Teraz jest 19 mar 2024, 11:13

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona
Autor Wiadomość
 Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2006, 07:43 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sty 2005, 10:03
Posty: 907
Lokalizacja: Wieliczka
**MACIEX[POLSKA]** napisał(a):
Uwazam, że najlepszą książką wojenna jest powieść Pana James Jones "Cienka czerwona linia", opowiada o prawdziwej wojnie, którą ludzie toczą nietylko z wrogami, ale także z największym nieprzyjacielem-strachem :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:


A może byś się postarał i dal okładkę, opis dokładniejszy etc. tak jak koledzy wyżej :?:

(Post do usunięcia)

_________________
a.k.a. MłodyRzyQ


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 cze 2006, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 6 kwi 2004, 02:08
Posty: 38
Lokalizacja: Śląsk
Obrazek
Grzesiuk Stanisław
PIĘĆ LAT KACETU

Autor jest jednym z nielicznych, któremu udało się przeżyć koszmar wojny i obozu koncentracyjnego. Jak sam twierdzi, napisał te wspomnienia, aby były świadectwem dla przyszłych pokoleń, aby nie zapomnieć.. W książce odsłania niezwykle szczerze własne refleksje, własną filozofię przetrwania, opisuje zachowania współwięźniów; zarówno tych, którzy zapisali się w jego pamięci bezwzględnym okrucieństwem, jak i tych, którym udało się zachować godność ludzką. Nikt przed Grzesiukiem nie opisał tak dokładnie brutalnej prawdy, jacy ludzie przeżywali te lata mordowni i głodu i co robili na co dzień, żeby przetrwać.

_________________
global hedonism

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 lip 2006, 13:32 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 15 maja 2004, 21:41
Posty: 138
Lokalizacja: Warszawa
Ogólnie chciałbym polecić Hansa Helmuta Kirsta, niemieckiego pisarza, kóry krytykuje nazistowską ideologię i podejście do wojny. Ukazuje jednostki dobre w świetle bezlitosnego konfliktu.

To tak z cyklu: wygrzebane z zakurzonej pułki, bo książki nowe nie są. Niestety nie wiem czy są nowe wydania.

"Fabryka Oficerów"

Obrazek

Produkowanie oficerów w hitlerowskiej szkole podchorążych odbywa się taśmowo: parę miesięcy drylu szkolnego i na front! I odbywa się, oczywiście, według ideologicznego wzorca narodowego socjalizmu. Kto się przeciwko temu wzorcowi buntuje, obojętnie, z jakich względów i obojętnie kto - czy to będzie „ostatni Prusak” generał Modersohn, którego zdaniem hitleryzm zhańbił pruski ideał żołnierza, czy porucznik Krafft, który na własną rękę próbuje walczyć o „inne Niemcy”- ten musi zginąć. Postarają się już o to tacy żarliwi zwolennicy Hitlera, jak podchorąży Hochbauer i sędzia wyższego sądu wojennego Wirrmann.

Sensacyjna akcja książki toczy się w roku 1944. Główny jej wątek stanowi śledztwo, którego wynik odpowiedzieć ma na pytanie: Kto i dlaczego zabił podporucznika Barkowa, syna generała - komendanta Szkoły Wojennej w Wildlingen nad Menem?

Autor nie ogranicza jednak treści tej bardzo gorzkiej i wstrząsającej powieści do lat wojny. Z pewnych dygresji dowiadujemy się, ze ci, którzy kiedyś wiernie służyli Hitlerowi i tępili najmniejszy nawet przejaw oporu, również po wojnie żyją i działają jak za najlepszych swych czasów.


-------------------

"Bunt Żołnierzy"

Obrazek

Natknąłem się dość niedawno na bardzo fajną książkę pt "Bunt żołnierzy" - napisał ją Hans Hellmut Kirst. Książka bardzo obrazowo i interesująco opowiada o zamachu na Adolfa Hitlera oraz wydarzeniach które go poprzedzały jak również o obozie popierającym spisek na Naczelnego Wodza III Rzeszy i o ich przeciwnikach.

Człowiekiem, który dokonał zamachu, przemycił bombe i zdetonował ją, był Claus hrabia von Stauffenberg. Autor powieści przedstawia nam rozterki i perypetie zamachowców ich plan pozbycia się Hitlera, jego wykonywanie i sytuacje temu niesprzyjające bo wydarzeń które ułatwiały zamach było niewiele.

Z książki dowiedziałem się kilku ciekawych faktów o których nie mówiono mi na lekcjach historii. Wiedziałem tylko, że zamach takowy miał miejsce ale jak do niego doszło i co przyczyniło się do jego niepowodzenia było dla mnie tajemnicą. Jeśli kogoś interesują takie fakty gorąco zachęcam do sięgnięcia po powieść H.H. Krista. Czytałem ją jednych tchem i bardzo chętnie do niej powracam.

(tekst nie mój)

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 14 lip 2006, 23:14 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 16 sty 2003, 14:10
Posty: 1005
Lokalizacja: Piła
Obrazek

LOT ORŁÓW

Autor: Higgins Jack

Cytat napisał(a):
Rozdzieleni w dzieciństwie bracia bliźniacy, Max i Harry Kelso, spotykają się po latach w niezwykłych okolicznościach. Wychowany w Trzeciej Rzeszy Max jest chlubą niemieckiej Luftwaffe; jego brat Harry, pilot brytyjskiego RAF-u, uczestniczy w misjach kurierskich nad okupowaną Francją. Zestrzelony w trakcie akcji, dostaje się do niemieckiej niewoli. Bracia Kelso stają się mimowolnymi uczestnikami szatańskiej intrygi szefa SS Himmlera, który planuj zamordowanie generała Eisenhowera. Ich decyzje i działania wpłyną na losy II wojny światowej...


Obrazek Obrazek

Wilki

Autor: Hans Hellmut Kirst

Cytat napisał(a):
Alfons Materna jest mieszkańcem niewielkiej wsi Maulen w południowej części Prus Wschodnich. Do wioski, w której życie toczyło się zwykłym rytmem, dociera narodowy socjalizm. Bardzo szybko znajduje tu wyznawców, dostrzegających szansę dla siebie na fali rodzącego się faszyzmu. I oto na naszych oczach poczciwe miernoty przeobrażają się w bezwzględnych watażków, w drapieżne wilki, nie stroniące od przemocy, a nawet morderstw, szermujących hasłami o wierności fuhrerowi i ojczyźnie. Bardzo niewielu mieszkańców znajduje w sobie dość odwagi i determinacji, by - tak jak Alfons Materna - przeciwstawić się złu.

_________________
Wilda D-Link | www.wilda.pl | #wilda


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2006, 01:16 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 5 cze 2005, 13:14
Posty: 1464
Lokalizacja: Zabrze
Wem ze nie na temat ale bardzo zaley mi na odpowiedzi:
Czy jest polskie wydanie tej ksiązki?
http://search.barnesandnoble.com/bookse ... 8133&itm=1

_________________
"Najbardziej odczujesz brak jakiejś osoby,
kiedy będziesz siedział obok niej i będziesz
wiedział, że ona nigdy nie będzie twoja."

:(


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 28 lip 2006, 09:39 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lip 2005, 11:21
Posty: 2210
Lokalizacja: Warszawa
Wszystkich was pogięło! :shock:

Co was obchodzi jakis Winters!

masz tu wspomnienia z wojny polskiego bochatera:

"Pierwsza Pancerna" autorstwa gen. Franciszka Skibińskiego.

POLECAM!


nigdzie nie ma tej ksiazki. :|
znalazlem na allegro
http://allegro.pl/item116293570_pierwsza_pancerna.html
ale zobaczylem "kilka minut do końca"
EDIT: nie sprzedal tej ksiazki. wystarczy ze maiala napiszecie i wystawi ja ponownie.

szukajcie po prostu w bibliotekach. tak jest na pewno! :P

_________________
ObrazekObrazek
Rosyjscy żołdacy, won z Gruzji!


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 11 sie 2006, 01:51 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 8 lip 2005, 17:11
Posty: 1347
Lokalizacja: Gdańsk Oliwa
Obrazek Autorzy: Rikihei Inoguchi,
Tadashi Nakajima,
Roger Pineau
Tytuł: Boski Wiatr
Podtytuł:Japońskie Formacje Kamikaze w II Wojnie Światowej
Wydawnictwo: Oficyna Wydawnicza Finna
Rok wydania: 1995

Jeśli myślisz, że wiesz wszystko o kamikaze ta książka udowodni Ci, że tak naprawde nic o nich nie wiesz...

książka jest kontrowersyjna, co jednak nie znaczy, że nie warto jej czytać. Materiał historyczny zgromadzony przez autorów jest obfity. Poznajemy nie tylko same akcje, ale także taktykę, uzbrojenie, funkcjonowanie jednostek etc. Dowiadujemy się także ciekawych faktów z przebiegu wojny, motywacji japońskich pilotów i dowódców. Cała pozycja jest napisana w formie rozdziałów omawiających poszczególne etapy zmagań na Pacyfiku od października 1944, kiedy to w bazie Mabalacat na Filipinach utworzono pierwszą formację Kamikaze, aż do okresu bezpośrednio powojennego, kiedy to przez Japonię przetoczyła się olbrzymia fala krytyki w stosunku do twórców formacji specjalnych. Japońscy autorzy pisali poszczególne rozdziały na przemian, traktując je nieco pamiętnikarsko. Trzeci widniejący na okładce autor, Amerykanin Roger Pineau, jak sam potwierdza we "Wstępie", zajął się przede wszystkim redakcją tekstu. Jemu więc chyba powinna przypaść duża część zasługi za to (oraz tłumaczkom: Katarzynie Kosterce i Ewie Plieth-Pikus), że książkę czyta się bardzo płynnie. Jest to niewątpliwie pozycja interesująca, jak zresztą wiele wydanych w "Serii z Kotwiczką". Prezentuje wiele ciekawych faktów, natomiast, czy zmienia nasze spojrzenie na Kamikaze? Mojego nie zmieniła, ale nie mogę zaprzeczyć, iż dzięki niej bardzo mocno poszerzyłem swój zasób informacji na ten temat.

_________________
|RedDevil|


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 5 lis 2006, 00:55 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 26 cze 2005, 01:44
Posty: 346
Lokalizacja: z brzucha mamy ;)
Żołnierka , Zenatti Valerie

Obrazek

Opis:
Ukończyć osiemnaście lat w Izraelu to znaczy oddać ojczyźnie dwa najpiękniejsze lata swojego życia. Zostaje się numerem, dostaje się mundur, słucha rozkazów i uczy władania bronią. Bez względu na to, czy jest się chłopcem, czy dziewczyną.

Ode mnie:
jeszcze nie skończyłem, ale jeśli ktoś nie szuka strikte historycznych książek, a raczej luźnych do poczytania - polecam.


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 17 gru 2006, 15:27 
Offline

Dołączył(a): 8 lut 2006, 14:09
Posty: 190
Lokalizacja: Bielsko Biała
Heh klasyka a jednocześnie fikcja... "Czerwony Sztorm" Toma Clancy'ego książka wręcz wspaniała wojenna jak najbardziej opisuje fikcyjny konflikt państw układu Warszawskiego z NATO-naprawde ciekawa pozycja dla każego grającego w Armed Assault czy lubiącego współczesne klimaty... co by było gdyby;)

http://www.esensja.pl/ksiazka/ksiazki/o ... iektu=2495

_________________
w łepek trach i mam frag


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 20 gru 2006, 15:04 
Offline

Dołączył(a): 4 sty 2004, 12:46
Posty: 292
Lokalizacja: Kraków
Kilka słów po przeczytaniu ksiażki 5 Lat kacetu Grzesiuka. Tak naprawdę autor ksiażki pokazuje że obóz koncentracyjny można było przeżyć tylko i wyłacznie migając się od pracy, pokazuje w niej w jak bestialski sposób ludzie w obozie byli traktowani, co jedli, co robili żeby przeżyć kolejne cieżkie dni. Jedno co mi utkwiło w pamieci po przeczytaniu tej ksiażki to słowa grzesiuka że woli on dać sie pobić ss-manowi niż iść pracować jak inni, i dać się wykończyć jak inni. Ksiażka naprawdę godna polecenia, przyjemnie się czyta. Polecam również drugą ksiażke grzesiuka "BOSO ALE W OSTROGACH" Opowiada ona o jego życiu przed wojną oraz w jej trakcie, tuż przed tym jak został wywieziony do obozu koncentracyjnego.

http://www.biblionetka.pl/ks.asp?id=1739

Polecam również ksiażki z serii żółtego Tygrysa, Seria wydawnicza ukazująca się od drugiej połowy lat 50. do połowy lat 80 XX wieku. Jej wydawcą było wydawnictwo MON.
Warto je czytać, ja je kolekcjonuje mam w chwili obecnej około 350 nie powtarzających się egzemplarzy, napisane są prostym językiem, opisane są tam poszczególne akcje , poszczególne operacje. Dodam tylko że często są one przesiąknięte radziecką propagandą ( szczególnie ksiażeczki wydane przed śmiercią stalina ) aczkolwiek są tam prawdziwe fakty historyczne o których czesto nikt nie wspomina. Ksiażki są propagandowe chociażby dlatego że zbieram te wtygrysy od dość dawna a nie spotkałem sie z ani jednym który by cokolwiek mówił o najeździe Armi radzieckiej we wrześniu 1939 roku. Poniżej podaje link z nie którymi ksiażkami, można je wypożyczać w bibliotekach niektórych jeszcze.

http://www.szperaczek.pl/?p=productsList&iCategory=22

_________________
Polish soldier fights for the freedom of other nations but dies only for Poland


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 12 sty 2007, 00:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 sty 2007, 20:46
Posty: 1415
Lokalizacja: Poznań
Obrazek

Autor(rzy) : Niektóre książki z serii : historycy ,inne pisali byli niemieccy żołnierze którzy przeżyli rosyjską niewolę.
Tytył : A raczej tytuły : Dwa Kroki Od Masowego Grobu, Tygrys z Poznania,Walczyłem w Oblężonym Poznaniu,Walki o Fort Stulpnagel itd.

Cytuj:
Seria Festung Posen zawiera różnej wielkości tomiki poświęcone epizodom walk w Poznaniu, niektóre dość szczegółowe. Przykładowo jeden z nich poświęcony jest jedynemu Tygrysowi w Poznaniu. O wartości merytorycznej całej serii Redakcja się nie wypowiada.


Cytuj:
Książka ukazuje konkretne epizody bojowe przedstawione przez historyków oraz zawiera kilkanaście relacji uczestników opisanych działań. Autorzy w oparciu o posiadane materiały źródłowe starają się wiernie przedstawić przebieg działań oddzielając propagandę i domysły od faktów. Natomiast napisane żywym, barwnym językiem wspomnienia weteranów nadają przedstawianym zdarzeniom osobisty charakter.

Dużym atutem książki są unikalne fotografie sprzętu bojowego zrobione na ulicach Poznania w trakcie i po zakończeniu bitwy, a także mapki przedstawiające niektóre pancerne epizody walk. Niezłej jakości barwne tablice ukazują niemieckie wozy bojowe z Pancernej Rezerwy Uderzeniowej.


Wg.Mnie bardzo fajna seria książek o walkach w moim rodzinnym mieście, ksiązki grube nie są ale za to jest ich dużo. Najlepsza z serii wg. mnie to "Tygrys z Poznania" Richarda Siegerta ,który opowiada o walkach jedynego czołgu tego typu w Poznaniu, bardzo warto przeczytać.

_________________
damn you


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2 lut 2007, 11:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 3 paź 2006, 20:47
Posty: 47
E tam najlepsza książka o tematyce wojennej to powieść Toma Clancyego
Generał Tony Zinni Gotowość Bojowa.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 18 lut 2007, 23:52 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 13 mar 2003, 14:02
Posty: 827
Lokalizacja: Oleśnica
Ivan Rendall
"Bandyci na szóstej"
Obrazek
Ogólnie książka dla ludzi którzy interesują sie lotnictwem po WWII, opisane wszystkie ważniejsze bitwy powietrzne (zadziwili mnie izraelczycy jak poczytacie zobaczycie dlaczego...). Kiążka raczej dla wytrwałych bogata w opisy i skróty związane z lotnictwem (słowniczek na końcu), ne jest to książka fabularna. I żeby nie zapomnieć pisana przez brytyjkiego lotnika, opis pojedynków mi się osobiście podoba... no i dzięki temu że pilot bryt nie jest stronnicza a przynajmniej w mniejszym stopniu niż gdzieindziej (nie lubie ja wszyscy USA wychwalają...) więcej tu
http://czytelnia.onet.pl/0,576,0,1,nowosci.html


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 4 lip 2007, 13:21 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 19 sty 2007, 10:10
Posty: 917
Lokalizacja: okolice wawy
komiks


Obrazek

Antologia polskiego komiksu "Wrzesień" prezentuje prace związane z szeroko rozumianym tematem II wojny światowej, ze szczególnym uwzględnieniem spraw polskich. Jest - zdaniem wydawcy - ważna książka komiksowa, atrakcyjna zarówno dla miłośników gatunku, jak i czytelników mainstreamowych. Temat i forma antologii daje unikalną szansę prezentacji i promocji poza środowiskiem komiksowym.

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 31 sie 2007, 19:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 27 cze 2007, 13:50
Posty: 132
Lokalizacja: Warszawa/Ursynów
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
i wiele innych ( jest 15 książek w tej serii). Do każdej książeczki dołaczony jest film VCD o tematyce niezwiązanej z książką. Każdy numer posiada 60- 65 stron w tym zdjęcia, opisy historyczne, rysunki techniczne broni z danych bitew. Wszystkich zainteresowanych na poważnie druga wojną światową :D.
A jeszcze mały PS. Sam piszę książkę na temat przeżyć jednego żołnierza podczas kampanii wrześniowej, walk o francję i ladowaniu w normandii ( moze wcisnę jeszcze kompanie w afryce :D ) Jeśli chcecie to czytajcie:
http://forum.battlefield.pl/viewtopic.php?t=20615

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 64 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1, 2, 3, 4, 5  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 9 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL