Teraz jest 26 kwi 2024, 06:35

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 29 sie 2010, 17:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Witam.
Jestem w trakcie robienia moda, który z założenia ma być w pełni zgodny z najnowszą wersją bf2 i ma wycisnąć ile się da z trybów silgleplayer i coop. Na razie odblokowałem wszystkie bronie, tak aby były one widoczne na zdjęciach w menu wyboru klasy. Poprawione jest również AI, boty grają teraz bardziej agresywnie. W modzie mają być wyłącznie oryginalne mapy znajdujące się w wersji 1.5. Singleplayer jest dostępny na wszystkich mapach od 16 do 64 graczy. Coop w tej chwili jest dostępny tylko na mapach dla 64. Szukam sposobu aby do coopa dodać mapy we wszystkich rozmiarach bo jeśli dodam jakąś mapę dla 16, 32, 64 graczy to mapa startuje ale bez botów. Poszukuje również osób które mogłyby pomóc mi w robieniu AI do map. Dziękuje za wszelką pomoc.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 29 sie 2010, 23:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Powodzenia w szukaniu pomocy...

Od siebie dodam że to wszystko co chcesz zrobić jest już zrobione, ściągnij kilka modów, połącz, wydaj ;]

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 10:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Tak jak napisałeś wszystko jest już zrobione, tylko jak? Nie znam ani jednego porządnie zrobionego moda do coopa. W BF2SP64 nawet nie działa tryb coop, w Ultimate jest masa jakiś dziwnych dodatków. No i w żadnym modzie nie ma wszystkich map, np. tych z Booster Packów. Nie chce też Unlocków typu FFOLKES gdzie każda klasa ma po kilka giwer itp, dlatego unloki wolałem zrobić sam od podstaw. Do Bf-a nie wyjdzie już żaden patch, to chyba warto by było na koniec zrobić jakiś dobry mod do coopa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 11:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Z tego co ja robiłem, to było dużo pieprzenia się z odblokowaniem broni aby można było ją zmienić, zrobiłeś to?
Z czego się orientuję, nikt tego nie dokonał.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 12:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Nie da się wybierać giwer w menu, one są na stałe przypisane do klasy. U mnie wygląda to tak:
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 30 sie 2010, 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Jak chcesz mogę podesłać pliczek, który ukryje możliwość zmiany broni. (nie będzie tych jasnych ikonek)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 11:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Sasquacz wysłałem do Ciebie wiadomość na PM.
Dalej szukam osób które chciałyby pomóc przy modzie.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 18:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
Gr1Gor1 napisał(a):
Nie da się wybierać giwer w menu, one są na stałe przypisane do klasy. U mnie wygląda to tak:
Obrazek

co mam rozumieć przez "one są na stałe przypisane do klasy." ?

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 19:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
pl Szq1 napisał(a):
co mam rozumieć przez "one są na stałe przypisane do klasy." ?

Podstawowe giwery zamieniłem na te ze zdjęcia i nie da się ich zmienić w menu na inne.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 31 sie 2010, 22:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Ja napiszę jedną rzecz...
Wolę podstawki :)
Albo jakieś inne bronie, których nie ma w podstawce.

Unlocki mogły by być, ale jako broń dostępna już na mapie, jak to rozwiązane w AIX jest.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 wrz 2010, 17:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Nie zamierzam w modzie nic zbędnego dodawać, znieniać rozgrywki ani uzbrojenia. Jedynie, tak jak napisałem wcześniej, moim zamiarem jest wyciśnięcie ile się da z coopa i singla.
Może ktoś mi pomóc w dwóch rzeczach?
-Gdzie mogę znaleźć Great Wall z działającymi botami w trybie dla 32 graczy? Jest to jedyna mapa jaka mi brakuje do kompletu.
-Potrzebuję przerobić plik audio bik na ogg tak aby był widoczny w grze. Na jakie parametry muszę zwrócić uwagę i jakiego programu najlepiej użyć do tego?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2010, 16:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
2.RAD Video Tools

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2010, 20:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Mam RAD Toolsa, on audio konwertuje tylko do wav, później innym programem przerabiam na ogg. Używałem też innych programów i konwertowałem z różnymi parametrami, cały czas ten sam efekt. Kawałek nie jest odtwarzany przez bf-a. Jeśli kawałek dodałem w postaci wav to wywala grę z błędem o rozmiarze pliku. Dodam że chodzi mi o muzykę w menu.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2010, 22:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 wrz 2008, 19:57
Posty: 620
dziwne, ja z tym problemów nie miałem może scieżke w pliku.con źle podajesz albo rozszerzenie

_________________
http://www.xfire.com/profile/szq1/


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 wrz 2010, 22:18 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 sie 2010, 17:29
Posty: 8
Ścieżka na pewno jest dobrze podana. Podmieniałem nawet pliki w innych modach i ten mój w nich nie działał a tamte z modów wszystkie działają u mnie. Zauważyłem też że tamte kawałki różniły się parametrami (bitrate, częstotliwość próbkowania itp.) i mimo to wszystkie działają, a ten mój nie działa.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 16 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 18 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL