Teraz jest 23 kwi 2024, 18:40

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 31 paź 2006, 04:07 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2003, 16:06
Posty: 127
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Witam wszystkich. Przyznam się, że w ciągu ostatniego roku kompletnie zaniedbałem temat sprzętu komputerowego i niestety bardzo wiele sie zmieniło od tego czasu... Sprawa polega na tym, że chciałbym kupić nowy sprzęt do 4 tysięcy złotych, który pociągnąłby najnowsze gry na średnio-wysokich detalach (przede wszystkim BF:2142 a także tj. Fifa 2007 i starsze GTA San Andreas, Rome : Total War itp.) i jednocześnie nie zmusił mnie za 2 lata do jego kompletnej wymiany, bo sprzęt nie poradzi sobie nawet na najniższych detalach. :)

Komp na 100% nie będzie podkręcany i nie ukrywam, że mam sentyment dla AMD i Nvidii.

Wybrałem coś takiego (cenowo nie wyjdzie 4 tysiące ale ten sklep jest drogi i załatwię sobie to taniej) :

- monitor
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=33239
- karta graficzna

http://www.allegro.pl/item135357010_msi ... _1ns_.html
- procesor
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24088
- pamięć
http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=30075

Pomijam takie rzeczy jak klawa, myszka, twardy dysk, obudowa itp. ponieważ ich nie muszę już kupować.

Nie wiem na przykład co będzie lepszym rozwiązaniem, monitor 17 czy 19, jaki Ram kupić (tzn. ile CL czy Mhz), płytę główną z jakimś dobrym dźwiękiem (komp jest podłączony do wieży hi-fi) itd. itd.

Pomożecie w wyborze? Nie chciałbym czegoś kupić, a później usłyszeć że wydałem kasę w błoto, bo za te same pieniądze mógłbym mieć coś dużo lepszego... Dzięki WIELKIE z góry i pozdro.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 09:39 
Offline

Dołączył(a): 13 cze 2005, 23:08
Posty: 173
Lokalizacja: Wilanów naturalnie
na gwiazdkę z powodu bfa i nnych wydaje troche kabony na sprzęt.

można drożej, ale to co wypisuje, powinno starczyć na 2 lata.

wedle cen z przed tygodnia i sklepu znak.pl wygląda to tak

płyta-
Asus P5WDG2-WS Professional (Intek 975x) [ddr2, 2xpci-e, fw]

procek-
intel pentium d 925 3.00 Presler BoX (lga 775, 64b)

pamięć-
(2x) ddr2 2x1024 PC-667 Kingston (KVR667D2N5K2/2G)

grafa-
gf PCI-E 7900GT Pine XFX7900GT pv-t71g-udpr 256 tv-out/2xdvi box

+dysk i inne pierdoły


przy tym setupie nie mam powodu wydawać na muzyczną a monitor zdecydowanie 19'' i większe,
polecam - Belinea 102035W 20"

(http://sklep.koyto.pl/eSklep/prod?id=belinea+102035w)

_________________
|MON.BF2|Cochise / [crap]Cochise_PL


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 10:48 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2005, 15:00
Posty: 168
Lokalizacja: Chorzów
Kupuj nowego gf'a (8800) jak tylko sie pojawi (lostopad), wspiera dx10 wiec bedzie spokoj na dluzszy czas a w 4k spokojnie sie zmiescisz z reszta sprzetu. (mysle ze cena nie przekroczy 2k)

Cochise [PL] naginaj gf'a 7900gs ktory to lajtowo kreci sie na takie taktowania ze jest sporo szybszy od standardowego 7900gt a kosztuje w granicach 700-800 zl (ja kupilem za 755) Polecam galaxy - nie dosc ze standardowo jest o/c dosc ladnie (540/1500) to jeszcze i tak mozna ja wyzej przekrecic (u mnie 600/1600, niektorym pamieci ida nawet na 1800 co daje wydajnosc prawie gtx'a).

Prawda jest taka ze nic z obecnych kart na rynku nie zapewni dobrej wydajnosci za 2 lata. Niedlugo vista i dx10 wiec za rok mysle bedzie trzeba sie juz zastanwiac nad nowa karta (jak nie wczesniej)

Monitor no coz im wiekszy tym lepszy :D Pocztaj testy na benchmark.pl Masa sprzetu tam jest zrecenzowana.

Ram cl 2.5 (albo mniej) byle nie kingmax i nie goodram. Z tanszych twinmosy sa spoko. Predzej bym tez kupil ddr1 a nie 2, lepsze, wydajniejsze mimo teoretycznie mniejszych mhz ale to juz zalezy od plyty. Do tej pory plyty pod amd jechaly tylko na ddr1 ale wydaje mi sie ze ostatnio i amd mialo sie pokusic o support dla ddr2. Jezli nic nie bedzie krecone to w zasadzie wszystko mozna wcisnac wszystko byle nie mialy wiekszego cas niz 2.5

Dysk samsunga polecam. Obecnie chyba jedne z lepszych.

Jesli chodzi o proca to mysle ze 3800+ wystarczy. Dzis gry bardziej polegaja na grafie niz na procu. Glowy nie dam bo kij wie jak to z vista bedzie. Moze warto by sie zastanowic nad 2 rdzeniami. Przede wszystkim socket am2 a nie 939 (939 juz sie konczy, wiec jakbys za rok chcial wymienic proca to zostaniesz z plyta na ktora nic nie wejdzie z nowych rzeczy)

Jezeli juz sie uprzesz na s939 to tylko i wylacznie dfi lanparty ultra-d. ~400 zl i mozliwosc odblokowania sli w razie czego (troszke lutowania i smiga)
:twisted:

Na koniec najwazniesze - porzadna zasilka. Zdnych trcerow, megabajtow czy innego szmelcu. Zasilka minimum 450W (chyba ze zdecydujesz sie na tego gf'a 8800 to zasilka z 600W by sie przydala) porzadnej firmy. Ceny od 200 zl wzwyz ale uwierz warto bo pewnego pieknego dnia moze sie okazac ze oszczedzajac 100 zl na zasilce jestes w plecy z 2k na procu plycie i innych komponentach.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 17:58 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2006, 11:23
Posty: 539
Lokalizacja: Białystok
Wiesz, komputer na dwa lata mozna kupić, ale grafę na 2 lata - napewno nie. Tymbardziej ze juz 8 listopada maja premiere GeForce'y serii 8.

ja bym na twoim miejscu zrobił tak :

1. Procesor - Core 2 Duo E6300 - ponad 700zł

Dlaczego? Bo C2D to bardzo dobre procesory, nie mówię ze athlony juz są do dupska, ale zawsze lepiej kupić coś, co starczy na conajmniej 2 lata.

2. Płyta główna - Asus P5B - 500zł

Możesz tez kupić lepszą płytę główną, ale skoro mówisz ze nie bedziesz podkręcać, to nie widzę potrzeby

3. Grafika - MSI 7900GTO 512 MB - 1000zł

Wiesz, możesz też i zaczekać i kupić 8800GTS'a. DX10, bodajże 640 MB, 380 bit... Ale po pierwsze, podobno to bedzie wydatek 1500-1700zł, a moze nawet więcej tuz po premierze. Po drugie, zasilacze, mozliwe ze trzeba bedzie nawet 500-550 W kupić. 600W według dupielosa to juz zbytni persymizm :P ja bym kupił teraz taką kartę, bo mimo ze wchodzą G80, to jednak za wcześnie by kupować od razu. No i te ceny zasilaczy spadną, jezeli te pozeracze energii sie zadomowią na rynku. Więc kupiłbym 7900GTO, a za rok a moze i w wakacje kupił geforce'a 8 albo i nowe radeony.

4. Pamięć - GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz - http://sklep.komputronik.pl/pelny.php?id=24722

Nie mówię że te goodramy są złe, ale podobno cos nie teges mają z płytami asusa pod procki C2D. Nie wiem czy akurat z tym modelem co dałem. Ale te geile są lepsze.

5. Monitor - myslę ze ten co podałeś będzie dobry.

Na reszcie sie zbytnio nie znam, mzoe ic ktos inny podpowie. Myślę ze ta reszta to 500 - 1000zł.

I masz juz bardzo dobry komputer, w którego pograsz w BF 2142 na max detalach, nie mówiąc o tych starszych grach. W nowych z resztą też sobie pograsz.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 18:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
MaZZeo napisał(a):
1. Procesor - Core 2 Duo E6300 - ponad 700zł
Dlaczego? Bo C2D to bardzo dobre procesory, nie mówię ze athlony juz są do dupska, ale zawsze lepiej kupić coś, co starczy na conajmniej 2 lata.

Nawet samo AMD do gier zaleca Intela Core 2 Duo a nie Athlony :P

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 19:17 
Offline

Dołączył(a): 24 lip 2005, 15:00
Posty: 168
Lokalizacja: Chorzów
MaZZeo goodramy sa zle :D Mam kumpla co na na serwisie pracowal to 50% zwrotow pamieci to byly wlasnie goodramy. Sam dopiero co mialem i teoretycznie dobra pamiec nie dzialala (na dfi lanparty) a u kumpla tak (tak probowalem recznie dosotosowac timingi i nic)

Grafa mowisz 7900gto a ja dalej mowie ze 7900gs od galaxy (z pamieciami samsunga 1.2 ms na chlodzeniu zalmana):D Gto bedzie szybsze ale roznica bedzie niezauwazalna za to gs to koszto o 250 zl mniejszy. Mowie tu konretnie o karcie od firmy galaxy, jest mocno krecona juz defaultowo a i tak jeszcze sie wyciska wiecej (600 core/ 1600 mem, niektorym idzie wyzej, na tyle ze prawie jak gtx smiga)

W procach nie siedze (zwlaszcza intelowskich) az tak wiec nie bede sie klocil. Wiem ze c2d sa swietne ale nie sadzilem ze az tak. Sam mam venice 3000+ kreconego na 2610mhz (def 1800) i nie gralem w nic co by zapchalo tego proca. Nawet w samym beefie testowalem sprzet i porownalem mojego proca na def zegarach i po o/c. chyba 2 fpsy roznicy. Wydaje mi sie wiec ze c2d nie bedzie niezbedny (co nie znaczy ze nie warto go miec :P)


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 19:48 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 24 wrz 2006, 11:23
Posty: 539
Lokalizacja: Białystok
dupielos, co do goodramów to nie wiem, ja słyszałem jedynie o problemach z DDR2 + płyty asusa, mam kolegów z goodramami DDR i nie narzekają.

Co do karty graf to mówisz 7900GS, ale zauważ że Scorpion powiedział ze nei bedzie krecic kompa.

A jeśli chodzi o procek to wcale twój athlonik nie jest juz beznadziejny :) Ja również mam athlona, ale 3500+ którego kupiłem w wakacje i jestem bardzo zadowolony. Jakas gigantyczna róznica miedzy A64 a C2D nie jest, moze w pracy w windowsie tak. Ale też w przyszłości gry mają korzystać z technologii dwóch rdzeni, więc myślę ze warto. Można też kupić dwujajowca z AMD np. 4200+, ale jest gorszy od tego E6300 mimo ze ceny są bardzo podobne. Jedyne co przemawia za dwujajowcem z AMD to niskie ceny płyt głównych, te pod C2D mogą kosztować nawet tyle samo co procesor.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 20:12 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 kwi 2003, 16:59
Posty: 2604
ja troche OT,panowie moderzy chyba czas stworzyć dział przyklejony taki jak w BF2 problemy sprzętowe/pytania i to wszystko tam przenieść?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 21:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 18:16
Posty: 152
Lokalizacja: Otw(R)ock
aNDY^aND napisał(a):
MaZZeo napisał:

1. Procesor - Core 2 Duo E6300 - ponad 700zł
Dlaczego? Bo C2D to bardzo dobre procesory, nie mówię ze athlony juz są do dupska, ale zawsze lepiej kupić coś, co starczy na conajmniej 2 lata.

Nawet samo AMD do gier zaleca Intela Core 2 Duo a nie Athlony Razz

Jakieś poparcie tej tezy ???


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 21:11 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 14 cze 2005, 02:34
Posty: 557
Lokalizacja: z miasta Świętej Wieży :P
z tym GF 8800 to bym się wstrzymał - te karty może i są potężne, ale żrą masę prądu i grzeją jak kaloryfery (hmm, na zimę w sam raz :P). Z upgradem grafiki do DX10 trzeba poczekać do wiosny - wtedy wyjdą GF 8600 które i tak będą dwa razy lepsze od najlepszej obecnie karty i pewnie też GF 8900, szybsze, z lepszym chłodzeniem i tańsze od tych początkowych GF 8800

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 paź 2006, 21:18 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2004, 20:41
Posty: 2219
Lokalizacja: Warszawa Praga
...ten temacik też powinien zostać zamknięty, ponieważ od tego typu porad jest specjalny topic w Hyde Parku!

...ale biorąc pod uwagę, że bardzo dużo osób może zacząć pytać jaki sprzęt złożyć do BF2142 zostawię go tu gdzie jest i zrobimy z niego temat o sprzęcie do BF2142...

_________________
43RIDE Magazyn Rowerowy


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lis 2006, 02:42 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 18 cze 2006, 18:08
Posty: 3819
Lokalizacja: Ozorków
ponieważ mój topic został zamknięty (szkoda że bez uzasadnienia) więc spytam tutaj (bo tu chyba mogę ?!) czy ten monitor jest opłacalny http://www.proline.pl/shop.php?prodid=N ... 2+SIL%2FBL

_________________
http://www.arma2coop.pl/
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 1 lis 2006, 10:57 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2003, 04:02
Posty: 859
BiShopKF napisał(a):
aNDY^aND napisał(a):
Nawet samo AMD do gier zaleca Intela Core 2 Duo a nie Athlony :P

Jakieś poparcie tej tezy ???


A prosze bardzo:

[url=http://ati.amd.com/technology/crossfire/promotions/overdrivecore]http://ati.amd.com/technology/crossfire/promotions/overdrivecore/
[/url]
Winner: "Best Gaming PC" 2006:
[...]
Processor(s): [Intel] Core 2 Duo X6800 2.93GHz (HyperClocking Pending)
Motherboard: [Intel] D975XBX CrossFire (775) Motherboard

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2006, 20:46 
Offline

Dołączył(a): 14 gru 2003, 16:06
Posty: 127
Lokalizacja: Gorzów Wlkp.
Ok, dzięki WIELKIE za pomoc. Mam jeszcze kilka pytań co do przykładowej konfiguracji :
Core 2 Duo E6300
Asus P5B
MSI 7900GTO 512 MB
GeIL Dual Ultra 2x 1GB DDR2 800 MHz

1. Jaki (możliwie najtańszy i cichy bez bajerów i dla niepodkręcanego powyższego sprzętu) powinienem zakupić zasilacz?
2. Czy standardowy wentylator na procesor zda egzamin czy będę zmuszany kupić jakiś lepszy?
3. Czy płyta główna Asus P5B ma zintegrowaną jakąś w miarę wystarczającą kartę muzyczną?

Dzięki za odpowiedzi z góry i pozdrawiam!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lis 2006, 21:12 
Offline
Oldboy Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 4 maja 2004, 20:41
Posty: 2219
Lokalizacja: Warszawa Praga
AD1
Przejrzyj sobie dział ZASILACZE w tym sklepie -> http://www.cooling.pl
Na pewno coś wybierzesz... Ja mam Tagana 380W U15, ale ciągnie trochę słabszy konfig...

AD2
Jeśli nie będziesz podkręcać to spokojnie Ci wystarczy... nie wiem jak z hałasem, ale nie powinieneś narzekać

AD3
Na początek wystarczy... Zobaczysz jak będzie Ci się na tym grało i słuchało muzyki. Jak nie będziesz zadowolony to najwyżej dokupisz jakieś Audigy lub X-Fi

_________________
43RIDE Magazyn Rowerowy


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 138 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3, 4, 5 ... 10  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 8 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL