Teraz jest 28 mar 2024, 21:39

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 3 sie 2013, 22:38 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2008, 13:18
Posty: 136
Trudno, lubię te grę, ale nie będę kupował komputera za kilka tysięcy żeby pograć w grę...szkoda, ale będę musiał zrezygnować. Mam dwa komputery 5 i 7 letni, oba z procesorami jednordzeniowymi, niestety -trzeciego nie kupię :stupid: To teraz robi się elitarna rozrywka dla bogatych dzieciaków, albo zdesperowanych uzależnionych graczy... :wink:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, 11:01 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
Bogatych dzieciaków? Ja ostatnio kupiłem komputer za 2500 i ciągnie na wysokich z 100FPSami. To normalna rzecz, że trzeba wymieniać komputer co 2, 3 lata, bo wtedy moc obliczeniowa rośnie już kilkukrotnie. Ewentualnie kupić taki który nadaje się pod upgrade i go upgradować.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, 11:26 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2006, 14:11
Posty: 10
Lokalizacja: zamość
Bez przesady, każdy chce aby wszytko pięknie wyglądało, i żeby wymagania sprzętowe były niezmienione. Niestety coś kosztem czegoś. Poza tym procesory wielordzeniowe to dziś standard . i osobiście nie wyobrażam sobie dziś pracy na jednordzeniowcu. Kończąc , gra jest świetna , wydajność jest ok " nie ma czego się czepiać, zaznaczam że mam średni komputer" ogólnie miodzio , tylko aby więcej było czasu na grę :cry:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, 15:18 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2008, 13:18
Posty: 136
tomek54 napisał(a):
...Poza tym procesory wielordzeniowe to dziś standard . i osobiście nie wyobrażam sobie dziś pracy na jednordzeniowcu....

Ja na jednordzeniowym robię projekty muzyczne po kilkadziesiąt ścieżek, więc da się pracować...;)
I nie każdego stać na komputer za 2,5 tyś...
Jest jeszcze jedna rzecz, większość prób (6 na 10), wejścia na serwer kończy się na komunikacie: "łączenie z serwerem" i już...nic nie można zrobić poza restartem PR.
W menedzeże zadań najpierw CPU 97-99%, potem 0%. Zadanie: PR - uruchomiony - i nic się nie dzieje...
Obrazek
Dzisiaj zauważyłem jeszcze coś. Grałem jakieś 1.5 h jedną mapę i cały czas w lewym dolnym rogu wyświetlane były kody zamiast Mumble, nie wiem czy działało, ale wszyscy używali chatu i podczas tej rozgrywki dało się jakoś grać do ok.60-70 graczy na serwerze. Może to Mumble jest winne spadku FPS?
Obrazek

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, 18:32 
Offline

Dołączył(a): 4 sie 2013, 18:29
Posty: 4
A u mnie pojawił się problem z uruchomieniem 1.0. wyświetla się taki komunikat:

http://imageshack.us/photo/my-images/836/bz5q.jpg/

Nie wiecie co może być problemem ?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 4 sie 2013, 21:54 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2006, 14:11
Posty: 10
Lokalizacja: zamość
Najprostszym sposobem jest usunięcie PR i zainstalowanie go od nowa.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 00:20 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2008, 13:18
Posty: 136
tomek54 napisał(a):
Najprostszym sposobem jest usunięcie PR i zainstalowanie go od nowa.

To taka pomocna odpowiedź, jak dla niektórych najlepszym sposobem na naprawienie systemu jest format... :omg:
Kolega pytał czym to jest spowodowane, co jest przyczyną.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 01:59 
Offline

Dołączył(a): 25 paź 2006, 14:11
Posty: 10
Lokalizacja: zamość
rufinPL napisał(a):
tomek54 napisał(a):
Najprostszym sposobem jest usunięcie PR i zainstalowanie go od nowa.

To taka pomocna odpowiedź, jak dla niektórych najlepszym sposobem na naprawienie systemu jest format... :omg:
Kolega pytał czym to jest spowodowane, co jest przyczyną.


Kolego o ile nie pisałeś aplikacji to ciężko będzie ci określić przyczynę błędu.
O ile chcesz tracić czas na rozkminę dlaczego tak nie działa i co powoduję problem to proszę bardzo.
Najczęściej problem rozwiązuje przeinstalowanie, zwłaszcza że jest to mod a nie gra studyjna.
To nie jest serwer, to tylko gra i na dodatek z błędami więc nie ma się co szczykać.
Podałem najprostsze rozwiązanie i zapewne najskuteczniejsze, wiec wybacz proszę że moja podpowiedź nie sprostała twoim oczekiwaniom ale nie była ona skierowana od CIEBIE :lol:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 09:49 
Offline

Dołączył(a): 25 kwi 2009, 20:30
Posty: 717
Lokalizacja: Rzeszów
@Rufin Mumble powoduje spadek FPSów, gdyż ovrlay nie jest overlayem, tylko tekstem wbudowanym w grę, który musi zostać shacowany, co wymaga dość sporo zasobów procesora. Na jakich grasz serwerach? Możliwe że to po prostu serwery nie wyrabiają z tyloma graczami, mumble pada, a twój komputer pragnie się z nim zbyt intensywnie połączyć, sprawdzając wszystkie możliwe serwery, tworząc lagi.


@mart Błąd pokazuje się po wybraniu konta? Spróbuj po prostu stworzyć konto jeszcze raz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 11:02 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2008, 13:18
Posty: 136
Moszeusz6Pl napisał(a):
...Na jakich grasz serwerach? Możliwe że to po prostu serwery nie wyrabiają z tyloma graczami, mumble pada,

Na europejskich zazwyczaj, mniejszy ping, tak jak pisałem, raz Mumble działa i przy małej ilości graczy, do 30, można grać, raz nie działa - te dziwne kody - i wtedy jest lepiej nawet do ok. 60 graczy...Na tym ostatnim (screen), nie działało przez całą rozgrywkę, tzn. odkąd wszedłem na serwer.
Generalnie wniosek jest taki, że jak Mumble nie działa, gra się płynniej..., ale bez komunikacji to nie jest ta gra... :stupid:
I nie pisz mi proszę, rzeczy typu: "gdyż ovrlay nie jest overlayem, tylko tekstem wbudowanym w grę, który musi zostać shacowany,", bo i tak nie wiele mi to mówi :omg:

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 11:13 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2012, 17:21
Posty: 693
Overlay to nakładka na grafikę w grze, np wszystkie panele w steam uruchamiane są w grze przez overlay, tak samo pokazywanie fps w programie fraps. Mumble w PR wymusza wyświetlanie komunikatów gry, jeśli dobrze rozumiem zwalnia to zasoby gpu, ale rośnie zapotrzebowanie na cpu. Problemy z mumble miałem w becie 1.0, zobaczę jak to wygląda w wersji finalnej którą pewnie dzisiaj zainstaluję.

_________________
PR:Polish Forces https://www.facebook.com/PRPolishForces


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 sie 2013, 22:14 
Offline

Dołączył(a): 4 sie 2013, 18:29
Posty: 4
Próbowałem już z tworzeniem konta, powtórnym importowaniem i nic z tego. Przeinstalowałem i jak na razie chodzi :) Ale dzięki za wszelkie rady :)


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 10 sie 2013, 14:05 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2007, 22:32
Posty: 152
Lokalizacja: Wrocław
mart73301 napisał(a):
Próbowałem już z tworzeniem konta, powtórnym importowaniem i nic z tego. Przeinstalowałem i jak na razie chodzi :) Ale dzięki za wszelkie rady :)


Co do wszelki problemów tego typu polecam usuwać folder "Project Reality" w Moich Dokumentach.

_________________
www.forgottenhonor.com


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 13 paź 2013, 12:21 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2008, 13:18
Posty: 136
Hej, trochę zmieniłem swój zestaw i mam pytanko czy PR 1.0 na tym "pójdzie"? :omg:
- AMD Athlon 7750 Black Edition
- Nvidia GeForce 6600 GT
- DDR2 2GB
I jeszcze jedno, która z dwóch niżej wymienionych jest lepsza do grania:
- Nvidia GeForce 6600 GT
- Nvidia GeForce 7600 GS (ta, niestety nie D-Sub, tylko DVI)

P.S.
Jeszcze jedno pytanko, mam monitor CRT 21" i rozdzielczość SXGA (1280x1024), dlaczego po uruchomieniu BF obraz, mimo ustawienia w grze tej samej rozdzielczości, jest mniejszy? Czarne pasy po bokach, na górze i na dole..., po jakieś 2 cm.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 12 sty 2014, 19:57 
Offline

Dołączył(a): 28 maja 2012, 17:21
Posty: 693
rufinPL napisał(a):
Hej, trochę zmieniłem swój zestaw i mam pytanko czy PR 1.0 na tym "pójdzie"? :omg:
- AMD Athlon 7750 Black Edition
- Nvidia GeForce 6600 GT
- DDR2 2GB

Zadziała ale nie zagrasz płynnie na najwyższych detalach, będziesz musiał zmniejszyć jakość tekstur. PR potrzebuje do płynnej gry około 4-6 giga ram.
rufinPL napisał(a):
I jeszcze jedno, która z dwóch niżej wymienionych jest lepsza do grania:
- Nvidia GeForce 6600 GT
- Nvidia GeForce 7600 GS (ta, niestety nie D-Sub, tylko DVI)

Bez wdzierania się w szczegóły, 7600 gs jest lepsza.
rufinPL napisał(a):
P.S.
Jeszcze jedno pytanko, mam monitor CRT 21" i rozdzielczość SXGA (1280x1024), dlaczego po uruchomieniu BF obraz, mimo ustawienia w grze tej samej rozdzielczości, jest mniejszy? Czarne pasy po bokach, na górze i na dole..., po jakieś 2 cm.

Prawdopodobnie ustawienia rozdzielczości nie zapisują się i na prawdę wcale jej nie zmieniasz. Spróbuj uruchomić grę jako administrator Vista/7/8, lub ręcznie edytuj plik .con, poradnik tutaj: http://www.tweakguides.com/BF2_7.html

_________________
PR:Polish Forces https://www.facebook.com/PRPolishForces


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 35 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL