Teraz jest 19 kwi 2024, 11:19

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 23 lip 2009, 10:56 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2009, 13:32
Posty: 5
JAK DOBRZE LATAĆ GUNSHIPEM(+TRICKI) CZYLI ZAKOŃCZENIE RUNDY MAJĄC STATY 20/4
Szukalem na szybko i nie znalazlem tematu ktory by mi pomogl. Niedawno zaczalem latac gunshipami (lepiej lata mi sie Doragonem [jasny kolor, KPA]) i za dobrze mi to nie idze :roll: moze po prostu nie nadaje sie na pilota... Chcialbym uslyszec pare porad na poczatek. Ogladalem filmiki na youtubie, szukalem w google czy na jakims forum sa porady ale nic nie znalazlem wiec postanowilem zrobic nowy temat. Gdzies czytalem na forum ze "klawisz S powoduje ustawienie silnikow w dol co przydaje sie w wielu trikach" moje pytanie to jakie tricki i jak je wykonac, ogolnie chodzi mi o wszystkie tricki np. latanie do gory nogami (i o nie mi glownie chodzi bo kiedy juz sie ustawie odwrotnie to raczej nie wracam do starej pozycji :oops: ). Milo beda widziane takze porady co zrobic kiedy wrog "siedzi nam na ogonie i jestesmy namierzani" bo zwykle wtedy mysle w ktorym momecie wcisnac klawisz E :lol: , a tak na serio to staram sie bezskutecznie uciec. Czesto tez wrogowi mi uciekaja( wlatuja za budynek; lece za nimi i kiedy juz sie tam znajde nie widze ich :shock: wiec co zrobic odlatuje a pojakims czasie slysze odglos namierzania; sekunde potem widze odliczanie do respa :oops: . Moze jest jakis poradnik do zoltodziobow :| jak tak to prosze o linka.

Z GORY DZIEKI ZA POMOC


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2009, 11:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, 15:47
Posty: 370
Lokalizacja: Bełchatów
najlepsza rada - duże dpi
musisz sam wyczuć latanie helką, żadne filmiki Ci nie pomogą.

_________________
Mówią morda nie szklanka, nie zbije się... ale blizny zostaną...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2009, 18:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Naucz się używać widoków zewnętrznych (klawisz C), jak słyszysz alarm namierzania to najpierw sprawdź szybko co cię goni. Sprawdzaj swój tył co 10 sekund (mniej-więcej), ja poprostu klikam na C, wystarczy na niecałą sekundę przełączyć się. Z manewrów, często zaraz po ataku na gunship idę ostro (pionowo) w górę, tak żeby przeciwnik nie widział że wykonałem taki manewr (wznosząc się jestem na widoku do tyłu), jeśli się nie zorientuje (tzn. nie podnosi dzioba do góry) to mam trochę czasu na ponowny atak. W wypadku manewrów obronnych to generlanie naprzemienne skręty i "wywracanie" na plecy pomaga zazwyczaj. Poszukaj na YuoTube filmików od Idris, Ollegro, x=FAST=x. Ja mam tylko jeden film -> http://www.youtube.com/watch?v=ibkDgkbHwbM&feature=channel_page.

_________________
Obrazek


Ostatnio edytowano 23 lip 2009, 23:22 przez spiderko, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 23 lip 2009, 19:26 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2009, 13:32
Posty: 5
dzieki spiderko za odp.
moze jakies rady jak latwo wrocic do starej pozycji(czyli normalnie) latajac "do gory nogami" wiem ze wydaje mi sie to glupie ale chdzi mi o to czy jest jakac technika np. kiedy jestesmy juz odwroceni klikamy S i staramy sie przekrecic itp.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2009, 08:25 
Offline

Dołączył(a): 8 kwi 2009, 22:00
Posty: 67
ale nie zawsze tricki są najlepszym rozwiązaniem często mogą się kończyć nawet nie śmiercią wroga a twoim wpitoleniem np. w budynek czasem jak wróg siedzi ci na ogonie to jeśli jesteś gunshipem UE na mapie suez canal masz większą zwrotność niż doragon KPA co powoduje że możesz sprawdzić zwinność wroga tj. przelatywać w moście pod mostem albo muj ulubiony lecieć do swojego tytana(od góry) i szybko w bok i wtedy wróg się wpitoli w tytana i zdechnie

a odwrócić się na normalną pozycję jest ciężko nie radze wykonywać tricku przy małej prędkości bo możesz walnąć w ziemię a nie zrobić obrót


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2009, 10:49 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, 04:51
Posty: 19
Elex napisał(a):
najlepsza rada - duże dpi
musisz sam wyczuć latanie helim, żadne filmiki Ci nie pomogą.

co do dużego DPI to nie jest prawda że do gunshipa trzeba mieć dużo DPI .( ja używam 400 DPI i jest dobrze )
najważniejsze musisz ogarnąć AxisShifting . Oglądnij sobie szkołę latania Offana1985 jest tam wiele dobrych rad pomocnych przy lataniu .
Tymek96 napisał(a):
może jakieś rady jak łatwo wrócić do starej pozycji(czyli normalnie).
myszka w dół albo w górę zależnie na jakiej wysokości jesteś . Co do Dragona najlepiej robić prose manewry czyli back flipa :D najczęściej pomaga zgubić rakiety .

Cytuj:
ale nie zawsze tricki są najlepszym rozwiązaniem często mogą się kończyć nawet nie śmiercią wroga a twoim wpitoleniem np. w budynek czasem jak wróg siedzi ci na ogonie to jeśli jesteś gunshipem UE na mapie suez canal masz większą zwrotność niż doragon KPA co powoduje że możesz sprawdzić zwinność wroga tj. przelatywać w moście pod mostem albo myj ulubiony lecieć do swojego tytana(od góry) i szybko w bok i wtedy wróg się wpitoli w tytana i zdechnie

a odwrócić się na normalną pozycję jest ciężko nie radze wykonywać tricku przy małej prędkości bo możesz walnąć w ziemię a nie zrobić obrót .


Pod mostami latają ci którzy nie potrafią robić tricków w powietrzu . ja robię tricki w połowie wysokości latarni i jakoś nie rozbijam się przy robieniu tricków .


Dołączę trochę moich filmów :
http://www.youtube.com/watch?v=g9L7f-RF-gU
http://www.youtube.com/watch?v=vcC-dLHg-Ow
http://www.youtube.com/watch?v=Q4dQubcM_5g


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 24 lip 2009, 16:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Jak widzę kogoś uciekającego pod mosty, lub pomiedzy filarami to mi się przypomina scena z Indiana Jones, konkretnie pojedynek z kolesiem wymachującym szablą - chwila napięcia, pokazówka i pyk... koleś pada zastrzelony. Takie chojrackie latanie nie pomaga. Myślę że głównie powinieneś opanować przełączanie widoków (klawisz C), AxisShifting może być pomocne w pojedynkach z innymi, SeatSwitching też jest konieczny (zwłaszcza na mapach z walkerami)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 lip 2009, 01:22 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 lis 2006, 15:47
Posty: 370
Lokalizacja: Bełchatów
kamiluch napisał(a):
Elex napisał(a):
najlepsza rada - duże dpi
musisz sam wyczuć latanie helim, żadne filmiki Ci nie pomogą.

co do dużego DPI to nie jest prawda że do gunshipa trzeba mieć dużo DPI .( ja używam 400 DPI i jest dobrze )
najważniejsze musisz ogarnąć AxisShifting . Oglądnij sobie szkołę latania Offana1985 jest tam wiele dobrych rad pomocnych przy lataniu .[/quote]


nie mam pojęcia jak zrobisz beczkę na 400 dpi.

cheers.

_________________
Mówią morda nie szklanka, nie zbije się... ale blizny zostaną...


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 wrz 2009, 13:10 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2009, 13:32
Posty: 5
Mialem mala przerwe w battlefieldzie, znowu wrocilem do latania i ciekawi mnie jedna rzecz jak niektórzy ekhmmm... 'skacza' gunshipem widac to na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=g12QyM_OZpM 1:56-2:00 oraz 2:10 zawsze mnie to ciekawilo. Jeszcze jedno pytanie kamiluch uzywasz myszy i klawiatury czy joja?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 5 wrz 2009, 16:27 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
To się nazywa "axis shifting".
FateAxis napisał(a):
Pull up, hold on left or right rudder while pitching in the opposite direction or the rudder. [example: rudder left, pitch right].
When you are 3/4 of become vertical, release thrust and maintain pull up. Just little after pulling up, quickly pull your nose down and it will occur. It is usually two shifts.

http://www.youtube.com/watch?v=ycGhXHADXIY

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 27 wrz 2009, 09:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, 04:51
Posty: 19
Tymek96 napisał(a):
Mialem mala przerwe w battlefieldzie, znowu wrocilem do latania i ciekawi mnie jedna rzecz jak niektórzy ekhmmm... 'skacza' gunshipem widac to na tym filmiku http://www.youtube.com/watch?v=g12QyM_OZpM 1:56-2:00 oraz 2:10 zawsze mnie to ciekawilo. Jeszcze jedno pytanie kamiluch uzywasz myszy i klawiatury czy joja?

Używam myszki i klawiatury .

Cytuj:
Pull up, hold on left or right rudder while pitching in the opposite direction or the rudder. [example: rudder left, pitch right].
When you are 3/4 of become vertical, release thrust and maintain pull up. Just little after pulling up, quickly pull your nose down and it will occur. It is usually two shifts.

eee ja nic nie przyciskam i tak dobrze mi wychodzi Axis Shifting :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 1 paź 2009, 19:16 
Offline

Dołączył(a): 9 cze 2009, 13:32
Posty: 5
Z seatswitchem nie mam juz żadnych problemow ale Axis Shifting to juz szkoda gadac robie go tylko przypadkowo uciekajac ale tak na zawolanie nie potrafie zrobic... Moze jakos dokladniej wytlumaczyc?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2 paź 2009, 20:19 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lip 2007, 04:51
Posty: 19
po prostu jak jesteś na plecach przewracaj myszką w dany kierunek który chcesz zrobić axis schifting .
http://www.youtube.com/watch?v=PIpb9p_P668 będzie to wyglądało mniej więcej jak w 0:57 :D


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 21:18 
Offline

Dołączył(a): 13 wrz 2009, 11:47
Posty: 6
Witam bardzo lubie sobie polatac bez 2 pilota i nawalać do wrogów rakietami, lecz nie wiem co zrobic żeby mi chodziły tak płynnie rakiety jak widać na waszych filmikach.





P.S Proszę o szybką odpowiedź


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 14 sty 2010, 21:41 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 10 sty 2009, 19:46
Posty: 338
Pewnie dobre łącze czy coś w tym stylu. Sam na single w miarę płynie idą mi rakiety z helikoptera, a na multi mam jakieś opóźnienia przez co później nigdzie nie mogę porządnie wycelować.

_________________
http://www.2142-stats.com/Maties+stats.html


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 31 ]  Przejdź na stronę 1, 2, 3  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 10 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL