Teraz jest 25 kwi 2024, 21:53

Strefa czasowa: UTC + 2


Regulamin działu


Kliknij, aby przejrzeć regulamin



Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona
Autor Wiadomość
PostNapisane: 15 gru 2012, 18:02 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 sie 2012, 14:11
Posty: 141
Lokalizacja: Newmarket
witam. @Eleanor , domyslam sie ze laptop ma juz pare wiosenek i nigdy nie byl czyszczony. najtaniej i w miare prosto bedzie jak go wyczyscisz. w tym celu zaopatrz sie w dobrej klasy paste termoprzewodzaca, srubokret, kawalek cienkiej, mocnej plytki plastikowej, odkurzacz i pedzelek. Jak rozebrac laptopa dowiesz sie z netu (np. Youtube), po sciagnieciu i odkurzeniu radiatora, wymien paste. Nie zaszkodzi tez jak powiekrzysz szczeliny ktorymi zaciagane jest powietrze (z reguly od spodu) za pomoca np pilniczka do paznokci. Czynnosc ta powtarzaj regularnie przynajmniej raz w roku. I bedziesz mial swiety spokoj.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 15 gru 2012, 18:34 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lip 2009, 21:36
Posty: 2617
Lokalizacja: Eteryczna kraina snów pełna przygód
Baloo, laptop jest z 2008r. Już po półtorej roku pedantycznego użytkowania przy zamykaniu klapy (zawsze od środka łapane) pękł/otworzył się zawias lewy, skutkiem tego mam teraz lekko przekrzywioną klape i strzela mi/pyka jak łamany plastik. Nie mam do tego głowy, jak to się mogło stać, nie znam dojścia do tego nawet, a zwyczajne zaciśnięcie nic nie daje, bo ani drgnie.

Co do czyszczenia, najpierw odkręciłem od dołu niewielką zaślepkę, podmuchałem w niego, poruszałem do koła, to teraz zaczął nieprzyjemnie chodzić. Chodzi jak szlifierka, ale o kilka tonów niżej. Może musi ten syf, który wepchnąłem dalej rozślizgać. Przejde dzisiaj po sprężone powietrze i się odezwe jak coś.

_________________
http://socialclub.rockstargames.com/crew/the_agency_pl
Polska ekipa GTA V: Online [PS4][PS3][XBOX360][PC]


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2012, 17:23 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
skoro nikt nie zna odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie nie pozostaje nic innego jak ściągnąć pirata z neta i sprawdzić kompatybilność ...
:mrgreen:

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2012, 19:17 
Offline
Moderator forum
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 9 mar 2005, 18:24
Posty: 1108
WoWo_Soldier napisał(a):
skoro nikt nie zna odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie nie pozostaje nic innego jak ściągnąć pirata z neta i sprawdzić kompatybilność ...
:mrgreen:

Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 16 gru 2012, 23:26 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
WoWo_Soldier napisał(a):
skoro nikt nie zna odpowiedzi na moje wcześniejsze pytanie nie pozostaje nic innego jak ściągnąć pirata z neta i sprawdzić kompatybilność ...
:mrgreen:


Jeżeli dobrze zrozumiałem, to chcesz wykonać upgrade z XP do win8? łap więc linka przyjacielu ;)
http://www.askvg.com/windows-8-upgrade- ... sta-and-7/

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 00:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Dzieki za linka, ale widac troche sie niezrozumielismy, poniewaz ja chce zrobic upgrade z xp ktory jest x32 do win 8 na wersje x64. Z wiadomych powodow. Tyle ze wszedzie pisza ze nie da sie przejsc z x32 na x64. Jak robisz upgrade z 32 dostajesz 32
I wlasnie chdzi mi o to ze gdybym dostal obraz iso z systemem x64 i zainstalowal system kluczem na 32 czy by dzialalo. Bo wiem ze z Vista i 7 tak szlo. A nie chce tracic kasy na system ktory nie wykozysta mi sprzetu. Z tego linku co zapodales:
Cytuj:
Cross-architecture upgrade will not be allowed i.e. if you are using a 32-bit edition of previous Windows version, you’ll not be able to upgrade to a 64-bit edition of Windows 8. You’ll only be able to upgrade to a 32-bit edition of Windows 8 and vice versa.
Sory za brak polskich znakow ale pisze z fona

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 20:28 
Offline
Spamer!
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 gru 2006, 19:48
Posty: 5036
Lokalizacja: żyję od 14 mld lat ;] więc skąd ?
Z tego co wyczytałem dalej, jest to możliwe, ale... musisz zakupić win 8 na dvd :shock:

_________________
#5000. post i "spamer!" :lol: |czekałem od początku(:
kliknij i zarejestruj się -15% opłat transak. na najlepszej giełdzie kryptowalut


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 17 gru 2012, 22:13 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 12 lut 2010, 21:36
Posty: 734
Tiaa, tyle to ja też wiem - i chcę tego uniknąć, bo jeszcze nie padłem na mózg żeby płacić za coś 2 razy drożej dostając tylko DVD (z kluczem) ale czytając dalej: "Posiadając już wcześniej zakupiony klucz można korzystać z obu wersji systemu". To się IMO dupy nie trzyma, tutaj asystent upgradu mówi że możesz korzystać tylko z danej architektury a na pudełku pisze coś innego ...
Dobra zrobiłem test na Virtualach instalując x32 i x64 na tym samym kluczu:

1. na wstępie mówię że klucz to pierwszy lepszy znaleziony na chomiku czy na innym shitcie (ale do wersji PRO)
2. wersja PRO systemu x64 wersja iso - od kolegi który robił upgrade z Visty x64
2. ------------------- x32 wersja iso - nabyta w sklepie torrent - z tego co czytałem to wersja Not touching prosto z M$ - ale mniejsza o to ... (korzystać z niego nie zamierzam, ani logować się nigdzie, a z VM raczej bez mojej wiedzy żadne ewentualne gówno się chyba nie przeciśnie na matkę ...)

---Dobra, jak to wyszło (VM HDD: 30GB, RAM: 4096MB - jakby miało to jakieś znaczenie):

- Uruchamiam instalacje x64 wklepuję klucz, ba działa leci dalej z instalacją, wszystko ładnie
- Uruchamiam instalacje x32 wklepuję klucz i też leci dalej, i też działa

--- Tylko nie wiem jak z aktywacją, bo nie wiem, na piracie się nie da sprawdzić :mrgreen: (i tutaj sa moje obawy) Dalej czytając, wyczytałem że w 8 zastosowano coś takiego że jeden system wyrejestrujesz, instalujesz gdzie indziej, rejestrujesz i powinno działać, czyli od razu OEM odpada na starcie z mojego punktu widzenia, ale o architekturze nic gizdy nie wspomniały ...

Czy tylko mi się wydaje czy M$ ma tylko w oczach $$$$ jak i tak klucz działa tu i tu (?marketing?)? Teraz mam mniejsze obawy przed szturmowaniem ich sklepu, ale nie rozwiane.

Chyba regulaminu nie złamałem? Chciałem się tylko dowiedzieć czy ta opcja działa i zarazem chciałem się pochwalić rezultatem, według mnie jest to na korzyść dla M$, i dla osób w podobnej sytuacji co ja

_________________
|i5-4670k|GTX770OC WF3 4GB|MSI G43 z87|16GB|OCZ 700W|SPC Fortis HE1225|Samsung F3 1TB 7200rpm|WD Green 3TB 5400rpm||DELL u2410f|


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, 18:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Czy do takiego M16 lub jakiegokolwiek innego karabinu tego rodzaju da się podpiąć duży magazynek pudełkowy zawierający taśmę powyżej stu naboi? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, 23:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 cze 2009, 15:02
Posty: 2054
Lokalizacja: Stumilowy las
Antonio_@2 napisał(a):
Czy do takiego M16 lub jakiegokolwiek innego karabinu tego rodzaju da się podpiąć duży magazynek pudełkowy zawierający taśmę powyżej stu naboi? Jakie są zalety i wady takiego rozwiązania?

Nie podepniesz taśmy, ale jest za to inna kmina, a nazywa się magazynek bębnowy.
Obrazek
Karabin nie miałby którędy wypluwać tej taśmy. A tak to jest taka dłuższa sprężynka ^^

_________________
Obrazek


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 21 gru 2012, 23:15 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Magazynek bębenkowy? Jakie pojemności magazynków są najczęściej stosowane? Jakie zalety, a jakie wady ma zastosowanie takiego magazynka?

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 13:06 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 7 lis 2009, 22:31
Posty: 390
Lokalizacja: Tarnów
Zaleta to z pewnością duża pojemność amunicji , wad wg. mnie jest więcej
Większy ciężar karabinu , większy magazynek = mniej mobilności i wygody , nabij sobie 100 pocisków do tego :D hahaha nuda

_________________
Obrazek
Między jednym .uchem a drugim !uchem jest Głowa ! Ja tu siedzę i kieruje ruchem !


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 13:25 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
Kukiełka napisał(a):
nabij sobie 100 pocisków do tego :D hahaha nuda

przecież tych taśm podczas walki też sobie nikt nie składa. kto nosi garści pocisków w kieszeni. Myślę, że są takie same wady zalety jak tych wszystkich karabinów 'z taśmą' i jak dorzucisz taki magazynek do m16 to po prostu zmieni się jej funkcyjność. To tak jakby montować do pistoletów magazynki z 30 pociskami. Niby można, tylko po co, skoro jest np MP5 przystosowany do takiej ilości amunicji.


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 14:10 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 11 lis 2011, 21:41
Posty: 919
Lokalizacja: Galicja
Cytuj:
jak dorzucisz taki magazynek do m16 to po prostu zmieni się jej funkcyjność.

Że z karabinu szturmowego zrobi się jakaś improwizacja kaemu? O to ci chodziło, czy o coś zupełnie innego? Mi się takie połączenie dalej wydaje zwykłym karabinem szturmowym, tylko trochę cięższym ze względu na przenoszoną amunicję oraz z wielką zaletą polegającą na tym, że amunicji starcza na dłużej, więc nie trzeba tak często przeładowywać. Ale walki w rzeczywistości nie są chyba aż tak dynamiczne jak w grach, więc przeładowanie nie jest chyba dużym problemem. Cóż, taki jest mój problem, że się nie znam na militarii i większość doświadczeń wynoszę z tych głupich gier. Dlatego więc pytam.

_________________
!STOP! forumowym nekromantom!

Nie pomagam na pw. Od tego jest forum.

Mój last


Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 22 gru 2012, 14:28 
Offline
Avatar użytkownika

Dołączył(a): 21 sie 2004, 22:53
Posty: 393
Lokalizacja: Warszawa
Antonio_@2 napisał(a):
głupich gier

ejejej, tylko nie głupich :D

chodziło mi dokładnie o to o czym dalej piszesz, niby karabin szturmowy ale przez to że ma więcej amunicji i jest cięższy robi się z niego ta 'improwizacja kaemu'. Ja tu też nie jestem specem więc obecnie ten temat brzmi 'co laicy sądzą o...' :D


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 1082 ]  Przejdź na stronę Poprzednia strona  1 ... 67, 68, 69, 70, 71, 72, 73  Następna strona

Strefa czasowa: UTC + 2


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 23 gości


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL