Teraz jest 20 kwi 2024, 00:45

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 4 mar 2009, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
Pisałem tego posta zanim pojawiły sie Zara i Cyku. Się czepiamy gdyż z doświadczenia każdy kto zakłada takie tematy nie przeczytał manuala i mimo że w co 2 poście jest "przeczytaj manuala" to i tak tego nie zrobi i drąży temat przez kolejne kilka dni... Dlatego wiele osób bije pianą.

Gratuluje opanowania snajperki.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 10:53 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
Dzięki migacz. Jeden rozsądny. Co do GolegoPL czytałem manuala. Nie jestem taki jak inni co sie uważają za super graczy i od razu idą w największą sieke i zabijają wszystko i wszystkich wokoło (nawet swoich) Nie jestem taki głupi , wole wiedzieć jak grać niż robić sobie obciach. Nie prosze o porady z manuala bo jak wyżej już go czytałem ;/ Prosze o porady od was i tyle..

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 12:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 lis 2005, 21:41
Posty: 380
Lokalizacja: Radom
No i super że przeczytałeś. Co do snajpera strzelaj zawsze zaraz po tym jak skończy sapać ja np nie używam tego bajeru odliczam sobie 5 sekund i wale w 90% trafiam więc nie jest źle. Z resztą jak pograsz trochę to się przyzwyczaisz a jak piszesz że trafiasz to trzymaj tak dalej, każdy ma swoje metody na celność musisz sam wyczuć tą broń kiedy powinieneś strzelać nic dodać nic ująć, ćwiczyć trzeba.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 12:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
GoLy ja mam ten sam sposób ;p czekam zawsze do końca :P tylko właśnie zastanawiam sie czy można strzelać wcześniej gdy jeszcze oddycha. Czy wtedy celność jest inna ?

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 12:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
Bo wiesz głównie chodzi mi o to że cel rzadko stoi 5 sekund w miejscu. Chyba że jest stacjonarny np : Wieżyczki w jeepach , snajperzy , ci z ciężkimi karabinami. Oni raczej są w jednym miejscu. Ale co z tymi co biegają. 5 sekund dla przeciwnikia to dużo czasu i może sie jak najbardziej schować lub uciec z pola widzenia. Dlatego pytam czy można oddać strzał w krótszym czasie.

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 13:04 
Offline

Dołączył(a): 16 sie 2007, 17:44
Posty: 63
Jak przesuniesz lekko celownik w bok (nie pamietam dokladnie o ile) to rozrzut bedzie owszem, ale wystarczy, ze utrzymasz znow celownik bez ruchu na celu przez 1-2 s. i mozesz strzelac.

Sprobuj poszukac tabelki ze specyfikacja poszczegolnych broni, ile trzeba celowac etc. na http://www.realitymod.com/forum/

EDIT: masz tutaj specyfikacje, bo sam bylem ciekaw tylko nie wiem, czy dalej ona obowiazuje, takze zachecam do pogrzebania na forum :]

Sniper:
Per shot: 8 seconds
Mouse turn: 1.6 seconds (only if rapid 180deg turn)
Walking: 8 seconds

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 17:07 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 28 sty 2006, 19:56
Posty: 465
Lokalizacja: Lowestoft, UK
cyku02 napisał(a):
Bo wiesz głównie chodzi mi o to że cel rzadko stoi 5 sekund w miejscu. Chyba że jest stacjonarny np : Wieżyczki w jeepach , snajperzy , ci z ciężkimi karabinami. Oni raczej są w jednym miejscu.

To sa wlasnie twoje glowne cele i to ich powinienes zdejmowac w pierwszej kolejnosci. Z biegajacymi twoi zolnierze sobie poradza, ale z .50 czy LMG juz nie maja tak latwo. A ty masz przeciwnie, biegajacy to dla ciebie cel nie do trafienia ale 0.50 zdejmujesz szybciutko.
cyku02 napisał(a):
Ale co z tymi co biegają. 5 sekund dla przeciwnikia to dużo czasu i może sie jak najbardziej schować lub uciec z pola widzenia. Dlatego pytam czy można oddać strzał w krótszym czasie.

Biegacze ciebie interesujacy to TYLKO i wylacznie Medyk i Oficer a nastepnie HAT. Reszte olej cieplym moczem, bo sa mniej warci a strzelajac narazasz swoja kryjowke na odkrycie. Twoim drugim zadaniem jest dostarczanie komanderowi najdokladniejszych danych o ruchach przeciwnika. Powinienes rowniez grac z kims w parze, kiedy ty celujesz on szuka celow i oslania bliski zasieg. W razie smierci strzelca zabiera kit i oddala sie do bezpiecznego punktu. Ty spawnujesz sie z jego kitem i zamieniacie sie rolami.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 18:36 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 sie 2007, 12:59
Posty: 913
Lokalizacja: Świnoujście
cyku02 napisał(a):
Ale co z tymi co biegają. 5 sekund dla przeciwnikia to dużo czasu i może sie jak najbardziej schować lub uciec z pola widzenia. Dlatego pytam czy można oddać strzał w krótszym czasie.


Rozumiem że możesz mieć przyzwyczajenia z bf2 i pęd do nabijania fragów ale w PR nie musisz (a często nie powinieneś nawet) strzelać do wszystkiego co biega (patrz post milka powyżej)... zdejmujesz tych których możesz, głównie statyczne cele (lub takie co niewiele się ruszają), resztę zostawiasz i tyle.


I jeszcze jedno.... jeśli już chcesz grać jako snajper to używaj tylko kitu snajpera (duh!)..... marksmana zostaw oddziałom piechoty bo to wcale nie jest "taki trochę inny snajper" jak to się niektórym wydaje :mrgreen:

_________________
Obrazek
REKRUTACJA OTWARTA


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 18:44 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
Oj Ragni nie musisz sie martwić :D gram tylko snajperem :D i mil3k jeszcze pytanie do Ciebie :
Jak rozpoznać w oddziale piechoty oficera , medyka? Bo jak grałem to strzelałem do tych celów które miałem , nie patrzyłem kto jest kto. Da sie jakoś rozpoznać?

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 19:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
zalezy jak z daleka strzelasz oficera jest najławtwiej poznać po tym ze ma taki kwadratowy plecak i przeważnie biegnie pierwszy a medyka poznasz po tym ze biegnie do osoby którą trafiłeś.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 19:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
Ok teraz będę bardziej wpatrzony w cele :P Ragni a co do marksmana czemu nim nie grać jeśli chce grać snajperem. Jak np kita nie ma to biore marksa. Czemu nim nie grać?

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 20:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 lip 2007, 17:35
Posty: 51
Lokalizacja: Warszawa
Błagam, powiedz że nie ćwiczysz sobie na pubach. Marksman to strzelec wyborowy, sniper to snajper. Z założenia ten pierwszy ma zapewnić osłonę/wsparcie drużynie celnym ogniem na większe dystanse*. Zadania tego drugiego koledzy wyżej już napisali.


*W przełożeniu na Twoje: poprostu karabin wyborowy jest mniej celny i nie nadaje się do walki na dystanse >300 m. (Tutaj taka ciekawostka, Wyspa pisał, że dla snajpera 400 metrów jest idealne)

Pozdrawiam, Deathdealer

_________________
Obrazek
PR -> DeathdealerPL


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 20:05 
Offline

Dołączył(a): 14 maja 2006, 22:56
Posty: 380
Lokalizacja: Lublin
Cytuj:
Jak rozpoznać w oddziale piechoty oficera , medyka?

Do tego również przydaje się druga osoba - spotter (tak jak było pisane wcześniej)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 20:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 gru 2008, 09:47
Posty: 43
Lokalizacja: Poznań
Tylko właśnie problem w tym że mało kto chce być spotterem. Chociaż czasem mi sie zdarzyło że ktoś sie przyłączył. Z pomocną dłonią gra sie o wiele lepiej.
I dzięki za wytłumaczenie deathdealer :)
W manualu pisze że karabin snajperski jest wykalibrowany na 600 metrów. To znaczy że po tym dystansie trzeba strzelać po paraboli? Już nie raz oddawałem strzały że tak powiem w mgłe pola walki (czyli już daleko) i nie musiałem strzelać wyżej. Zdarzają sie takie sytuacje?

_________________
Obrazek
Skuteczny snajper likwiduje swój cel jednym strzałem , bo za chwile sam może zginąć.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 mar 2009, 21:03 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 maja 2008, 14:58
Posty: 211
poniżej 300-400 strzelanie snajperem jest smiertelne z błachego powodu piechota jest wstanie cię wyeliminować twój strzał jest poprostu zbyt głośny co jest niebezpieczne dla snajpera, a sprawa marksmana jest juz inna jest to kit który powninien trzymać się składu choć to wszystko zależy od SL jesli każe ci oslaniać z daleka to masz podobne zadania jak snajper.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 73 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL