Teraz jest 16 maja 2024, 01:25

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 13 lip 2008, 12:34 
Offline

Dołączył(a): 13 lip 2008, 12:18
Posty: 1
Mógłby mi ktoś wytłumaczyc jak w latwy sposob okreslac odleglosc do danego celu za pomocą lornetki lub broni z lunetą? Oczywiście chodzi mi o siatkę celowniczą itd. Dodatkowo chcialbym sie dowiedziec do jakiej odleglosci pocisk leci w 100% w miejsce wycelowania ( przeciecie osi w siatce)

Pozdrawiam

Wczoraj nie moglem znalezc a dzisiaj znalazlem juz odpowiedz na pierwsze pytanie. Przynajmniej tak mi sie wydaje. Odpowiedz znalazlem tutaj w ktoryms dziale www.giwera.pl/pliki/st.pdf Zaraz sprawdze czy dziala takze w PR :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2008, 14:16 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
Yodonk napisał(a):
Mógłby mi ktoś wytłumaczyc jak w latwy sposob okreslac odleglosc do danego celu za pomocą lornetki lub broni z lunetą? Oczywiście chodzi mi o siatkę celowniczą itd.


Ja określam na wyczucie :D Ale jeśli masz fajnego kumpla SLa to może postawić marker w okolicach celu i wtedy nie będziesz musiał zgadywać ;)

Yodonk napisał(a):
Dodatkowo chcialbym sie dowiedziec do jakiej odleglosci pocisk leci w 100% w miejsce wycelowania ( przeciecie osi w siatce)


Nie mogłem znaleźć oryginalnego posta z linkiem na realitymod.com (autorstwa [R-CON]nedlands1) dlatego zapodam dane w trochę innej formie niż oryginał :)

Od razu zastrzegam że nie pamiętam na 100% do jakiej wersji PR to było, ale prawdopodobnie do PR 0.7... dlatego niektóre wartości mogą nie pokrywać się z tym co jest w PR 0.75, ale pewnie niewiele rzeczy uległo zmianie

Assault Rifles
Obrazek

Carbines
Obrazek

Light Machine Guns/General Purpose Machine Guns
Obrazek

Sub Machine Guns/Personal Defence Weapons
Obrazek

Shotguns
Obrazek

Pistols
Obrazek

Designated Marksman Rifles
Obrazek

Sniper Rifles
Obrazek

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2008, 14:34 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2006, 22:56
Posty: 380
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
niektóre wartości mogą nie pokrywać się z tym co jest w PR 0.75, ale pewnie niewiele rzeczy uległo zmianie

Napewno snajperki, "marksman" i shotgun (oraz G3) uległy zmianie


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2008, 16:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 maja 2008, 22:22
Posty: 62
Lokalizacja: Nowa Wieś Tworoska
Te wykresy sa nie na temat, one pokazuja obrazenia zadawane przez pocisk w funkcji odleglosci, a nie odleglosc, na ktora poleci.

Wg tego, co pisali w temacie o zmianach w balistyce, ktore sie maja w 0.8 pojawic, pociski na chwile obecna leca torem parabolicznym, za to w manualu do 0.7 napisali, ze do pewnej odleglosci liniowo (zarowno z karabinow snajperskich jak i marksmanow do 600 m, wg manuala). Nie wiem wiec, ktora z wersji jest prawdziwa. W kazdym razie w 0.8 trajektorie maja uwzgledniac opor powietrza, a wiec powinny przypominac niesymetryczna parabole.

Podejrzewam, ze nikt tak naprawde nie wie, jak te pociski dzialaja, oprocz gosci z DICE. :?

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 lip 2008, 19:57 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
IneQuation napisał(a):
Te wykresy sa nie na temat, one pokazuja obrazenia zadawane przez pocisk w funkcji odleglosci, a nie odleglosc, na ktora poleci


Opss :D Sorki, umknęło mi to, mój błąd... tak to jest jak się robi kilka rzeczy na raz :lol:


IneQuation napisał(a):
pociski na chwile obecna leca torem parabolicznym, za to w manualu do 0.7 napisali, ze do pewnej odleglosci liniowo (zarowno z karabinow snajperskich jak i marksmanow do 600 m, wg manuala)


To jest właśnie to! :)

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 5 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL