Teraz jest 19 kwi 2024, 02:47

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 16 cze 2008, 18:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Nie jestem zatwardziałym pilotem w PR ale co nieco juz latałem i widziałem . Poza tym liczę w tym temacie na konkretne porady od praktyków walki powietrznej w PR oraz pytania świeżo upieczonych pilotów.

A oto kilka podstawowych porad na początek:

1. Do latania używamy najlepiej joy'a a nie myszki, niektórzy graja klawiatura ale nie jest to zbyt wygodne.

2. Start polega wpierw na kołowaniu na pas nie używając silników głównych tylko odchylając joy od siebie lub strzalka do przodu.

3. Przy starcie warto włączyć dopalacz jeśli tylko jest dostępny.

4. Aby uzupełnić amunicje należy wylądować(nie tylko przelecieć nad pasem) i w zależności od mapy na Kashan wystarczy stać na pasie a na QinLing trzeba kołować pod hangar.

5. Do lądowania podchodzimy na minimalnej prędkości (moc ok. 40% zalezy od maszyny) po udanym przyziemieniu wytracamy prędkość a pod koniec przy juz mniejszej prędkości hamujemy kolami (joy do siebie).

6. Przepustnica dziala z opóźnieniem wiec trzeba uważać podczas lotu z mala prędkością na niskim pułapie.

7. Flary czyli ogólnie środki do obrony przeciw-rakietowej są ograniczone i przeładować je można tylko na lotnisku.

8. Flary zabezpieczają przed namierzeniem przez radary przeciwnika ale gdy juz do namierzenia dojdzie i rakieta została wystrzelona nie uratują was wiec nie należy czekać na sygnał ostrzegawczy bo kiedy rakieta jest juz tuz za wami tylko gwałtowny zwrot może ocalić maszynę.

9. Latanie wysoko plus szybkie manewry oraz flary sa najlepszym sposobem uniknięcia zestrzelenia ale przy małych prędkościach np. przy podejściu do lądowania zwrotność gwałtownie spada!

10. Nie lataj prosto tym samym kursem (wyjątek podejście do lądowania) bo nigdy nie można mieć pewności czy nie masz na ogonie przeciwnika podążającego twoim tropem na wyłączonym radarze.

11. Przed atakiem na cele naziemne należy cierpliwie poczekać na współrzędne od Commandera lub SLa, obserwować czat lub wprost pytać o informacje z pola bitwy.

12. Nigdy nie należy samotnie krążyć nad polem bitwy na niskim pułapie w poszukiwaniu celu bo to jak prosić sie o zestrzelenie (zbyt ryzykowne).

13. Atak na cel nalezy wykonac szybko nurkujac z pulapu chmur i odpalajac flary jeszcze przed wejsciem nad cel a nastepnie szybko zawracac w przyjazny obszar najlepiej tam gdzie sa przejacielskie stanowiska Anti-Air

14. Pociski powietrze-ziemia wymagają naprowadzania laserem przez Oficera z ziemi.

15. Bomby naprowadzane laserem wymagają min wysokości zrzutu ok. 500m i kilkaset metrów przed celem a nie tuz nad nim.

16. Latanie w zamkniętych w 1 lub 2 osobowych squadach jest niewłaściwe.
Trzeba miec ze soba ludzi ktorzy naprowadzają i podświetlają cele czyli oficer i/lub snajper(brak możliwości podświetlenia laserem) a także załogę w pojazdach przeciwlotniczych tak by moc sie z nimi bezpośrednio komunikować w razie zagrożenia.

EDIT: update do wersji 0.9

_________________
Obrazek
Obrazek


Ostatnio edytowano 20 lut 2010, 17:06 przez BL00D, łącznie edytowano 6 razy

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2008, 23:06 
Offline

Dołączył(a): 8 kwi 2007, 11:06
Posty: 235
Lokalizacja: CPM1a :P
ciekawych rzeczy sie tu dowiedzialem :)

zeby nie bylo ze spam to moje pytanko - z tym namiarem celow dla samolotu to jak wlasciwie jest? trzeba po prostu miec cel na obiektywie, czy tez trzymac lmb? cos sie wyswietli?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 cze 2008, 23:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Namierzanie laserem przez Oficera lub Specopsa uzywajac SOFLAM nastepuje po jednorazowym klinieciu prawym klawiszem na celu, pojawia sie zielony kwadracik a podswietlenie laserem trwa jakies 15 sekund niezaleznie czy zmienisz w tym czasie bron czy nie.

A tak to sie robi w praktyce :

http://www.youtube.com/watch?v=2YDfxeK_W4U&feature=related

Film instruktazowy jak prawidlowo koordynowac dzialania oficera i pilota. Zwroccie uwage jak potezna jest sila bomb naprowadzanych laserem!

http://www.youtube.com/watch?v=XW5U8QL_23k

I wreszcie oficjalny tutorial latania czyli kolowanie na pas ,start i ladowanie na Qinling Eurofighterem:

http://www.youtube.com/watch?v=Iv99q75O_f0&feature=related

Moja rada na tej mapie nigdy nie latajcie Chinskim J10 jest zbugowany i nie da sie prawidlowo wyladowac :(

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2008, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 2 kwi 2007, 10:45
Posty: 284
Cytuj:
1. Do latania uzywamy joya a nie myszki, niektorzy graja klawiatura ale nie jest to zbyt wygodne.


myszka rowniez mozna latac bardzo efektywnie, kwestia wprawy ; )
IMO helkami sie latwiej lata myszka niz joyem, ale to subiektywna opinia :)
i teraz rada->bedac samemu w bojowym chopperze nie probujcie atakowac samotnie czolgow rakietami...to nie ma najmniejszego sensu...bez gunnara do mozecie co najwyzej lakier im podrapac :/
pamietam raz jak na kashanie chcialem samotnie rozwalic 3 czolgi ktore ostrzeliwaly moja drozyne. wzialem helke i niestety nikt nie chcial byc gunnerem, ale i tak polecialem bo w vanilii dalo sie przeciez bez problemu rozwalic czolg samotnie. Efekt? 32 rakiety wywalone centralnie w silnik czolgu, gore i tyl wiezyczki, zrobilem 4 fly-by'e...podczas robienia 5 zostalem zestrzelony z glownego dziala : /


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2008, 20:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Ogolnie temat i wszystkie moje porady dotycza tylko samolotow . A latanie smiglem przy pomocy myszki jest jak najbardziej ok choc akrobacji takich jak joyem nie zrobisz. Mimo to mysz do smigla jest wygodniejsza i nie zmnieszja sily bojowej ani zwrotnosci jak w przypadku samolotu.
Na upartego mysz mozna uzywac nawet przy lataniu samolotem szturmowym typu A10 lub Su25 z tym ze szanse na wymanewrowanie wrogiego mysliwca lub tym bardzie rakiety sa niemal zerowe.

Apropo dzis mielismy udana runde na Kashan Desert podczas ktorej Ariel prowadzil Su25 myszka i robil to absolutnie wzorowo. Mielismy pelna koordynacje z namierzaniem od commnadera i z ziemi przez SPecopsa oraz mobilna obrone przeciwlotnicza a takze inzynierow dbajacych o oslone lotniska i naprawy pasa stratowego! Moje gratulacje dla calego skladu, tak trzymac!

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 cze 2008, 21:56 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Ja tam nie odważę się usiąść za sterami Samolotu, wolę robotę "Taksówkarza" transport Helim niż pchanie się w paszczę lwa [czasem na pewną śmierć] latając takim A10 i próbując rozwalić czołg wyspotowany przez Comma który okazuje się całym plutonem :P


Poza tym nigdy nie przepadałem za Joystikami i jakoś się do nich nie przekonam

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 00:18 
Offline

Dołączył(a): 8 kwi 2007, 11:06
Posty: 235
Lokalizacja: CPM1a :P
dlatego a10 powinno miec zooma zeby dalo sie ostrzelac z daleka i celnie. tak jak w realu


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 16:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Zoom dla A10 to niezly pomysl ale niestety jest ograniczene zasiegu widocznosci ktore sparawia ze pilot nie widzi ziemi i to ze smiesznie malej odleglosci :(
Chyba mozliwe jest edytujac parametry mapy na Kashan (po LANie) zmienc zasieg widocznosci chyba do 3 czy 4 km ale obciaza to ogromnie serwer (nawet na pusto !) i wogole nie wiem czy jest wtedy mozliwa gra online.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 cze 2008, 23:08 
Offline

Dołączył(a): 16 cze 2007, 15:24
Posty: 79
Lokalizacja: Łódź
Cytuj:
1. Do latania uzywamy joya a nie myszki, niektorzy graja klawiatura ale nie jest to zbyt wygodne.
- nie zgodzę się z tym stwierdzeniem :P , wszystko zależy od wyczucia i pewnej ręki pilota, sam latam samolotami na klawie i nie mam absolutnie żadnych problemów z ucieczką przed wrogim samolotem lub rakietami ziemia-powietrze. Wyjątkiem jest A10, którym jest cholernie trudno uciec przed wrogim Migiem/Su, ponieważ jest wolne i niezwrotne. Co do chopper-ów to śmigłowce transportowe lub LB-y są lepsze na myszke/joya, a szturmow na klawe, ponieważ nie trzeba mięc pewnej ręki aby zawisnąć w powietrzu bez ruchu i dać gunerowi szanse do celnego ostrzału wrogich jednostek, a pilot w takich śmigłowcach walczy tylko w ostateczności, strzelać ma guner nie pilot więc nie potrzeba tu dużej zwrotności.

_________________
Obrazek
Obrazek
BF2142-OFF
PR-ON


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2008, 15:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 wrz 2008, 16:55
Posty: 20
Nie ma mowy żebym zamienił myszkę na joya, samolotem nie latam a heli nie da się nim opanować, zwłaszcza w PRze. To tylko taka jedna uwaga :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2008, 18:35 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2003, 14:02
Posty: 827
Lokalizacja: Oleśnica
ziolo napisał(a):
Nie ma mowy żebym zamienił myszkę na joya, samolotem nie latam a heli nie da się nim opanować, zwłaszcza w PRze. To tylko taka jedna uwaga :D

Ja od zawsze Helim latam na joyu i jakoś mi dobrze idzie... natomiast próby na myszce kończą się crashem.
No muszę też przyznać iż latad dość brawurowo co też często kończy się zestrzeleniem ale zawsze liczę na to iż lecąc 2-3 m nad ziemią schowam się za jakimś budynkiem/ wzgórzem zanim mnie zestrzelą... najbardziej krytyczne w praktyce są lądowania bo wtedy jest się idealnym celem ;). Nie raz zdażyło mi się spierdzielać z calym składem na pokładzie ponieważ zazwyczaj próbuje ich wyrzucać tuż przy liniach wroga ;D. Nie radze stosować tej praktyki ale po prostu mi to sprawia większą przyjemność kiedy śmignę 2m nad wrogim APC po czym wyląduje 2 ulice dalej nawet mimo to iż przez to częściej kończę jako wrak :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 wrz 2008, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Ee tam, są fajne akcje wtedy, np: Leciałem z jakimś składem do pozornie pustej east village [będąc MECem] na kaszanie, wylądowałem właśnie tuż przy zabudowaniach, bardzo podatny na strzały od strony Bazy USMC
wysadzilem squad, mam lecieć i dostałem, wyskakuję, i heli eksploduje, potem nagle pojawiły się czołgi, apc, piechota, Ludzie chowali się po domkach, Gruzy latały, Ciała, i w ogóle masakra. Fajnie wyglądała wioska po tym wszystkim :P no ale to chyba taki malusi Offtop :roll:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 wrz 2008, 14:49 
Offline

Dołączył(a): 25 lis 2007, 21:55
Posty: 305
A nie lepiej sterować czym komu wygodniej ? Joyem czy klawiaturą ważne żeby się nie rozbić.
[Co do heli to odradzam na początku nauki latania pilotować OH-6]
I uczyć się latać na treining modzie puki są servery pełne :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2008, 12:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Temat dotyczy glownie taktyki pilotazu w PR a nie tego czym sterujesz.
Mozesz sterowac czymkolwiek chcesz jesli tylko potrafisz prawidlowo wykonywac manewry: startu, ladowania, ataku i obrony nikt ci nie powie ze robisz zle dlatego ze uzywasz myszki zamiast joya.
Co nie zmienia faktu ze Joy jest preferowanym urzadzeniem ktore daje maksymalne mozliwosci oraz zabawe ale nie jest koniecznoscia.

Oto link do rewelacyjnego filmu autorstwa |TG-XV|Waldo_II, ktory pokazuje jak najlepiej desantowac i ewakuowac oddzial piechoty z uzyciem smiglowca.

http://www.vimeo.com/moogaloop.swf?clip ... t=0&color=

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2008, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
naprawde niezłe, oby tylko SLowie zastosowali się do tych wskazówek często jest tak że piechota pojawia się pilotowi przed oczyma kiedy jest już za późno, bez żadnego oznakowania LZ może się okazać wcale nie takim dobrym jakim wydawała się z widoku w locie, a potem biednych pilotów wyzywa sie od Dzieci noobów i teamkillerów :cry:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 18 ]  Przejdź na stronę 1, 2  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL