Teraz jest 16 maja 2024, 02:48

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 7 paź 2008, 13:57 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
gra Commanderem w 0.8 jest poprostu nudna... gra sie dla przyjemności i raczej nikomu sie nie chce bawić Markerami na mapie :/ pamiętajmy że to jest jeszcze cały czas Gra : ]
ja bym se chętnie pograł na korrengal 25v35, myślę że fajno by było grać w drużynach z różna ilością graczy ale z przewagą wyposażenia [Np- 20Amerykancow z M4kami i jakimś wsparciem jak APC, humvee vs 40Talibów z technikalami]
no i gry 30v30 gdzie jedna ze stron ma gorszą sytuację za to- i tu kolejny krok w stronę realizmu- Mapy które dawałyby gorzej wyposażonej armii przewagę terenową czyli jakieś trudno dostępne przejazdy, miejsca, idealne do zasadzek :D
no i Wiecej map Counter attack ale z Losowymi [2-3] Spawnami Pojazdów żeby wróg znając mapę nie campił tychże spawnów i nie Rozwalał assetów zanim zostaną one w ogóle ruszone z miejsca spawnu : d

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 paź 2008, 17:35 
Offline

Dołączył(a): 25 lis 2007, 21:55
Posty: 305
To jak ? Piszemy petycje do twórców PR aby takie coś stworzyli 8)
W końcu ma być realizm , a to co Wspomniałeś o wąskich drogach zasadzkach talibów to było by SUPER :twisted:. Np. Jedzie kolumna strykerów wpada w zasadzkę!.. przejeżdżają obok krzaków i eksploduje ładunek niszcząc pierwszy pojazd , ostatni Talibowie rozwalają z RPG-7...... :omg:
:mrgreen: trochę przesadziłem


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 7 paź 2008, 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2008, 13:12
Posty: 54
Ależ takie coś jest. Kiedyś (chyba na francuskim serwerze) jechaliśmy kolumną 3 Humvee (ja dumnie na km-ie pierwszego) na Archer. Przejazd przez miasto, spokojnie, jedziemy na most iiiii... IED, oczywiście pod moim, pierwszym. Dalej słyszałem już tylko PKM i AK... Zaraz po moim odrodzeniu w głównej bazie, stanęli obok mnie wszyscy jadący w konwoju... Wtedy uświadomiłem sobie choć troszkę jak wygląda wojna w Afganie.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2008, 08:09 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2008, 18:52
Posty: 145
Zaskoczenie i jichad to potęrzna broń w PR.

_________________
Amore Patriae Nostra Lex


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2008, 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Pająk napisał(a):
Wtedy uświadomiłem sobie choć troszkę jak wygląda wojna w Afganie.


problem w tym że nie ma spawna :/

Co do zasadzek to nikt nie broni ich przeprowadzać i mapy jak najbardziej się do tego nadają. Ba, na mapach insurgent czy z militią zasadzki są jak najbardziej wskazane, często tylko tak można wygrać.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 paź 2008, 19:58 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
jest jedna rzecz która psuje PR- Gracze, - gdyby każdy słuchał się rozkazów, żeby wszyscy byli zorganizowani, żeby zaistniała współpraca między squadami[co póki co jest w naprawdę małym stopniu możliwe]
to gra była by przyjemniejsza, lepsza i dużo bardziej realistyczna

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 16:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Gapis napisał(a):
jest jedna rzecz która psuje PR- Gracze,


tak jest w każdej grze, choć trzeba przyznać że w PRa pogrywają w większości starzy wyjadacze, no chyba że gramy na RR :P

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 16:46 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007, 17:35
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Jak dla mnie przydałaby się jakaś komunikacja między squadami, wystarczyłaby samych sl'ów bo tak to zostaje albo ts, albo pisanie na szybko na czacie :? .

_________________
Obrazek
PR -> DeathdealerPL


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 17:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sie 2008, 13:12
Posty: 54
Imo od tego jest commander. Żeby wiedział co się dzieje u poszczególnych sl'ów i nimi koordynował.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 18:13 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
...tylko Commanderowi sie nie chce bo to nudne siedzieć w CP i zamyka się koło...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 18:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
TooTallPL napisał(a):
Jak dla mnie przydałaby się jakaś komunikacja między squadami, wystarczyłaby samych sl'ów bo tak to zostaje albo ts, albo pisanie na szybko na czacie :? .


A probowales kiedys dowodzic 6 osobowym squadem i jednoczesnie miec w tle kilku SL wymieniajacych komunikaty w tym samym momencie? Oczywiscie nie probowales bo inaczej bys wiedzial ze w takim ukladzie nie jestes w stanie dowodzic squadem bo przeladowanie sieci powoduje ze nie slyszysz ani swoich ludzi ani tego co sie dzieje dookola ciebie.
I wlasnie po to jest Commander bo tylko on ma mozliwosc ogarniecia calego pola bitwy, odebrania raportow od wszytskich SL-ow nastepnie przefiltrowania tego co wazne i wydania odpowiednich rozkazow. A sytuacja potrafi sie zmieniac z minuty na minute!

Problem z dowodzeniem przyznaje ze jest i polega on na tym ze w wiekszosci wypadkow CO nie otrzymuje prawie wogole raportow od squadow a na dodatek malo kto wykonuje jego rozkazy. Ale to jest z reguly tylko w grach pubowych i to na kiepskich serwerach.
Generalnie dowodzic warto i sa to czesto niezapomniane wrazenia ale oczywiscie zupenie inne niz walka na froncie :)
Pozatym zeby wogole zaczynac jako CO to po pierwsze znajomosc angielskiego po drugie tylko wieczorami i po trzecie na dobrych anglojezycznych serwerach takich jak TG,T&T lub iGi. Niemeckie serwy oczywiscie tez maja dobry poziom gry ale problem tkwi w samych niemcach ktorym zwyczajnie nie chce sie gadac po angielsku chyba ze musza.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 paź 2008, 22:16 
Offline

Dołączył(a): 25 lis 2007, 21:55
Posty: 305
BL00D napisał(a):
ale problem tkwi w samych niemcach ktorym zwyczajnie nie chce sie gadac po angielsku chyba ze musza.

Bez przesady! Ja często gram na Niemieckich serverach i często się zdarza że jestem w drużynie z Niemcami i rozmowa jest po angielsku , no może czasem coś w ich języku ojczystym.

Do bycia Commanderem potrzeba też chęci i umiejętności strategicznych a co najważniejsze dobrych i kumatych drużyn. :wink:
Zasadzki można robić ale nie są częste bo nikomu się nie chce czekać pół godziny na HMMVY'ego.
Swoją drogą porządne zasadzki da się urządzać tylko na mapach "w Lesie" czy w mieście,
bo na pustyni raczej się nie da tego zrobić. :roll:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2008, 08:04 
Offline

Dołączył(a): 10 sty 2008, 21:47
Posty: 446
Lokalizacja: Poznań
Danexis napisał(a):
często gram na Niemieckich serverach i często się zdarza że jestem w drużynie z Niemcami i rozmowa jest po angielsku , no może czasem coś w ich języku ojczystym. :roll:


BL00D napisał(a):
zwyczajnie nie chce sie gadac po angielsku chyba ze musza.

Często jest rozmowa po angielsku jak zauważyłeś ale Nie zawsze jak napisał Bl00D :]
ja myślę że jakby zwiększyli limit Graczy [Patrz Petycja] to mógłby być 1 commander [polowy] który miałby mniej możliwości ale wydawałby rozkazy Oddziałom i Commander Główny który siedziałby w Pudle i Bawił się Iconkami : ] wtedy bez jednego Commandera Drużyna i tak by lepiej współpracowała a ludzie gdy mogliby gdzieś pobiegać/pojeździć chętniej by wchodzili na to stanowisko. Drugą sprawą myślę fajnie by zobaczyć zaawansowane Tworzenie Drużyny- Myślę tu o Typie drużyny który się wybiera np- Squad Pilotów Albo Pancerny, Piechoty Ew Piechota Zmechanizowana, Wtedy myślę łatwiej by było rozeznać się w polu bitwy przy dużej ilości graczy Kto kogo ma wesprzeć ogniem, komu polecieć na odsiecz itd i nie byłoby Problemu z "I need Transport At This Cordinate.Over!"

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2008, 09:39 
Offline

Dołączył(a): 8 sie 2008, 18:52
Posty: 145
Jeden Comander nudzi się na swojej pozycji(bo większość z nas to frontowcy :wink: ), a ty mówisz o zrobieniu dwóch. Powinno się zareklamować PR jako grę strategiczną, w której twoi podwładni to prawdziwi ludzie. Stratedzy mieli by swoją realistyczną grę w której nie dowodzisz przez klikanie na mapie, a frontowcy swojego komandera. Wszyscy szczęśliwi.
Tylko żeby jeszcze ludzie słuchali rozkazów :cry: .

Ale z tym się zgodzę.
Drugą sprawą myślę fajnie by zobaczyć zaawansowane Tworzenie Drużyny- Myślę tu o Typie drużyny który się wybiera np- Squad Pilotów Albo Pancerny, Piechoty Ew Piechota Zmechanizowana

$towarzysz$ napisał(a):
Gapis napisał(a):
jest jedna rzecz która psuje PR- Gracze,


tak jest w każdej grze, choć trzeba przyznać że w PRa pogrywają w większości starzy wyjadacze, no chyba że gramy na RR :P

Bo w PR najtrudniejsze są początki(chyba każdy się ze mną zgodzi), a dzieciak jak zobaczy że nie jest w stanie pokonać nikogo to nie próbuje dowiedzieć się dlaczego po prostu rezygnuje, nie może znieść tej niepewności czy kogoś trafił czy nie, a bez możliwość spotu pierwszy lepszy facet w krzakach może go zaskoczyć. dzieciaki potrafią już grać tylko przez bieg na rambo i położenie kilku wrogów dla frag-u(od kiedy polubiłem PR zaczęła mnie śmieszyć taka gra).
Ale to i dobrze

PS
Kiedy pierwszy raz grałem w PR naszła mnie taka myśl "Wiem już gdzie podziali się wszyscy dojrzali gracze z BF2"

_________________
Amore Patriae Nostra Lex


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 paź 2008, 15:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 maja 2008, 20:53
Posty: 211
Danexis napisał(a):
BL00D napisał(a):
ale problem tkwi w samych niemcach ktorym zwyczajnie nie chce sie gadac po angielsku chyba ze musza.

Bez przesady! Ja często gram na Niemieckich serverach i często się zdarza że jestem w drużynie z Niemcami i rozmowa jest po angielsku , no może czasem coś w ich języku ojczystym.

Czyzbym uzyl za mocnych slow ze tak sie oburzyles? Oczywiscie ze Niemcy mowia po angielsku i to calkiem dobrze ale tu nie chodzi o zwykla komunikacje wewnatrz w skladzie gdzie musisz uzywac takiego jezyka zeby cie wszyscy zrozumieli.
Albo nie do konca doczytales posta albo nie zrozumiales czego dotyczy.
W swoim poscie mam na mysli bardziej zlozona komunikacje na lini CO-SL i kiedy grasz na angielskojezycznych serwerach jest zupelnie inaczej niz na tych niemieckich i tyle.


Danexis napisał(a):
Do bycia Commanderem potrzeba też chęci i umiejętności strategicznych a co najważniejsze dobrych i kumatych drużyn. :wink:

To ze potrzeba checi zeby grac w PRa to jest tzw. oczywista oczywistosc a co do umiejetnosci strategicznych to az boje zapytac co masz na mysli...
Sporo strategii dotychczas gralem ale nawet te najprostsze na jednych z pierwszych osobistych komputerow 8-bitowych typu Atari64XE (popularnych swego czasu w Polsce) wymagaly 10 razy wiecej myslenia i planowania niz to co mamy w PR wiec strategia to za duze slowo jak juz to taktyka raczej i to ograniczona bo jak sam wiesz musisz polegac bardziej na innych graczach SL-ach niz na wlasnych umiejetnosciach.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 162 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 6, 7, 8, 9, 10, 11  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 2 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL