Teraz jest 18 kwi 2024, 16:15

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 18 kwi 2011, 19:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2007, 22:32
Posty: 152
Lokalizacja: Wrocław
Ciężko będzie żeby ktoś odwiedzał ten serwer... Tak było z serwerem [AIM], Polska Gwardia i nie sądzę żeby to się zmieniło póki Polska społeczność PR'a nie zmieni się pod względem "polskiego" charakteru.

_________________
www.forgottenhonor.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2011, 19:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lut 2009, 06:19
Posty: 118
Lokalizacja: Pińczów
Tutaj Polacy i "polski charakter" nie mają nic wspólnego z pustkami na polskich serwerach. Problemem jest zazwyczaj mała liczba adminów (1-2) na serwer, kiepska wydajność i ping serwera. Wejdź na BF:BC2 i zobaczysz kilkanaście zapełnionych polskich serwerów więc problem nie tkwi w charakterze Polaków.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 18 kwi 2011, 20:47 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2008, 22:08
Posty: 164
Lokalizacja: Sosnowiec
Zależy też od naszej polskiej społeczności PR'a. Nie jest tak ogromna jak np. Niemcy czy Francuzi i trzeba się liczyć z tym, że jak będzie dobry ping, to serwer będzie masowo oblegany przez Ukraińców, Rosjan itp. tak samo jak to było z serwerem [AIM].

Też nie daję temu serwerowi większej przyszłości.

PS. Cały dzień posiadałem uśmiech na twarzy jak Fresz rozkręcał serwer od rana. Szczytowa ilość to była chyba 20 osób : D

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 00:26 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2007, 22:32
Posty: 152
Lokalizacja: Wrocław
Polska społeczność nie jest tak mała jak się wydaje. Ciągle, nie ważne na jakim serwerze jestem to znajdzie się choć raz jakiś nowy nick, którego nie znałem wcześniej i ciągle mnie to zaskakuje.
Najlepszym zabiegiem by stworzyć Polski serwer z pełną gębą było by stworzenie jakiegoś wielkiego, dobrze zorganizowanego klanu typu: UKWF, HeroS, MerK, NEW bo małe klany liczące max. 10-15 osób typu [AIM], vZone, S&F, BSP, Ciemny itd. itp. w pojedynkę nie są w stanie zapełnić swojego serwera.
Dodatkowo kontakty pomiędzy klanami nie są najlepsze, a wręcz wrogie. Wystarczy spojrzeć na konflikty wewnątrz Polish Community, Polish Community i GDW, Polish Community i AIM czy ekipy z Team Poland przeciwko ekipie z Polish-Hungarian Coalition, którzy to nazywali nas "zdrajcami", "fiflakami i kur**ami" gdyż okrężną drogą i staraniami zgłosiliśmy drugi team do mistrzostw świata... Czy choćby klan BSP - Polacy, którzy mają udziały na serwerze PRTA i są adminami tam. Kickują "swoich" za napisanie do nich po Polsku: "Cześć".

Co do serwera AIMów, postawiliśmy go na okres próbny. Serwer stał w Polsce, i co bądź to bądź ale ping dla Polaków był naprawdę dobry. Niestety nie wiemy czemu ping dla krajów Europy zachodniej sięgał 200-300, dla ludzi z Izreala już 150, a dla Ruskich/Ukraińców 20-40 więc ich było naprawdę pełno na serwerze.
Maszynka naszego admina jednak nie była w stanie utrzymać liczby około 50 ludzi w czasie testów jakie robiliśmy z Węgrami i serwer stoi tylko na nasze treningi.
Planujemy w przyszłości postawić nowy - tym razem wykupiony w Niemczech dedykowany lecz dopiero gdy liczba członków naszego klanu zwiększy się o jakąś połowę i będziemy mieli około 30 ludzi żeby wejść na serwer.

_________________
www.forgottenhonor.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 kwi 2011, 23:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2007, 22:32
Posty: 152
Lokalizacja: Wrocław
Ludzie z BSP kickowali nas tylko i wyłącznie za słowo: "cześć".
Co do jednego większego Polskiego teamu, porównam to z Węgierskim Community.
Ich społeczność liczy jakieś 50 osób, może dołączyć do niej każdy, bez problemu.
Może nosić tag HPRC (Hungarian Project Reality Community) ale nie muszą (bo mają swoje klany itd.), a mimo to wszyscy jedno głośnie je noszą i grają razem bez podziałów.
Dodatkowo co do "wstydu", kilku z nich robi naprawdę dobry syf czasem i są znani negatywnie w środowisku PR, a mimo to żaden z nich nie wstydzi się, że jest on członkiem HPRC, nikogo nie wywalą nawet za najgorsze przewinienia, a gdy jeden wpadnie tzn. dostanie bana itd. to wszyscy jednogłośnie stają w jego obronie, nie pisząc jaki o zły i głupi i, że powinien zostać wywalony.
Odpowiedzialność jest zbiorowa, jeden za wszystkich, wszyscy za jednego.
Co prawda zdarzają się u nich konflikty, byłem świadkiem już dwóch. W każdym przypadku zbierali się na teamspeaku, gadali 20 minut na poważnie, a potem wchodzili razem na serwer w PR'ce i grali jak dawniej po wytłumaczeniu sobie tego i owego.

Tematu Polish Community nie ma sensu poruszać, bo każdy wie jak to wyglądało - było kompletnie na odwrót niżeli w Węgierskiej Społeczności.

Co do Team Poland, na forum RANGERSPL był post Ukulaka (czy tam Bydlaka), który był odpowiedzią na moje serdeczne zaproszenie na event PHC. Dokładnie cytując brzmiało to tak: "ze zdrajcami i k*rwami fiflakami nie gramy".
Wcześniej często zdarzało się to choćby na serwerach - głupie prowokacje, pyskówki pewnej grupki z Rangersów, które spotykały się z odpowiedzią.
Osobiście nie mam nic do większości ludzi z tego klanu, bo grałem z nimi juz szmat czasu temu trochę w drużynie itd. W większości są ludźmi kulturalnymi i całkiem "spoko" lecz jest wśród nich banda prowokatorów, którzy prezentują poziom poniżej kultury....

Co do postu Lajtusa, to Project Reality, a nie BF:BC2 i to nie mała różnica. W tamtą grę gra więcej ludzi, są wszelakie ligi, aktywność graczy jest duża. Natomiast w PR'ce ludzie nie wiedzą po nazwie, który serwer jest Polski ([AIM] Europe czy vZ+ nic nie mówi mimo wszystko. Pingi serwerów nie są złe z reguły z wydajnością rożnie, a co do adminów... trudno się dziwić jeśli uprawnienia administratora mają tylko członkowie klanu - ba zdarza się, że mają je jedynie nie którzy członkowie.
Liczba adminów to nie wszystko, trzeba też wiedzieć jak "administrować" by wypełnić serwer. Więc...
Ostatnio mój klan zawiązał ciekawą współpracę z serwerem =MerK=, wygląda to tak - my pomagamy wypełnić im serwer, oni w zamian dali mi ograniczone uprawnienia do administracji serwerem dzięki czemu mogę np. przenieść całą moją drużynę na jedną stronę.
Na taki serwer przyjemniej nam wejść niżeli na taki serwer vZone, bo dając przykład z dziś... Wszedłem dziś pierwszy raz na serwer, był tam kumpel z klanu lecz niestety był w przeciwnej drużynie... Napisałem trzy razy prośbę o przeniesienie mnie do drugiej drużyny - zero odpowiedzi. Co jak co, jeśli tak ma wyglądać administracja to nie sądzę, żeby ktokolwiek chciał marnować czas na tym serwerze czekając aż ktoś go przeniesie do drugiej drużyny...

_________________
www.forgottenhonor.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2011, 22:27 
Offline

Dołączył(a): 25 lip 2009, 23:02
Posty: 30
Gratulacje 8)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 kwi 2011, 23:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2007, 22:32
Posty: 152
Lokalizacja: Wrocław
Fresz napisał(a):
Wszystko można zrobić... Trzeba tylko chcieć.


http://screenshot.xfire.com/s/113261616-4.jpg

Zobaczymy jutro i w kolejnych dniach, szczerze mówiąc ciekawy jestem przebiegu sytuacji.

_________________
www.forgottenhonor.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 kwi 2011, 13:45 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 lut 2010, 16:01
Posty: 5
Lokalizacja: Blairgowrie
Super rzeczą jest smart balance dla klanów.

_________________
Twój podpis był sprzeczny z regulaminem i został usunięty. Uapa


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 8 maja 2011, 18:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 29 lip 2008, 22:08
Posty: 164
Lokalizacja: Sosnowiec
Niestety muszę się poskarżyć na wiele niedogodności na owym serwerze.

Poczynając od administratorów, którzy nie wypełniają dokładnie swych obowiązków.
Sam byłem świadkiem kiedy Fresz miał niezły ubaw z Rosjanina, który chciał aby go przeniesiono.

Druga sprawa: Co jakiś czas proponujemy, jako klan [!], towarzyski skirmish. Jednakże udało się go zorganizować jedynie raz, który skończył się porażką Vz+ po 10 minutach poprzez zajęcie wszystkich flag oraz na sam koniec wykonał restart serwera, abyśmy nie uwiecznili poprzez screenshoty owego "meczu".

(Drugi skirmish - wtedy się przerzucaliśmy manualnie, też wygrana)

Owe restartowanie zdarza się za każdym razem, gdy wygrywamy rundę.

Trzecie: Kary na tym serwerze są po prostu śmieszne. Widziałem jedną akcję, której się szczególnie przyjrzałem.
Na mapie Muttrah City 2, człowiek o nicku Franc (nie pamiętam dokładnie), perfidnie ukradł CAS Huey'a, naśmiewał się z admina, wylądował na dockach oraz pozwolił hordzie MEC-ów na zajęcie się helikopterem. Za takie coś dostał jedynie kicka.

Podam przykład, gdzie na UK Warfare dostaje się albo bana na miesiąc lub perma za takie czyny i dyscyplina jest zachowana.

Czwarte: Brak poprawek serwerowych, który powoduje częste crashe.

Myślę, że błędy które tutaj zostały wyliczone, przyczynią się do znacznego wzrostu poziomu na Waszym serwerze, gdyż ówcześnie nie spełnia podstawowych standardów.

_________________
Obrazek
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 9 maja 2011, 14:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
Fresz napisał(a):
Nie dość że raz było 5v11 to jeszcze paru vZ+ było po waszej stronie...


Nie mogli do was dojść ? Bo tak to było strasznie bez sensu.

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 10 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL