Teraz jest 16 kwi 2024, 23:55

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 19 paź 2010, 00:09 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2008, 15:50
Posty: 208
Lokalizacja: Szczecin
Witam.
BF2142 ma już swoje lata i to widać. Nigdy nie zdobył aż tak dużej popularności jak poprzednie części (choć jak dla mnie bije na głowę BF2), w dodatku są już nowe, ponoć lepsze BFy. Widać to po liczbie serwerów, która przy szybkim wyszukiwaniu ze 150 rok temu zmalała do ok 40-50.

Na ile więc szacujecie życie tej gry? Jak długo da się w nią w miarę normalnie grać, przy w miarę zróżnicowanych i pełnych serwerach rankingowych (w sensie że nie tylko same campy i suezy co w sumie już się powoli dzieje)? Czy warto polecać BF2142 nowym graczom, czy to będzie tylko strata pieniędzy, gdyż za pół roku już nikt nie będzie w to pykał? A może tak jak w poprzednich częściach, znajdzie się duża grupa weteranów, którzy nie opuszczą BFa i zawsze będzie można znaleźć jakiś ciekawy serwer do gry?

_________________
"Magii się nie pije" (Kruk)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2010, 11:16 
Offline
Redaktor Battlefield.pl
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 17 lis 2005, 20:16
Posty: 3937
Lokalizacja: Białystok
BF 2142 zdycha dokładnie tak jak to zrobił inny dodatek do BF2 - SF. Na SF są już tylko praktycznie 3 serwery do grania, na 2 mapach, 2 w trybie infantry i 1 conquest. Ale te 3 ostatnie serwery trzymają się dobrze i zawsze są pełne. Podejrzewam, że tak będzie i z 2142 - będzie tracić graczy jeszcze przez 1,5 - 2,5 roku aż zostanie ~5 serwerów, zawsze w miarę zapełnionych i które pozostaną na lata, jeśli będą utrzymywane. Tak zresztą było/jest z BF Vietnam.

Co do gry to nikomu bym jej nie polecił, jako że zwyczajnie jest ona nieudana. Weterani pamiętają co się działo przed premierą, co drugi użytkownik forum miał w sygnaturce obrazek "say no to 2142" itp itd :mrgreen: . Wg Xfire 2142 znudziło mi się po 8 godzinach, BC2 po ~100 godzinach, a BF2 mi się nie nudzi po 2000h i to nie tylko moje odczucia.

_________________
Obrazek

I'm as cold as the cold wind blows


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 19 paź 2010, 16:00 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2008, 15:50
Posty: 208
Lokalizacja: Szczecin
_Dominiko_PL napisał(a):
Weterani pamiętają co się działo przed premierą, co drugi użytkownik forum miał w sygnaturce obrazek "say no to 2142" itp itd :mrgreen:

No dobra, ale nikt nie będzie przecież polecał gry weteranom :P. Raczej graczom co dopiero co mają styczność z serią BF.

_________________
"Magii się nie pije" (Kruk)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 12:36 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 gru 2008, 12:53
Posty: 441
Lokalizacja: Poznań
Dla mne 2142 jest udana pozycją natomiast BC2 jest krokiem wstecz w ewolucji :/ za co lubie 2142 a za hitboxy na pojazdach jest realniej niz 2 gdzie strzlacjac w tylek czołgowi ten przezywał i mogł cie wykoczyc a 2142 zostaje 1-2 hp i nara.
A bc 2 to jest tylko konwerscja gry konsolowej na piec wiec gra jest wiekszym badziewiem niż myślałem przed betą.

_________________
Obrazek
plaY^ | http://www.maxfloplay.pl/ | #MaxFloPlaY @ QuakeNet


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 15:48 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
2142 > oll
Scena klanowa padła po Ostatnim Polskim Cupie 2142 na ESL 2009. Sam zrezygnowałem wtedy ze względu na problemy ze składem. plaY^ też potem Inacitve w grze klanowej i sadze ze to pociaglo za soba większą ilość klanów m.in ex.team .
Scene da sie odratowac. Sam probuje znaleźć ludzi oraz zachęcić tych starych do gatherów itd.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 20 paź 2010, 21:24 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2010, 17:09
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
Ja po grze w 2142 kupiłem sobie BC 2 i twierdzę że mam prawo nazywać się weteranem serii Battlefield (kiedyś grałem w bf-a 2).Czy mam rację.

_________________
"Demokrację od dyktatury różni tylko liczba oszołomów."

J.J. Arcyz


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 paź 2010, 14:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 1 sie 2005, 09:48
Posty: 643
Lokalizacja: Leamington SPA, UK
BF2142 nigdy nie zdobył popularności równej lub bliskiej BF2 ponieważ gra nie oferowała nic więcej poza futurystycznym sprzętem i nowymi mapami. Co prawda hitreg jest o niebo lepszy w Bf2142, ale większość z graczy klanowych przywykło do hitrega z BF2 i było to dla nich nieistotne że muszą celować w dziwne miejsca aby trafić przeciwnika w BF2. Wielu graczy także nie zachęcił futyrystyczny charakter BF2142, większość preferuje walkę sprzętem który jest lub był używany w różnych konfliktach.
Powiem szczerze że sam nie byłem zachwycony tą grą, ale z powodu iż sam lamiłem jako piechociaż w BF2, wolałem zdobywać skilla w nowej grze, gdzie nikt nie lał mnie niemiłosiernie i lubię tą grę do tej pory.
Uważam tak samo jak _Dominiko_PL, gra będzie jeszcze tracić na popularności, ale zawsze będzie chociaż parę serwrów pełnych. Gra napewno jest warta wydania 50zł (£6.99 w UK :D )

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 12:45 
Offline

Dołączył(a): 21 sie 2009, 17:02
Posty: 8
ja jestem weteranem BF a i bf 2142 jest dla mnielepszy od bc 2 poniewaz w bf2142 jest teamplay wydawanie rozkazow szczególowe gra jest bardziej przejzysta a bc 2 to jest quake 3 arena zaden medyk cie nie resnie a biega ich sporo cenie serie bf za teamplay bo to mi zawsze dawalo najwiecej frajdy a w bc tgo juz nie ma smutny krok stecz na blaszaki ta gra to kicha


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 26 paź 2010, 15:04 
Offline
Zbanowany
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 lut 2008, 22:01
Posty: 530
Lokalizacja: Piekary Śląskie
teraz widać mały rozruch. Szczególnie na clanmodzie.
Dlatego, że zbliża się Nations Cup na ESL.

_________________
Użytkownik zbanowany


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2010, 16:43 
Offline

Dołączył(a): 16 lis 2010, 18:08
Posty: 32
Co wy gadacie?
Mi wyskakuje ponad 200 serwerów w 2142. :o


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 13:45 
Offline

Dołączył(a): 14 lis 2007, 11:57
Posty: 179
Lokalizacja: XIII.PL Wes=*
Niemcy nie dadzą umrzeć tej grze :)

PS Ja też nie dam 8)

_________________
http://www.trzynastu.com.pl


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 21:29 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 lis 2008, 15:50
Posty: 208
Lokalizacja: Szczecin
impetrem2 napisał(a):
Co wy gadacie?
Mi wyskakuje ponad 200 serwerów w 2142. :o

Chyba, że PB wyłączasz czy coś O.o. Mi na szybkim odświeżaniu wyskakuje z 50. 200 To ja miałem może z 2 lata temu, gdy gra była (w miarę) na topie, a i tak była to wartość maksymalna.
Chyba, że to ja coś źle robię i 3/4 serwerów nie widzę :/.

DarthPol napisał(a):
Niemcy nie dadzą umrzeć tej grze :)

Lubię ich dopóki hostują serwery :3

DarthPol napisał(a):
PS Ja też nie dam 8)

Ja też, ale BF to akurat gra, która sama z siebie robi wszystko byś w nią nie grał xD.

_________________
"Magii się nie pije" (Kruk)
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2010, 21:59 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 lip 2010, 17:09
Posty: 121
Lokalizacja: Kraków
ja niemców lubię za to że słabo ogarniają. Na ich serwerach poprawiam sobie trochę ratio.

_________________
"Demokrację od dyktatury różni tylko liczba oszołomów."

J.J. Arcyz


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 13 ] 

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 5 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL