Teraz jest 25 kwi 2024, 06:42

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 21 lut 2011, 21:10 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:42
Posty: 14
Texturami do Bf2 zajmuję się już od kulki dobrych lat ale od zawsze nurtowała mnie sprawa broni, a mianowicie gdy wykonam reskin żołnierza to wszystko cacy al gdy zrobię reskin broni to w grze jest "świecąca" i "błyszczy" a zarazem wygląda jak ... ciężko mi to nawet opisać. I czy mógł by mi ktoś wytłumaczyć co zrobić gdzie jak itd żeby przerobiona przeze mnie textura/skin broni w grze wyglądał realistycznie jak metal/plastik czy po prostu broń i było matowe. góry bardzo dziękuję za pomoc:)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2011, 21:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, 17:32
Posty: 321
Lokalizacja: Biegun Zachodni
może gdybyś teksture broni przyciemnił, nie będzie aż tak świecić?

a właśnie:

Cytuj:
Texturami do Bf2 zajmuję się już od kulki dobrych lat


jakim programem i z jakim pluginem odpalasz tekstury? ja próbowałem photosklepem, gimpem i infranvievem, z pluginami,
i nawet jak odpalił, to nie zapisał...... :?

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa
Kliknij, by odkryć mroczną prawdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2011, 21:51 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:42
Posty: 14
przyciemnić powiadasz, dawałem nawet całkowicie czarne bez żadnych jakiś efektów wyglądów i to samo bo to świeci się odpowiednio do mapy - pustynia i odbija mi kamienie, strike at karkand cała jest taka jakby "zakurzone lustro" :/ tu chodzi oto żeby mi gra nie czytała tego jako odbłyskowe lecz jako matowe. Nie żebym był wredny ale skoro nie edytowałeś textur to nie będziesz wiedział jak wygląda mój problem i jak jemu zaradzić, to ja mając problem Ci pomogę: instalujesz photoshopa (polecam CS3 8.0) ściągasz plugin dds z nvidia instalujesz ale przeważnie go nie czyta więc dajesz wyszukaj i wpisz frazę dds i musi znaleźć dds (nazwa pliku) i ikonka tego coś a'la wtyczka do gniazdka w kolorze zielonkawym wtedy kopiujesz to do folderu "plugins" w photoshopie i gotowe - otwiera i zapisuje :)

P.S. image ready standardowo nie zapisuje DDS'a tylko psd więc otwierasz zwykłym photoshopem i zapisujesz w dds'ie (podwójna robota - pierw wykonujesz texture jednym programem następnie zapisujesz ją na dds w drugim XD)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 lut 2011, 22:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, 17:32
Posty: 321
Lokalizacja: Biegun Zachodni
dzięki, sprawdze to

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa
Kliknij, by odkryć mroczną prawdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lut 2011, 23:15 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:42
Posty: 14
doczekam się na tym forum sensownej rady jak temu zaradzić ? czy ktokolwiek zna się na tym temacie czy sami nowicjusze siedzą na tym forum co nic nie umieją, przepraszam za sposób odnoszenia się ale czekam już kilka dni i zero pomocy, wprost przeciwnie ja prosząc o pomoc sam jej udzieliłem, no przepraszam bardzo !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2011, 16:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 23 lip 2010, 17:32
Posty: 321
Lokalizacja: Biegun Zachodni
kilka razy pytałem się o edytor, denerwowałem całe forum (do ostrzeżenia) i całe forum denerwowało mnie nie dając konkretnej odpowiedzi.

ciastkoibeza napisał(a):
niewazne. nie chce mi się gać samemu ze sobą na lan. to jest bez sensu. otrzymam tu jakąś pomoc czy nie? na całym forum znalazłem tylko jedną PODPOWIEDŹ i żadnej szczegółowej odpowiedzi na którekolwiek pytanie.

botów nie ma, a ja oczekuję nie komentarza osoby, która mi nie jest w stanie do końca pomóc, tylko po prostu odpowiedzi kogoś, kto się na tym zna.


Szczurson napisał(a):
Staramy się pomóc, a jak dla wielmożnego pana to za mało to nara.

Tu nikt nie zna odpowiedzi na wszystkie pytania. Jak chcesz takiej fachowej odpowiedzi to zagadaj do twórców, niech Ci powiedzą jak to oprogramować.


pl Szq1 napisał(a):
osoby znające sie tutaj choć troche na modowaniu można policzyć na palcach. Konkretów to tu raczej nie znajdziesz, a już napewno nie do tworzenia mapy.


( http://forum.battlefield.pl/viewtopic.php?f=39&t=35672 )
tak to wygląda.

w końcu PaulPL1 dał mi link, na inne forum o bf2editor. tam się dowiedziałem prawie wszystkiego.
więc jak nie ma żadnej odpowiedzi na pytanie, to znaczy, że większość osób nie zna się na tym.
może powinieneś uzyć innego programu np.: GIMPa?
albo poszukaj odpowiedzi na

http://www.bfeditor.org/forums

lub na forach różnych modów (np.: AIX,
EOD, PR)

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa
Kliknij, by odkryć mroczną prawdę...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lut 2011, 21:45 
Offline

Dołączył(a): 23 lis 2010, 22:42
Posty: 14
może i bezpośrednio mojego kłopotu nie rozwiązałeś ale i tak wielkie dzięki za starania i w ogóle :) pozdro, równy z ciebie gość ciastkoibeza :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 mar 2011, 23:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Zmieniasz obie tekstury? Czy tylko "*_c.dss"? jak z warstwą alfa?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 8 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 12 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL