Teraz jest 20 kwi 2024, 02:50

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 25 gru 2009, 01:08 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 19:01
Posty: 28
Witam, chciałem spytać, czy można zwiększyć zasięg widzenia, ale nie chodzi mi, że w opcjach, bo tam mam na full, tylko grzebiąc plikach i zmieniając parametry. Jesli tak, to gdzie i co zmienić? Zmieniłem już sobie tak antilasing (z 4 na 8), bo w grze mi ustawiało na 4 i nie chciało się zmienić. Chciałem też spytać, jak ustawić w pliku jakość dźwięku na super-wysoką, mam na wysoką. W pliku audio.con na pewno się tam zmienia, bo mam wpisane "High", ale nie wiem co wpisać, żeby mieć super-wysoką. Wpisywałem już "Ultra High", "Super High" i "Very High", ale to nic nie dawało. Może ktoś, kto ma ustawioną najwyższą jakość dźwięku, sprawdzi co ma w pliku audio.con w linijce AudioSettings.setSoundQuality "High" (lokalizacja pliku: C:\Documents and Settings\(Nazwa użytkownika)\Moje dokumenty\Battlefield 2142\Profiles\Default).
Pozdrawiam i liczę na odpowiedź.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 01:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 wrz 2008, 12:40
Posty: 481
Jeżeli masz wszystkie ustawienia na full to nie licz na zwiększenie zasięgu widzenia...

Według mnie najlepszymi ustawieniami są:
Wszystko na low a tylko geometria na high.
Do tego skala widzenia 100%

Najlepiej poszukaj sobie poradnika konfiguracyjnego gry klanu plaY^ oni mają to ładnie wszystko opisane.

EDIT:

http://www.youtube.com/watch?v=S1ocqGVc ... re=related

Wyręczam cię z szukania :mrgreen:


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 01:33 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 19:01
Posty: 28
Niee no, ja dziękuję za taki config, wolę mieć to wszystko + ładną grafikę. Ale nadal proszę chociaż o tą jakość dźwięku, najlepiej niech ktoś, kto ma najwyższą sprawdzi u siebie i poda mi, co ma tam napisane.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 13:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2008, 12:53
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
Ja gram na takim i wszystko co chce słyszę nawet jak ktoś próbuje mnie zajść od tylu :P
Obrazek

_________________
Obrazek
plaY^ | http://www.maxfloplay.pl/ | #MaxFloPlaY @ QuakeNet


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 13:04 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Ja polecam glosniki creative 5.1 lub wiecej (7.1) jak nie 8 :)
Ja korzytsam z bardzo starych, inspire.
Lecz gdy sa porozmieszczane po pokoju to nie ma Ch* we wsi, abym kogos nie uslyszal.

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 lip 2008, 20:06
Posty: 129
A ja polecam dobre słuchawki - niezastąpione, również dokładnie precyzują rozmieszczenie dźwięku + nie występuje przebicie głosu w czasie rozmowy przez mikrofon.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 14:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Jak chcesz mięć dzwięk na ultra to tylko z kartą dzwiękową SB X-fi lub inną z układem X-fi na pokładzie (np. Auzentech X-Fi Prelude)
Ustawienia graficzne najlepiej zostawić na low jeśli chcesz lepiej przeciwnika widzieć, przedewszystkim ustawienie oświetlenia na high powoduje że nie zobaczysz tak łatwo przeciwnika ukrywającego się w zaciemnionym miejscu. Pozatym gra działa płynniej, nawet na moim gracie (GF8800GTS, 2GB RAM, C2D 6300) wolę nie używać innych ustawień niż low, wszystko widzę, działa tip-top i szybko się ładuje.
Pograsz dwa lata i bedziesz, może, czesał takie wyniki:
Obrazek
:D

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 25 gru 2009, 22:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 19:01
Posty: 28
Czyli oświetlenie ustawić na minimum? Ok, zobaczę, jak to wygląda. A rodzaj dźwięku lepszy sprzętowy czy programowy? I chciałbym jeszcze, żeby mi ktoś podał, co ma w tej linijce co podałem, bo chciałbym tą najwyższą jakość dźwięku :)
PS spiderko - bardzo świetne wyniki, gratuluję i chylę czoła.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2009, 00:20 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Wszystko zależy od tego jaką masz kartę dzwiękową. Sprzętowy zawsze jest lepszy - ogólnie, obróbką dzwięku zajmuje się dedykowany układ na karcie dzwiękowej, procesor jest w mniejszym stopniu obciążony. Natomiast w programowym, wszystkimi obliczeniami dotyczącymi dzwięku zajmuje się procesor komputera poprzez aplikację która odwala robotę za dedykowany układ dzwiękowy. Jest wolniej (obciążenie procesora) i najczęściej mniej efektowniej.

Jaką masz kartę dzwiękową?

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2009, 01:01 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 19:01
Posty: 28
Niewiele się na tym znam, ale coś z SoundBlaster Live. Ustawiłem sobie bodajże na sprzętowy, przez co słyszę wszystkie dźwięki wokół (o to mi chodziło), a nie tylko w przodu. Czyli najwyższej jakości dźwięku (128 głosów) nie ma szans ustawić?


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2009, 01:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
Zdaje się że musiałbyś mieć kartę z X-fi na pokładzie, ja mam taką: X-FI XTREME MUSIC, są jeszcze tańsze Xtreme Audio, lecz tej karty nie polecam - poczytaj test kart x-fi.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 gru 2009, 16:54 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2009, 19:01
Posty: 28
Aha, czyli to znaczy, że chyba nie mam X-Fi. To nic, przynajmniej mam wysoką jakość dźwięku :) Aha jeszcze jedno pytanko, w linii komend przy ikonie zamieniłem parametr "fulscreen" na "widescreen", przez co mogę użyć rozdzielczości 1680x1050. I wszystko jest ładnie, nic nie jest rozciągnięte prócz HUD-u właśnie. W sensie minimapa, celownik, paski życia, amunicji itd. Da się coś na to zaradzić? Pozdrawiam.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 12 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 14 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL