Teraz jest 28 mar 2024, 14:54

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2006, 16:16 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 sty 2005, 19:40
Posty: 2627
Lokalizacja: Alt Stettin/Birmingham UK
$towarzysz$ napisał(a):
Tom@s napisał(a):
$towarzysz$ napisał(a):
no ale my (przynajmniej większość) mieszkamy w POLSCE i dla nas pomysł ze zwrotem pieniędzy za to że się coś tam nie podoba jest po prostu śmieszny :lol:

Mów za siebie!
Jak jesteś niedoinformowany i godzisz się na wszystko co jest w tym kraju, to naprawdę tylko Ci współczuć.


daj mi jakiś przykład że ktoś zakupił jakiś produkt (nie koniecznie gre) i na drugi dzień odaje go bo mu się nie podoba i żąda zwrotu kasy

Przykład będzie banalny - ubranie.
Kupuje np. spodnie, przy kasie jestem informowany, że mogę dokonać zwrotu lub wymiany na inne w ciągu 7 dni. Przychodzę do domu i stwierdzam, że jednak mi się nie podobają więc wracam do sklepu i zwracam.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2006, 17:06 
Offline

Dołączył(a): 18 cze 2003, 15:08
Posty: 1101
Jest to tylko i wyłącznie uprzejmość sklepu, nie wymóg prawny.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 paź 2006, 21:30 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
Nie jestem pewny jak w Polsce ale w UK jest to przepis prawny dotyczacy zakupow on-line.

"Under the Distance Selling Regulations (2000) you have the right to cancel the contract relating to your order at any time up to the end of 7 working days after the goods are delivered."

Czyli jesli cos ci nie pasuje, to po prostu mozesz odeslac towar w ciagu 7 dni, bez zadnego tlumaczenia sie czemu rezygnujesz, a sprzedawca oddaje kase.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 01:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 25 gru 2004, 00:08
Posty: 4910
Co do nasyzch warunkow to Empik przyjmuje zwroty jesli produkt nie zostanie odpakowany :P

CO do problemu to mozesz spalic rytualnie 2142 na stosie, nagrac to na kamerke i umiescic w sieci :wink: W USA to chyba modne? IPOD i cos tam jesczze pod mlotek-doslownie-poszly o ile pamietam ;D


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 01:48 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 lut 2004, 18:16
Posty: 3389
Lokalizacja: Kraków
Cubituss napisał(a):
Jest to tylko i wyłącznie uprzejmość sklepu, nie wymóg prawny.

A i owszem. Jest termin w którym możemy zwrócić nieuszkodzony towar bez podania przyczyny. Jeżeli sklep nie zgodzi się przyjąć to można ich pozwać do sądu i bez problemu wygrać sprawe (po jakiś 2 latach...;) )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:28 
Offline

Dołączył(a): 16 paź 2006, 15:55
Posty: 55
Lokalizacja: Karton jak zawsze
Aby nie bylo wiecej nieporozumien to podaje na jakich zasadach jest mozliwy zwrot towaru zakupionego przez internet.



Osobnym zagadnieniem jest prawo do odstąpienia od umowy zawartej na odległość bez podania przyczyn w terminie 10 dni. Sprzedawca musi nas poinformować o tym uprawnieniu. Jeśli tego nie zrobi, możemy odstąpić od umowy w terminie nawet do 3 miesięcy.
Aby odstąpić od umowy należy w terminie 10 dni od otrzymania towaru lub rozpoczęcia świadczenia usługi wysłać listem poleconym oświadczenie o odstąpieniu od umowy ze wskazaniem, gdzie i jak mają być zwrócone pieniądze. Towar najlepiej wysłać osobno, niezwłocznie,
a najpóźniej w przeciągu 14 dni z kopią oświadczenia.

Sprzedawca ma obowiązek zwrócić nam pieniądze niezwłocznie, najpóźniej w przeciągu 14 dni. Powinien oddać pełną kwotę, jaką zapłaciliśmy - cenę oraz koszt dostawy. Natomiast odesłać towar musimy na koszt własny.
To prawo 10 dni na „ochłonięcie” umożliwia nam sprawdzenie produktu, wypróbowanie, ale nie użytkowanie! Towar powinien zostać zwrócony
w stanie niezmienionym.


Z prawa do rezygnacji z produktu/usługi w ciągu 10 dni nie możemy jednak skorzystać w kilku przypadkach:
- świadczeń w zakresie zakwaterowania, transportu, rozrywek, gastronomii;
- nagrań audio-wizualnych oraz zapisanych na nośnikach programów komputerowych, po usunięciu ich oryginalnego opakowania;
- rzeczy robionych według indywidualnego zamówienia;

- świadczeń, które nie mogą zostać zwrócone lub których przedmiot ulega szybkiemu zepsuciu (np. artykuł spożywczy);
- gier losowych i zakładów wzajemnych (Uwaga! Zgodnie z polskim prawem zakłady wzajemne przez Internet są nielegalne! W razie problemów nie będziesz mógł dochodzić wygranych z takich zakładów przed polskim sądem);
- umów dotyczących rozpoczętego za zgodą konsumenta świadczenia usług
- dostarczania prasy.



Co do zakupu "in real" przekaze info jak najszybciej

_________________
QW jest tylko 1 - Quake World


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:39 
Offline

Dołączył(a): 18 cze 2003, 15:08
Posty: 1101
Ja mówiłem o sklepowym zwrocie, nie internetowym-audiotele. Tam, owszem, jest możliwość zwrotu. W realu obowiązuje rękojmia.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 09:53 
Offline

Dołączył(a): 16 paź 2006, 15:55
Posty: 55
Lokalizacja: Karton jak zawsze
No ale byla tez mowa o zakupie poprzez EA downloader... a ta froma jest jak zakup programu i od razu usuniecie oryginalnego opakowania...

_________________
QW jest tylko 1 - Quake World


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:00 
Offline

Dołączył(a): 18 cze 2003, 15:08
Posty: 1101
Nie spotkałem się z możliwością oddania softu po jego zakupie niezależnie od formy... prawo nie nadąża za rzeczywistością, jak zwykle zresztą...

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:08 
Offline

Dołączył(a): 30 lis 2005, 15:49
Posty: 41
prawo nadąża - tylko konsumenci i sprzedawcy o tym nie wiedzą lub nie chca wiedzieć - wszytko opisałem kilka postów wyżej - nikt pewnie tego nie czytał - poco suche przepisy. A później piszą że nie ma że nie nadąża.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 gru 2005, 14:58
Posty: 449
Lokalizacja: Żychlin
A dla mnie cały pomysł pre-order to syf i rzeżączka w jednym. Po cholerę kupować kota w worku, zwłaszcza jeśli sygnały płynące zewsząd wskazują, że kot zdechł?


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:20 
Offline

Dołączył(a): 18 cze 2003, 15:08
Posty: 1101
Iron, to powiedz mi jeszcze, w którym momencie otwiera się pudełko podczas uruchamiania downloaded contentu.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:31 
Offline

Dołączył(a): 16 paź 2006, 15:55
Posty: 55
Lokalizacja: Karton jak zawsze
Chyba w momencie uruchomienia pobierania

_________________
QW jest tylko 1 - Quake World


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:35 
Offline

Dołączył(a): 18 cze 2003, 15:08
Posty: 1101
Ale tego w przepisie nie ma, stąd moja uwaga o tym, że prawo nie nadąża.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 paź 2006, 10:42 
Offline

Dołączył(a): 16 paź 2006, 15:55
Posty: 55
Lokalizacja: Karton jak zawsze
oryginalne opakowanie (zafoliowane) jest gwarantem, ze kupujacy niemial mozliwosci zgrania/skopiowania danego softu, muzyki, filmu...
W momencie uruchomienia downloadu kopujesz film/muzyke/soft wiec niemasz mozliwosci zwrotu tego produktu/licencji...
Wlasnie dlatego sa wypuszczane dema oraz trial versions.

_________________
QW jest tylko 1 - Quake World


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 32 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 6 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL