temacie ;) żeby nie było tak,że opóźniam pracę, bo trzeba mnie wszystkiego uczyć xD

jeżeli potrafisz modelować i teksturować i cos tam jeszcze robić to sie nie zastanawiaj tylko zgłaszaj do nich. co, gdzie i czym opanujesz w pare godzin

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 sie 2010, 16:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Chodziło mi tym "przypomnieniem" o przerabianie ich modeli, zobacz że w modach masz nowe bronie, albo identyczne... nie widziałem w mojej 100gigowej kolekcji przerobionego modelu broni ze zwykłego bf'a...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL